31 Μαρτίου - Στριφτερή σιδηρόκωλη Vol.2 - Αράχοβα / Παύλιανη / Λιδωρίκι / Πεντεόρια

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχια και τα πολλά χιλιόμετρα είναι πλούτος: :biker2:

- Την τελευταία Κυριακή του Μάρτη και ακριβώς μια εβδομάδα πριν το 8ο οδοιπορικό του Λεωνιδίου, σκέφτομαι να προπονήσουμε το κωλαρίνο μας και να ξεκινήσουμε κλασσικά από Σταθμό 14 στις 8:30 - 09:00, να φτάσουμε Αράχοβα μέσω παλαιάς Εθνικής, συνεχίζοντας προς Άμφισσα προς το υπέροχο πάσο για Γραβιά, καταλήγοντας στην Παύλιανη για καφέ-φαγητό.

- Στη συνέχεια το στροφιλίκι γίνεται εντελώς επαρχιακό, ίσως σε μερικά σημεία έχει χιόνι, μπορεί και βατό χώμα (ADVE αφού) αλλά και ατόφιο οξυγόνο συνεχίζοντας για Αθανάσιο Διάκο μέσω Μαυρολιθαρίου.

- Συνεχίζουμε νότια κυκλώνοντας την Γκιώνα και βλέπώντας στα δεξιά μας τα πανέμοργα Βαρδούσια, κατεβαίνουμε για Λιδωρίκι, περνάμε από Πεντεόρια και κατεβαίνουμε το πάσο προς Γαλαξίδι, το οποίο είναι όλα τα λεφτά.

Αν θέμε πίνουμε καφέ στο Γαλαξίδι, αν δε θέμε την κάνουμε για τη βάση μας περνώντας από το πάσο της Δεσφίνας.

- Ρυθμοί τουριστικοί.
- Σχετ. με τον καφέ και το φαγητό το βλέπουμε στην πορεία.

** Η διαδρομή μετά την Παύλιανη προς Αθανάσιο Διάκο, ίσως δυσκολέψει σε κάποια σημεία λόγω χιονιού η ανώμαλου δρόμου, αλλά γουστάρουμε σαν ανώμαλοι που είμαστε και εμείς. :yew:

Το πλάνο της διαδρομής είναι το παρακάτω, χωρίς βέβαια να είναι δεσμευτικό. Όποιος έχει γνώση της περιοχής πέριξ Αθανασίου Διάκου ας αφήσει κάποιο σχόλιο. Όσο πλησιάζουν οι μέρες θα επικοινωνήσω με τους ανθρώπους εκεί για να έχουμε μια καλή εικόνα των δρόμων που πρόκειται να περάσουμε.

Όσοι πιστοί είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτοι. :)




'Ε ρε τι έχει να γίνει...... :ltg:

Φιλιά άπαντες :friendship:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κάπταιν... :friendship:
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Και εγώ θέλω
Βατό χώμα δε με πείραζει, θα έχω κάνει την προηγούμενη μάθημα εντούρο, θα τα έχω φρέσκα.
Πάγο όμως ΟΧΙ. Δε με έπεισε εχθές ο gsmaniac οτι μπορώ να περάσω όρθια κρατωντας μόνο την αναπνοή μου!!!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Θέλει ρυθμό και όχι συχνές στάσεις για να βγει.

Προσωπικά θα έκαιγα την επιστροφή από Άμφισσα και θα έπαιζα Κόκκινο (φοβερή θέα στη λίμνη), καφέ στον παραδοσιακο ξενώνα του Κροκύλειου, Πενταγιού, Αρτοτίνα και πίσω γιατί σα παν έχει χώμα. Θα επέστρεφα από Μπράλο και ΝΕ ή την παλιά από Χαιρώνεια κτλ.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Και εγώ θέλω
Βατό χώμα δε με πείραζει, θα έχω κάνει την προηγούμενη μάθημα εντούρο, θα τα έχω φρέσκα.
Πάγο όμως ΟΧΙ. Δε με έπεισε εχθές ο gsmaniac οτι μπορώ να περάσω όρθια κρατωντας μόνο την αναπνοή μου!!!
Νατασσα εισαι για το γκρουπ του χουντρα σαββατο; θα ειναι και η κοπελα μου...

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Νατασσα εισαι για το γκρουπ του χουντρα σαββατο; θα ειναι και η κοπελα μου...

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι! Σάββατο 12:00 με 14:00
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Αντε ομορφα!!! Τα λεμε πανω!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στην Κρητη ειναι το πανω? :thnkg:
Και που πιο κοντα σου ειναι τραβηγμενη η φωτο στο αλλο θεμα? :brr:
Ολλανδια μενεις? :ha:ha
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Λοιπον τρεχω.......να βαλω τζελ στη σελα....κ μια προβια απο πανω.....μην παθουμε κανα προστατη στα νειατα μας......κ βουρ στη βολτα....δεν χανονται αυτα....!!!!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Λοιπον τρεχω.......να βαλω τζελ στη σελα....κ μια προβια απο πανω.....μην παθουμε κανα προστατη στα νειατα μας......κ βουρ στη βολτα....δεν χανονται αυτα....!!!!!!
Αφού θα είναι σιδηρόκωλη...;)
Τι να σου κάνουν τα αξεσουάρ...? :fun
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Αφού θα είναι σιδηρόκωλη...;)
Τι να σου κάνουν τα αξεσουάρ...? :fun
Ελα ντε.....για να στρωσει ο Γιαννης το εργαλειο......εμεις θα δουλευουμε για τις μπενζινες κ τους μηχανικους.....χαχα !!!!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ελα ντε.....για να στρωσει ο Γιαννης το εργαλειο......εμεις θα δουλευουμε για τις μπενζινες κ τους μηχανικους.....χαχα !!!!!
:roflmao::roflmao:

Στρωμένο θα είναι το εργαλείο Πετράν
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ωχ
Φημες λενε οτι οι θερμικοι κυκλοι εγιναν δεξιοστροφα και θα ακολουθησουν και αλλοι τοσοι αριστεροστροφοι, για ομοιόμορφη φθορα του πισω λαστιχου.
Υ.Γ. Το μπροστα λαστιχο ειναι απάτητο!! :ha
Αν τα καταφερω μεχρι Αραχοβα και επιστροφη σε 20' ...........γκουχου γκουχου!! :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Χαχαχα, θέλει η πουτ@να να κρυφτεί και η χαρά δεν την αφήνει ένα πραμα
 

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Θα βάλω στο προγραμμα τα λαδάκια νωρίτερα.. Ελπίζω να έχει μείνει και λίγο λάστιχο, θα οδηγάω συντηρητικά για δυο εβδομάδες και νομίζω... μέσα.. Πάντως Γιάννη Aldebaran τις ανέβασες και τις δύο στα ρεπό μου..! Είσαι τρομερός!! Περιμένω και τον Γιαννης20v που μου την υπέδειξε..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Τσακάλι

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS
Honda Sh 150
Θα ήθελα πολύ να ακολουθήσω αλλά θα είμαι στο χωριό μου. Καλά να περάσετε. Γιάνναρε τώρα που πήρες φόρα με τις βόλτες, θα περιμένω την επόμενη...

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Λοιπον τρεχω.......να βαλω τζελ στη σελα....κ μια προβια απο πανω.....μην παθουμε κανα προστατη στα νειατα μας......κ βουρ στη βολτα....δεν χανονται αυτα....!!!!!!
Ναιιιιι

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom