4 χώρες, μια απέλαση και ένα πραξικόπημα

Aktaioros

Μέλος
Περιοχή
Λαγονήσι
Όνομα
Κώστας
Μοτό
....
Μπράβο ρε μάγκες. Διαβάζοντάς το πήρα μια μυρουδιά από την φοβερή ρότα σας και νιώθω ότι ταξίδεψα και γω μαζί σας.

Πάντα τέτοια. Κωσταντίνε χαίρομαι που σε γνώρισα από κοντά και εύχομαι να μας ξαναταξιδέψετε και με τις επόμενες τρέλλες σας σύντομα...:biker:
 

Akis

Μέλος
Περιοχή
Athens,North
Όνομα
Ακης
Μοτό
R 1200 Gs Adv
Eνα ταξιδιωτικο κοσμημα,που μονο ασχολιαστο δεν μπορει να μεινει...
Αφηγηση,φωτογραφικο υλικο αλλα και συλλογη εμπειριων,ανεκτίμητης αξιας...
Μπραβο σας παιδια,που μπορειτε να κανετε τετοια περιπετειωδη ταξίδια και να τα μεταφερετε στην οθονη με τετοιο εξαιρετικο τροπο..

Να ειστε παντα γεροι να ταξιδευετε!!!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ταξίδι ζωής..!

Εντάξει το τερματίσατε! Δεν ξέρω ο Παντελής μου φαινόταν πάντα λίγο πιο ήρεμο παιδί, μετρημένος, αλλά βγήκε κι αυτός μοτοσυκλετιστικός αναρχίλας.. στα τζαμιά ήθελε να ανεβαίνει σε στρατιωτική ζώνη για φωτογραφίες!!

Τέλειο, απο τα καλύτερα ταξίδια που έχω διαβάσει, μπράβο παίδες.
 

Nordic

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200R, 2012
Το διαβάζω εδώ και δύο ώρες περίπου, κοιτάω τους χάρτες, μελετάω τις διαδρομές, φέρνω στο νού μου τις εικόνες από την διήγηση και προσπαθώ να καταλάβω αν όλα αυτά γίνανε ή είναι μια φανταστική ιστορία...

Χίλια μπράβο παλικάρια!
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Και δυό...και τρείς τύχες...μην σου πω...:yew:
Μωρε η κωλοφαρδια τους δεν ειχε οριο λεμε!
Αλλα πως αλλιως μπορει να ειναι ενα ταξιδι περιπετειας αν δεν ρισκαρει καποιος; :yew:
 

Rizzla+

Μέλος
Όνομα
non
Μοτό
Ducati Monster S4
Σας ευχαριστουμε για ολα κυριοι!
Προσωπικα ταξιδεψα μαζι σας και μου ανοιξαν οι οριζοντες σχετικα με τις χωρες που μπορω να παω με την μοτοσυκλετα μου.
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Πολύ ζόρικο ταξίδι, με παρέα ορεξάτη για περιπέτεια. Αυτό φαίνεται και μόνο όταν είδα να κάνετε τόσα χιλιόμετρα χωματόδρομους σε μέρη μακρινά που μια βλάβη πρέπει να διορθωθεί επί τόπου ή να ψάχνεις χιλιόμετρα για βοήθεια. Η παρέα με καλές γνώσεις μηχανολογίας είναι εξασφάλιση αλλά πάλι, θέλει λίγη τρέλα. ;)
Πολύ τρέλα ήθελε στο Ναγκόρνο. Εγώ πάντως όταν σας διάβαζα είχα μείνει άφωνος, ειδικά έχοντας διαβάσει από παλιά τις συγκρούσεις στην περιοχή και τον κίνδυνο ανά πάσα ώρα και στιγμή να ξεσπάσουν συγκρούσεις στο παγωμένο πολεμικό μέτωπο (ας πούμε σύνορα) Ναγκόρνο -Αζερμπαϊτζάν. Αφού γυρίσατε και όλα καλά, η εμπειρία της ερειπωμένης πόλης πρέπει να ήταν πολύ δυνατή! Προφανώς, σπάνια εμπειρία για ταξιδιώτη.
Τουρκία, απλά γκαντεμιά, όμως και αυτό είναι μία ανάμνηση βαθιά χαραγμένη.
Να προτείνω μία χώρα για την επόμενη εξόρμηση που θα ανεβάσει ελαφριά τον πήχη;
Συρία! :friend:

Πάντα να είστε καλά, να πηγαίνετε και να επιστρέφετε από μεγάλες περιπέτειες, να έχετε ιστορίες και να τις διηγείται σε εμάς.
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Πολύ ζόρικο ταξίδι, με παρέα ορεξάτη για περιπέτεια. Αυτό φαίνεται και μόνο όταν είδα να κάνετε τόσα χιλιόμετρα χωματόδρομους σε μέρη μακρινά που μια βλάβη πρέπει να διορθωθεί επί τόπου ή να ψάχνεις χιλιόμετρα για βοήθεια. Η παρέα με καλές γνώσεις μηχανολογίας είναι εξασφάλιση αλλά πάλι, θέλει λίγη τρέλα. ;)
Πολύ τρέλα ήθελε στο Ναγκόρνο. Εγώ πάντως όταν σας διάβαζα είχα μείνει άφωνος, ειδικά έχοντας διαβάσει από παλιά τις συγκρούσεις στην περιοχή και τον κίνδυνο ανά πάσα ώρα και στιγμή να ξεσπάσουν συγκρούσεις στο παγωμένο πολεμικό μέτωπο (ας πούμε σύνορα) Ναγκόρνο -Αζερμπαϊτζάν. Αφού γυρίσατε και όλα καλά, η εμπειρία της ερειπωμένης πόλης πρέπει να ήταν πολύ δυνατή! Προφανώς, σπάνια εμπειρία για ταξιδιώτη.
Τουρκία, απλά γκαντεμιά, όμως και αυτό είναι μία ανάμνηση βαθιά χαραγμένη.
Να προτείνω μία χώρα για την επόμενη εξόρμηση που θα ανεβάσει ελαφριά τον πήχη;
Συρία! :friend:

Πάντα να είστε καλά, να πηγαίνετε και να επιστρέφετε από μεγάλες περιπέτειες, να έχετε ιστορίες και να τις διηγείται σε εμάς.
μεσα στο μυαλο μας εισαι,το επομενο ταξιδι συζηταμε να ειναι...πακισταν,ιραν,συρια:roflmao::roflmao:
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Πολύ όμορφη αφήγηση,σε ενα ταξιδιωτικό που μπορεί να χρησιμεύσει και σαν τεστ. Θες να κανεις ταξιδι με καποιον και δεν είσαι σίγουρος? Του το δίνεις,το διαβάζει, βλέπεις αντίδραση....και ξέρεις!! Μπράβο μάγκες!

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Μόλις τώρα κατάφερα και το διάβασα... Απλά Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο!!!
Κύριοι, τα θερμά μου συγχαρητήρια, από τα ομορφότερα ADV ταξιδιωτικά που έχω διαβάσει.
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Μολις διαβασα το ταξιδιωτικο σας και .. ταξιδεψα μαζι σας. Παιδια ειναι απο τα ωραιωτερα που διαβασα!!
Περιεκτικοτητα με λεπτομεριες στο καθε τι. Ειστε απιστευτοι! Πραγματικη περιπετεια το ταξιδι σας.
Και οι φωτο σας αριστες! Λυπαμαι για την κλοπη του 990.
Να ειστε γεροι να ταξιδευετε οσο μπορειτε..
 

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Σήμερα αξιώθηκα να το διαβάσω και εγώ!! Τι να πω??? RESPECT!!!!!!!! Να ξανακάνετε γρήγορα εύχομαι κάτι αντίστοιχο και να μας το παρουσιάσετε!! Όσο για τα ευτράπελα, αυτά είναι που μένουν!!! (Με τους στρατιωτικούς και την καλύβα, θυμήθηκα μία σκηνή απο το 50-50 με Φιλιππίδη, Μπουλά και Χαικάλη να τους έχουν βάλει σε ένα μπουντρούμι και να τους ανακρίνουν:ha:ha )
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
:spam: και νομίζω πολύ καλά θα κάνω αφού "κλείδωσε το θέμα"

Τώρα το διάβασα και αμέσως είπα :welcome: .gr.......Νομίζω ότι με αυτό το thread που διάβασα, μόλις ήρθα στο "ζουμί" αυτού του φόρουμ ευτυχώς όμως δεν σταματάει εκεί.. Μιας και κυριαρχείται από παππ :muted: :notworthy: :notworthy: εε είμαι νεαρός ήθελα να πω :laugh:... Το ήξερα αφού σας διάβαζα αρκετά πριν κάνω εγγραφή (δεν υπάρχω σε άλλα φόρουμ ούτε και θα) επειδή δεν τα πάω και *τόσο καλά με τους νέους αφού η πλειοψηφία τους ειναι-είμαστε ανευθυνοι.. Η αλήθεια είναι πως μόλις κάποιοι ξεθαψαν το θέμα και είπα να μην απαντήσω ώστε να το κάνω σε κάνα δυο μήνες να ξεθαφτεί πάλι ΓΙΑΤΊ ακόμα και ένας μηχανόβιος σαν εμενα που δεν έχω κάνει ούτε ένα ταξίδι θα πρέπει να το διαβάσει για να αφήσει μέσα του να ξυπνήσει κάτι που ίσως κοιμάται όπως έπαθα εγώ.. Με ανατριχιασε, ζήλεψα,μελαγχολησα, γούσταρα..... Μετά από όλα αυτά ένα μπράβο σας φτάνει ειδάλλως θα πρέπει να γράφω μέχρι αύριο τ'απόγευμα :happy:... Μπράβο++ευχαριστώ!





*προς θεού ε (όλα καλα)


Υ.Γ Ο φίλος με τους17αριδες τροχούς έκανε 1.000km χώμα :eek: και μάλιστα δύσκολο? Ήρωας η νομίζω?
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom