9ο οδοιπορικο ιστοριας απο τη Μοτοπαρεα Λεωνιδιου-15 μαιου 2022

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Πρώτη μου φορά σε οδοιπορικό και μπορώ να πω είναι γιορτή για τον μοτοσυκλετισμό.
Η επιλογή μου ήταν να το κάνω μονοήμερα, οπότε και ξεκίνησα νωρίς την Κυριακή από το σπίτι. Στο δρόμο περίμενα να βρω κι άλλους σαν κι εμένα αλλά ματαίως. Οι 3 που πέτυχα ήταν λίγο πριν το αρκαδικό χωριό...
Μπαίνοντας στο Λεωνίδιο ησυχία... Στο καφέ λίγος κόσμος όπου σε μισή ώρα γίναμε πολλοί...πάρα πολλοί !!!
Κουβεντούλα με sugariasgeorge (ευχαριστώ γλυκούλη για το κέρασμα!) apos.zeitou μέχρι να μαζευτεί η ομάδα.
Παίρνουμε εκκίνηση στις 10!06 με την προοπτική των 8 εύκολων ωρών! Χαζούλη.... τι δεν κατάλαβες ? Σφικτή διαδρομή και όχι αξιοπρεπείς δρόμοι. Οι μυρωδιές της άνοιξης όμως σε αποζημιώνουν... Το varadero εντάξει δεν βολεύεται σε αυτούς τους δρόμους, αλλά πάει κάπως πιο καλά από τα xr και το aprilia της ομάδας. Το tiger νομίζω είναι στο στοιχείο του.
Χασίματα αρκετά (στο πρόγραμμα κι αυτά) και μετά από 5 ώρες βρισκόμαστε στην Μαντίνεια που προκύπτει ο κατακερματισμός της ομάδας... Μένουμε δυο κι αποφασίζουμε να το πάμε μέχρι εκεί που θα αντέξουμε.
Τα άλλα τα έγραψε ο Γιάννης...
Μετά από 720km door to door λέω πως το επόμενο θα είναι ΣΚ.
Ναι αξίζει η διανυκτέρευση στο Λεωνίδιο.
Ναι αξίζει να ζεις το τόσο όμορφο κλίμα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εμένα με ανυσηχησατε .....που δεν ήταν η διαδρομή για τα xr.
Για πάμε μια αναλυση
Ο τύπος δεν χάθηκε πουθενά και δεν έκοψε όταν έβρεξε. 416 έγραψε το κοντέρ, 412 νομίζω είχε πει ο Μανώλης, που επιβεβαιώνει ότι χάνει ελάχιστα (τα έλεγα στο άλλο νήμα...)
Δεν ήταν μόνο θέμα ταχύτητας.


Γενικά δεν είναι ότι δεν θα πάει γρήγορα το μηχανάκι, είναι το πόσο θες να ρισκάρεις.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
@lospsi ο φετινός νικητής ομάδα 31 με λευκό XR...
Στην αρχή νόμιζα πως με τρόλαρες αλλά μετά θυμήθηκα ότι έπαιζε ένα λευκό XR και μάλιστα πρέπει να ήταν και δικάβαλος (τον πετύχαμε μάλιστα στην πρώτη φωτογραφία- όταν φεύγαμε εμείς, ανέβαινε). Αν όντως ήταν στην ομάδα που κέρδισε, άξιος!


Οδοιπορικό 1821 λοιπόν.
Ξεκίνησαμε με τον φίλο μου τον Μανώλη το Σάββατο κατά τις 4.30 από Αθήνα. Πρώτο καμπανάκι στα διόδια στην Ελευσίνα όπου και έχω "χάσει" τον λεβιέ των ταχυτήτων! Η αυτοψία δείχνει ότι έχει ξεβιδωθεί η βίδα που πιάνει το μοχλικό του (από ότι έγραψε και ο tc-drift ήταν φαίνεται το κάρμα στα BMW αυτό το ΣΚ), εργαλεία 0 και ευτυχώς η βίδα δεν έχει χαθεί οπότε την σφίγγουμε με το χέρι όσο μπορούμε και την πλακώνουμε με μονωτική ταινία). Από εκεί και πέρα, η διαδρομή κυλάει απροβλημάτιστα, η ώρα που μας πέτυχε στο παραλιακό κομμάτι τέλεια για όμορφες εικόνες.
Λεωνίδιο πολύ ωραία, όλο το μουντ ήταν φοβερό, check την ομάδα, χαβαλές, γνωριμία με amyroukai, ενημέρωση, ωραία μουσικούλα! Όλα τέλεια, λύνω και το θέμα με τον λεβιέ με δανεικά εργαλεία (και βοήθεια) και η βραδιά κλείνει με φαγητό και όμορφη κουβεντούλα με αμυρού, ήρθε και ο antsoar .
Αμ δε...

