27 Σεπτέμβρη - Λεωνίδιο και ευρύτερος Πάρνωνας για γκαιφέ και φαγητό.

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Εδώ ο Βασίλης bill race, απίστευτο τιμόνι, άναψαν τα αίματα στην Επίδαυρο, σ'αγαπάω Βασίλη!



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κι εγώ σ' ευχαριστώ Γιάννη για την "γρήγορη" παρέα στην Επίδαυρο (όντως άναψαν τα αίματα) και τα παιδιά πριν το Λεωνίδιο Leftis και το παλικάρι με το multistrada που συνταξιδέψαμε κάπως σβέλτα:ok:.
Τελικά τα τακούνια κρατάνε;; :geek::D
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εσείς όλοι οι πισωφρενάκηδες, από βέσπα ή αρχαιο σκούτερ πηδήξατε ξαφνικά στις μοτοσικλέτες και το μπροστά διακόσμηση "από μπροστινό πέφτουν τα μοτόρια" ξέρουν οι 'λαίουρες να ουμ;
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Επίσης μου άρεσε ένα ιδιαίτερο πιάτο, το "γεώμηλο σε λωρίδες ερωτευμένο με έλαιο χορεύοντας στον Ηλιο".
Εννοώ τις πατάτες τηγανητές.
Κανω disclaimer για να μην πάει κάνας βλάμης και ζητήσει να φάει την παραπάνω περιγραφή.
Θα τον κοιτάει ο μουστακαλής μαγαζάτορας λες και βλέπει εξωγήινο.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
R.E.H με αυτά που καβαλάτε καλά να τα πάθΟΥτε. Βέβαια και οι άφρικες που έχουν διπλές δαγκάνες δεν φρενάρουν και κάτι 990 είναι "ρυθμισμένα για προοδευτικό φρένο στο χώμα" δεν φρενάρουν αλλά το πουλάνε αλλιώς, "τριμμένο φερμουίτ με μεταλλικά φλέικς επί δίσκου ατσάλινου μετατρέπον αναποτελεσματικώς κινητική ενέργεια σε θερμότητα εκ του συντελεστού τριβής του ελαστικού σάρωθρου εξαρτώμενο" και δείχνουν μέλη της μένσα ενώ είναι απλά της μάσα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
R.E.H με αυτά που καβαλάτε καλά να τα πάθΟΥτε. Βέβαια και οι άφρικες που έχουν διπλές δαγκάνες δεν φρενάρουν και κάτι 990 είναι "ρυθμισμένα για προοδευτικό φρένο στο χώμα" δεν φρενάρουν αλλά το πουλάνε αλλιώς, "τριμμένο φερμουίτ με μεταλλικά φλέικς επί δίσκου ατσάλινου μετατρέπον αναποτελεσματικώς κινητική ενέργεια σε θερμότητα εκ του συντελεστού τριβής του ελαστικού σάρωθρου εξαρτώμενο" και δείχνουν μέλη της μένσα ενώ είναι απλά της μάσα.
Βρε μαναράκι μου.
Τα φρένα του 990 μπρος-πίσω είναι όντως σχεδιασμένα να δουλεύουν με αρκετή πιεση στη μανετα. Δεν ειναι fail της παναγϊώτατης ΚΤΜ αλλά έξυπνη κίνηση κατεμε.
Οδήγησε μηχανάκι με φρένα άγκυρα στο χώμα και θα πάθεις κλακάζ, κοκομπλόκο, βλάκ άουτ με το ποσό επικίνδυνα είναι στην προσπάθεια σου να ελέγξεις το φρένο.
Ίδια τακτική ακολουθεί και με το 1290R.

Δοκίμασε να οδηγήσεις superDuke ίδιας χρονολογία να δεις τους μπρεμπους να ρίχνουν 5 κλειδιά στο νερό και το 6 στη μπόμπα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
R.E.H με αυτά που καβαλάτε καλά να τα πάθΟΥτε. Βέβαια και οι άφρικες που έχουν διπλές δαγκάνες δεν φρενάρουν και κάτι 990 είναι "ρυθμισμένα για προοδευτικό φρένο στο χώμα" δεν φρενάρουν αλλά το πουλάνε αλλιώς, "τριμμένο φερμουίτ με μεταλλικά φλέικς επί δίσκου ατσάλινου μετατρέπον αναποτελεσματικώς κινητική ενέργεια σε θερμότητα εκ του συντελεστού τριβής του ελαστικού σάρωθρου εξαρτώμενο" και δείχνουν μέλη της μένσα ενώ είναι απλά της μάσα.
Απίστευτος :D:D:D:friendship:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τα φρένα του 990 μπρος-πίσω είναι όντως σχεδιασμένα να δουλεύουν με αρκετή πιεση στη μανετα. Δεν ειναι fail της παναγϊώτατης ΚΤΜ αλλά έξυπνη κίνηση κατεμε.
Οδήγησε μηχανάκι με φρένα άγκυρα στο χώμα και θα πάθεις κλακάζ, κοκομπλόκο, βλάκ άουτ με το ποσό επικίνδυνα είναι στην προσπάθεια σου να ελέγξεις το φρένο.
Ίδια τακτική ακολουθεί και με το 1290R.
το 1290s δεν ήταν διόλου κακό από φρένα, το R δεν το έχω οδηγήσει και καλύτερα ίσως γιατί θα βρω να φέρω ένα fly&ride και είναι κρίμα γιατί δεν χρειάζομαι άλλο μηχανάκι αλλά ως γνωστόν τα ικανοποιητικά μηχανάκια στο γκαράζ είναι όσα έχεις συν ένα ακόμα.

Και τέλος πάντων και οι ιδιοκτήτε ντενεκέ επτακόσια αυτό λένε και πέφτετε να τους φάτε και γενικότερα δεν ξέρετε τι θέλετε, πάρτε μπεμβέ επιτέλους που ΚΑΙ άγκυρες έχει ΚΑΙ χώμα πάει ΚΑΙ χρηματοδοτικό καλό έχει με τα πάντα όλα πληρωμένα. Θέλετε να πουλάτε και μούρη τρομάρα σας "κατέμ ίσον κασέρι, όχι δάνειο σαν κάτι πτωχούς λινατσαραίους".
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
το 1290s δεν ήταν διόλου κακό από φρένα, το R δεν το έχω οδηγήσει
Αυτό ακριβώς λέω και εγώ, ότι τα υποτιθέμενα χωμάτινα On-off έχουν αλλά φρένα από τις αντίστοιχες ασφάλτινες εκδόσεις, εξου και τα καλά φρένα του S.
Σχετικά με το R έχει ειπωθεί από τον Fort9 για τα φρένα του.
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Κι εγώ σ' ευχαριστώ Γιάννη για την "γρήγορη" παρέα στην Επίδαυρο (όντως άναψαν τα αίματα) και τα παιδιά πριν το Λεωνίδιο Leftis και το παλικάρι με το multistrada που συνταξιδέψαμε κάπως σβέλτα:ok:.
Τελικά τα τακούνια κρατάνε;; :geek::D
Βασιλη, του εδωσες κ καταλαβε να φανταστω χαχαχα. Ωραιος.
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Βασιλη, του εδωσες κ καταλαβε να φανταστω χαχαχα. Ωραιος.
Είναι η καινούργια άσφαλτος σε ορισμένα κομμάτια Κώστα που σου επιτρέπουν παραπάνω κλίση και οδηγική απόλαυση, με ασφάλεια πάντα....
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Είναι η καινούργια άσφαλτος σε ορισμένα κομμάτια Κώστα που σου επιτρέπουν παραπάνω κλίση και οδηγική απόλαυση, με ασφάλεια πάντα....
Ξερω ξερω. Θυμαμαι κ την βολτα μας που ειχε παλια κοματια (ειχες το 800 τοτε) σβαρνα ολα χαχαχαχα
 

Leftis

Μέλος
Όνομα
Lefteris
Μοτό
Suzuki V-Strom 650
Καλησπέρα σε όλους!
Περάσαμε πολύ ωραία εχθές, ωραία διαδρομή, ωραίος καιρός και η καλύτερη παρέα!
Χάρηκα πολύ που είδα φίλους καλούς μετά από πολύ καιρό και όσα παιδιά πρόλαβα να γνωρίσω από κοντά.
Μανώλη ευχαριστούμε για τις ωραίες φωτογραφίες και την υπομομόνη που είχες να μας περιμένεις όλους να μας βγάλεις!
Παναγιώτη το Estrella είναι τρέλα πολύ μου άρεσε. Την επόμενη φορά να δούμε και το Himalayan.
Γιάννη πάλευα να ανοίξει η κάμερα μέσα στο Πάρνωνα να σε έχω στο βίντεο αλλά είχε βρει μέρος να κολλήσει. Την επόμενη φορά.
Βάζω και ένα βίντεο από εμένα.


(Αν κάποιος φαίνεται και δεν πρέπει ή υπάρχει πρόβλημα με το advride.gr που έχω βάλει για ξέρουμε τι βλέπουμε το αλλάζουμε.)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ωραίος ο Λευτέρης!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Εδώ ο Βασίλης bill race, απίστευτο τιμόνι, άναψαν τα αίματα στην Επίδαυρο, σ'αγαπάω Βασίλη!



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σαγαπαω Βασίλη .....
Φίλε αυτό που έγραψες αν το κάνουμε εικόνα θα έλεγα ότι κινείται ανάμεσα στα δύο φύλα .......
 
Top Bottom