36ΩΡΟ ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΑΝΤΟΧΗΣ 2022

Christos S

Μέλος
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
KTM 950 ADVENTURE
BMW R1200GS ADVENTURE
KTM EXC 300
Καλημέρα, δεν βρήκα αντίστοιχο θέμα οπότε το ανοίγω, αν και τελευταία στιγμή. Έχουμε συμμετοχές από εδώ;;;;;;


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ρε παίδες επειδή έχω λίγο μπερδευτεί, η καρτέλα που πρέπει να είναι συμπληρωμένη που μόλις διάβασα τι στο καλό είναι;

Λέω να πάρω αυτόν τον Παναγιώτη τηλέφωνο, αλλά φαντάζομαι ότι θα είναι μέσα στον χαμό της τελευταίας στιγμής, αν δεν ξέρετε θα τον ενοχλήσω
 

Christos S

Μέλος
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
KTM 950 ADVENTURE
BMW R1200GS ADVENTURE
KTM EXC 300
Ρε παίδες επειδή έχω λίγο μπερδευτεί, η καρτέλα που πρέπει να είναι συμπληρωμένη που μόλις διάβασα τι στο καλό είναι;

Λέω να πάρω αυτόν τον Παναγιώτη τηλέφωνο, αλλά φαντάζομαι ότι θα είναι μέσα στον χαμό της τελευταίας στιγμής, αν δεν ξέρετε θα τον ενοχλήσω
Λογικά θα την παρουμε σημερα στην ενημέρωση, απλά συμπληρώνει ς τα στοιχεία σου και της μηχανής ( πινακιδα μάρκα κλπ)
Και βέβαια τα χιλιόμετρα που γράφει ο ολικος Χιλιομετρητης σου όταν ξεκινάς. Τα υπόλοιπα τα συμπληρώνουν οι διοργανωτές

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Αν και δεν το εχω δει καθολου φετος, στην καρτελα συμπληρωνεις ονοματεπωνυμο και στοιχεια μηχανης και απο κει και περα σου συμπληρωνουν τις διελευσεις σου απο καθοροσμενα σημεια της διαδρομης.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Στο καφέ άλσος δίπλα στα δικαστήρια στις 7μμ


Πέραν της λήψης εγγράφων, έχει άλλο νόημα η συγκέντρωση;
 

Christos S

Μέλος
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
KTM 950 ADVENTURE
BMW R1200GS ADVENTURE
KTM EXC 300
Που γινεται φετος η ενημερωση μηπως και περάσω;
Alsos lounge cafe στην Ευελπίδων
Σημερα στις 7:00

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
απ το τουριστικο χαιδαριου παιρνουν εκκινηση παντως...
Και γω θελω μια χρονια να το κανω παντως...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πρέπει να κάνω και το καλιμπρέισον του κοντέρ.


απ το τουριστικο χαιδαριου παιρνουν εκκινηση παντως...
Και γω θελω μια χρονια να το κανω παντως...
Το αρχικό πλάνο ήταν για το χωριάτικο δίπλα μου.

Οπότε εκ των συμφραζομένων καταλαβαίνω ότι ξεκινάμε "στραβά" με πρωινή παλιά εθνική οδό Θήβας...
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Πρέπει να κάνω και το καλιμπρέισον του κοντέρ.
Μολις βρεις εθνικη σταματα διπλα σε ενα ταμπελακι που εχει την χιλιομετρικη αποσταση της εθνικης μηδενισε και οδηγα μεχρι το επομενο και το μεθεπομενο και δες τη αποκλιση εχεις.
Μην τρελαινεσε ομως γιατι στην αναγνωριστικη τους το κανουν με gps που αλλιως μετραει μεσα απο ενα αμαξι και αλλιως περναει το δρομο και τις στροφες μια μηχανη σε συνολο 1000+ χλμ.
Οσο πιο κοντα σε αυτο που εχουν μετρησει να εισαι, ποτε κανεις δεν το ειχε ακριβως.
 

Christos S

Μέλος
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
KTM 950 ADVENTURE
BMW R1200GS ADVENTURE
KTM EXC 300
Γνωρίζουμε το κόστος?
Ετσουξε λιγο φέτος.... 170€
Φυσικά οι συμμετοχές έχουν κλείσει μέρες τώρα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Πέραν της λήψης εγγράφων, έχει άλλο νόημα η συγκέντρωση;
Η καρτέλα όντως είναι μέσα στο υλικό που παίρνεις. Στην ενημέρωση σου λένε την ανακοινώσιμη διαδρομή (γιατι καποιος φορές χώνουν και κρυφά κομμάτια που σου δινουν τις οδηγίες σε καποιο checkpoint) και πιθανές ιδιαίτερότητές της, απαντάνε σε ερωτήσεις και παίζει και του νόου ας μπέτερ.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Ετσουξε λιγο φέτος.... 170€
Φυσικά οι συμμετοχές έχουν κλείσει μέρες τώρα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αυτό που θα τσούξει είναι η βενζίνη... Στο θεό είναι Αθήνα, σκέψου επαρχία...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
amyroukai θα πάς??

Έχεις ξανακάνει 36ωρο?
Ναι
Όχι.

Η ιδέα μπήκε από τον ενθουσιασμό του @spiros στο θέμα, φέτος μπορούσα πρώτη χρονιά να το κάνω, είπα δεν πάει στο καλό θα τα κάνω όλα που μπορώ.

Ασφάλτινη βόλτα είναι, να μην περνάει απίθανο, κατηφόρες θα έχει αλλά δεν χρειάζεται εμπειρία. Το μόνο θέμα είναι η κούραση γιατί δύο χρόνια τώρα έχει πέσει τρελή αδράνεια.

Εννοείται πενφέ, δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρηθώ με το ΚΤΜ όσο και ωραίο να είναι στον επαρχιακό δρόμο.

Το θέμα πλοήγηση.... Αν δεν μπορεί η garmin, (άντε και το here maps) βοήθεια μας. Χάρτη χάρτινο δεν πάω να αγοράσω για το ιβεντ μόνο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Ναι
Όχι.

Η ιδέα μπήκε από τον ενθουσιασμό του @spiros στο θέμα, φέτος μπορούσα πρώτη χρονιά να το κάνω, είπα δεν πάει στο καλό θα τα κάνω όλα που μπορώ.

Ασφάλτινη βόλτα είναι, να μην περνάει απίθανο, κατηφόρες θα έχει αλλά δεν χρειάζεται εμπειρία. Το μόνο θέμα είναι η κούραση γιατί δύο χρόνια τώρα έχει πέσει τρελή αδράνεια.

Εννοείται πενφέ, δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρηθώ με το ΚΤΜ όσο και ωραίο να είναι στον επαρχιακό δρόμο.

Το θέμα πλοήγηση.... Αν δεν μπορεί η garmin, (άντε και το here maps) βοήθεια μας. Χάρτη χάρτινο δεν πάω να αγοράσω για το ιβεντ μόνο.
Μην φοβου το μηχανάκι. Το κ@λο σου σκέψου και διάλεξε ότι πιο ανετο έχεις στο γκαράζ. Δεν είναι βόλτα σπριντ, θες να μπορείς να κρατάς σταθερό σβέλτα ρυθμό όσο πιο άνετα γίνεται. Σκέψου ότι δεν θα προλαβαινεις ουτε να κατουρήσεις, κ όταν το κάνεις ουτε να την τινάξεις. Αν εισαι τυχερός θα βρεις δέκα μέτρα ευθεία να ενώνει δυο στροφές. Πιθανόν στα μέσα της δευτερης ημέρας να πεις ήμαρτον θεε μου, και απλά να ξαπλώσεις κάτω στην ασφαλτο να κάτσεις μια ώρα ακίνητος και να σκεφτεσαι τι όνειρο είδες και δηλωσες συμμετοχή
Για μένα να πας.δεν στα λέω να σε αποτρεψω, στα λέω να παρεις κλίμα να έχεις μπάρες μαζί και νερό η κανα ταπερ φαγητό να φας στο τεποζιτο.
Κρατάω τη φράση ότι φέτος θα ακολουθήσεις τα παντα και σε περιμενω λοιπόν το μεθεπόμενο ΣΚ στη Βαρυμπομπη για προπονηση του τροφυ :ll::yew:
 
Top Bottom