36 ΩΡΕΣ 2023-24ο Οδοιπορικό Αντοχής, 5-7/5/2023

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
664 την πρώτη
937 την δευτερη (με 2 χασιματα , και ανοιχτά κομμάτια)
348 πήγαινε έλα Καμένα

Σύνολο 1979
spyro ελπίζω να το χάρηκες όπως το έλεγες φίλε!
Λίγες φωτογραφίες ακόμη


Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Πάντα τέτοια μάγκες :ok:
Γιάννη πολύ ωραίες φωτογραφίες, από κινητό είναι?
 

Siaperas

a.k.a faraway
Περιοχή
Άρτα-Κέρκυρα-Αθήνα ...κτλ
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW 1200GS LC
Tuono V4 1100 Factory
Τελικά δεν μας είπες όμως, συνεχίζεις να έχεις την άποψη που είχες περσυ για το 36ωρο η θα προβείς σε αναδίπλωση και διευκρινίστικη τοποθέτηση βάση της φετινές εμπειρίας? :ha
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τελικά δεν μας είπες όμως, συνεχίζεις να έχεις την άποψη που είχες περσυ για το 36ωρο η θα προβείς σε αναδίπλωση και διευκρινίστικη τοποθέτηση βάση της φετινές εμπειρίας? :ha
Για να καταλάβουμε και όσοι δεν είμαστε σε αυτό το υψηλό επίπεδο διαλεκτικής.


Πας σε ένα εστιατόριο και τρως και το φαγητό είναι μέτριο. Ξανατρως στο ίδιο μαγαζί με άλλον σεφ και το φαγητό είναι πολύ καλό.

Έχεις κάπου λάθος στην κριτική σου ή το μαγαζί δεν είναι ίδιο κάθε χρόνο;


Και για να κυριολεκτήσω, πέρυσι η δουλειά ήταν πρόχειρη και φαινόταν. Φέτος καλοδουλεμένη και φαινόταν.


Πέρυσι ήταν εύκολο. Φέτος ήταν λιγότερο εύκολο, βγήκε όμως χωρίς απρόοπτα και τραγωδίες "θα σας φάνε οι λύκοι οι εξωγήινοι οι Νεφελίμ".


Είχα πολύ σωστή εικόνα και πέρυσι και φέτος.


Σε όποιον δεν αρέσει να του λένε τα στραβά του... Περαστικά. Φέτος οι άνθρωποι στον τερματισμό μας είπαν "πείτε μας τι δεν σας άρεσε, θέλουμε να ξέρουμε" και πέραν του roadbook δεν είχα τι να πω. Για το roadbook υπάρχει λύση με έξτρα θήκη, αλλά να φορτωθεί κάποιος μια κουταμαρα μόνο για μια φορά τον χρόνο...


Ούτε αναδίπλωση ούτε διευκρινίσεις έχω. Επίσης δεν έχω ιδέα του ποιος σε πείραξε και έχεις αυτό το ύφος.


Θα πω ξανά, ταξιδευτές της Χαλκίδας και του Λαυρίου δεν θα περάσετε όμορφα. Προπονηθείτε με ημέρες 600-800 χιλιόμετρα και θα ευχαριστηθειτε διοργάνωση, αν φυσικά είναι στο επίπεδο της φετινής οι επόμενες.


Μπράβο σε όλους όσους της λέσχης έδωσαν χρόνο και προσοχή στο φετινό, μεγάλο μπράβο. Ευχαριστώ πολύ όλους που έτρεξαν για να περάσουμε καλά.

Και αν του χρόνου δεν τα κάνουν καλά, θα το πω. Ούτε ο χρόνος μου είναι για πέταμα, ούτε τα χρήματα για συμμετοχή και βενζίνη.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πάντα τέτοια μάγκες :ok:
Γιάννη πολύ ωραίες φωτογραφίες, από κινητό είναι?
Ναι κινητό και... Δύο γενιές πίσω, τα φετινά είναι σοκ ειδικά την νύχτα..
 

