36 ΩΡΕΣ 2023-24ο Οδοιπορικό Αντοχής, 5-7/5/2023

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εντάξει μην είμαστε άδικοι, 2 κατοστάρικα για τέτοια διοργάνωση σε δυνατά ξενοδοχεία μαζί πρωινό δείπνο, οργάνωση μπλουζάκια, roadbook, υποστήριξη, μια χαρά είναι. Μαζί με τις βενζίνες σου διοδια άλλα έξοδα θες 5 κατοστάρικα. Για μια τέτοια διοργάνωση και τόσα χλμ είναι αναμενομενα.
Το φετινό δικαιολογεί όσους έκριναν ως "ακριβό" το περσινό.
Το υπόλοιπο μένει να το δούμε και στην πράξη γιατί έχω ακούσει αρκετές ιστορίες (πλέον).

Σε κάθε περίπτωση, παρά τις ελλείψεις η περσινή παρέα ήταν εξαιρετική (και συνέβαλλε τα μέγιστα στην διασκέδαση του ΣΚ) και μέχρι στιγμής είμαι σε φάση "ναι".
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Πάντα επίσης, κάτι άλλο θα παίρνει τη θέση του παλιού!!!!!!
Να υποθέσω ότι δεν αφορά τους πρωθυπουργούς της χώρας ή μήπως Ναι ? :thnkg:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Να υποθέσω ότι δεν αφορά τους πρωθυπουργούς της χώρας ή μήπως Ναι ? :thnkg:
Η μόνη "κατηγορία" πραγματων, που δεν αλλάζει!!!!! :rolleyes:
Η εξαίρεση του κανόνα!!!! Και η εξαίρεση, επιβεβαιώνει πάντα έναν κανόνα!!!!
 

FeatherBrain

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Kawasaki Versys 1000
Το σκεφτόμουν από πέρυσι και τελικά εκτός απροόπτου θα ακολουθήσω στο φετινό.

Εάν κάποιος άλλος από το φόρουμ παρευρεθεί και θέλει να το ακολουθήσουμε παρέα, πολύ ευχαρίστως!
 

Siaperas

a.k.a faraway
Περιοχή
Άρτα-Κέρκυρα-Αθήνα ...κτλ
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW 1200GS LC
Tuono V4 1100 Factory
Δεν ξέρω πόσο καλό είναι να προσπαθήσεις να βγάλεις 36ωρο με ανθρώπους που δεν ξέρεις οδηγικα .
Από την άλλη στη διαδρομή του 36ωρου σίγουρα θα βρεις άτομα που θα ταίριαξεις οδηγικα .
 

FeatherBrain

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Kawasaki Versys 1000
Δεν ξέρω πόσο καλό είναι να προσπαθήσεις να βγάλεις 36ωρο με ανθρώπους που δεν ξέρεις οδηγικα .
Από την άλλη στη διαδρομή του 36ωρου σίγουρα θα βρεις άτομα που θα ταίριαξεις οδηγικα .
Με πολλά άτομα από το φόρουμ έχουμε βρεθεί σε βόλτες, οπότε με κάποιους ίσως γνωριζόμαστε ήδη.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Να τα ξεκίνησαν πάλι οι φημολογίες για 36ωρο... Εδώ αφήνετε τα κόκαλα σας στο βουνό πεθαίνουν όλοι εκεί που τελειώνει η τεστοστερόνη αρχίζει το 36ωρο.


Αλλά έτσι είναι αν το να πας αθήνα-χαλκίδα θεωρείται ταξίδι ξαφνικά σου λένε κάνε 1700 ένα Σαββατοκύριακο και νομίζεις ότι βλέπεις το Χριστό φαντάρο.

Κόψτε το παραμύθι, αφήστε τα για το ψάρεμα και το κυνήγι επιτέλους. Μόνο.
 

Siaperas

a.k.a faraway
Περιοχή
Άρτα-Κέρκυρα-Αθήνα ...κτλ
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW 1200GS LC
Tuono V4 1100 Factory
Δεν νομίζω πολύ που κάνουν Αθήνα Χαλκίδα, η Αθήνα Λουτράκι , περνούν μέρος σε 36ωρα , Λεωνίδια, κτλ

Το πολύ πολύ να πηγαίνουν σε καμία πίτα μια φορά το χρόνο.

Τώρα περί ευκολίας η δυσκολίας μεγάλη κουβέντα και σέβομαι τις απόψεις ανθρώπων που έχουν μετάσχει σε πολλά 36 ώρα και έχουν καλύτερη εικόνα και άποψη.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Δεν νομίζω πολύ που κάνουν Αθήνα Χαλκίδα, η Αθήνα Λουτράκι , περνούν μέρος σε 36ωρα , Λεωνίδια, κτλ

Το πολύ πολύ να πηγαίνουν σε καμία πίτα μια φορά το χρόνο.

Τώρα περί ευκολίας η δυσκολίας μεγάλη κουβέντα και σέβομαι τις απόψεις ανθρώπων που έχουν μετάσχει σε πολλά 36 ώρα και έχουν καλύτερη εικόνα και άποψη.
Άμα πας βόρεια θα κάνεις το Αθήνα Χαλκίδα. Άμα πας δυτικά θα κάνεις το Αθήνα Λουτράκι.

Δεν θα μας κάνετε τώρα να παίρνουμε παραδρομους για να δείξουμε πως είμαστε σοβαροί ταξιδιαρηδες! :roflmao:

Άκου λέει Χαλκίδα και Λουτράκι,εσείς ψάχνετε για τρελούς. Αν πάω μέχρι Αγία Παρασκευή νιώθω εξαντλημένος!
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Άκου λέει Χαλκίδα και Λουτράκι,εσείς ψάχνετε για τρελούς. Αν πάω μέχρι Αγία Παρασκευή νιώθω εξαντλημένος!
Είναι που δεν έχεις τρανσαλπ :p
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Είναι που δεν έχεις τρανσαλπ :p
τωρα αυτό γιατί μου το θύμισες?? κοίτα να δεις κάτι που δεν θα έπαιζε ρόλο μέχρι πρόσφατα τώρα άλλαξε τα δεδομένα και πρέπει ή να πουλήσουμε ή να παρατήσουμε τις μηχανές..!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
τωρα αυτό γιατί μου το θύμισες?? κοίτα να δεις κάτι που δεν θα έπαιζε ρόλο μέχρι πρόσφατα τώρα άλλαξε τα δεδομένα και πρέπει ή να πουλήσουμε ή να παρατήσουμε τις μηχανές..!
Είπαμε..... 30 άλογα παραπάνω τροχό.... οι άλλες μετοχές πέφτουν..... στα καβουκια μας κοινώς!!!! :laugh:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πάω χτες για μία μπυρίτσα, περνάει από το μαγαζί ένας από την περσινή παρέα, στέλνω μήνυμα απαντάει έρχεται κάθεται μόλις είχε δηλωθεί.

Οπότε εκτός απροόπτου με βλέπω για Δευτέρα στη λέσχη ευελπιστώ ότι θα είναι ανοιχτά.

Θα έρθει κανείς άλλος από δω;
 

FeatherBrain

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Kawasaki Versys 1000
Πάω χτες για μία μπυρίτσα, περνάει από το μαγαζί ένας από την περσινή παρέα, στέλνω μήνυμα απαντάει έρχεται κάθεται μόλις είχε δηλωθεί.

Οπότε εκτός απροόπτου με βλέπω για Δευτέρα στη λέσχη ευελπιστώ ότι θα είναι ανοιχτά.

Θα έρθει κανείς άλλος από δω;
Γιάννη εκτός απροόπτου θα είμαι και εγώ. Απλά φεύγω για εξωτερικό το ΣΚ και θα προσπαθήσω να προλάβω να περάσω αύριο από την λέσχη για να αποφύγω να στέλνω την αίτηση ταχυδρομικά.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δουλεύουν Παρασκευή, το έχεις διασταυρώσει; Αν θες πες τι ώρα θα πας μήπως και κατέβω.
 

FeatherBrain

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Kawasaki Versys 1000
Μόλις μίλησα τηλεφωνικά. Δέχονται μόνο Δεύτερα και Τετάρτη.

Υπάρχει όμως η δυνατότητα να σταλεί η αίτηση ηλεκτρονικά στο email, μαζί με μία υπεύθυνη δήλωση από gov.gr και το αποδεικτικό της κατάθεσης των χρημάτων.
 

FeatherBrain

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Kawasaki Versys 1000
Από την σελίδα του 36ωρου στο Facebook

Αλλάξαμε λάστιχα? από τακάκια πως είμαστε?
36ωρο 2023, ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 3 Μαΐου 8μμ. στο TERA VERDE.
Oι παλιοί το ξέρετε. Για τους νεώτερους, βρίσκεται στην οδό Κωνσταντινουπόλεως, 300m παρακάτω από τη λέσχη, προς τη Χαμοστέρνας. Είναι ΜΕΣΑ στο Πάρκο Ηρώων, απέναντι από το θέατρο "Τρένο στο Ρουφ". Για όσους δεν θα μπορούν να παρευρεθούν, θα έχουμε live streaming εδώ.
 
Top Bottom