A40r bridgestone battlax ..

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Είναι το λάστιχο που επέλεξα να δοκιμάσω μετά από προτροπή των 2 "νορβηγων" ...strats και moby :p
Η αντοχή τους στο ταξίδι με πολύ βάρος , σε συνδυασμό με την πολύ καλή συμπεριφορά παντού, κατά τα λεγομενα τους......είναι το ζητούμενο.
Η δική μου πρώτη εντύπωση είναι ο υπερβολικός θόρυβος του εμπρός ελαστικου......

Ακούω εντυπώσεις από κατόχους με περισσότερα χλμ.



advφον
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Καλά ταξίδια να χουν Κώστα.Το ίδιο θέμα με τον υπερβολικό θόρυβο του μπροστινού είχα όταν είχα βάλει τα Anakeen3.Μετά από 800-1000χμ θυμάμαι είχε στρώσει(ή εγώ τον συνήθισα :p ).Αναμενω εντυπώσεις της αστικής χρήσης γιατί για την τουριστική ακούγονται πολύ καλές.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλά ταξίδια να χουν Κώστα.Το ίδιο θέμα με τον υπερβολικό θόρυβο του μπροστινού είχα όταν είχα βάλει τα Anakeen3.Μετά από 800-1000χμ θυμάμαι είχε στρώσει(ή εγώ τον συνήθισα :p ).Αναμενω εντυπώσεις της αστικής χρήσης γιατί για την τουριστική ακούγονται πολύ καλές.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ευχαριστώ Νικόλα.
Μέσα στην πόλη δεν είχα ποτέ προβλήματα με ότι ελαστικό και να είχα και ο λόγος είναι οι αργές ταχύτητες που κινουμε.
Στην Αθήνα η επιθετική οδήγηση είναι λάθος.

advφον
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Ρε κωστα winter is coming.. πως και δεν εβαλες tkc80? ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Σε κανά μήνα που θα έχουν στρώσει:D , θα τα κάνω μια γρήγορη-επιθετική βόλτα στην Αθήνα (που είναι όντως λάθος:rolleyes: ) και θα σας πω.
Μετά θα τα ξανακάνω σε 2 μήνες που θα έχουν 5-6000 χλμ (@gsmaniac rules....) και τότε θα βγάλω ετυμηγορία.:)
 
Reactions: n.l

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Ρε Κώστα ίδιο σετ λάστιχα θα βάλεις ποτέ;; Κανένα δεν σε καλύπτει;; :laugh::laugh: Tι τιμόνι είσαι εσύ ρε παιδάκι μου;;!!!:D:D
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ρε Κώστα ίδιο σετ λάστιχα θα βάλεις ποτέ;; Κανένα δεν σε καλύπτει;; :laugh::laugh: Tι τιμόνι είσαι εσύ ρε παιδάκι μου;;!!!:D:D
Μου αρέσει να οδηγώ παρέα με αγνωστους.......που λέει και το κομαντολελο από πανω :D
Τα έχουμε πει και από κοντά φίλε.....
Όλα τα λάστιχα είναι καλά και κάνουν την δουλειά τους, αλλά εγώ είμαι λίγο περίεργος και κάθε φορά βάζω νέα μοντέλα, που στο κάτω κάτω, θεωρώ ότι τεχνολογικά πρέπει να είναι βελτιωμένα.
Αν εξαιρέσεις την κυρά λενη.....γενικα κάνω αλλαγές στη ζωη μου :p

advφον
 

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Μου αρέσει να οδηγώ παρέα με αγνωστους.......που λέει και το κομαντολελο από πανω :D
Τα έχουμε πει και από κοντά φίλε.....
Όλα τα λάστιχα είναι καλά και κάνουν την δουλειά τους, αλλά εγώ είμαι λίγο περίεργος και κάθε φορά βάζω νέα μοντέλα, που στο κάτω κάτω, θεωρώ ότι τεχνολογικά πρέπει να είναι βελτιωμένα.
Αν εξαιρέσεις την κυρά λενη.....γενικα κάνω αλλαγές στη ζωη μου :p

advφον
Συμφωνώ μαζί σου και εγώ έχω αλλάξει κατα καιρούς (λάστιχα:p!!) Αλλά με κάποια που έμεινα ευχαριστημένος πολύ τα ξαναφόρεσα δλδ δεύτερη φορά, όχι συνέχεια!! Καλά κάνεις για να μαθαίνουμε κι εμείς περισσότερα!! Αλλά κόψε λίγο τα χλμ. να προλαβαίνουν οι εταιρείες να σχεδιάσουν, να εξελιχθούν τεχνολογικά, να παράγουν, να δοκιμάσουν και να προωθήσουν στο εμπόρειο γιατί όπως πας, στην επόμενη αλλαγή, θα αναγκαστείς να βάλεις λάστιχο που έχεις ξαναβάλει!!! :happy::happy::happy:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Συμφωνώ μαζί σου και εγώ έχω αλλάξει κατα καιρούς (λάστιχα:p!!) Αλλά με κάποια που έμεινα ευχαριστημένος πολύ τα ξαναφόρεσα δλδ δεύτερη φορά, όχι συνέχεια!! Καλά κάνεις για να μαθαίνουμε κι εμείς περισσότερα!! Αλλά κόψε λίγο τα χλμ. να προλαβαίνουν οι εταιρείες να σχεδιάσουν, να εξελιχθούν τεχνολογικά, να παράγουν, να δοκιμάσουν και να προωθήσουν στο εμπόρειο γιατί όπως πας, στην επόμενη αλλαγή, θα αναγκαστείς να βάλεις λάστιχο που έχεις ξαναβάλει!!! :happy::happy::happy:
Τα περισσότερα λαστιχα θα τα ξαναεβαζα....αν εξαιρέσεις τα νέα tourance

advφον
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μου αρέσει να οδηγώ παρέα με αγνωστους.......που λέει και το κομαντολελο από πανω :D
Τα έχουμε πει και από κοντά φίλε.....
Όλα τα λάστιχα είναι καλά και κάνουν την δουλειά τους, αλλά εγώ είμαι λίγο περίεργος και κάθε φορά βάζω νέα μοντέλα, που στο κάτω κάτω, θεωρώ ότι τεχνολογικά πρέπει να είναι βελτιωμένα.
Αν εξαιρέσεις την κυρά λενη.....γενικα κάνω αλλαγές στη ζωη μου :p

advφον
Την κυρά Λένη και το GS.....:D

Γενικά στα οχήματα* σε βρίσκω συναισθηματικό/συντηρητικό...
Μόνο λάστιχα αλλάζεις:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::laugh::laugh::laugh::laugh:




*Βλέπε: τρελό φορτηγό= 20ετίας, 2002=40 φεύγα ετών.....:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:
:pointu:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Την κυρά Λένη και το GS.....:D

Γενικά στα οχήματα* σε βρίσκω συναισθηματικό/συντηρητικό...
Μόνο λάστιχα αλλάζεις:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::laugh::laugh::laugh::laugh:




*Βλέπε: τρελό φορτηγό= 20ετίας, 2002=40 φεύγα ετών.....:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:
:pointu:
Κάνω καλή επιλογή οχημάτων... :p

advφον
 

moby_gr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
R1200GS Adventure
Πριν τα βάλουνε ρωτάνε :p

Εγώ (που δεν ακούω και καλά :wacky:) δεν παρατήρησα ιδιαίτερο θόρυβο. Ή τουλάχιστον περισσότερο από άλλα που έχω δοκιμάσει (metzeler & michelin).

Για τα δικά μου θετικά-πρώτα σχόλια, να τονίσω πως όλα τα χιλιόμετρα έγιναν σε "κανονικούς" δρόμους στο εξωτερικό, και με φουλ φορτίο, όπου δεν έκαναν κιχ...

Μετά τα "Ασφάλτινα Ελληνικά Βουνά", μιλάμε ξανά :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Το λάστιχο είναι κορυφαίο για ταξίδια και θόρυβο δε θα έλεγα ότι έχει. Επίσης κρατά πολύ καλά στο βρεμένο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το λάστιχο είναι κορυφαίο για ταξίδια και θόρυβο δε θα έλεγα ότι έχει. Επίσης κρατά πολύ καλά στο βρεμένο.
Σήμερα έκανα γύρω στα 100 χλμ.....ο θόρυβος υπάρχει.
Είναι ένα κλικ κάτω από τα χωμάτινα anlas που έχω.
Δεν είναι ενοχλητικός, αλλά υπάρχει
Μπορεί όταν στρωσουν λίγο να φύγει...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Οι αποψεις σιδεροκωλων χιλιομετροφαγων ειναι παντα σεβαστες. Κραταω την αντοχη τους στο φορτιο με υψηλες μωτ που ξερω οτι εκαναν ο Στρατος κι ο Αντωνης κατα περιπτωση.
Απο την αλλη, δε μου συνεβη πουε γλιστρημα κλπ με μηχανη φορτωμενη.... Υπο φορτιο η αυξημενη προσφυση ειναι δεδομενη!
Αναμενω τον Αντωνη μετα τα ασφαλτινα που θα καβαλησει μονος και σε ελληνικη ασφαλτο ;)

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ευχαριστώ Νικόλα.
Μέσα στην πόλη δεν είχα ποτέ προβλήματα με ότι ελαστικό και να είχα και ο λόγος είναι οι αργές ταχύτητες που κινουμε.
Στην Αθήνα η επιθετική οδήγηση είναι λάθος.

advφον
Γιατι παει το παρτάλι γρήγορα ;;;;;!!!!!!
Σπαμ οφφ
 
Top Bottom