71° 10' 21'' - Nordkapp 2022 - Η Νορβηγία, μία μεγάλη έκπληξη και πολλές σκέψεις....

gaslion

Μέλος
Όνομα
Κωνταντίνος
Μοτό
Ducati Multistada 1200 Enduro
TTR 250 Raid
Μπράβο σε όλους σας. Γύρισα και εγώ από εκεί πριν 3 μέρες με πολύ άσχημο καιρό στη Νορβηγία και θερμοκρασίες που αν ήταν διψήφιες χαιρόμουν.. Πιστεύω να το γράψω και εγώ εδώ μέσα..
 

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
Χαιρομαι Δημήτρη που διαβάζω για πρώτη φορά σε ταξιδιωτικό αναβάτη που εχει πάει στο Nordkapp την ειλικρινή άποψη ότι δεν αξίζει σαν προορισμος καθ’αυτου. Φυσικά η επίσκεψη στις ομορφιες της Νορβηγίας (ιδεατα με αποδεκτό καιρό) ειναι άλλο πράμα απο την εμμονή να βγάλει κάποιος την κλασσικη φωτό στη γνωστή σφαίρα για να πει οτι πηγε.

Και να πω ότι ακριβώς την ίδια εντυπωση για το Nordkapp είχα σχηματισει εδώ και χρόνια, έχοντας διαβάσει αρκετά σχετικα ταξιδιωτικά. Μάλιστα φέτος που είχα προγραμματίσει - όπως έγραψα - ταξίδι στη Νορβηγια, αρχικά σκόπευα να πάω μέχρι τα νησιά Lofoten και να ξανακατεβω. Σε όποιον το είπα η πρώτη αντιδραση ήτανε “ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙΣ NORDKAPP? Άλλα 700χμ ειναι απο κει!!” Τελικά το ταξίδι δεν έγινε αλλα αν και όταν γίνει, θα πάω ΣΤΗ ΝΟΡΒΗΓΙΑ και οχι στο Nordkapp.

Ευχαριστούμε για το μοιρασμα και love and happiness με το κορίτσι!
Ευχαριστώ πολύ Γιώργο να σαι καλά!!!

Όσο για το Nordkapp.. Προς θεού δεν το μηδενιζω.. Αλλά δεν είναι αυτό που παρουσιάζεται από πολλούς.. Και σίγουρα η υπόλοιπη Νορβηγία είναι το ζουμί.. Μπόρεσα και πήγα μέχρι πάνω κ είμαι πολύ χαρούμενος γι'αυτό. Αλλά εξ αρχής ήθελα να δω τη Νορβηγία στο σύνολό της και οχι μόνο το Nordkapp.. Εκεί νομίζω χάνετε η ουσία από πολλούς. Βάζουν στόχο τη σφαίρα, σπαταλάνε λεφτά κ χρόνο και χάνουν το ζουμί, που είναι να δουν χαλαροί και να αφομοιωσουν αυτά που προσφέρει η Νορβηγία σαν χώρα.
 

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
Μπράβο σε όλους σας. Γύρισα και εγώ από εκεί πριν 3 μέρες με πολύ άσχημο καιρό στη Νορβηγία και θερμοκρασίες που αν ήταν διψήφιες χαιρόμουν.. Πιστεύω να το γράψω και εγώ εδώ μέσα..
Καλώς ήρθες gaslion!! Να το γράψεις όποτε έχεις χρόνο.. Είναι βοήθεια αλλά και συντροφιά για πολλούς..
 

Syramo

Μέλος
Όνομα
Μιχαλης
Μοτό
CRF 1000D DCT 2017
Χαιρομαι Δημήτρη που διαβάζω για πρώτη φορά σε ταξιδιωτικό αναβάτη που εχει πάει στο Nordkapp την ειλικρινή άποψη ότι δεν αξίζει σαν προορισμος καθ’αυτου. Φυσικά η επίσκεψη στις ομορφιες της Νορβηγίας (ιδεατα με αποδεκτό καιρό) ειναι άλλο πράμα απο την εμμονή να βγάλει κάποιος την κλασσικη φωτό στη γνωστή σφαίρα για να πει οτι πηγε.
Ως NORDKAPPιτης συμφωνω πληρως με τον Γιωργο και τον Δημητρη . Εγω πηγα το 2019 εχοντας ξεκαθαρισει στην παρεα οτι αν ο καιρος δεν ηταν οπως θαθελα θα τους περιμενα οπου βολευε και στο NORDKAPP δεν ηταν υποχρεωτικο να φτασω οπωσδηποτε . Τελικα ο καιρος ηταν φιλικος και για το ενιαιο της παρεας και της εκδρομης εφτασα στο τερμα , ομως εκει ενοιωσα την αναγκη να μην μπω μεσα στο "μνημειο " και δεν μπηκα . Ο χωρος ηταν τοσο γνωστος εκ των προτερων αλλα και τοσο εμπορευματοποιημενος που μου εβγαλε αυτη την αντιδραση . Επι της ουσιας ενα ακομα κομματι των υπεροχων και ατελειωτων ακτογραμμων της χωρας ηταν . Τιποτα λιγοτερο , τιποτα περισσοτερο .

Λοιπον , στην Νορβηγια ξαναπηγαινω ανετα . Ειναι εντυπωσιακη χωρα με φυση ιδιαιτερη και μοναδικη και οι προσπαθειες των Νορβηγων να την φερουν στα μετρα τους ειναι αξιοθαυμαστες . Πιστευω οτι ειναι κριμα καποιοι φιλοι να μην αποτολμουν το ταξιδι προς τα εκει γιατι προκυπτει ενα βαρυ - οικονομικα και χρονικα - πακετο λογω της στοχοπροσηλωσης του ΝΟRDKAPP .

Οσοι μπορουν μεχρι τη νοτια Νορβηγια ας το κανουν χωρις ενδοιασμους και θα με θυμηθουν . Αν φτασουν μεχρι Τροντχαιμ και Λοφοτεν το ταξιδι των θα ειναι υπερπληρες . Μετα το τοπιο γινεται συνηθισμενο και εγω τουλαχιστον οσο ανεβαινα βορεια αναπολουσα το νοτιο τμημα της χωρας που δεν το χορτασα οσο θαθελα και μπορουσα .

Και μια υποδειξη- προτροπη : Στο Πρεικεστολεν οπωσδηποτε με καλο καιρο . Πατηστε αναλογα με τον καιρο γκαζι / φρενο ωστε οταν φτασετε εκει να εχετε καλη ορατοτητα . Ειναι εμπειρια ζωης η θεαση απο αυτο το μνημειο της φυσης και δεν πρεπει με τιποτα να την χασετε .



Και για οσους επιμενουν Ελληνικα εχουμε και εδω Λοφοτεν .... οπως αυτο της Αμοργου !


 

nvythoul

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R 1200 GS , R 1200 RT
Πολύ ωραίο το ταξίδι σας !!!
Απλώς να εκφράσω την άποψη μου
Ότι γι' αυτό το ταξίδι υπάρχουν δύο επιλογές
  1. Το Nordcapp
  2. Η Νορβηγία
Το ιδανικότερο είναι και τα δύο
Για το θέμα του καιρού, τι να σχολιάσεις όταν
βλέπεις ποδηλάτες που δεν μπορούν να σταθούν πάνω
στο ποδήλατο από τον αέρα και τη βροχή.
και πάλι καλά ταξίδια και δρόμους να έχετε !!!

 

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
Πολύ ωραίο το ταξίδι σας !!!
Απλώς να εκφράσω την άποψη μου
Ότι γι' αυτό το ταξίδι υπάρχουν δύο επιλογές
  1. Το Nordcapp
  2. Η Νορβηγία
Το ιδανικότερο είναι και τα δύο
Για το θέμα του καιρού, τι να σχολιάσεις όταν
βλέπεις ποδηλάτες που δεν μπορούν να σταθούν πάνω
στο ποδήλατο από τον αέρα και τη βροχή.
και πάλι καλά ταξίδια και δρόμους να έχετε !!!

Ευχαριστούμε Νίκο! Καλά ταξίδια και σε σένα εύχομαι!

Πάντως δεν θεωρώ ότι είναι 2 ταξίδια ξέχωρα.. Στις 25-26 μέρες που πήγαμε είδαμε πάρα πολλά πράγματα από όλη τη Νορβηγία, κάναμε και τις πεζοπορίες μας και όλα καλά.

Απλά η ερώτηση η δική μου και απορία είναι...
Αξίζει να χαλάσεις 18-20 μέρες και τα ανάλογα έξοδα για να πας μόνο Nordkapp ? Εκεί καταλήγουν τα γραφόμενά μου.. Όποιος έχει χρόνο και χρήμα πάει άνετος.. Αλλά να φύγεις καρφί μόνο για Βόρειο Ακρωτήρι και να χάσεις όλες τις άλλες ομορφιές της Νορβηγίας, εγώ δεν θα το κανα.

Όσο για τους ποδηλάτες μας έκανε και μας τρομερή εντύπωση και η αλήθεια είναι ότι τους βλέπαμε σαν τους "τρελούς του χωριού". Σίγουρα οι συγκεκριμένοι άνθρωποι που τους αξίζουν χίλια μπράβο, γουστάρουν την ταλαιπωρία.. Και είναι τελείως διαφορετικής ιδιοσυγκρασίας τουλάχιστον σε σύγκριση με μένα και τη παρέα μου..

Εμείς συγκεκριμένα πετύχαμε δύο παιδιά γύρω 22-23 χρονών ( Ελβετοί , αγόρι και κοπέλα ) λίγο πριν μπούμε Λοφότεν, είχαν ξεκινήσει από Ελλάδα, ταξίδευαν από το Φεβρουάριο και πήγαιναν για Nordkapp.

Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε αυτούς με εμάς...Όλο το χρόνο του κόσμου να χα, με ότι συνεπάγεται αυτό, με ποδήλατο από Ελλάδα Νορβηγία δεν θα πήγαινα..
 

nvythoul

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R 1200 GS , R 1200 RT
Ευχαριστούμε Νίκο! Καλά ταξίδια και σε σένα εύχομαι!

Πάντως δεν θεωρώ ότι είναι 2 ταξίδια ξέχωρα.. Στις 25-26 μέρες που πήγαμε είδαμε πάρα πολλά πράγματα από όλη τη Νορβηγία, κάναμε και τις πεζοπορίες μας και όλα καλά.

Απλά η ερώτηση η δική μου και απορία είναι...
Αξίζει να χαλάσεις 18-20 μέρες και τα ανάλογα έξοδα για να πας μόνο Nordkapp ? Εκεί καταλήγουν τα γραφόμενά μου.. Όποιος έχει χρόνο και χρήμα πάει άνετος.. Αλλά να φύγεις καρφί μόνο για Βόρειο Ακρωτήρι και να χάσεις όλες τις άλλες ομορφιές της Νορβηγίας, εγώ δεν θα το κανα.

Όσο για τους ποδηλάτες μας έκανε και μας τρομερή εντύπωση και η αλήθεια είναι ότι τους βλέπαμε σαν τους "τρελούς του χωριού". Σίγουρα οι συγκεκριμένοι άνθρωποι που τους αξίζουν χίλια μπράβο, γουστάρουν την ταλαιπωρία.. Και είναι τελείως διαφορετικής ιδιοσυγκρασίας τουλάχιστον σε σύγκριση με μένα και τη παρέα μου..

Εμείς συγκεκριμένα πετύχαμε δύο παιδιά γύρω 22-23 χρονών ( Ελβετοί , αγόρι και κοπέλα ) λίγο πριν μπούμε Λοφότεν, είχαν ξεκινήσει από Ελλάδα, ταξίδευαν από το Φεβρουάριο και πήγαιναν για Nordkapp.

Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε αυτούς με εμάς...Όλο το χρόνο του κόσμου να χα, με ότι συνεπάγεται αυτό, με ποδήλατο από Ελλάδα Νορβηγία δεν θα πήγαινα..
Σίγουρα ένα είναι το ταξίδι
Η φιλοσοφία είναι διαφορετική.
α. Πηγαίνω Nordkapp
b. Πηγαίνω Νορβηγία και θα επισκεφθώ το Nordkapp
Οι περισσότεροι σε ρωτάνε εάν έχεις πάει στο Nordkapp
και όχι στην Νορβηγία.
Εγώ είμαι ακόμη ερωτευμένος μ΄ αυτήν την χώρα.
 

estebahn

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
CBR 600F4i
Πολλά μπράβο για τον τρόπο που το έγραψες. Πολλά ταξιδιωτικά είναι 'Ευτύχης Μπλέτσας', μια απρόσωπη παράθεση φωτογραφιών χωρίς την εμπειρία του ταξιδιώτη. Εσύ το έγραψες αναφέροντας παντού το πώς το βιώσατε, πολύ πιο ενδιαφέρον για τον αναγνώστη.

Αναφορικά με το ερώτημα αν αξίζει το Ακρωτήρι ή όχι, συμφωνώ ότι τείνει να γίνει ένα insta spot για την brag list των μοτοσυκλετιστών, σχεδόν ότι είναι η Σαντορίνη για τις influencers. Και ασφαλώς η νότια Νορβηγία με εντυπωσίασε πολύ περισσότερο, το ίδιο και τα Lofoten με την ξεχωριστή ομορφιά τους.

Να προσθέσω όμως μερικές παραμέτρους που δεν έτυχε να μπουν στην κουβέντα ως τώρα:
  • Βρήκα την περιοχή πέριξ του Nordkapp εξαιρετικά ενδιαφέρουσα (είχα την τύχη να πετύχω λιακάδες!), το να μην νυχτώνει 'καθόλου', το εντελώς άγριο τοπίο γεμάτο από τάρανδους, την 'ατελείωτη' θάλασσα. Όπως και την ιστορία του Ακρωτηρίου και το πώς το προσέγγισαν οι... πιονιέροι τότε, η έκθεση στο υπόγειο μου φάνηκε επίσης ότι άξιζε. Συνειδητοποιώ ότι τα παραπάνω δεν είναι αποκλειστικά χαρακτηριστικά του Nordkapp, ούτε λόγος να προσπεράσεις άλλα αξιοθέατα, απλά στα δικά μου μάτια είχαν αξία.
  • Επίσης από το ταξίδι μου έχουν χαρακτεί πολύ και οι χώρες τις Βαλτικής, ιδιαίτερα μέρη που περνάνε ξώφαλτσα. Αυτό που θέλω να πω είναι πώς το 'ανέβα-κατέβα' πέρα από διαδικαστικά χιλιόμετρα μπορεί να έχει και ενδιάμεσα αξιόλογους σταθμούς που φυσικά ροκανίζουν χρόνο από την άδεια.
  • Τελευταία παράμετρος και πιο δύσκολη να την εκφράσω: Όταν προσωπικά κατέληξα στο Nordkapp, δεν ήταν αυτοσκοπός, ήθελα απλά να πάω...'μακριά'. Και αν η μοτοσυκλέτα και οι ικανότητες σου σε περιορίζουν σε onroad προορισμούς, το Bόρειο Ακρωτήρι προσφέρει ακριβώς αυτό: Έναν μακρινό, ασφάλτινο προορισμό. Ναι και η πχ Πορτογαλία ή το Γιβραλτάρ είναι χιλιομετρικά μακριά, αλλά παραμένουν Μεσόγειος, αυτό που λείπει είναι το απόκοσμο, το να μην νυχτώνει ποτέ, το να είσαι σε χιονισμένα νησιά Ιούλιο μήνα. Αυτό το συναίσθημα δεν μου το έβγαλαν ούτε τα Highlands στη Σκωτία. Ελπίζω να το εξήγησα επαρκώς το τελευταίο, ειδικά ως αναβάτης των 17 ιντσών.
Να 'στε γεροί και στα επόμενα ταξίδια σας με τόσο δυνατή περιγραφή για εμάς έπειτα!
 

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
Σίγουρα ένα είναι το ταξίδι
Η φιλοσοφία είναι διαφορετική.
α. Πηγαίνω Nordkapp
b. Πηγαίνω Νορβηγία και θα επισκεφθώ το Nordkapp
Οι περισσότεροι σε ρωτάνε εάν έχεις πάει στο Nordkapp
και όχι στην Νορβηγία.
Εγώ είμαι ακόμη ερωτευμένος μ΄ αυτήν την χώρα.
Ερωτευμένος δεν ξέρω αν μπορώ να δηλώσω αλλά σίγουρα με μάγεψαν αρκετά πράγματα.. Και σίγουρα, όπως είπα και στο κλείσιμο, θέλω να ξαναπάω..

Όταν όμως γίνει αυτό, αεροπορικώς και με τον ανάλογο χρόνο για να την απολαύσω όπως θα ήθελα.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Μπράβο σου για το ταξίδι, τις εμπειρίες που μοιράστηκες μαζί μας αλλά και την όμορφη νότα της πρότασης στην μέλλουσα σύζυγό σου.
Τέτοια ταξίδια είναι μοναδικά, είτε για την διαδρομή, είτε για τον προορισμό, είτε για όλα αυτά μαζί.
Μακάρι να τα καταφέρω κι εγώ να κάνω ένα τέτοιο μεγάλο ταξίδι κάποια στιγμή, μέχρι τότε συνταξιδεύω μαζί σας.
Καλούς δρόμους να έχουμε όλοι μας και ότι καλύτερο για σένα φίλε και την γυναίκα σου, να είστε πάντα αγαπημένοι!
 

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
Πολλά μπράβο για τον τρόπο που το έγραψες. Πολλά ταξιδιωτικά είναι 'Ευτύχης Μπλέτσας', μια απρόσωπη παράθεση φωτογραφιών χωρίς την εμπειρία του ταξιδιώτη. Εσύ το έγραψες αναφέροντας παντού το πώς το βιώσατε, πολύ πιο ενδιαφέρον για τον αναγνώστη.

Αναφορικά με το ερώτημα αν αξίζει το Ακρωτήρι ή όχι, συμφωνώ ότι τείνει να γίνει ένα insta spot για την brag list των μοτοσυκλετιστών, σχεδόν ότι είναι η Σαντορίνη για τις influencers. Και ασφαλώς η νότια Νορβηγία με εντυπωσίασε πολύ περισσότερο, το ίδιο και τα Lofoten με την ξεχωριστή ομορφιά τους.

Να προσθέσω όμως μερικές παραμέτρους που δεν έτυχε να μπουν στην κουβέντα ως τώρα:
  • Βρήκα την περιοχή πέριξ του Nordkapp εξαιρετικά ενδιαφέρουσα (είχα την τύχη να πετύχω λιακάδες!), το να μην νυχτώνει 'καθόλου', το εντελώς άγριο τοπίο γεμάτο από τάρανδους, την 'ατελείωτη' θάλασσα. Όπως και την ιστορία του Ακρωτηρίου και το πώς το προσέγγισαν οι... πιονιέροι τότε, η έκθεση στο υπόγειο μου φάνηκε επίσης ότι άξιζε. Συνειδητοποιώ ότι τα παραπάνω δεν είναι αποκλειστικά χαρακτηριστικά του Nordkapp, ούτε λόγος να προσπεράσεις άλλα αξιοθέατα, απλά στα δικά μου μάτια είχαν αξία.
  • Επίσης από το ταξίδι μου έχουν χαρακτεί πολύ και οι χώρες τις Βαλτικής, ιδιαίτερα μέρη που περνάνε ξώφαλτσα. Αυτό που θέλω να πω είναι πώς το 'ανέβα-κατέβα' πέρα από διαδικαστικά χιλιόμετρα μπορεί να έχει και ενδιάμεσα αξιόλογους σταθμούς που φυσικά ροκανίζουν χρόνο από την άδεια.
  • Τελευταία παράμετρος και πιο δύσκολη να την εκφράσω: Όταν προσωπικά κατέληξα στο Nordkapp, δεν ήταν αυτοσκοπός, ήθελα απλά να πάω...'μακριά'. Και αν η μοτοσυκλέτα και οι ικανότητες σου σε περιορίζουν σε onroad προορισμούς, το Bόρειο Ακρωτήρι προσφέρει ακριβώς αυτό: Έναν μακρινό, ασφάλτινο προορισμό. Ναι και η πχ Πορτογαλία ή το Γιβραλτάρ είναι χιλιομετρικά μακριά, αλλά παραμένουν Μεσόγειος, αυτό που λείπει είναι το απόκοσμο, το να μην νυχτώνει ποτέ, το να είσαι σε χιονισμένα νησιά Ιούλιο μήνα. Αυτό το συναίσθημα δεν μου το έβγαλαν ούτε τα Highlands στη Σκωτία. Ελπίζω να το εξήγησα επαρκώς το τελευταίο, ειδικά ως αναβάτης των 17 ιντσών.
Να 'στε γεροί και στα επόμενα ταξίδια σας με τόσο δυνατή περιγραφή για εμάς έπειτα!
estebahn σε ευχαριστώ πολύ! Είναι χαρά μου να διαβάζω σχόλια, πόσο μάλλον θετικά..

Για το θεμα νύχτας μέρας έχεις δίκιο.. Είναι κάτι που μας έκανε τρομερή εντύπωση αλλα έχω παραλείψει να το γράψω.. Το θεώρησα μάλλον δεδομένο ότι το γνωρίζει πολύς κόσμος.

Στα 6 με 7 χιλιάδες πεταμένα χιλιόμετρα που ανέφερα δεν είχα τη Σκανδιναβία μέσα.. Εμένα πχ η Σουηδία μου αρέσει πολύ σαν χώρα, όπως και το κομμάτι της Φινλανδίας από το rovaniemi και πάνω. Για όλη τη Νορβηγία δεν το συζητάω..
 

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
Μπράβο σου για το ταξίδι, τις εμπειρίες που μοιράστηκες μαζί μας αλλά και την όμορφη νότα της πρότασης στην μέλλουσα σύζυγό σου.
Τέτοια ταξίδια είναι μοναδικά, είτε για την διαδρομή, είτε για τον προορισμό, είτε για όλα αυτά μαζί.
Μακάρι να τα καταφέρω κι εγώ να κάνω ένα τέτοιο μεγάλο ταξίδι κάποια στιγμή, μέχρι τότε συνταξιδεύω μαζί σας.
Καλούς δρόμους να έχουμε όλοι μας και ότι καλύτερο για σένα φίλε και την γυναίκα σου, να είστε πάντα αγαπημένοι!
Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές lospsi!! Εύχομαι τα καλύτερα και σε σένα και με το καλό να πας όπου ονειρεύεσαι..

Αν κάποτε θελήσεις για το συγκεκριμένο ή για κάτι προς Νορβηγία, μετά χαράς να σου δώσω ότι υλικό είχα μαζέψει με διαδρομές κτλπ.

Να μαστε καλά, από εδώ δεν χανόμαστε :like:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δημήτρη σε ευχαριστώ πολύ για το νοητό ταξίδι που έκανα διαβάζοντας το ταξιδιωτικό σου!
Οι πληροφορίες, οι εικόνες,η περιγραφή, η αιτία ολα ήταν υπέροχα!
Να είσαστε καλά γεροί και δυνατοί εσύ και το κορίτσι σου!!!
:friendship::friendship::friendship:
 

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
Δημήτρη σε ευχαριστώ πολύ για το νοητό ταξίδι που έκανα διαβάζοντας το ταξιδιωτικό σου!
Οι πληροφορίες, οι εικόνες,η περιγραφή, η αιτία ολα ήταν υπέροχα!
Να είσαστε καλά γεροί και δυνατοί εσύ και το κορίτσι σου!!!
:friendship::friendship::friendship:
Να σαι καλά thenos!! Σε ευχαριστούμε πολύ :friendship:

ΥΓ. 16 Αυγούστου θα ανέβω από Ελάτη για Γαρδίκι. Αν είσαι εκεί θα χαρώ να τα πούμε από κοντά.. Ακόμα περιμένω φώτο πως είναι τα σαμάρια στο ΚΤΜ :ha
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
...Ακόμα περιμένω φώτο πως είναι τα σαμάρια στο ΚΤΜ :ha
Αυτός ο π@υστης ο Αλτσχάιμερ φταίει...
Πάρε τηλέφωνο για καφέ Δημήτρη.
 

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
Πάντως εδώ μέσα βλέπω έχουμε θέμα με απώλεια μνήμης..
Μία ο XR Maniac ,μία εσύ thenos..μήπως φταίει που έχω Africa και όχι KTM ή BMW και δεν με θυμάστε ?! :wtng:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πάντως εδώ μέσα βλέπω έχουμε θέμα με απώλεια μνήμης..
Μια ο XR Maniac ,μια εσύ thenos..μήπως φταίει που έχω Africa και όχι KTM ή BMW και δεν με θυμάστε ?! :wtng:
Φιλαράκι ο ένας που ανέφερες είναι λόγω ηλικίας, ο άλλος είναι λόγω αλκοόλ.

Έπεσες στην περίπτωση, μη δίνεις βάση.
 
Top Bottom