6ο οδοιπορικο ιστοριας Μοτοπαρεας Λεωνιδιου- 2 απριλιου 2017

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Καλημέρα σε όλους !!
Καλά να πάνε όλα περιμένουμε νέα ...:photo:......
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Καλα να πατε καλα να περάσετε και ολοι ορθιοι στα σπίτια σας !!!!!!!!!!
Τον νου σας που λεει και ο δέσποτας !!!
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Καλημέρα σε όλους.
Θα ήθελα να ευχαριστήσω πρώτα απο όλα τα παιδιά και όσους ασχολήθηκαν με τέτοιο ζήλο για να πραγματοποιηθεί αυτο το οδοιπορικό/παιχνίδι.
ΜΠΡΑΒΟ! Σας αξιζουν συγχαρητήρια!
:like::crs::friendship::brv:
Ενα μεγάλο ευχαριστώ στον Κώστα (korobilis7) για τις άριστες ικανότητες πλοηγού που έχει. Αν και αγχώθηκε λίγο το βράδυ και έχασε τον υπνο του ο άνθρωπος, μας φρόντισε όλους και μας έκανε να νοιώσουμε σαν ομάδα. Σημειώστε οτι και οι 5 στην ομάδα ήμασταν άγνωστοι μεταξύ μας.
:yrk:
Σε όσους δεν έχουν πάει, ΝΑ ΠΑΤΕ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!! Μ@Μ@ΕΙ!! Και να φανταστείτε οτι δεν τερματισα....
Έχω αρχίσει ήδη απο εχθές να μπριζώνω του πάντες. Το σίγουρο είναι οτι οι διοργανωτές κέρδισαν άλλον ένα πιστό ακόλουθο του οδοιπορικού.
Του χρόνου θα είμαι σίγουρα και πάλι εκεί!
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Ενα μεγάλο ευχαριστώ στον Κώστα (korobilis7) για τις άριστες ικανότητες πλοηγού που έχει.
σιγα την προσωπικοτητα....:p:p:p:p

το πιο ενδιαφερον ηταν το κεικ που εφτιαξε η κυρα-Αλεξανδρα......:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Καλησπέρα.Να πω και εγώ μερικά λόγια για το διήμερο αυτό.Καταρχήν η πόλη του Λεωνιδίου μου άρεσε πάρα πολύ!Πολύ γραφική,πολύ όμορφη με τους πλακόστρωτους οδούς και τα όμορφα διακοσμητικά φυτά και δένδρα.Πεντακάθαρη,είδαμε και κάδους ανακύκλωσης,πουθενά πεταμένο σκουπίδι,πουθενά σπασμένο και κομμένο λουλούδι.Μπράβο στους κατοίκους που την διατηρούν όμορφή και καθαρή.
Για την διοργάνωση τώρα,να πω ήταν η πρωτη φορά που συμμετείχα σε κάτι τέτοιο.Εντυπωσιακός ο μεγάλος αριθμός μοτοσικλετών και ανθρώπων.Οι άνθρωποι όλοι φιλικοί και είμαστε σαν μια μεγάλη παρέα.Η διαδρομή ήταν υπέροχη χαραγμένη μέσα από απίστευτα τοπία και γραφικά χωριουδάκια. Κρίμα που δεν υπήρχε χρόνος να τα δούμε καλύτερα.Μου άρεσε η όλη φάση να βρούμε το δρόμο και να βγάλουμε τις απαραίτητες φωτογραφίες.Επίσης η μικρή κουβέντα με τις άλλες ομάδες στα σημεία αυτά ήταν όμορφη.Πάντα θα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης αλλά και ποτέ δεν μπορεί να είναι όλοι ευχαριστημένοι 100%.Κούραση είχε αρκετή ειδικά προς το τέλος.Για εμένα ήταν μια όμορφη εμπειρία και του χρόνου θα είμαι ξανά εκεί.
Τα παιδιά της ομάδας μου που γνωριστήκαμε εκεί ήταν όλοι υπέροχοι.Νομίζω ταιριάξαμε πολύ καλά.Κώστας,Άρης ,Βασίλης και Νίκος σας ευχαριστώ όλους περάσαμε νομίζω πολύ καλά.
Μπράβο στον Μανώλη και σε όσους συνετέλεσαν στην οργάνωση!

Και μερικές φωτογραφίες που μπόρεσα να βγάλω.









 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Και εγώ με τη σειρά μου να πω ένα μεγάλο μπράβο στην οργάνωση του μοτοΛεωνιδίου και του πατρινού vespa club για το όμορφο αποτέλεσμα!

Ήταν το ( σιδηρόκωλο) βάπτισμα του πυρός για εμένα καθώς δεν έχω ξανακάνει τόσο μεγάλη διαδρομή δεδομένου ότι έκανα Αθήνα Λεωνίδιο Πάτρα Αθήνα αυθημερόν.

Συναντήθηκα τυχαία στους Μύλους με τον @sugariasgeorge (γαμώ τους τύπους) και τα υπόλοιπα παιδιά από το Ναύπλιο, που μαζί με την πλοηγάρα και αρχηγό των θρυλικών Κόκκινων Αφρικανών @korobilis7, καθώς και την οδηγάρα με το υπερόπλο 990 @Shogun, αποτέλεσαν την ομάδα μου.

Το μεγαλύτερο ευχαριστώ βέβαια το οφείλω στον @πυξιδας990 που μου έκανε τον κόπο και μου βρήκε ομάδα, άσχετα εάν πήγα με τους Κόκκινους, καθώς επίσης και την οργανωτική του ικανότητα!

Γύρισα σπίτι πολύ κουρασμένος σωματικά, και φορτισμένος θετικά νοητικά και ψυχικά!

Εννοείται ότι δεν πρόκειται να χάσω άλλη τέτοια μοτοβόλτα!


Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Και εγώ με τη σειρά μου να πω ένα μεγάλο μπράβο στην οργάνωση του μοτοΛεωνιδίου και του πατρινού vespa club για το όμορφο αποτέλεσμα!

Ήταν το ( σιδηρόκωλο) βάπτισμα του πυρός για εμένα καθώς δεν έχω ξανακάνει τόσο μεγάλη διαδρομή δεδομένου ότι έκανα Αθήνα Λεωνίδιο Πάτρα Αθήνα αυθημερόν.

Συναντήθηκα τυχαία στους Μύλους με τον @sugariasgeorge (γαμώ τους τύπους) και τα υπόλοιπα παιδιά από το Ναύπλιο, που μαζί με την πλοηγάρα και αρχηγό των θρυλικών Κόκκινων Αφρικανών @korobilis7, καθώς και την οδηγάρα με το υπερόπλο 990 @Shogun, αποτέλεσαν την ομάδα μου.

Το μεγαλύτερο ευχαριστώ βέβαια το οφείλω στον @πυξιδας990 που μου έκανε τον κόπο και μου βρήκε ομάδα, άσχετα εάν πήγα με τους Κόκκινους, καθώς επίσης και την οργανωτική του ικανότητα!

Γύρισα σπίτι πολύ κουρασμένος σωματικά, και φορτισμένος θετικά νοητικά και ψυχικά!

Εννοείται ότι δεν πρόκειται να χάσω άλλη τέτοια μοτοβόλτα!


Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
γιαννης giannis1070 .....χαρηκαμε που σε γνωρισαμε...εισαι εξαιρετικη παρεα....
ευχομαι συντομα να ξανασυναντηθουμε ....
:friendship::friendship::friendship:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
ξεκινω την αποθηκευση φωτογραφιων...:UH:
390 χλμ με την Nikon στο χερι η γλυκογιωργαινα.....:tzt:
καπου 2000 φωτο....:photo::sk::sk::sk:
να ξεχωρισω τις πιο αξιολογες και θα ξεκινησω το ''ανεβασμα'''....:fl:
εαν δυσκολευτω στη διαλογη, θα τις ''ανεβασω'' ολες ....:ida:
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Μοτοπαρεα λεωνιδιου μολις επεστρεψε βαση της...
βδομαδα εχουμε μπροστα μας να τα ανεβασουμε ολα.....
τωρα αναζητειται ξεκουραση...
ενα πρωτο ΜΕΓΑΛΟ ευχαριστω σε ολους..
 

korobilis7

Μέλος
Περιοχή
rentis
Όνομα
kostas
Μοτό
AFRICA TWIN XRV 750 rd07a
ξεκινω την αποθηκευση φωτογραφιων...:UH:
390 χλμ με την Nikon στο χερι η γλυκογιωργαινα.....:tzt:
καπου 2000 φωτο....:photo::sk::sk::sk:
να ξεχωρισω τις πιο αξιολογες και θα ξεκινησω το ''ανεβασμα'''....:fl:
εαν δυσκολευτω στη διαλογη, θα τις ''ανεβασω'' ολες ....:ida:
μπαναρετε τον καποιος...
δεν θα σταματησει να μας φωτοπυροβολει!
ευχαριστουμε την γλυκογιωργαινα για το κολατσιο!
 

bros400pgm

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Kosmas
Μοτό
Aprilia
Μπραβο σε διοργανωτες & συμμετεχοντες!:friendship:Καθε Χρονο και καλυτερα ευχομαι...και να μας αξιωσει καποια Χρονιά να ειμαστε απο μεσα να το ζησουμε :)

Kαλα μην νομιζεις οτι ειναι και κατι... 200 νοματαιοι τρεχουν για να βγαλουν 6-7 φωτο σε μια διαδρομη 8 ωρων με ενα χαρτη και μερικες οδηγιες. Τιποτα ιδιαιτερο.

:mps2:

Του χρονου σου εχω ετοιμη θεση αμα θες :D
 
Top Bottom