36ΩΡΟ ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΑΝΤΟΧΗΣ 2022

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ωραία βαλίτσα.....συνεχιστε
Αυτή η βαλίτσα έγραψε 1600χλμ σκληρό επαρχιακό σε 2 μέρες θα σέβεσαι! Και γύριζε με 200km από καμμένα βούρλα και με ένα ανοιγομένο κράνος που βρήκε εκείνη την ώρα να χαλασει το κούμπωμα και να μπαινει όλο το ψωλοκρυο της Μαλακάσας 11 το βράδυ μη χεσω το θυμήθηκα κι αυτό και συγχυστηκα!!



σε εχω!
απο τα καλυτερα 36ωρα!
κοιταγα την διαδρομη να την ξανακανω!
Ήταν φοβερή διαδρομή αν και απίστευτα σκληρή. Το κρύο μέχρι να φτάσω στη Κόνιτσα εκείνο το Σάββατο βράδυ δεν θα το ξεχάσω ποτέ!! Μαζί με τις κατολισθησεις και τα μαμά φώτα του cbf σα καντηλακι εκκλησίας! Τυφλα πήγαινα ανάμεσα στα κοτρωνια!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Πάντως τη νιώθω την ένταση του Γιάννη και την κατανοώ. Παρόμοια συναισθήματα είχα κι εγώ και στα 2 36ωρα. Είναι τόσα τα χλμ και το παραμικρό λάθος από την διοργάνωση φαίνεται Γολγοθάς και βασανιστήριο! Λες και το κάνουν επίτηδες σκέφτεσαι!

Θυμάμαι το 2013 όταν περάσαμε και τη στρομη διαλυμένοι απ τα χιλιόμετρα σκεφτόμουνα οκ κάπου εδώ θα τελειώνει. Και οι τύποι είχαν βάλει μέσα και Παρνασσό ρε φίλε λέω δεν είναι δυνατόν!!!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εντυπωσιακό το ότι πιάνει 200 το cbf και η Άφρικα 1100 κόβει στα 199, κάτι δικά μου λέω.
Το cbf 600 με καρμπυρατερ που είχα κατέβαζε 220. το fazer 600 ψεκαστο φίλου μου 2005 μοντέλο είχα δει 246. Ποιες Africa.. Χάχα. Καλά το fazer το 1000 το δικό σου μια τρίτη την είχε.
 

Christos S

Μέλος
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
KTM 950 ADVENTURE
BMW R1200GS ADVENTURE
KTM EXC 300
Αν τα γράψεις σε χαρτί στο τανκμπαγκ για σιγουριά, να επιβεβαιώνεις που πας.
Αν τα γράψεις δεύτερη φορά στο GPS για να έχεις μπουσουλα γιατί οφείλεις στον εαυτό σου να ξέρεις που πας χωρίς βοήθεια άλλου...
Αν έχεις πάει τον Κάλανο τρεις φορές μπρος πίσω, έχεις ρωτήσει και τελικά πεις δεν γαμιεται...

Το θυμάσαι. Πώς έκανες την διαδρομή, σε γρήγορο ρυθμό κιόλας, χωρίς να θυμάσαι τίποτα ρε τέρας;



Αυτό με την πινακίδα που έλειπε αν το είχαν τρέξει, θα το ήξεραν. Το SMS δεν ξέρω πόσοι το είδαν έγκαιρα, λες και έχουν όλοι το τηλέφωνο μπροστά τους...
Αλλά τα είπαμε, στο αυτοκίνητο έτσι είναι. Και για αυτό δεν κάνεις αναγνώριση με αυτοκίνητο. Ή δεν κάνεις διέλευση μέσα από χωριό με 40, όταν πρέπει να στρίψεις στα σοκάκια όπου πετυχαίνεις το λοκαλι με τον αγρότη που έχει πιάσει κουβέντα και κλείνει τον δρόμο και τι θα τους πεις, α κατς α μαλώεις;


Όπως θα ήξεραν πχ ότι "μετά το φράγμα δεξιά" η δεξιά επιλογή είναι αδιέξοδο... (Αυτό το είδα στον δορυφόρο και δεν κατέβηκα, άλλοι πήγαν όπως έλεγε το roadbook και γύρισαν πίσω).



Γενικά γελάς με τα λάθη, το υφακι καρδιναλίων και τον σνομπιαμό. Χαρά στο κουράγιο των αρκετών μελών που ήταν με χαμόγελο, όρεξη και πραγματικά περίμεναν να δουν και να ακούσουν ότι περάσαμε καλά, που ισχύει.
Αγαπητέ, φιλε και συνοδοιπόρε..... Νομίζω το έχεις παρει λιγο στραβά το όλο θέμα και έχεις αδικαιολόγητο θυμό μεσα σου, όπως και εγώ μετά το πρωτο μου αλλά για άλλους λόγους.... Αν κάτσω να σου πω το τι χασιματα έχω περασει, τι μεσάνυχτα σε βουνά στο ποθθενα, βροχές και λοιπές ομορφιες, θα γελάς τρεις μέρες. Δυστυχώς ο γραπτώς λόγος δεν με βοηθάει. Πιστεύω με τόν καιρό θα τα δεις αλλιώς τα πραγματα και θα ανυπομονείς για το επόμενο, αν υπάρξει....
Όσον αφορά το " Προϊόν "36ωρο νομίζω είδες ποιοι είναι αυτοί που στο " Πουλάνε " Πέντε, πως να το πω κομψά, κουρασμένοι μεσήλικες όλοι και όλοι, τι μπορουν να σου προσφερουν παραπανω. Θα ήταν πολυ ευκολο για αυτούς να ρίξουν ένα σπίρτο και να τα κάψουν όλα, εδώ μαγκιά ειναι να το κρατήσεις ζωντανό με τα οποία λαθη.
Αν είχες κάνει ενεργό μέλος σε υπαρκτή λεσχη με λειτουργικα έξοδα θα συμφωνουσες πιστευω.

ΥΓ συνεχίζεται άλλη φορά, βαρέθηκα να γράφω χα χα χα χα χα χα χα χα

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Το cbf 600 με καρμπυρατερ που είχα κατέβαζε 220. το fazer 600 ψεκαστο φίλου μου 2005 μοντέλο είχα δει 246. Ποιες Africa.. Χάχα. Καλά το fazer το 1000 το δικό σου μια τρίτη την είχε.
πολυ μου αρεσαν/αρεσουν τα cbf!!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πάντως τη νιώθω την ένταση του Γιάννη και την κατανοώ. Παρόμοια συναισθήματα είχα κι εγώ και στα 2 36ωρα. Είναι τόσα τα χλμ και το παραμικρό λάθος από την διοργάνωση φαίνεται Γολγοθάς και βασανιστήριο! Λες και το κάνουν επίτηδες σκέφτεσαι!

Θυμάμαι το 2013 όταν περάσαμε και τη στρομη διαλυμένοι απ τα χιλιόμετρα σκεφτόμουνα οκ κάπου εδώ θα τελειώνει. Και οι τύποι είχαν βάλει μέσα και Παρνασσό ρε φίλε λέω δεν είναι δυνατόν!!!
Βαγγέλη να το πω ξανά.
Η φάση είναι κουραστική μεν, απέχει από το εξαντλητικό δε. Καμία διαφορά με την τυπική βόλτα αυτών των χιλιομέτρων και κάνουμε συχνά τέτοιες. Διαχειρίστηκα λάθος το φαγητό την δεύτερη ημέρα, πάθημα μάθημα.

Για το τέλος θα περίμενα κάτι πιο... γλυκό, αλλά είναι οδοιπορικό αντοχής, νταξ. Ο Παρνασσός έχει σβελτες διαδρομές, δεκτον ότι βράδυ με φώτα καντήλια δεν περνάς καλά, παθών πολλάκις σε βόλτα και με το XR. Αν κάποιοι δεν είχαν ξαναπάει Καστάνιτσα άξιζε, αλλά απίθανο ένας 36ωριτης να μην έχει πάει στα "κλασικά".


ibar βλέπω είναι ανάμεσα σε Σκάλα και Θουρία, άρα περάσαμε από εκεί, δεν το πρόσεξα σαν πινακίδα το πήδημα, ήταν σε ανοιχτό κομμάτι, δεν θα σταματούσα για φωτό.