Παιδιά, ειλικρινά δεν θυμάμαι να μου έχει ξανατύχει να μην μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ. Καθόλου! Απλά δεν έκλεινε ο διακόπτης. Μια ζεσταινόμουν, μια τα κωλοκουνούπια, μια που μου έκατσαν λίγο βαριές οι μελιτζάνες παπουτσάκια, πέρναγε και η ώρα και με ζώναν τα φίδια ότι δεν θα καταφέρω να κλείσω μάτι.

Οπότε το πρωί με βρήκε πολύ μουδιασμένο. Ζαβλακωμένος αλλά και αγχωμένος για το πως θα καταφέρω να γράψω χλμ αύπνος αλλά και τι επίπτωση θα έχει αυτό στην ομάδα. Συνάντηση στο Δίπορτο λοιπόν και γνωριμία με Padis (ακμαιότατος και ορεξάτος από τα πρωινά 200χλμ), πανικός στο μαγαζί, κόσμος, μηχανάκια, γιορτή πραγματική και εγώ αγχωμένο ζόμπι να μην μπορώ να ευχαριστηθώ την όλη φάση. Καφές και ξεκινάμε λοιπόν.
Πρώτη φωτό στον Πράσο και ήδη πέρνουμε ιδέα για το τερραίν του οδοιπορικού. Πολύ σφικτό στροφιλίκι, κακό οδόστρωμα (γαρμπίλι, χωμά, τσιμέντα σε διάφορους συνδιασμούς και ποσότητες που μου δημιουργούν ανασφάλεια για την πρόσφυση), το XR κάνει ότι μπορεί, το ίδιο και εγώ αλλά οι αναρτήσεις βαράνε tilt και χοροπηδάει σαν κατσίκι σε αρκετά σημεία.
Η πλοήγηση μας δημιουργεί προβλήματα, τι BMW τζι πι ες ούμπερ άλες, τι τάπερ εντίσιον, τι βάζουμε γούγλε μαπς, καληνύχτα και καλή τύχη. Νομίζω πως ο ρυθμός που πρέπει αναγκαστικα να είναι σχετικά σβέλτος για να βγουν οι ώρες σε συνδιασμό με την διαδρομή που απαιτούσε συγκέντρωση για να μην γίνει (οδηγικό) λάθος κάνουν την πλοήγηση δύσκολη.
Ξεχωριστό το σημείο της διέλευσης από κανονική χωμάτινη διαδρομή με πέτρες, χωμάτινες κατηφόρες όπου και διακρίνω τον amyroukai να κάνει χειρονομίες ευτυχίας για την υπέροχη εμπειρία αλλά και το υπέροχο μοναστήρι του Προδρόμου με την ευχάριστη έκπληξη καλωσορίσματος των μοναχών στο εσωτερικό του (δροσερό νεράκι και νοστιμότατο λουκουμάκι). Έχοντας ήδη ειδοποιήσει την υπόλοιπη ομάδα ότι σκέφτομαι την αποχώρηση, είμαι κάπως καλύτερα αλλά γνωρίζω ότι δεν είμαστε ούτε στα μισά οπότε η συνέχεια του οδοιπορικού μάλλον θα είναι παράτολμη για μένα.
Πράγματι, πρίν το Αρτεμίσιο χωριζόμαστε. Τα βαριά σύννεφα που φαίνονταν στο βάθος και η βροχή που προμηνύονταν σε συνδιασμό με την κούραση και το κακό οδόστρωμα θεώρησα ότι ήταν ρίσκο που δεν άξιζε να πάρω.
Παρέα με τον κολλητό, αποχωρούμε, προλαβαίνουμε στο τσακ να περάσουμε την σήραγγα Αρτεμισίου πριν την βροχή και με μια στάση στα ΣΕΑ για ανεφοδιασμό και καφέ, επιστρέψαμε σπίτια μας. Ευτυχώς, παρά τον φόβο μου (αλλα και του κολλητού που μάλλον τον άγχωσα) δεν γλάρωσα πολύ, έπαιξε και μουσικούλα στην ενδοεπικοινωνία, άνοιξα και ζελατίνα όταν μπήκαμε Αθήνα να με χτυπάει και αεράκι και όλα σούπερ. Ακόμα πιο σούπερ δε, το γεγονός ότι 9.40μμ έλιωνα:ha

Μπράβο λοιπόν στην οργάνωση, συστήνω ανεπιφύλακτα το οδοιπορικό σε όλους. Για μένα φάνηκε σαν μια γιορτή της μοτοσυκλετιστικής παρέας πάνω απ' όλα και μου άρεσε πάρα πολύ. Νοιώθω ότι άφησα ανοικτούς λογαριασμούς και θα ήθελα να το ξαναπροσπαθήσω του χρόνου (θα είναι και το 10ο επετειακό), πιο ψιλιασμένος για την ταλαιπωρία και ίσως πιο έτοιμος (κάνα μανταλάκι για να στηρίζω το road book στην ζελατίνα, ξέρω γω...).

Οι συνοδοιπόροι μου άψογοι, και σε άλλα με υγεία!
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Καπετάνιε καλημέρα. Ρίξε καμιά πληροφορία για τον Τυρο ,γιατί έχει ένα κάμπινγκ εκεί δίπλα και σκέφτομαι να το επισκεφτώ με την οικογένεια τον Ιούλιο...
Πήγα περσι με την οικογένεια το τριήμερο του Αγίου πνευματος, στο κάμπινγκ ζαριτσι, 3χλμ πριν το Τυρό. Φοβερή εμπειρία, ένα κάμπινγκ τίγκα λόγω καραντίνας αλλά ολοι κοσμιοι, απειρα πιτσιρικια που δεν τα άκουγες καθόλου, απαστραπτουσες τουαλέτες κάποιος καθάριζε όλο το 24ωρο, τ αμαξι ξεφορτωνεις και μετά παρκαρεις στην είσοδο, σκιές καλές, ευγενικοί ιδιοκτήτες παραλια ωραία με. Βότσαλο, δυο ταβέρνες κολλητά μια πανω στο κυμα για ψάρι μια πανω απο το καμπινγκ με μπαλκόνι θέα και δυνατά μαγειρευτά. Καλές τιμές σ όλη τη περιοχη σε φαγητά καφέδες κλπ. Από τα καλυτερα κάμπινγκ για οικογένεια
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Απιστευτη εμπειρια μιας και πρωτη φορα κατεβαιναμε , ειμασταν οι 2 ομαδες απο τις 7 αν θυμαμαι καλα της ΠΑΛΕΜΟΤ. Τερματισαμε ακριβως στα 412 χλμ και στον χρονο μας. Ξεκινησαμε 11.12 το πρωι. Ουτε σταση για τσιγαρο δεν καναμε, μονιμα τρεξιμο , αδιαβροχα οπου εβρεχε(Τριπολη και χιονοδρομικο)και ευτυχως δεν ειχαμε απροοπτα. Πηραμε τα 2 κυπελλα δευτερη κ τριτη θεση ,δυστυχως χασαμε την πρωτια λογω οτι οι hondaκηδς ειχαν δικαβαλο. Δεν πειραζει , ναμαστε καλα και του χρονου. Ευχαριστουμε τα παιδια της Μοτοπαρεας Λεωνιδιου για την αψογη συνεργασια. Πραγματικα πολυ σφιχτο κομματι ,αλλα ηθελε και πολυ καλη δουλεια στους χαρτες.
 

