1st ADVRIDE KART CHALLENGE (Τετάρτη 22/6)

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Άψογη διοργάνωση, εγγυημένη διασκέδαση, εύγε στους εμπευστές/διοργανωτές.
Ευχαριστίες και στη πίστα για την προσφορά/φιλοξενία.
/// Β

ΥΓ πρόταση μικρής βελτίωσης για την επόμενη:
Να εξεταστεί το ενδεχόμενο εκκίνησης με
rolling start
ώστε να εξαληφθεί περαιτέρω το πλεονέκτημα βάρους.
 

Ziggy

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΙΑΝΙΑ
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1150GS
Suzuki DRZ400S
Yamaha T7
Μπράβο σε αυτούς που το σκέφτηκαν, σ αυτόν που έβαλε τους αλγόριθμους κ το έστησε, σ όλους που συμμετείχαμε κ βέβαια στους γρηγορότερους.
ΥΓ.1. Τα βαριά κορμιά πήραν 1η κ 3η θεση
ΥΓ.2 Ο δεύτερος έτρεξε με πουκάμισακι!
Συμπέρασμα, φάτε κ ντυθείτε καλά αν θέλετε βάθρο!
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Boys will be Boys που λένε και στο χωριό μου.
Πολύ γέλιο, άλλος πόναγε η μέση του, άλλος ο αυχένας του, άλλος ο κωτσος του, εμένα με πονάει το σαγόνι απ τα γέλια σήμερα.

Με το καλό να το ξανακάνουμε.:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Θα βαλετε καμια φωτο ή να βαλω ερασιτεχνικές?
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Όλα ήταν πολύ ωραία !!
Μπράβο σε όλους ,πολύ γέλιο ,ωραία πίστα /καρτ , τουλάχιστον σε σχέση με 20χρονια πριν που είχα να κάνω :roflmao::roflmao: ,η οργάνωση ήταν τέλεια ,το καταευχαριστηθηκαμε και το διασκεδάσαμε σαν μικρά παιδιά !!!! Εν αναμονή της επόμενης :roflmao::roflmao::roflmao:
 

GogosLux

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Tuono APRC V4 1000 / KTM 1290 SAE
Ωραία τα περάσαμε και είχε αρκετή πλάκα και ας εκανε ζέστη με το πουκαμισάκι :ha

Πολύ ωραία οργάνωση, και πάλι συγχαρητήρια και ακόμα ενα "ευχαριστώ" σε εκείνους που το οργάνωσαν !!!
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Να δώσω κι εγώ τα εύσημα με την σειρά μου σε διοργανωτές, πίστα, συμμετέχοντες !
Περάσαμε ένα ευχάριστο απόγευμα, (παρόλο την ζέστη), με τα πειράγματα μας, με το καλαμπούρι μας και την καλή μας την διάθεση.

Ένα μεγάλο μπράβο από μένα !
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να δώσω κι εγώ τα εύσημα με την σειρά μου σε διοργανωτές, πίστα, συμμετέχοντες !
Περάσαμε ένα ευχάριστο απόγευμα, (παρόλο την ζέστη), με τα πειράγματα μας, με το καλαμπούρι μας και την καλή μας την διάθεση.

Ένα μεγάλο μπράβο από μένα !
Να πούμε εδώ ....ότι πραγματικός νικητής είσαι εσύ.
Απλά σε φαγαν τα κυκλωματα
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Άψογη διοργάνωση, εγγυημένη διασκέδαση, εύγε στους εμπευστές/διοργανωτές.
Ευχαριστίες και στη πίστα για την προσφορά/φιλοξενία.
/// Β

ΥΓ πρόταση μικρής βελτίωσης για την επόμενη:
Να εξεταστεί το ενδεχόμενο εκκίνησης με
rolling start
ώστε να εξαληφθεί περαιτέρω το πλεονέκτημα βάρους.
Στο μυαλό μου είσαι, το σκεφτόμουνα το βράδυ που γύρναγα σπίτι!

Μπράβο σε αυτούς που το σκέφτηκαν, σ αυτόν που έβαλε τους αλγόριθμους κ το έστησε, σ όλους που συμμετείχαμε κ βέβαια στους γρηγορότερους.
ΥΓ.1. Τα βαριά κορμιά πήραν 1η κ 3η θεση
ΥΓ.2 Ο δεύτερος έτρεξε με πουκάμισακι!
Συμπέρασμα, φάτε κ ντυθείτε καλά αν θέλετε βάθρο!
Κάτσε ρε μάστορα 87 κιλά είμαι γιατί ξηγιέσαι βαρύ κορμί?!!:UH:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ήταν μια πολύ ευχάριστη και διασκεδαστική μέρα! Ευχαριστούμε όλους για τα καλά λόγια.

Εγώ απο την μεριά μου έκανα ότι μπορούσα στο οργανωτικό ώστε να πάρουμε όλoi την αίσθηση ενός πραγματικού αγώνα με όλο το πακέτο χρονομετρημένα-αγώνα-έπαθλα και αν κάτι με στεναχώρησε είναι που τελικά δεν υπήρχε ομοιογένεια στα καρτ με μεγάλες διαφορές και σε απόδοση του μοτέρ αλλά και στην πρόσφυση. Αυτό επηρέασε πολλους και στα χρονομετρημένα και στον αγώνα.

Εντάξει ας μήν είμαστε γκρινιάρηδες, δεν μιλάμε για αγωνιστικά καρτ αλλά για ενοικιαζόμενα απλά πιστεύω η πίστα θα έπρεπε να εχει φροντίσει για την ομοιογένεια των καρτ και την καλή κατάσταση όλων, τέλοσπαντων.

Εφόσον σε όλους άρεσε και εφόσον πιστεύω αφήσαμε ανοιχτούς λογαριασμούς μπορεί αυτό το εγχείρημα να έχει συνέχεια..

Όμορφη πίστα και πιο γρήγορη και ανοιχτή είναι στον ασπρόπυργο και την τελευταία φορά που είχα πάει πριν χρόνια έβλεπα τα καρτ να είναι σαφώς πιο ίδια σε απόδοση.


Τα κόστη βλέπω πως είναι παρόμοια.

Να τα πούμε Σεπτέμβρη λοιπόν προτείνω πάλι στη πίστα για έναν δυνατό επαναληπτικό..!! Stay tuned!!
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
το τι στεναχωρια εχω,δεν περιγραφεται....οτι και να εκανα δεν προλαβαινα....
9 τελειωσα τις δουλειες μου...

ελπιζω το σεπτεβρη να ειμαι μεσα!!!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
το τι στεναχωρια εχω,δεν περιγραφεται....οτι και να εκανα δεν προλαβαινα....
9 τελειωσα τις δουλειες μου...

ελπιζω το σεπτεβρη να ειμαι μεσα!!!
Ναι ρε Μανωλάκη ήταν ωραία φάση. Το Σεπτέμβρη θα τη φτιάξουμε πάλι τη φάση να έρθεις και όποιο άλλο φιλαράκι μπορεί από κάτω μαζι. Γιατί όχι αν γίνεται να γίνει Σάββατο η Κυριακή να είναι πιο εύκολα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγω θελω να πω ενα μπραβο στον Βαγγελαρα για την ιδεα και το τρεξιμο, για να πετυχει αυτο που ειχε στο μυαλο του και πιστεψτε με δεν ηταν καθολου ευκολο να συννενοηθει με τους υπευθυνους της πιστας.
Χαμος με τα μειλ ολη την βδομαδα για να περασει τα θελω του και να περασουμε οπως περασαμε εμεις ολοι τελεια.
Μπραβο σε οσους καταφεραν να ερθουν και να φυγουμε ολοι με ενα μεγαλο χαμογελο, γιατι ο στοχος ηταν αυτος.......να παιξουμε σαν παιδια.

Παμε μερικες φωτο



 
Top Bottom