Ρε Κρις, θυμό έχω για τον Κούλη και 299 ηλίθιους ακόμα. Για το 36ωρο το μόνο που με κάνει να λέω wtf είναι η αντιμετώπιση ιερής αγελάδας.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Βαγγέλη να το πω ξανά.
Η φάση είναι κουραστική μεν, απέχει από το εξαντλητικό δε. Καμία διαφορά με την τυπική βόλτα αυτών των χιλιομέτρων και κάνουμε συχνά τέτοιες. Διαχειρίστηκα λάθος το φαγητό την δεύτερη ημέρα, πάθημα μάθημα.

Για το τέλος θα περίμενα κάτι πιο... γλυκό, αλλά είναι οδοιπορικό αντοχής, νταξ. Ο Παρνασσός έχει σβελτες διαδρομές, δεκτον ότι βράδυ με φώτα καντήλια δεν περνάς καλά, παθών πολλάκις σε βόλτα και με το XR. Αν κάποιοι δεν είχαν ξαναπάει Καστάνιτσα άξιζε, αλλά απίθανο ένας 36ωριτης να μην έχει πάει στα "κλασικά".


ibar βλέπω είναι ανάμεσα σε Σκάλα και Θουρία, άρα περάσαμε από εκεί, δεν το πρόσεξα σαν πινακίδα το πήδημα, ήταν σε ανοιχτό κομμάτι, δεν θα σταματούσα για φωτό.


Ρε Κρις, θυμό έχω για τον Κούλη και 299 ηλίθιους ακόμα. Για το 36ωρο το μόνο που με κάνει να λέω wtf είναι η αντιμετώπιση ιερής αγελάδας.
Στον Πάρνωνα να πας με το σκατεμ και να μπεις χώμα από Καστάνιτσα για Κοσμά ,τζίτζινα και γενικά είναι πανέμορφα
Και με κατηφόρες....φουλ
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Στον Πάρνωνα να πας με το σκατεμ και να μπεις χώμα από Καστάνιτσα για Κοσμά ,τζίτζινα και γενικά είναι πανέμορφα
Και με κατηφόρες....φουλ
Έχω πάει πολλές φορές, γνωστό. Καστάνιτσα θέλω να ξαναπάω πριν το καλοκαίρι, το φαγητό στην ταβέρνα του Αντωνίου αν θυμάμαι το όνομα σωστά ήταν πολύ καλό και πολύ αστείο το προαύλιο της εκκλησίας με τα περισσεύματα από τις ταφόπλακες για διακόσμηση.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Βαγγέλη να το πω ξανά.
Η φάση είναι κουραστική μεν, απέχει από το εξαντλητικό δε. Καμία διαφορά με την τυπική βόλτα αυτών των χιλιομέτρων και κάνουμε συχνά τέτοιες. Διαχειρίστηκα λάθος το φαγητό την δεύτερη ημέρα, πάθημα μάθημα.

Για το τέλος θα περίμενα κάτι πιο... γλυκό, αλλά είναι οδοιπορικό αντοχής, νταξ. Ο Παρνασσός έχει σβελτες διαδρομές, δεκτον ότι βράδυ με φώτα καντήλια δεν περνάς καλά, παθών πολλάκις σε βόλτα και με το XR. Αν κάποιοι δεν είχαν ξαναπάει Καστάνιτσα άξιζε, αλλά απίθανο ένας 36ωριτης να μην έχει πάει στα "κλασικά".


ibar βλέπω είναι ανάμεσα σε Σκάλα και Θουρία, άρα περάσαμε από εκεί, δεν το πρόσεξα σαν πινακίδα το πήδημα, ήταν σε ανοιχτό κομμάτι, δεν θα σταματούσα για φωτό.


Ρε Κρις, θυμό έχω για τον Κούλη και 299 ηλίθιους ακόμα. Για το 36ωρο το μόνο που με κάνει να λέω wtf είναι η αντιμετώπιση ιερής αγελάδας.
Αν μου λες πως η φάση ήταν κουραστική αλλά απείχε από το εξαντλητικό τότε εγώ είτε είχα κάνει τα πιο δύσκολα 36ωρα 2011 2013,ειτε είμαι φλώρος, είτε το φετινό ήταν να πετάς χαρταετό.

Αν πάντως είχατε καθαρή οδήγηση σε σφιχτό επαρχιακό κάτω από 12 ώρες ημερησίως τότε δεν ήταν το τυπικό 36ωρο.

Ποσα χλμ γράψατε το σκ να έχουμε μια εικονα?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κάτω από 1600 πόρτα πόρτα.


Με το ΚΤΜ μάλλον δεν θα έκανα δεύτερη ημέρα, αν ήμουν όπως μετά την βόλτα με τον Παναγιώτη. Με το fazer μάλλον θα ήμουν πολύ κουρασμένος. Έχει να κάνει το μηχανάκι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
πολυ μου αρεσαν/αρεσουν τα cbf!!!
Ας λέει ο καθένας ότι θέλει. Τα cbf 600 και 1000 ήταν φοβερά μηχανάκια. Ειδικά το 1000 σε καλά χέρια μπορούσε να ξεφτιλίσει σε στροφιλικι ότι ήθελε και άσε τους ψευτογληγορους να λένε παραμυθες!
 

kavadias

Μέλος
Περιοχή
there and back again
Όνομα
Τάσος
Μοτό
KTM 1290 SA '15
KTM 690 Enduro '08
KTM EXC 250 '06
Στον Πάρνωνα να πας με το σκατεμ και να μπεις χώμα από Καστάνιτσα για Κοσμά ,τζίτζινα και γενικά είναι πανέμορφα
Και με κατηφόρες....φουλ
εκεί μπαίνει χώμα και με το XR :p

Ποσα χλμ γράψατε το σκ να έχουμε μια εικονα?
1330 εκκίνηση με τερματισμό βλέπω στο track που μ έστειλε ο Απολλώνας (παρέα amyrou)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
εκεί μπαίνει χώμα και με το XR :p



1330 εκκίνηση με τερματισμό βλέπω στο track που μ έστειλε ο Απολλώνας (παρέα amyrou)
Καλά ....ας μπει με το κτμ πρώτα.
Μπήκα πριν χρόνια δικαβαλος με ασφάλτινα νωρίς την άνοιξη και είχε κάτι Λουκια από τα νερά και τα φορτηγά υλοτομίας....καλά πήγε τότε .
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
1330 εκκίνηση με τερματισμό βλέπω στο track που μ έστειλε ο Απολλώνας (παρέα amyrou)
32400 έχω στο περίπτερο
33757 στην Πάχη

Απόλλωνας πολύ καλό χέρι και το 1290Τ πολύ εντυπωσιακό στο δρόμο.
 

kavadias

Μέλος
Περιοχή
there and back again
Όνομα
Τάσος
Μοτό
KTM 1290 SA '15
KTM 690 Enduro '08
KTM EXC 250 '06
Πέντε, πως να το πω κομψά, κουρασμένοι μεσήλικες όλοι και όλοι, τι μπορουν να σου προσφερουν παραπανω. Θα ήταν πολυ ευκολο για αυτούς να ρίξουν ένα σπίρτο και να τα κάψουν όλα, εδώ μαγκιά ειναι να το κρατήσεις ζωντανό με τα οποία λαθη.
Αν είχες κάνει ενεργό μέλος σε υπαρκτή λεσχη με λειτουργικα έξοδα θα συμφωνουσες πιστευω.
εδω έχω μια διαφωνία γιατί κατα καιρούς πολύς κόσμος προσφέρθηκε και βοήθειες βρέθηκαν, και νέο αίμα μπήκε (και βγήκε) κλπ. αλλά ο συγκεντρωτισμός και η εσωστρέφεια (που είναι μόνιμο πρόβλημα στις "υπαρκτές λέσχες") όπως και μερικά ακόμη πράγματα που αν θέλετε τα συζητάμε από κοντά σε κανά καφέ ή στη λέσχη, μπαίνουν λιγο τροχοπέδη.

Απόλλωνας πολύ καλό χέρι και το 1290Τ πολύ εντυπωσιακό στο δρόμο.
συμφωνώ και στα 2 (ρε gsmaniac βάλτε κανά smiley με καρδούλες αμάν :p :D
 

@spyro

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Spyros
Μοτό
KTM 990 ADV
Αν μου λες πως η φάση ήταν κουραστική αλλά απείχε από το εξαντλητικό τότε εγώ είτε είχα κάνει τα πιο δύσκολα 36ωρα 2011 2013,ειτε είμαι φλώρος, είτε το φετινό ήταν να πετάς χαρταετό.

Αν πάντως είχατε καθαρή οδήγηση σε σφιχτό επαρχιακό κάτω από 12 ώρες ημερησίως τότε δεν ήταν το τυπικό 36ωρο.

Ποσα χλμ γράψατε το σκ να έχουμε μια εικονα?
του 2011 ήταν με διαφορά (μεγάλη) πολύ πιο δύσκολο από το φετινό. Επίσης:

  • τα νεας τεχνολογίας μηχανάκια οπως το XR είναι νεάς τεχνολογίας μηχανάκια (τελεία)
  • ο Αμυρού δεν είναι ο τυπικός rookie 36ωρου. Έχει κάνει χλδ παρόμοια χλμ εδώ και χρόνια
 

Leftis

Μέλος
Όνομα
Lefteris
Μοτό
Suzuki V-Strom 650
Το GPS σε βγάζει στην κλειστή έξοδο για Οβρια, δηλαδή πουθενά.

Το λάθος που λες στο 8 ήταν "στο χωριό Κάλαμο".
που το λένε Κάλανο.
και η φωτογραφία είναι μετά τον Κάλανο, μετά τον Πλάτανο, μετά τα Δενδρά, πριν το Κομπηγαδι. Κοντά, όχι εκεί που λέει όμως.



Αναγνωριστικές, αλήθεια με δικά μας λεφτά και χωρίς αμοιβή κανενός για την διοργάνωση, έχουμε κάνει πάντα με μηχανάκι για ετήσιες από φόρουμ. Δεν ανακαλύπτει τον τροχό η λέσχη και η δικαιολογία για το αυτοκίνητο σε μικρό μέρος της διαδρομής δεν στέκει. Δεν είναι ήρωες εθελοντές, υποστήριξη στο προϊόν κάνουν. Αν η λέσχη τους έχει για δουλικά και τα λεφτά των συμμετοχών δεν καλύπτουν την αναγνώριση, λάθος των μελών που το δέχονται, που δεν μιλάνε και δεν μας αφορά.


αν δεν δέχεται κανείς ότι κάνει λάθη, δεν θα αλλάξει κάτι ποτέ.

τι λέω τώρα, σκηνική πολιτική σκηνή, βγαλμένη από την εκλογική βάση καρμπόν. Όλοι σωστοί, οι ψηφοφόροι φταίνε για όλα.
Εμείς φύγαμε 3 και ακολούθησαν άλλοι 6-7 πήγαμε από Οβρια μία χαρά. Το χωριό είναι λάθος γραμμένο όπως το λες αλλά πάνω στη μηχανή όπως το διάβαζα σωστό το έβλεπα. Είχαμε πιάσει ένα ωραίο τρενάκι καμιά 10αρια εκείνη την ώρα και μόλις πέσαμε επάνω σταματήσαμε. Αυτά γίνονται κάθε χρόνο θυμάμαι και άλλα να πούμε.

Τώρα για αμοιβές κτλ δεν ξέρω ή τέλος πάντων αυτά είναι θέματα της λέσχης και της κάθε λέσχης. Με δικά μας λεφτά δεν είναι γιατί δεν πληρώνω φόρους υποχρεωτικούς για να υπάρχει 36ωρο. Αυτοί λένε ότι τόσο τους κοστίζει κτλ αν θες συμμετέχεις αν δεν θες όχι. Δικά μας λεφτά θα ήταν αν μας τα έπαιρναν με το ζόρι. Δουλικά κτλ είναι βαριές κουβέντες, δεν νομίζω ότι υπάρχουν αλλά αν θες κάθε Δευτέρα είναι η λέσχη ανοιχτή σε όλους περνάς μία βόλτα και ρωτάς.
Εγώ το βλέπω απλά σου αρέσει η φάση πληρώνεις πας δεν σου αρέσει κάνεις κάτι άλλο δεν είναι υποχρεωτικό για κανένα. Για όλους υπάρχει πια κάτι να τους ταιριάζει.
Συμφωνώ και εγώ η καλοπροέρετη κριτική πάντα κάνει καλό. Κάθε χρόνο οι συμμετέχοντες λένε τη γνώμη τους και τους ρωτάνε πως πέρασαν.
Πολλοί που έκαναν το 36ωρο αυτά τα χρόνια κάποια στιγμή πήραν μέρος στην οργάνωση και τους δέχτηκαν. Μπορεί πιστεύω κάποιος που θεωρεί ότι μπορεί να τα κάνει καλύτερα να προσφέρει.
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Ας πω και εγω μια αποψη ακόμα. Ας διευκρινίσω πως στο διαστημα 08-19 ειχα κανει 8-9 36ωρα και το αναφέρω οχι ως κατόρθωμα απλα για να δείξω πως έχω μια αρκετά καλή εικόνα της διοργάνωσης και της λεσχης.

Χαζεύοντας τη φετινή διαδρομή και έχοντας οδηγήσει όλους αυτούς τους δρόμους οπως οι περισσότεροι φαντάζομαι, φαίνεται πως ήταν το 2ο πιο εύκολο 36ωρο μετά του '09 (χωρίς να το θεωρώ αρνητικό). Γενικότερα τα τελευταία χρόνια προτιμούσα τα πιο χαλαρα 36ωρα γιατι μεγαλες βόλτες έκανα και μονος και προτιμούσα στο 36ωρο να έχω άνεση χρόνου το βράδι στο ξενοδοχείο να πιω μια μπυρα με άνεση βλέποντας άτομα που τα συναντάω μια φορά το χρόνο. Δεν βρίσκω πλέον δηλαδη ιδιαίτερο λόγο να συμμετέχω σε μια διοργάνωση που θα είμαι ολη μερα μονο με 2-3 ατομα και θα καταλήξω αργα το βραδι ισα ισα για εναν υπνο και αντε να πεις 2 κουβέντες με μερικούς επάνω απο ενα βιαστικό πρωινό.


Γενικά ταυτίζομαι με πολλά απο αυτα που είπε ο amyroukai, το 36ωρο έχει γίνει ενα προϊόν με αρκετό κέρδος και όταν οι ίδιοι διαφημίζουν την ποιότητα αναφέροντας πολυήμερα πιλοτικά, ξενοδοχειάρες κλπ, τότε την περιμένω και ίσως και την απαιτώ. Φτιάχνεις μια διαδρομή που ξέρεις πως ο μέσος αναβάτης θα τερματίσει πολύ αργά το βράδι και δεν φροντίζεις να τον περιμένει φαί πχ. Προσπαθείς επι χρόνια να δικαιογήσεις το μεγαλο κόστος λέγοντας πως αναγκάζεσαι να πας σε ακριβα ξενοδοχεία για να μπορουν να καλύψουν τον αριθμό των δωματίων (λογικό) και όμως καποιες φορές καταλήγεις σε ξενοδοχεία τρόγλες (με το ίδιο κοστος με τα 5*).

Γενικά με στεναχωρεί ο δρόμος που εχει πάρει το όλο πράγμα γιατι το 36ωρο φταίει σε μεγαλο βαθμό για την αγάπη μου στις μεγάλες σιδερόκωλες βόλτες με την 1η συμμετοχή μου τότε στην αρχή της μοτοσυκλετιστικής μου καριέρας και γιατι μέσα απο αυτό γνώρισα αρκετό κόσμο μερικούς απο τους οποίους τους θεωρω καλούς μου φίλους.

Όσο για την αντιμετώπιση Ιερής αγελάδας που λέει ο Γιάννης, μπορούσα ίσως να την καταλάβω όταν ήταν κάτι μοναδικό σαν διοργάνωση, πλέον δεν δικαιολογείται (μπορώ ομως και να καταλάβω γιατί μερικοι συνεχιζουν να συμπεριφέρονται έτσι)


amyroukai στο πιο σημαντικό (και ισως πιο δυσάρεστο) απ'ολα όμως ειναι πως η ταβέρνα του Αντωνίου περσυ το καλοκαίρι είχε κλείσει :( ξέρεις αν την λειτουργεί ξανά?
 
Top Bottom