9ο οδοιπορικο ιστοριας απο τη Μοτοπαρεα Λεωνιδιου-15 μαιου 2022

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Να τα πάρω με την σειρά σπουδαιότητας... Επιβεβαιωμένα θετικός κόβιντ....
Πρώτο self test αρνητικό... Πάμε τώρα για rapid... :rolleyes:
Σύμπτωμα κανένα...

Γιάννη, περαστικά. Μακριά κι αγαπημένοι ! :roflmao:
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Να τα πάρω με την σειρά σπουδαιότητας... Επιβεβαιωμένα θετικός κόβιντ. Από πολιτική προστασία είπαν "λογικά κολλήσατε Κυριακή" οπότε παίζει όλο το ΣΚ με πόσο κόσμο από όλη την χώρα.
Ωχ, περαστικά. Λογικά θα το περάσεις πολύ ελαφρά....

Θα πάω να κάνω κι εγώ ένα ραπιντ, καλού κακού.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Γιάννη amyroukai γρήγορα περαστικά εύχομαι!
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Περαστικά Τζων.
Από την οικογενειακή εμπειρία μας,από την ώρα που ξεκινάνε τα συμπτώματα και βγαίνεις θετικός (είχε κολλήσει η μικρή οπότε ήξερα ότι ερχόταν κι έκανα κάθε μέρα τεστ) οι πρώτες δύο μέρες είναι οι πιο ζορικες με πυρετό υψηλό στην περίπτωση μου,κρυαδες και πονο στο κορμί.
Ελπίζω και τα κορίτσια να μην ζοριστουν..
 

cosgili

Rattlehead
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
KTM RC8
Moto Guzzi V85TT
Να τα πάρω με την σειρά σπουδαιότητας... Επιβεβαιωμένα θετικός κόβιντ. Από πολιτική προστασία είπαν "λογικά κολλήσατε Κυριακή" οπότε παίζει όλο το ΣΚ με πόσο κόσμο από όλη την χώρα. Καραντίνα ως την Δευτέρα, συμπτώματα ήπιου κρυολογήματος δηλαδή μόνο δέκατα και επειδή δεν τα αντέχω με ντεπονάκι ανά 6ωρο είναι όλα πρίμα.
Στον ίδιο χώρο κινηθήκαμε όλοι, είχα κάνει τεστάκι πριν και μετά αρνητικά, το λέω γιατί ξέρω 'γω, πλέον δεν είναι υποχρεωτικό τίποτα και είναι κρίμα να μεταδίδεται αυτή η βλακεία από άγνοια (να μην πω και αδιαφορία).


Σχετικά με την διοργάνωση... Μιά ιδέα λέω τώρα, η αφαίρεση του στοιχείου του ανταγωνισμού.
Θεωρώντας ότι το σημαντικό είναι να γίνει η διαδρομή και ενημέρωση σχετικά με τα δρώμενα του 1821 (όντως ενδιαφέρουσες οι ιστορίες στο roadbook) μπορεί απλά να μπει ένα όριο χρόνου τερματισμού και όσοι το πιάσουν να πάρουν έναν αρχαιοελληνικό κλάδο ελαίας... Αν πχ ο Μανώλης που ξέρει την διαδρομή κάνει 8 ώρες χωρίς σταματημό, ο τυχαίος εξ ημών που θα κάνει πλοήγηση και ψάξιμο για να μην πιέζεται και να έχει και χρόνο για στάση για νερό/σνακ/διάλειμμα να πούμε 9 ώρες λογική τερματισμού. Οπότε θα μπορούσε να αλλάξει το σύστημα σε "επιτυχόντες τερματισμού από 9 ως 11 ώρες, αν δείτε ότι δεν σας παίρνει και θέλετε ελάτε απλά στον τερματισμό από την πλησιέστερη διαδρομή" και να υπάρχει απλά η χαρά της ολοκλήρωσης για όσους, χωρίς άλλα στατιστικά. Εννοείται πως άτυπα όλοι θα συζητάνε ποιός "κέρδισε", αλλά αν δεν υπάρχει πίνακας νικητών κανείς δεν θα σκοτώνεται να φανεί σε αυτόν.
Περαστικά Γιάννη! Να το περάσεις όσο πιο ήπια γίνεται!
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Να τα πάρω με την σειρά σπουδαιότητας... Επιβεβαιωμένα θετικός κόβιντ. Από πολιτική προστασία είπαν "λογικά κολλήσατε Κυριακή" οπότε παίζει όλο το ΣΚ με πόσο κόσμο από όλη την χώρα. Καραντίνα ως την Δευτέρα, συμπτώματα ήπιου κρυολογήματος δηλαδή μόνο δέκατα και επειδή δεν τα αντέχω με ντεπονάκι ανά 6ωρο είναι όλα πρίμα.
Στον ίδιο χώρο κινηθήκαμε όλοι, είχα κάνει τεστάκι πριν και μετά αρνητικά, το λέω γιατί ξέρω 'γω, πλέον δεν είναι υποχρεωτικό τίποτα και είναι κρίμα να μεταδίδεται αυτή η βλακεία από άγνοια (να μην πω και αδιαφορία).


Σχετικά με την διοργάνωση... Μιά ιδέα λέω τώρα, η αφαίρεση του στοιχείου του ανταγωνισμού.
Θεωρώντας ότι το σημαντικό είναι να γίνει η διαδρομή και ενημέρωση σχετικά με τα δρώμενα του 1821 (όντως ενδιαφέρουσες οι ιστορίες στο roadbook) μπορεί απλά να μπει ένα όριο χρόνου τερματισμού και όσοι το πιάσουν να πάρουν έναν αρχαιοελληνικό κλάδο ελαίας... Αν πχ ο Μανώλης που ξέρει την διαδρομή κάνει 8 ώρες χωρίς σταματημό, ο τυχαίος εξ ημών που θα κάνει πλοήγηση και ψάξιμο για να μην πιέζεται και να έχει και χρόνο για στάση για νερό/σνακ/διάλειμμα να πούμε 9 ώρες λογική τερματισμού. Οπότε θα μπορούσε να αλλάξει το σύστημα σε "επιτυχόντες τερματισμού από 9 ως 11 ώρες, αν δείτε ότι δεν σας παίρνει και θέλετε ελάτε απλά στον τερματισμό από την πλησιέστερη διαδρομή" και να υπάρχει απλά η χαρά της ολοκλήρωσης για όσους, χωρίς άλλα στατιστικά. Εννοείται πως άτυπα όλοι θα συζητάνε ποιός "κέρδισε", αλλά αν δεν υπάρχει πίνακας νικητών κανείς δεν θα σκοτώνεται να φανεί σε αυτόν.
Βγήκε θετική και η Βανέσα, με ήπια συμπτώματα. Εγω τίποτα ακόμα.... Όλοι εκεί κολλήσαμε.. :friendship:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν μας νοιάζει να βρεθεί πως, αλλά να μην το αγνοήσει κάποιος ως κοινό κρύωμα και το μεταφέρει σε ευαίσθητα άτομα.


Περαστικά στο κορίτσι.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Και μεις αυτό κάναμε και καταφέραμε μια τρύπα στο νερό
αποστολη κανεις ενα τεραστιο λαθος....
θα ειχαμε καλυτερη καταταξη...
ακου γιατι....
οπως γνωριζεις ειχα υποσχεθει στον Χρησταρα Shogun οτι θα κατσω ''σκουπα'' , μονο και μονο γιατι ηταν η πρωτη σιδεροκωλη της Βανεσας και θα το πηγαινα οσο πιο ''τουριστικα'' μπορω για να το ευχαριστηθει.....
οπως διαπιστωσες αρκετες φορες σας ''φρεναρα'' γιατι με χανατε στους καθρεφτες σας...
αυτος ηταν και ο σκοπος μου....
στην Γκουρα η Βανεσα παρεδωσε.....
χαιρετησαμε το Χρηστο και την Βανεσα και συνεχισαμε....
θυμησου τωρα τον ρυθμο που ακολουθησε....
θυμησου οτι ''εχασες'' τα φρενα στην καταβαση προς την Ευρωστινα γιατι ''βρασανε''...

φαντασου τωρα τι θα ειχε γινει εαν ειχαμε αυτον το ρυθμο απο την αρχη...

αυταααααα...
τα φιλια μου στην αφροδιτη....:inlove::inlove::inlove:



εχω σχεδιο για το 10ο το επετειακο του χρονου....;):laugh:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
9 ώρες και 15 λεπτά!!!! Άντε και του χρόνου γεροντιαααααα


Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
εχω σχεδιο δυνατο για του χρονου....
ποιος ξεπλένει τους υπόλοιπους από τον sugariasgeorge
:D:D:D
θα μιλησω οταν πρεπει να μιλησω....:muted::laugh::laugh::laugh:
Μπράβο ρε με το καλό, να μας πείτε τι θέση βγήκατε.
7η ... στο οργανωμενο....
Ο τύπος δεν χάθηκε πουθενά και δεν έκοψε όταν έβρεξε. 416 έγραψε το κοντέρ, 412 νομίζω είχε πει ο Μανώλης, που επιβεβαιώνει ότι χάνει ελάχιστα (τα έλεγα στο άλλο νήμα...)
Δεν ήταν μόνο θέμα ταχύτητας.


Γενικά δεν είναι ότι δεν θα πάει γρήγορα το μηχανάκι, είναι το πόσο θες να ρισκάρεις.
412 χλμ και 700 μετρα το δικο μου κοντερ....
καπου 421 του apos.zeitou ....

Διαβαζω για δικαβαλα και εχω κανει εικονα το γλυκο αγορι στον τερματισμο.
Alexandra : τι εχεις?
sugariasgeorge : τιποτα
:ha

Μπραβο σε ολους. :friendship:
μονοκαβαλος φετος Λευτερη..
αλλα εχουμε καταστρωσει σχεδιαρα για του χρονου με την κυρα-Αλεξανδρα Alexandra
Ποναωωω παντουυυ...καλημέρες!!!!

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
αφου ημουν τρυφερος μαζι σου....

Τι σου έκανε βρε παλικάρι αυτός ο sugariasgeorge ???
εχει ''μεινει'' πισω απο την κλειστη πορτα στο ξενοδοχειο.... ομερτα λεμεεεεε !!!:muted::laugh::laugh::laugh:
sugariasgeorge μας έσωσες πάλι με τις μπάρες της Γλυκογιωργενας!
Άντε και του χρόνου στο επετειακό!
:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
στο μεταξυ διαβαζω καποια παραπονακια και δεν τα ''αντιλαμβανομαι '' με την καμμια λεμε....
διαβαζω λεξεις .. οπως... ΣΦΙΧΤΟ - ΔΥΣΚΟΛΟ - ΚΑΚΟΤΡΑΧΑΛΟΙ ΔΡΟΜΟΙ - ΜΟΝΟ 8 ΩΡΕΣ κλπ. κλπ. κλπ.

θα αναφερω μονο τουτο....
του χρονου θα το κανουμε το οδοιπορικο μονοι μας ...
εγω sugariasgeorge με την Αλεξανδρα Alexandra ....
και θα το κανουμε με παπακια....
και κλασικα μονο με χαρτη.... οπως παντα...


ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΜΟΧΘΟΥΝ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΕΓΩ ΚΑΛΑ !!!!

:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::friendship:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Κατηγορία οργανωμένο 4-5 μοτοσυκλέτες
1)Μoto adventure Αίγιο 206 βαθμούς
2) ΦΙΛ.Μ.Α. 205 βαθμούς
3)Μοτοανεξάρτητοι Μεσσηνίας 196 βαθμούς
4)Λέσχη Πύργου 194 βαθμούς
5) MOTORAID 169 βαθμούς
6)ΚΥΒΟΣ ΤΕΑΜ 169 βαθμούς
7)Κεραμιδόγατοι ride and wild 150 βαθμούς
8.Ζαλομπαλάδες fazer club 144 βαθμούς
9.ΌΤΙ ΝΑ ΝΑΙ 136 βαθμούς
10.GS motoclub 2 126 βαθμούς
11)SPUTNIK 116 βαθμούς
12) Moto adventure Αίγιο 2 114 βαθμούς
Κατηγορία οργανωμένο 4-5 μοτοσυκλέτες

1)Μoto adventure Αίγιο 206 βαθμούς
2) ΦΙΛ.Μ.Α. 205 βαθμούς
3)Μοτοανεξάρτητοι Μεσσηνίας 196 βαθμούς
4)Λέσχη Πύργου 194 βαθμούς
5) MOTORAID 169 βαθμούς
6)ΚΥΒΟΣ ΤΕΑΜ 169 βαθμούς
7)Κεραμιδόγατοι ride and wild 150 βαθμούς
sugariasgeorge
apos.zeitou
mAthosalas

και ο φιλος απο το Αργος ( δεν γραφει στο φορουμ)

8.Ζαλομπαλάδες fazer club 144 βαθμούς
9.ΌΤΙ ΝΑ ΝΑΙ 136 βαθμούς
10.GS motoclub 2 126 βαθμούς
11)SPUTNIK 116 βαθμούς
12) Moto adventure Αίγιο 2 114 βαθμούς
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Να τα πάρω με την σειρά σπουδαιότητας... Επιβεβαιωμένα θετικός κόβιντ. Από πολιτική προστασία είπαν "λογικά κολλήσατε Κυριακή" οπότε παίζει όλο το ΣΚ με πόσο κόσμο από όλη την χώρα. Καραντίνα ως την Δευτέρα, συμπτώματα ήπιου κρυολογήματος δηλαδή μόνο δέκατα και επειδή δεν τα αντέχω με ντεπονάκι ανά 6ωρο είναι όλα πρίμα.
Στον ίδιο χώρο κινηθήκαμε όλοι, είχα κάνει τεστάκι πριν και μετά αρνητικά, το λέω γιατί ξέρω 'γω, πλέον δεν είναι υποχρεωτικό τίποτα και είναι κρίμα να μεταδίδεται αυτή η βλακεία από άγνοια (να μην πω και αδιαφορία).
Περαστικά Γιάννη
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
και θα το κανουμε με παπακια....
και κλασικα μονο με χαρτη.... οπως παντα...
old and school motherf***er

για να ταιριάζει με το λάθος στην φετινή ονομασία.


KTiNoS πέρασε ήδη Νίκο, ο Μπούκουρας δεν θα πάρει μεροκάματο από αυτή την αιτία τουλάχιστον.
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Πάντως στο κακό.χαμο αντίκρισα κι ένα Tiger1200 22'
 
Top Bottom