Siaperas

a.k.a faraway
Περιοχή
Άρτα-Κέρκυρα-Αθήνα ...κτλ
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW 1200GS LC
Tuono V4 1100 Factory
Κανένα ύφος .
Εσύ το αντιλαμβάνεσαι έτσι .

...για μένα και αυτά που έγραψες αναδίπλωση είναι σε σχέση με τη περσυνή τοποθέτηση σου ,
αλλά ο εγωισμός είναι άτιμο πράγμα !!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχεις σοβαρό θέμα κατανόησης Ελληνικών, γιατί ήμουν πολύ ξεκάθαρος. Μάλλον πρέπει να δουλέψεις την δική σου ακαμψία.
 

Siaperas

a.k.a faraway
Περιοχή
Άρτα-Κέρκυρα-Αθήνα ...κτλ
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW 1200GS LC
Tuono V4 1100 Factory
οκ θα το δω με το ψυχολόγο μου ...

Πρόσεξε θα έλεγα και εσύ το κομμάτι της ειρωνείας και των προσβολών
που για κάποιο λόγο οι διαχειριστες σου δίνουν το δικαίωμα να πετάς απροβλημάτιστα σε αυτό το φόρουμ
γιατι σε άλλα δεν ευδοκίμησες με αυτό το στυλ
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
οκ θα το δω με το ψυχολόγο μου ...

Πρόσεξε θα έλεγα και εσύ το κομμάτι της ειρωνείας και των προσβολών
που για κάποιο λόγο οι διαχειριστες σου δίνουν το δικαίωμα να πετάς απροβλημάτιστα σε αυτό το φόρουμ
γιατι σε άλλα δεν ευδοκίμησες με αυτό το στυλ
Ότι πρέπει να ανακατευονται οι "διαχειριστές" σε όλους τους διαλόγους εδώ μέσα, με ξεπερνάει.
Λες και είμαστε σε παιδικό σταθμό.

Διάβασα 2-3 φορές τα τελευταία ποστ και δεν βλέπω λόγο να χαλάτε τις καρδιές σας ....μπορεί να κάνω λαθος
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ότι πρέπει να ανακατευονται οι "διαχειριστές" σε όλους τους διαλόγους εδώ μέσα, με ξεπερνάει.
Είναι συνήθεια από το άλλο φόρουμ που αναφέρει και στο οποίο τραυματίστηκε ο Σιαπέρας. Ο οποίος πάλι δεν ξέρει για τι μιλάει, αλλά έτσι συμβαίνει συνήθως με τα κουτσομπολιά. Περαστικά, ξιδακι.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Άλεξ ο κάθε τύπος στο ίντερνετ μπορεί να λέει ότι θέλει. Θα το δεχτώ, αν έχει λογική βάση.

Η διοργάνωση μιας εκδήλωσης κρίνεται χρόνο με τον χρόνο. Αλίμονο αν επειδή κουβαλάει μια ιστορία μπορεί να υποτιμά τόσο την ιστορία της όσο και τους συμμετέχοντες σερβίροντας ένα μέτριο προϊόν με την υπεροψία "σαράντα χρόνια φούρναρης". Και το λέω προϊόν γιατί το πληρώνεις.

Εκεί είναι η ουσία της διαφωνίας. Ο Σιαπέρας θεωρεί ότι μόνο το σαράντα χρόνια φούρναρης έχει σημασία, δικαίωμα του. Δικαίωμα του και να θεωρεί ότι είναι αναδίπλωση κλπ αυτό που έγραψα. Γνώμη του είναι, βαρύνει και δείχνει τον ίδιο σαν χαρακτήρα, δεν έχω ουδεμία υποχρέωση να την αποδεχτώ. Η επιμονή του ότι σώνει και καλά θα μου φορέσει την αποψαρα του, σερβιρισμένη ειρωνικά την μια, με περίεργο τρόπο την άλλη με βρίσκει απέναντι. Εξήγησα σαφώς, αναλυτικά και χωρίς ειρωνεία, δεν παραδίδεται το μήνυμα, ε, τι α κανς. Το κίνητρο δεν κατανοώ, γιατί δεν τον αφορά η συζήτηση, εκτός αν εκείνος έφτιαξε το περσινό και τον χάλασε που άλλος το κατάφερε καλύτερα.


Ξεχνάς το group Piaggio, την Σουζούκι, την Καβασάκι και την Χόντα, οι τρεις τελευταίες αποκαΐδια.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Άλεξ ο κάθε τύπος στο ίντερνετ μπορεί να λέει ότι θέλει. Θα το δεχτώ, αν έχει λογική βάση.

Η διοργάνωση μιας εκδήλωσης κρίνεται χρόνο με τον χρόνο. Αλίμονο αν επειδή κουβαλάει μια ιστορία μπορεί να υποτιμά τόσο την ιστορία της όσο και τους συμμετέχοντες σερβίροντας ένα μέτριο προϊόν με την υπεροψία "σαράντα χρόνια φούρναρης".

Εκεί είναι η ουσία της διαφωνίας. Ο Σιαπέρας θεωρεί ότι μόνο το σαράντα χρόνια φούρναρης έχει σημασία, δικαίωμα του. Δικαίωμα του και να θεωρεί ότι είναι αναδίπλωση κλπ αυτό που έγραψα. Γνώμη του είναι, βαρύνει και δείχνει τον ίδιο σαν χαρακτήρα, δεν έχω ουδεμία υποχρέωση να την αποδεχτώ. Η επιμονή του ότι σώνει και καλά θα μου φορέσει την αποψαρα του, σερβιρισμένη ειρωνικά την μια, με περίεργο τρόπο την άλλη με βρίσκει απέναντι. Εξήγησα σαφώς, αναλυτικά και χωρίς ειρωνεία, δεν παραδίδεται το μήνυμα, ε, τι α κανς.


Ξεχνάς το group Piaggio, την Σουζούκι, την Καβασάκι και την Χόντα, οι τρεις τελευταίες αποκαΐδια.
Ξεχασα και Απρίλια...ενας καπου κάποτε είπε "Δεν μπορείς να μπεις δύο φορές στο ίδιο ποτάμι. Γιατί ο ποταμός δεν θα είναι ποτέ πια ο ίδιος ούτε κι εσύ" αλλά τι να κάνουμε τωρα, να χαλάσουμε τις καρδιες μας; έχει δίκιο ο XR Maniac ...
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ξεχασα και Απρίλια...ενας καπου κάποτε είπε "Δεν μπορείς να μπεις δύο φορές στο ίδιο ποτάμι. Γιατί ο ποταμός δεν θα είναι ποτέ πια ο ίδιος ούτε κι εσύ" αλλά τι να κάνουμε τωρα, να χαλάσουμε τις καρδιες μας; έχει δίκιο ο XR Maniac ...
Ούτε την ίδια μέρα;;; :p
Πόσο να έχει προλάβει να αλλάξει;;;; :wacky:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ούτε την ίδια μέρα;;; :p
Πόσο να έχει προλάβει να αλλάξει;;;; :wacky:
Εξαρτάται, αν εμφανιστεί αδήλωτος και κατουρήσει λίγο πιο πάνω από εκεί που μπαίνεις
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Γιάννη τελικά έβγαλες gpx αρχείο την διαδρομή;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ναι, με την βοήθεια του Μαρίνου.

Είναι πολύ μεγάλο για να ανέβει στο φόρουμ.

Ψάχνω να δω πως κόβεται, για να βάλω τα τμήματα που δεν έχουν ήδη μπει μόνο.
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Δεν ξέρω γιατί, αλλά δεν μπορώ να κατεβάσω ούτε αυτό που υπάρχει ήδη

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom