6ο οδοιπορικο ιστοριας Μοτοπαρεας Λεωνιδιου- 2 απριλιου 2017

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
γιωργη πας το δρομο του κοσμα βημα βημα βλεπω....

για τη φωτο τι φορτωσαμε...δεν εχω......1ον διοτι εβαζα ενα μαδερι για το σταντ και 2ον διοτι εχω ευγενη αισθηματα......για την ιστορια φορτωθηκε το z750 του ζαχαροπλαστη(εκαψε εγκεφαλο μαλλον) και το gsxr 1000 ηρθε με κομενη ντιζα γκαζιου(τραβηκτο το γκαζι) απο την ακρατα μεχρι το αργος!!!!!!!!!!!!
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
γιωργη πας το δρομο του κοσμα βημα βημα βλεπω....

για τη φωτο τι φορτωσαμε...δεν εχω......1ον διοτι εβαζα ενα μαδερι για το σταντ και 2ον διοτι εχω ευγενη αισθηματα......για την ιστορια φορτωθηκε το z750 του ζαχαροπλαστη(εκαψε εγκεφαλο μαλλον) και το gsxr 1000 ηρθε με κομενη ντιζα γκαζιου(τραβηκτο το γκαζι) απο την ακρατα μεχρι το αργος!!!!!!!!!!!!
μανωλιο.....
βημα-βημα θα παει ολη η διαδρομη....:yew:
θα χορτασουν φωτοστροφες οσοι δεν μπορεσαν να ερθουν...:biker:
κινητρο να δωθει για του χρονου....:ok::ok::ok::ok::2ob:
ετσι ωστε να δινεις αναχωρησεις μεχρι το απογευμα.....:p:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
γιωργη πας το δρομο του κοσμα βημα βημα βλεπω....

για τη φωτο τι φορτωσαμε...δεν εχω......1ον διοτι εβαζα ενα μαδερι για το σταντ και 2ον διοτι εχω ευγενη αισθηματα......για την ιστορια φορτωθηκε το z750 του ζαχαροπλαστη(εκαψε εγκεφαλο μαλλον) και το gsxr 1000 ηρθε με κομενη ντιζα γκαζιου(τραβηκτο το γκαζι) απο την ακρατα μεχρι το αργος!!!!!!!!!!!!
Εγώ το φωνάζω ότι το ζάχαρο είναι ύπουλη αρρώστια και σκοτώνει τον εγκέφαλο αλλά ποιος ακούει ?:fun
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Τοσο η περιοχη οσο κ οι ανθρωποι της περηφανης Τσακωνιας μου αφησαν τις καλυτερες εντυπωσεις οταν βρεθηκα εκει για ενα 3ημερο το 2015.
Οταν γνωρισα κ απο κοντα καποιους χαρηκα ακομα περισσοτερο!!
Υποσχεθηκα οτι θα ξαναβρεθω κ θα το κανω!
Στηριζουν τον τοπο τους με ηθος,χαρακτηρα κ ποιοτητα στις πρωτοβουλιες τους,η δε Γαλανολευκη εκει ψηλα στον βραχο ομολογω οτι μου προκαλει τεραστια συγκινηση καθε φορα που την αντικριζω.
Δεν ξερω τι κ πως αλλα κεινη η γωνια μας νομιζω οτι ειναι -ισως- περισσοτερο Ελλαδα απο αλλες..!!
Συνεπως μια τετοια καστα ανθρωπων με τοσο αξιολογα χαρακτηριστικα ειναι φυσικο οτι κανει να το κανει με επιτυχια κ εικρινα χαιρομαι καθε χρονια που ο εν λογω θεσμος εχει μεγαλυτερη απηχηση/ανταποκριση απο την προηγουμενη.
θα κλεισω με μια προταση για βελτιωση καθως αγγιζει την προσωπικη ασφαλεια...
ειδα στις φωτο πολυ κοσμο με ελειπη εξοπλισμο,δλδ τζινακι-παπουτσι κτλ...:secret:
για τον τυπα με την αθλητικη φορμα κ τα σπορτεξ δεν θα πω τπτ...:(
ισως..λεω ισως να πρεπει οι διοργανωτες να γινουν πιο αυστηροι στο θεμα αυτο κ να μην επιτρεπουν εκκινηση σε μοτοσυκλετιστες που δεν φερουν τον προβλεπομενο εξοπλισμο.
ακουγεται λιγο σκληρο θα πει κανεις αλλα δεν μπορω να δεχτω οτι καποιος ηρθε με τζιν κ σκαρπινι ενω ΔΕΝ ξεχασε να κουμπωσει το 3βαλιτσο για να τονωσει το μοτο-εγω του....

αυτα τα ολιγα κ του χρονου ευχομαι ακομα μεγαλυτερη επιτυχια!!
Μανωλιο κρατατε γερα!:friendship:
 

Alexandra

Συνεπιβατιδα του sugarias george
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
Αλεξανδρα
Μοτό
LIFAN 50QT
γιωργη πας το δρομο του κοσμα βημα βημα βλεπω..
μανωλη να ειστε ολοι καλα...του χρονου παλι να με ξαναφερει ο γλυκογιωργης μου:inlove::inlove::inlove:...
αν και φετος μου 'βγαλε το λαδι....εκανα 400 χλμ. με την μηχανη στο χερι , για να βγαζω :photo:...
α ρε πορτοκαλι που τον περιμενει....υπερβιταμινωση θα παθει...:hh::hh:

:jp:clp::clp::clp:
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Σε ευχαριστούμε Αλεξάνδρα για τις υπέροχες φωτογραφίες ! :brv:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Σε ευχαριστούμε Αλεξάνδρα για τις υπέροχες φωτογραφίες ! :brv:
του χρονου 800χλμ. η διαδρομη....
για να χρησιμοποιησει και το αλλο χερι!!!!!!!!:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Τοσο η περιοχη οσο κ οι ανθρωποι της περηφανης Τσακωνιας μου αφησαν τις καλυτερες εντυπωσεις οταν βρεθηκα εκει για ενα 3ημερο το 2015.
Οταν γνωρισα κ απο κοντα καποιους χαρηκα ακομα περισσοτερο!!
Υποσχεθηκα οτι θα ξαναβρεθω κ θα το κανω!
Στηριζουν τον τοπο τους με ηθος,χαρακτηρα κ ποιοτητα στις πρωτοβουλιες τους,η δε Γαλανολευκη εκει ψηλα στον βραχο ομολογω οτι μου προκαλει τεραστια συγκινηση καθε φορα που την αντικριζω.
Δεν ξερω τι κ πως αλλα κεινη η γωνια μας νομιζω οτι ειναι -ισως- περισσοτερο Ελλαδα απο αλλες..!!
Συνεπως μια τετοια καστα ανθρωπων με τοσο αξιολογα χαρακτηριστικα ειναι φυσικο οτι κανει να το κανει με επιτυχια κ εικρινα χαιρομαι καθε χρονια που ο εν λογω θεσμος εχει μεγαλυτερη απηχηση/ανταποκριση απο την προηγουμενη.
θα κλεισω με μια προταση για βελτιωση καθως αγγιζει την προσωπικη ασφαλεια...
ειδα στις φωτο πολυ κοσμο με ελειπη εξοπλισμο,δλδ τζινακι-παπουτσι κτλ...:secret:
για τον τυπα με την αθλητικη φορμα κ τα σπορτεξ δεν θα πω τπτ...:(
ισως..λεω ισως να πρεπει οι διοργανωτες να γινουν πιο αυστηροι στο θεμα αυτο κ να μην επιτρεπουν εκκινηση σε μοτοσυκλετιστες που δεν φερουν τον προβλεπομενο εξοπλισμο.
ακουγεται λιγο σκληρο θα πει κανεις αλλα δεν μπορω να δεχτω οτι καποιος ηρθε με τζιν κ σκαρπινι ενω ΔΕΝ ξεχασε να κουμπωσει το 3βαλιτσο για να τονωσει το μοτο-εγω του....

αυτα τα ολιγα κ του χρονου ευχομαι ακομα μεγαλυτερη επιτυχια!!
Μανωλιο κρατατε γερα!:friendship:
γιωργο μας εχει προβληματισει αρκετα αυτο και σκεφτομαστε του χρονου να κανουμε καποιες συστασεις...
μανωλη να ειστε ολοι καλα...του χρονου παλι να με ξαναφερει ο γλυκογιωργης μου:inlove::inlove::inlove:...
αν και φετος μου 'βγαλε το λαδι....εκανα 400 χλμ. με την μηχανη στο χερι , για να βγαζω :photo:...
α ρε πορτοκαλι που τον περιμενει....υπερβιταμινωση θα παθει...:hh::hh:

:jp:clp::clp::clp:
δωστου να καταλαβει
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
του χρονου 800χλμ. η διαδρομη....
για να χρησιμοποιησει και το αλλο χερι!!!!!!!!:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
Κράνος φοράς ελπίζω όταν τα λες αυτά ε ?:fun
 
Top Bottom