3 Απριλίου βοιωτική με λίμνη κ αλλά καλά.

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Ρε νούμερα....εδώ μιλαμε για την βόλτα. :UH:
Ο τίτλος λέει εν αναμονή. Επίσης είναι πασιφανές ότι το θέμα έχει γίνει καφενείο. Έχουμε πιο πολλές φωτογραφίες με κρασιά, τσιπούρα και καφέδες παρά με μηχανάκια στα βουνά. Οπότε;;;; Όπως θα έλεγε και ο naftilos ο λόχος, λόγο αντίξοων καιρικών συνθηκών, που οφείλονται στην ανάπιτυξη των εχθρικών δυνάμεων του Φιλίππου αι οποίε μετέτρεπσαν την Αττικοβοιωτία εις πισυγειον, ανακουκουδιαστικε εις τας βελετζας των και λουφαξε εις τις αίθουσες των σεφαιριστιριων. Γάργαρα λοιπόν η βόλτα. Εν αναμονή.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Ο τίτλος λέει εν αναμονή. Επίσης είναι πασιφανές ότι το θέμα έχει γίνει καφενείο. Έχουμε πιο πολλές φωτογραφίες με κρασιά, τσιπούρα και καφέδες παρά με μηχανάκια στα βουνά. Οπότε;;;; Όπως θα έλεγε και ο naftilos ο λόχος, λόγο αντίξοων καιρικών συνθηκών, που οφείλονται στην ανάπιτυξη των εχθρικών δυνάμεων του Φιλίππου αι οποίε μετέτρεπσαν την Αττικοβοιωτία εις πισυγειον, ανακουκουδιαστικε εις τας βελετζας των και λουφαξε εις τις αίθουσες των σεφαιριστιριων. Γάργαρα λοιπόν η βόλτα. Εν αναμονή.
Κ κοβιντ πρίν τα χιόνια;):D
 

Giorgopro

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM 640 Adv. 1999
Έτσι όπως το πάει μέχρι να γίνει αυτή η βόλτα θα έχετε γίνει αλκοολικοί
Γιάννο οι βότκες εξαφανίστηκαν, αν είσαι βορειοανατολικά φέρε ένα βαρέλι
αν είσαι δυτικά φέρε ρούμι, μας κάνει.
Φυσικά ανταλλαγή μόνο με βενζίνη απλή ή special.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Πολύ χιόνι η περιοχή
Σήμερα κάναμε μια τσάρκα για χάζι..
Ερυθρές κ κάμπος όλα άσπρα..
Για βουνα δεν λέω.. Χαμός..


Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Πολύ χιόνι η περιοχή
Σήμερα κάναμε μια τσάρκα για χάζι..
Ερυθρές κ κάμπος όλα άσπρα..
Για βουνα δεν λέω.. Χαμός..


Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Όμορφο το άτιμο αλλά το χορτάσαμε.

Το θέμα είναι ότι έχει ξαναδώσει Σ.Κ.Δ πάλι χιόνια, βέβαια ελπίζω να αλλάξει.

Με αφορμή τις εικόνες του Γιώργη.....

Με τόσο χιόνι σκέφτομαι τα νερά που θα τρέχουν σε κάποια σημεία όταν γίνει η βόλτα κ γουστάρω, κάθε εμπόδιο για καλό που λένε.
Το κακό είναι με τόσο χιόνι παλι δεν ξέρω αν βγεί όλη η διαδρομή κ θα χαθούν ίσως 2 ωραία κ νέα κομμάτια στα ψηλά.

Τι να κάνουμε με τον καιρό μπορούμε να τα βάλουμε μέχρι ένα σημείο κ πάνω από όλα θέλω να ευχαριστήσω όποιον έρθει κ όχι να κάνουμε 500 μέτρα κ να γυρίσει πίσω.
Δεν είναι να βάζουμε κ καύσιμα χωρίς λόγο, τουλάχιστον να πιάσουν τόπο.

Για αυτό να δείξετε κατανόηση για το πότε θα αποφασίσουμε να κάνουμε αυτή την εν αναμονή βόλτα που σήμερα 13 του μηνός κλείνει 2 μήνες.,,,,,εν αναμονή. :)
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Αν φέρεις το Καβασάκι το άλλο το καλό, ξέρεις εσύ, πάμε :D
Εννοείται με το άλλο το καλό !!! :ha

Πάντως άμα κρίνω και από πάνω στη δουλειά ,η ποσότητα του χιονιού είναι αρκετή, αλλά δεν το έχει παγώσει καθόλου
Με το καιρό που είχε σήμερα καθάριζε και έλιωνε στο λεπτό και με τις καλές μέρες που θα κάνει μέσα στη βδομάδα συν κάτι βροχές που δίνει προς το τέλος το βλέπω θετικό :roflmao:

Αν τύχει και εξερευνήσω το μέρος θα σε βρω ,ξέρω που συχνάζεις εκεί στη πλατεία :ha
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Εννοείται με το άλλο το καλό !!! :ha

Πάντως άμα κρίνω και από πάνω στη δουλειά ,η ποσότητα του χιονιού είναι αρκετή, αλλά δεν το έχει παγώσει καθόλου
Με το καιρό που είχε σήμερα καθάριζε και έλιωνε στο λεπτό και με τις καλές μέρες που θα κάνει μέσα στη βδομάδα συν κάτι βροχές που δίνει προς το τέλος το βλέπω θετικό :roflmao:

Αν τύχει και εξερευνήσω το μέρος θα σε βρω ,ξέρω που συχνάζεις εκεί στη πλατεία :ha
Έλα να πιούμε πορτοκαλάδα :friendship::laugh:
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Ψηλα το χιόνι θα αργήσει να λιώσει σιγουρα και το πρόβλημα είναι πάντα τα ανηλια σε υψόμετρο πανω από 1000μ που δεν λιώνουν ούτε με νοτια....
ΛΕΩΝΙΔΑΣ. Δεν σε θέλει η βόλτα καλο Πάσχα :D:D:D:p:):D:p
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Ψηλα το χιόνι θα αργήσει να λιώσει σιγουρα και το πρόβλημα είναι πάντα τα ανηλια σε υψόμετρο πανω από 1000μ που δεν λιώνουν ούτε με νοτια....
ΛΕΩΝΙΔΑΣ. Δεν σε θέλει η βόλτα καλο Πάσχα :D:D:D:p:):D:p
Δεν θα του περάσει φίλε ;):D
 

Διαμαντής

Μέλος
Όνομα
Διαμαντής
Μοτό
TRANSALP XL650V
Μισό, σοβαρά τώρα. Φεβρουάριος ήταν στα 1.9 πες η βενζίνη. Τώρα στο 2.1.

Πας 500 χιλιόμετρα να ζεσταθεί το λάδι. Πριν έδινες 57.5 ευρώ τώρα 63. Ένας καφές διαφορά. Όταν ο υπουργός σκρεκας λέει ότι η τιμή είναι χειραγώγηση αγοράς και όχι λόγω πολέμου, οι πολιτικοί συλλήβδην και παγκόσμια φταίνε που το επιτρέπουν. Και δεν ντρέπονται που το λένε.
Ναι ήταν .... αλλά εγώ κάνω 34 χλμ. για τη δουλειά μου και αυτοί όσο πάνε και την ανεβάζουνε.
 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Πήγα με το Hilux τη Κυριακή προς τα πάνω.
Μετά τον οικισμό ΤΙΤΑΝ έστριψα αριστερά για Αγία Αθανασία κλπ για να βγω, μετά τα Βίλια, για Ψάθα, Πόρτο-Γερμενό whatever.
Εκτός από την αποκρουστική όψη των καμένων, μιλάμε έχουν καεί τα πάντα και τα έχουν κάνει καυσόξυλα ήδη, έκοβαν με αλυσοπρίονα και φόρτωναν κανονικά όταν πέρασα.
Δεν είχα πάει στα μέρη αυτά από τον Αύγουστο...
Ο δρόμος είχε πάγο ψηλά στην εκκλησία, ένας απίθανος με Getz είχε συνεχίσει, ενώ όλοι οι υπόλοιποι είχαν σταματήσει στη κορυφή, και προσπαθούσε να περάσει αλυσίδες πιο κάτω στους πίσω τροχούς...απελπισία, γύρισα κι έφυγα.
Το χιόνι με τέτοιες χαμηλές θερμοκρασίες θα κάνει πολλές μέρες να λιώσει...
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom