20 Σεπτέμβρη - Ασφαλτινη συνάντηση στον Αθανάσιο Διακο.

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

nosPa21

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
640 990
Στις 20 τουτουνού, ημέρα Κυριακή, θα μαζευτούμε στον Αθανάσιο Διακο να μειώσουμε ελαφρώς την τοπική πανίδα σε γνωστή ταβερνα του χωριού.

Όποιος θέλει είναι παραπάνω απο ευπρόσδεκτος.

Οι νότιοι θα ξεκινήσουμε κατά τις 8μιση από Σταθμό 14 (περίπτερο), και θα κινηθούμε ασφάλτινα ως εξής:
Αρβανιτσα - Ιτέα - Γαλαξίδι (καφέ) - Λιδωρικι - Αθανάσιος Διάκος. Η διαδρομή είναι εκπληκτική, γιατί συνδυάζει θάλασσα, βουνό, στροφή και καλό φαγητό.
Επιστροφή ο καθεις κατά το δοκούν.

Ας δηλώσει ποιος είναι μέσα έως την Πέμπτη, έτσι ώστε να πάρω τηλ την ταβέρνα για τραπέζι.

Φιλιά.
Ήμουνα εκεί το Σάββατο, αναπλήρωνα θερμίδες μετά από ανάβαση στον Κόρακα. :ok: Ήταν και καμιά 25αριά χοντρές από κάποιο motoclub...

Προτείνω καφέ Ιτέα και ανάβαση απο Άμφισσα-Καλοσκοπή-Στρώμη - Διάκο. Ατελείωτο σφιχτό στροφιλίκι μέσα στα έλατα και με καλή άσφαλτο.
Απο Γαλαξίδι - Λιδορίκι ο δρόμος δεν είναι τόσο καλός. Χαλασμένος από κατολισθίσεις και με πολλά κοπάδια που και που να βόσκουν.
Γενικά είναι αδιάφορος αν εξαιρέσεις τη θέα στη λίμνη.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ήμουνα εκεί το Σάββατο, αναπλήρωνα θερμίδες μετά από ανάβαση στον Κόρακα. :ok: Ήταν και καμιά 25αριά χοντρές από κάποιο motoclub...

Προτείνω καφέ Ιτέα και ανάβαση απο Άμφισσα-Καλοσκοπή-Στρώμη - Διάκο. Ατελείωτο σφιχτό στροφιλίκι μέσα στα έλατα και με καλή άσφαλτο.
Απο Γαλαξίδι - Λιδορίκι ο δρόμος δεν είναι τόσο καλός. Χαλασμένος από κατολισθίσεις και με πολλά κοπάδια που και που να βόσκουν.
Γενικά είναι αδιάφορος αν εξαιρέσεις τη θέα στη λίμνη.
Ευχαριστώ για την πρόταση, την έχω κάνει αρκετές φορές τη διαδρομή που προτείνεις και υπάρχει και σαν σκέψη, αλλά νομίζω πως η διαδρομή του Λιδωρικιου είναι λίγο πιο άγριας ομορφιάς δεδομένου του ανάγλυφου της Δυτικής Γκιώνας.

Υπάρχει και η ιδέα μήπως πιουμε καφέ στο καταφύγιο Οίτης όλοι μαζί και κανουμε όλον το κύκλο μέσω Μαυρολιθαρίου όπου επίσης όλη η διαδρομή είναι γιομάτη Έλατο, απλά δεν έχω δει αν μας περνει χρονικά.

Θα δούμε.

Αν κάποιος έχει κάποια πρόταση ας τη ρίξει στο τραπέζι να τη μελετήσουμε.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Σας ακούω βλεπωντας να περιγράφεται τις διαφορές διαδρομές σαν να είστε εκεί ....
Αισθανομσι δέος !!!
Δεν έχω συγκρατήσει ποτέ τίποτα και καμιά διαδρομή .....
Ίσως έρθω ...να στρώσω ...τον μανιακ ...
Τι να στρώσω.... μια που θα ξεκινήσουμε και μια που θα με δει στην ταβέρνα ....
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ενημερώθηκε το πρώτο ποστ με ώρα συνάντησης και διαδρομή.
Αντί να πιούμε καφέ οι μισοί στο Γαλαξίδι και οι άλλοι μισοί αλλού, αποφασίσαμε να τον πιούμε όλοι μαζί στο καταφύγιο Οίτης.

