7o Mountain Enduro Camp 6-7-8 ΙΟΥΛΙΟΥ 2018

Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
καρgioliΘεμη @#melatos_kariolis (MisThe) εδωσες ενα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ feedback του ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΥ χωματινου 3ημερου στα Βαρδικουσια και στο πανεμορφο δασος της Μαμαλης!!!Πραγματικα κανω σχεδια για του χρονου να ερθω με οτι μεσο βρω για να αποτελεσω ενα κομματι ολης αυτης της παρεας και του γλεντιου πραγματικα....Χαιρομαι ιδιαιτερα οταν μια χουφτα ανθρωποι,νεοι ανθρωποι,με μερακι κ αγαπη για τον τοπο τους τρεχουν ΑΜΙΣΘΙ και με δικο τους ΧΡΟΝΟ και ΚΟΠΟ για να ξεσαλωνουν και να γλεντανε στα βουνα 1500 ανθρωποι....πραγματικα πολλα RESPECT στο παρεακι της διοργανωσης....:hlb:
Το ADVride ειναι εδω ενωμενο δυνατο(κατι σαν το ΠΑΣΟΚ ακουσθηκε ρε πστη μου :p)και στο δασος της Μαμαλης με αξιους εκπροσωπους και φατσες...Μπραβο ρε παιδια!
Πολυ το χαρηκα το οδοιπορικο του 3ημερου και γουσταρα να διαβαζω και να ρουφαω τζουρες απο πανεμορφα μερη που-για την ωρα-μου ηταν αγνωστα σχεδον παντελώς!Αλλά αποτελεσαν αφορμη για να με τρωει ο κ@λος μου να τα δω και ζησω απο κοντα :happy:
Κάτσε δε τελειώσαμε ακόμα έχει κι άλλο...

Στάλθηκε από το ZTE BLADE V0850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Κάτσε δε τελειώσαμε ακόμα έχει κι άλλο...

Στάλθηκε από το ZTE BLADE V0850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κατσε να βρω εκεινο το κουμπι...να γλυτωσoυμε ναουμε τα χειροτερα με σενα εδω μεσα...σου πω εγω...τςςςς....:oops::eek::eek::p
 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Λοιπόοοοον, που είχαμε μείνει?
Α, ναι στο ότι το μέγεθος μετράει...... των φωτογραφιών ντε!!!!!
Γιατί παλιά που είχα πάει στο Αμέρικα μια βόλτα και είχα γνωρίσει κάτι λόκαλς μπράδερς, μου λέγανε γνωμικά τύπου Brotha, size matters, trust me... ή ένα άλλο που λέει In the end, the love you take is equal to the dick you have. Ε πως να μην επηρεαστώ μετά από όλα αυτά, άρχισα και έβαζα όλες τις φωτό τεράστιες μέχρι που ανακάλυψα το κομβίο "message board" στο auto resize.....
Kαι αφού έδωσα υπόσχεση στο φίλο @George_M. να κόψω το κάπνισμα και τα ρέστα να τα πιούμε μπύρες πάμε να συνεχίσουμε από εκεί που είχαμε μείνει....
Στο ENDURO...

3 ώρες έμεινα χωμένος μέσα στο πρώτο κομμάτι Pro μέχρι να περάσει και η τελευταία σκούπα. Καβάλησα την πιστή μου αφρικάνα και γύρισα στο χώρο του φεστιβαλ....
Πηγαίνοντας στην αψίδα του τερματισμού το όνομα του @achalatsis πλανιόταν στην ατμόσφαιρα, κάτι για βενζίνη λέγανε, κάτι για βλάβη λεγανε δεν έβγαζα άκρη. Τέσπα λέω θα περιμένω να τερματίσουν...
Και να σου ο @Carooly με ένα χαμόγελο ως τα αυτιά, και να σου ο φίλος του ο Γιώργος (όχι Δημήτρης το πέτυχα τώρα).
Που είναι όμως ο @achalatsis και ο @KORAX ??????????????
Να σηκώσω super puma? Να αμολησω κηνυγετικά σκυλιά? Να φωνάξω Νικολούλη? Έστω ένα silver alert?????
Το όνομα του @achalatsis ξαναακούγεται στον ασύρματο.
- Ποιος στο καλό είναι ρε παιδιά αυτός ο Χαλάτσης, από το πρωί ακούω το ονομα του, αναφώνησε ο Βαγγέλης Θεοδοσίου, διοργανωτής μαζί με το γιο του Νίκο της διαδρομής enduro, παλιός και ταυτόχρονα παλιακός εντουρας..
- Μην ανησυχείς Βαγγέλη, του λέω, τα παιδια είναι της πορτοκαλί ομάδας, θα τον βρουν τον δρόμο τους..
Εμεινε να με κοιτάζει αποσβωλομένος, που να ξέρει και αυτός.....

Τον τερματισμό του @achalatsis και του @KORAX συνόδεψε ένα παχύ πέπλο ομίχλης που κάλυψε για μια ώρα τα πάντα....





Το μεσημέρι της Κυριακής σηματοδοτεί και το τέλος του τριήμερου αυτού φεστιβαλ. Τι καλύτερο κλείσιμο από ένα ρεμπέτικο γλέντι κάτω από τις οξιές....
Για μένα από τις πιο δυνατές στιγμές του φεστιβάλ. Η ορχήστρα δεν είναι στο stage αλλά μέσα στις οξιές και όλοι μαζί γίνονται ένα, με γλέντι και τραγούδι..


Εδώ οι φετινοί μας ρεμπέτες, φιλαράκια καλά από τα Γιάννενα, οι Ασυμάζευτοι



Επ ευκαιρίας γιορτάζουμε και τον τερματισμό των απολωλών εντουράδων.....


Το έπαθλο του τερματισμού......


Και αφού χαιρετηθήκαμε και διπλοφιληθήκαμε ο @KORAX έκανε δήλωση και έδωσε υπόσχεση ότι παίρνει εντουρομηχανακι, ξεκινάει προπόνηση και του χρόνου έρχεται δυναμικά για την πρωτιά.........Για να δούμε.....
 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Όταν τα φώτα σβήσουν,όταν ο κουρνιαχτος της πίστας καταλαγιάσει, όταν τα τελευταία κάρβουνα αργοσβήνουν, όταν οι τελευταίες μπανέλες των σκηνών ξεστήνονται,όταν όταν όταν.....μια άλλη παράδοση που χρόνια κρατά παίρνει σάρκα και οστά. Κυριακή απόγευμα, εκεί κοντά στο γιόμα του ήλιου μια Κυρία μπαίνει στην πίστα για να αλωνίσει................
Για ποια μιλάω?????????????
Honda Africa Twin XRV 750 in the MX truck F@CK YEEEEEEEEEEEEEAAAAAAAAAAA






Και με επισκευασμένη πίσω ανάρτηση φέτος........

 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
"Μάτια Ενός Camper" είναι το project του φίλου μας Βασίλη που προσπαθεί να αποτυπώσει σε φωτογραφίες τι βλέπει ένας επισκέπτης-κατασκηνωτής σε συνάρτηση με τα γεγονότα-δραστηριότητες που εκτυλίσσονται στη διάρκεια του 3ημέρου. Ένα βίντεο-slideshow ντυμένο με τη μουσική των ΛΑΡΓΚΟ έρχεται στα χέρια μας, ως δώρο από το Βασίλη, για να μας θυμίζει τις όμορφες στιγμές που περάσαμε στο MEC2018!!!

 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Εξαιρετικό ρεπορτάζ,
όσο για τις φωτογραφίες, προτιμώ τις μεγάλες από τα γραμματόσημα των τελευταίων post.
Καλύτερα όπως και να'χει είναι το resize να γίνεται από πριν, σε 1024 ή το πολύ σε 1200px. υπάρχουν πολλά (και δωρεάν) προγράμματα για να γίνει αυτό, όπως πχ το FastStone. Το Tapatalk κάνει δικό του resize πριν τις κατεβάσει στο κινητό για να μην καταναλώνει πολλά δεδομένα όποιος έχει θέμα (αυτός είναι κι ο σκοπός ύπαρξής του). Τώρα, αν κάποιος μπαίνει από browser με κινητό με 3-4G με δεδομένα, ε, 'σχωρέστε με αλλά αυτό είναι δικό του πρόβλημα...
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Aυτη η προσγείωσις εδω σιακατου...φιλτατε καρGIOλη....:cool:

Honda Africa Twin XRV 750 in the MX truck F@CK YEEEEEEEEEEEEEAAAAAAAAAAA

Και με επισκευασμένη πίσω ανάρτηση φέτος........
και η επισκευη αναρτησης...εγινε μετα απο ΑΥΤΗ την καγκουριά???.................:p:laugh::laugh::laugh::inlove:
 
Top Bottom