@spyro

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Spyros
Μοτό
KTM 990 ADV
Πέρασα φανταστικά αλλά δυστυχώς έπεσε δουλίτσα και δε προλαβαίνω να τα πω :)

ελπιζω το βραδάκι να βρω λίγο χρόνο

μπράβο στη λέσχη για τη φανταστική διαδρομή (απο εκεί ξεκινάνε όλα)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Απιστευτη εμπειρια μιας και πρωτη φορα κατεβαιναμε , ειμασταν οι 2 ομαδες απο τις 7 αν θυμαμαι καλα της ΠΑΛΕΜΟΤ. Τερματισαμε ακριβως στα 412 χλμ και στον χρονο μας. Ξεκινησαμε 11.12 το πρωι. Ουτε σταση για τσιγαρο δεν καναμε, μονιμα τρεξιμο , αδιαβροχα οπου εβρεχε(Τριπολη και χιονοδρομικο)και ευτυχως δεν ειχαμε απροοπτα. Πηραμε τα 2 κυπελλα δευτερη κ τριτη θεση ,δυστυχως χασαμε την πρωτια λογω οτι οι hondaκηδς ειχαν δικαβαλο. Δεν πειραζει , ναμαστε καλα και του χρονου. Ευχαριστουμε τα παιδια της Μοτοπαρεας Λεωνιδιου για την αψογη συνεργασια. Πραγματικα πολυ σφιχτο κομματι ,αλλα ηθελε και πολυ καλη δουλεια στους χαρτες.
Μπράβο παίδες :friendship:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τερμάτισα στις 10 το βραδυ με 4 ώρες καθυστερηση, κάτι χαζοκαθυστερησεις, ένα χαμένο μοναστήρι που όταν το πήρα χαμπάρι ήμουν 5 χλμ μπροστά αλλά γύρισα πίσω και το φωτογράφισα!

Ή Αγία Λαύρα μας παίδεψε κι αυτή αλλά την καταφέραμε κι αυτήν οπότε ο τερματισμός ήταν επιβεβλημενος κι ας πήγαινε και μεσάνυχτα.
Ευχάριστη έκπληξη ο Μάνος πυξίδας που μας περίμενε υπομονετικα στο Διακοφτο και μας πήγε συνοδεία στο Αίγιο!
Στην αρχή νόμιζα πως με τρόλαρες αλλά μετά θυμήθηκα ότι έπαιζε ένα λευκό XR και μάλιστα πρέπει να ήταν και δικάβαλος (τον πετύχαμε μάλιστα στην πρώτη φωτογραφία- όταν φεύγαμε εμείς, ανέβαινε). Αν όντως ήταν στην ομάδα που κέρδισε, άξιος!


Οδοιπορικό 1821 λοιπόν.
Ξεκίνησαμε με τον φίλο μου τον Μανώλη το Σάββατο κατά τις 4.30 από Αθήνα. Πρώτο καμπανάκι στα διόδια στην Ελευσίνα όπου και έχω "χάσει" τον λεβιέ των ταχυτήτων! Η αυτοψία δείχνει ότι έχει ξεβιδωθεί η βίδα που πιάνει το μοχλικό του (από ότι έγραψε και ο tc-drift ήταν φαίνεται το κάρμα στα BMW αυτό το ΣΚ), εργαλεία 0 και ευτυχώς η βίδα δεν έχει χαθεί οπότε την σφίγγουμε με το χέρι όσο μπορούμε και την πλακώνουμε με μονωτική ταινία). Από εκεί και πέρα, η διαδρομή κυλάει απροβλημάτιστα, η ώρα που μας πέτυχε στο παραλιακό κομμάτι τέλεια για όμορφες εικόνες.
Λεωνίδιο πολύ ωραία, όλο το μουντ ήταν φοβερό, check την ομάδα, χαβαλές, γνωριμία με amyroukai, ενημέρωση, ωραία μουσικούλα! Όλα τέλεια, λύνω και το θέμα με τον λεβιέ με δανεικά εργαλεία (και βοήθεια) και η βραδιά κλείνει με φαγητό και όμορφη κουβεντούλα με αμυρού, ήρθε και ο antsoar .
Αμ δε...

Παιδιά, ειλικρινά δεν θυμάμαι να μου έχει ξανατύχει να μην μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ. Καθόλου! Απλά δεν έκλεινε ο διακόπτης. Μια ζεσταινόμουν, μια τα κωλοκουνούπια, μια που μου έκατσαν λίγο βαριές οι μελιτζάνες παπουτσάκια, πέρναγε και η ώρα και με ζώναν τα φίδια ότι δεν θα καταφέρω να κλείσω μάτι.

Οπότε το πρωί με βρήκε πολύ μουδιασμένο. Ζαβλακωμένος αλλά και αγχωμένος για το πως θα καταφέρω να γράψω χλμ αύπνος αλλά και τι επίπτωση θα έχει αυτό στην ομάδα. Συνάντηση στο Δίπορτο λοιπόν και γνωριμία με Padis (ακμαιότατος και ορεξάτος από τα πρωινά 200χλμ), πανικός στο μαγαζί, κόσμος, μηχανάκια, γιορτή πραγματική και εγώ αγχωμένο ζόμπι να μην μπορώ να ευχαριστηθώ την όλη φάση. Καφές και ξεκινάμε λοιπόν.
Πρώτη φωτό στον Πράσο και ήδη πέρνουμε ιδέα για το τερραίν του οδοιπορικού. Πολύ σφικτό στροφιλίκι, κακό οδόστρωμα (γαρμπίλι, χωμά, τσιμέντα σε διάφορους συνδιασμούς και ποσότητες που μου δημιουργούν ανασφάλεια για την πρόσφυση), το XR κάνει ότι μπορεί, το ίδιο και εγώ αλλά οι αναρτήσεις βαράνε tilt και χοροπηδάει σαν κατσίκι σε αρκετά σημεία.
Η πλοήγηση μας δημιουργεί προβλήματα, τι BMW τζι πι ες ούμπερ άλες, τι τάπερ εντίσιον, τι βάζουμε γούγλε μαπς, καληνύχτα και καλή τύχη. Νομίζω πως ο ρυθμός που πρέπει αναγκαστικα να είναι σχετικά σβέλτος για να βγουν οι ώρες σε συνδιασμό με την διαδρομή που απαιτούσε συγκέντρωση για να μην γίνει (οδηγικό) λάθος κάνουν την πλοήγηση δύσκολη.
Ξεχωριστό το σημείο της διέλευσης από κανονική χωμάτινη διαδρομή με πέτρες, χωμάτινες κατηφόρες όπου και διακρίνω τον amyroukai να κάνει χειρονομίες ευτυχίας για την υπέροχη εμπειρία αλλά και το υπέροχο μοναστήρι του Προδρόμου με την ευχάριστη έκπληξη καλωσορίσματος των μοναχών στο εσωτερικό του (δροσερό νεράκι και νοστιμότατο λουκουμάκι). Έχοντας ήδη ειδοποιήσει την υπόλοιπη ομάδα ότι σκέφτομαι την αποχώρηση, είμαι κάπως καλύτερα αλλά γνωρίζω ότι δεν είμαστε ούτε στα μισά οπότε η συνέχεια του οδοιπορικού μάλλον θα είναι παράτολμη για μένα.
Πράγματι, πρίν το Αρτεμίσιο χωριζόμαστε. Τα βαριά σύννεφα που φαίνονταν στο βάθος και η βροχή που προμηνύονταν σε συνδιασμό με την κούραση και το κακό οδόστρωμα θεώρησα ότι ήταν ρίσκο που δεν άξιζε να πάρω.
Παρέα με τον κολλητό, αποχωρούμε, προλαβαίνουμε στο τσακ να περάσουμε την σήραγγα Αρτεμισίου πριν την βροχή και με μια στάση στα ΣΕΑ για ανεφοδιασμό και καφέ, επιστρέψαμε σπίτια μας. Ευτυχώς, παρά τον φόβο μου (αλλα και του κολλητού που μάλλον τον άγχωσα) δεν γλάρωσα πολύ, έπαιξε και μουσικούλα στην ενδοεπικοινωνία, άνοιξα και ζελατίνα όταν μπήκαμε Αθήνα να με χτυπάει και αεράκι και όλα σούπερ. Ακόμα πιο σούπερ δε, το γεγονός ότι 9.40μμ έλιωνα:ha

Μπράβο λοιπόν στην οργάνωση, συστήνω ανεπιφύλακτα το οδοιπορικό σε όλους. Για μένα φάνηκε σαν μια γιορτή της μοτοσυκλετιστικής παρέας πάνω απ' όλα και μου άρεσε πάρα πολύ. Νοιώθω ότι άφησα ανοικτούς λογαριασμούς και θα ήθελα να το ξαναπροσπαθήσω του χρόνου (θα είναι και το 10ο επετειακό), πιο ψιλιασμένος για την ταλαιπωρία και ίσως πιο έτοιμος (κάνα μανταλάκι για να στηρίζω το road book στην ζελατίνα, ξέρω γω...).

Οι συνοδοιπόροι μου άψογοι, και σε άλλα με υγεία!
απολαυστικός στη περιγραφή, ωραίος!

με τους λεβιέδες δε ξέρω τι φάση..!

Απιστευτη εμπειρια μιας και πρωτη φορα κατεβαιναμε , ειμασταν οι 2 ομαδες απο τις 7 αν θυμαμαι καλα της ΠΑΛΕΜΟΤ. Τερματισαμε ακριβως στα 412 χλμ και στον χρονο μας. Ξεκινησαμε 11.12 το πρωι. Ουτε σταση για τσιγαρο δεν καναμε, μονιμα τρεξιμο , αδιαβροχα οπου εβρεχε(Τριπολη και χιονοδρομικο)και ευτυχως δεν ειχαμε απροοπτα. Πηραμε τα 2 κυπελλα δευτερη κ τριτη θεση ,δυστυχως χασαμε την πρωτια λογω οτι οι hondaκηδς ειχαν δικαβαλο. Δεν πειραζει , ναμαστε καλα και του χρονου. Ευχαριστουμε τα παιδια της Μοτοπαρεας Λεωνιδιου για την αψογη συνεργασια. Πραγματικα πολυ σφιχτο κομματι ,αλλα ηθελε και πολυ καλη δουλεια στους χαρτες.
τα 800 τα κιτρινάκια τα ασορτί είσασταν εσείς?

Πέρασα φανταστικά αλλά δυστυχώς έπεσε δουλίτσα και δε προλαβαίνω να τα πω :)

ελπιζω το βραδάκι να βρω λίγο χρόνο

μπράβο στη λέσχη για τη φανταστική διαδρομή (απο εκεί ξεκινάνε όλα)
Σπύρο χάρηκα που σας είδα το παρεάκι σας και με τον Mariner μαζί και προσπαθώ να θυμηθώ και το άλλοι παλλικάρι. Απο ρυθμό πηγατε σουπερ μπράβο.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Διαβαζω για δικαβαλα και εχω κανει εικονα το γλυκο αγορι στον τερματισμο.
Alexandra : τι εχεις?
sugariasgeorge : τιποτα
:ha

Μπραβο σε ολους. :friendship:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
tc-drift ναι φιλε, μαζι με τα κιτρινα αλλα εγω εκανα την διαφορα με το γκρι 800αρι αναμεσα τους :wacky:
άλλη φορά θα φέρουμε ένα πανό μαζί να γνωριζόμαστε όσοι δεν γνωριζόμαστε. Κρίμα ήταν να μην πούμε 2 κουβέντες.

Τα παιδιά με τα κίτρινα τα είχαν πάρει σε κάποια προσφορά 2+1 δώρο??:roflmao:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Μοτοπαρέα Λεωνιδίου (motoparea leonidio) on the road, ανάποδα το 9ο οδοιπορικό!!!
Έτσι γιατί γουστάρουμε!!!
Επιστροφή στην έδρα μέσω της διαδρομής!!!
Στη χωτουσσα είμαστε!!!


Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Siaperas

a.k.a faraway
Περιοχή
Άρτα-Κέρκυρα-Αθήνα ...κτλ
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW 1200GS LC
Tuono V4 1100 Factory
Μπραβο σε όσους συμμετείχαν φέτος , και ένα διπλό μπραβο σε όσους το προσπάθησαν και το τερμάτισαν.

Είναι το 1ο που χάνω μετά από χρόνια και παρόλο που έλεγα κλαιν , τώρα κάπως μου φαίνεται που δεν τα κατάφερα.

Anyway να μαστε καλά για το επόμενο με ανανεωμένη ομάδα !!
 
Top Bottom