Παρακαλώ δηλώστε όσοι θέτε να έρθετε.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ενημερώθηκε το πρώτο ποστ με ώρα συνάντησης και διαδρομή.
Αντί να πιούμε καφέ οι μισοί στο Γαλαξίδι και οι άλλοι μισοί αλλού, αποφασίσαμε να τον πιούμε όλοι μαζί στο καταφύγιο Οίτης.

Παρακαλώ δηλώστε όσοι θέτε να έρθετε.
Προλαβαίνει το gntm... Ο άλλος?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ενημερώθηκε το πρώτο ποστ με ώρα συνάντησης και διαδρομή.
Αντί να πιούμε καφέ οι μισοί στο Γαλαξίδι και οι άλλοι μισοί αλλού, αποφασίσαμε να τον πιούμε όλοι μαζί στο καταφύγιο Οίτης.

Παρακαλώ δηλώστε όσοι θέτε να έρθετε.

Η διαδρομή από Καλοσκοπή είναι πιο ωραία.

Επίσης το κανονικο καταφύγιο της Οίτης είναι ψηλά στο βουνό και έχει φοβερή θέα προς την πεδιαδα της Σπερχειάδας , αυτό που θα πάτε είναι "καταφύγιο".

Αξίζει να δείτε και να φωτογραφίσετε την ορθοπλαγιά στο χωριό Συκιά.

Λίγο πιο κάτω από του Ραβάνη έχει κάτι κατηφορικά σκαλιά που βγάζουν στο ποτάμι. Κάντε μια βόλτα από εκεί για την χώνεψη. Ιδανικό μέρος για πικ Νικ (για άλλη φορά ). Τελευταία φορά μας τσεκουρωσε, το νου σας.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Η διαδρομή από Καλοσκοπή είναι πιο ωραία.

Επίσης το κανονικο καταφύγιο της Οίτης είναι ψηλά στο βουνό και έχει φοβερή θέα προς την πεδιαδα της Σπερχειάδας , αυτό που θα πάτε είναι "καταφύγιο".

Αξίζει να δείτε και να φωτογραφίσετε την ορθοπλαγιά στο χωριό Συκιά.

Λίγο πιο κάτω από του Ραβάνη έχει κάτι κατηφορικά σκαλιά που βγάζουν στο ποτάμι. Κάντε μια βόλτα από εκεί για την χώνεψη. Ιδανικό μέρος για πικ Νικ (για άλλη φορά ). Τελευταία φορά μας τσεκουρωσε, το νου σας.
Ευχαριστούμε Κωστή :inlove:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Τι ΜΩΤ Θα παίξει διότι ίσως !!!να την έχω μεγάλη ....την ΜΩΤ ...εκείνη την ημέρα
Αφτος ξέρει ...και μάλλον δεν θα κατέβει ...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τι ΜΩΤ Θα παίξει διότι ίσως !!!να την έχω μεγάλη ....την ΜΩΤ ...εκείνη την ημέρα
Αφτος ξέρει ...και μάλλον δεν θα κατέβει ...
Η ΜΩΤ θα εξαρτηθεί από τις ροπές των μηχανακίων οπότε τον ακατονόμαστο θα τον αφήσουμε απ'όξω αγάπη μου.......δεν την πιάνει αυτή τη ροπή ο κινητήρας του.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Η ΜΩΤ θα εξαρτηθεί από τις ροπές των μηχανακίων οπότε τον ακατονόμαστο θα τον αφήσουμε απ'όξω αγάπη μου.......δεν την πιάνει αυτή τη ροπή ο κινητήρας του.
Σατανά !!!!!!!!!!!!!
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom