A40r bridgestone battlax ..

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Σε τιμες Βολου αναφερομαι.

Παλιες κακες συνηθειες...:p
Φιλε .......δεν εισαι ο Αλεξ που ηξερα ........στο Βολο.
Τωρα που ηρθες Θεσσαλονικη ........εμπλεξες:D
 

moby_gr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
R1200GS Adventure
Ότι τιμή και να πούμε για Αθήνα, έξω θα πέσουμε (εγώ για αυτό δεν απάντησα), οπότε ναι, το 220-240€ ακούγεται σωστό.

Εξάλλου ο Ρεκ παπουτσώνεται σε συγκεκριμένο μαγαζί, ένα τηλεφώνημα αρκούσε :cool: :p
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4


Νομιζα πως ειναι η ιδεα μου αλλα η "πατούρα" εγινε.
800 χλμ ευθειες με υψηλες ταχυτητες κι ελαχιστες κλισεις ηταν αρκετα.
Δεν πρεπει να μας ανησυχει αυτο κι αν ακολουθησουν αλλα τοσα με επαρχιακο κ στροφες το ελαστικο θα παρει το παλιο του σχημα.

adv phone
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Νταξ, αλλιως θα λεγαμε για το σουπερ εξωγηινο λαστιχο :cool: :p

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Δυστυχως η σχεση μας θα τελειωσει με το τελος της γομας του εν λογω ελαστικου.
Ο Θανασης ακολουθουσε κατα ποδας με το ταπεινο transalp 650 και τις καθολου ταπεινες dunlopάρες του,οταν εφαγα την απιστια.
Ενα μετρο drift και με τα 2 σε ενα οδοστρωμα πεντακαθαρο και καλυτερο απο γερμανικο ντουκοχαρτο.

Κι αν δεν ηταν η ετοιμοτητα και το telelever θα ημουν τωρα στα βαφεία κ στο ταμειο γενικοτερα.
Μετα απο 3 ζευγη Dunlop TR 91 και 2 trailsmart το ατοπημα ειναι αιτια διαζυγιου.
Η διαγνωση απο εμενα ειναι οτι η κορωνα ειναι μικρη κι απο καποιες μοιρες κ πανω ειναι σαν να τσουλας με τα πλαινα γραμματα.
Ελπιζω οσοι τα φορεσουν να ανταμειφθουν με μακροζωία τομεας που φαινεται να τα πηγαινουν καλα ακριβως λογω της μικρης κορωνας.

Φωτο του πίσω με 6000 χλμ.



adv phone
 

R2D2

Μέλος
Περιοχή
Δράμα
Όνομα
Manolios
Μοτό
R 1200 GS '08
φαγαμε ομελέτα χωρίς να σπάσουμε αυγά δηλαδή!! επειδη ψιλοτετραγωνιζουν τα battlewing και ειμαι στην ερευνα, θα πας σε trailsmart ή tr91 Πασχάλη?? (για μένα βασικό είναι και η συμπεριφορά στη βροχή)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
φαγαμε ομελέτα χωρίς να σπάσουμε αυγά δηλαδή!! επειδη ψιλοτετραγωνιζουν τα battlewing και ειμαι στην ερευνα, θα πας σε trailsmart ή tr91 Πασχάλη?? (για μένα βασικό είναι και η συμπεριφορά στη βροχή)
Ναι καπως ετσι.
κι εχουν ορισμενα ωραια χαρακτηριστικα οπως η προσφυση στο λιωμενο δρομο εντος Θεσσαλονικης αλλα και το γκριπ σε πατημενο χωμα.
Αλλα για αυτα εχω την πάπια στην πρωτη περιπτωση και τους τροχους με τα χωματινα για τη δευτερη.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
φαγαμε ομελέτα χωρίς να σπάσουμε αυγά δηλαδή!! επειδη ψιλοτετραγωνιζουν τα battlewing και ειμαι στην ερευνα, θα πας σε trailsmart ή tr91 Πασχάλη?? (για μένα βασικό είναι και η συμπεριφορά στη βροχή)
Ξεχασα το βασικοτερο.
Τα Dunlop tr91 εχουν καταργηθει οποτε trailsmart και τιποτε αλλο.
Στη βροχη δεν ζηταω πολλα κι οδηγω εντελως αμυντικα οποτε και οι 2 εταιριες με καλυπτουν.


adv phone
 

moby_gr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
R1200GS Adventure
Η διαγνωση απο εμενα ειναι οτι η κορωνα ειναι μικρη κι απο καποιες μοιρες κ πανω ειναι σαν να τσουλας με τα πλαινα γραμματα.
Ελπιζω οσοι τα φορεσουν να ανταμειφθουν με μακροζωία τομεας που φαινεται να τα πηγαινουν καλα ακριβως λογω της μικρης κορωνας.

adv phone
Ξεχάστηκα να γράψω εντυπώσεις :banghead:...

Συμπέρανα ακριβώς το ίδιο με @paschalis, σχετικά με την κορώνα του ελαστικού και κάναμε και αυτοψία στα σημάδια του, με τους συν-οδηγούς, στην πρόσφατη βόλτα, που ενώ το δικό μου τερμάτιζε κυριολεκτικά, των υπολοίπων με πολλά διαφορετικά λάστιχα είχαν ακόμα περιθώρια (χωρίς να το δικαιολογεί η οδήγηση μου!)

Εν ολίγοις το πέλμα του είναι μικρό (γρήγορη κορώνα λέγεται αυτό? :sorry: έτσι μου είπε ένας καγκουράκος :p) και δεν αντέχει τα πολλά ζορίσματα σε σφιχτά/κλειστά στροφιλίκα, αισθάνεσαι γρήγορα τα όρια του και πως δεν έχει άλλα περιθώρια.

Αντ' αυτού, στις άπλες πατάει καλά, στη βροχή και στις διαχωριστικές σωστό, κι αν κρίνω από τα 12.000 χλμ (με τα 10.000 φορτωμένος σα γαϊδούρι, εκτός) που έχουν διανύσει, πάνε άνετα για 17.000+ χιλιόμετρα ζωής (από το exp είχα να το ζήσω αυτό...) σε νορμάλ συνθήκες.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ξεχάστηκα να γράψω εντυπώσεις :banghead:...

Συμπέρανα ακριβώς το ίδιο με @paschalis, σχετικά με την κορώνα του ελαστικού και κάναμε και αυτοψία στα σημάδια του, με τους συν-οδηγούς, στην πρόσφατη βόλτα, που ενώ το δικό μου τερμάτιζε κυριολεκτικά, των υπολοίπων με πολλά διαφορετικά λάστιχα είχαν ακόμα περιθώρια (χωρίς να το δικαιολογεί η οδήγηση μου!)

Εν ολίγοις το πέλμα του είναι μικρό (γρήγορη κορώνα λέγεται αυτό? :sorry: έτσι μου είπε ένας καγκουράκος :p) και δεν αντέχει τα πολλά ζορίσματα σε σφιχτά/κλειστά στροφιλίκα, αισθάνεσαι γρήγορα τα όρια του και πως δεν έχει άλλα περιθώρια.

Αντ' αυτού, στις άπλες πατάει καλά, στη βροχή και στις διαχωριστικές σωστό, κι αν κρίνω από τα 12.000 χλμ (με τα 10.000 φορτωμένος σα γαϊδούρι, εκτός) που έχουν διανύσει, πάνε άνετα για 17.000+ χιλιόμετρα ζωής (από το exp είχα να το ζήσω αυτό...) σε νορμάλ συνθήκες.
Κάπως έτσι το περίμενα με βάση τις πρώτες εντυπώσεις όσων το έβαλαν. Αλλιώς θα μιλάγαμε για το υπερ-λάστιχο... ;)
Καλά έκανα -μάλλον- και ξαναέβαλα τα Dunlop Trailsmart.
Παρ' όλα αυτά, ο αδερφός μ έβαλε τα Bridgestone A40 και θα έχω κι άλλη αναφορά διαρκείας. Θα επανέλθω σε κανά 3μηνο, γιατί τωρα είναι ολοκαίνουρια, οπότε δείχνουν τέλεια.
 

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Για πείτε ρε παλικάρια γιατί με 16.000 στα trailsmart έφτασε η ώρα αλλαγής!! Ήμουν προετοιμασμένος για τα Α40 αλλά με βλέπω να τσακίζομαι πουθενά μετά τα Dunlop!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Για πείτε ρε παλικάρια γιατί με 16.000 στα trailsmart έφτασε η ώρα αλλαγής!! Ήμουν προετοιμασμένος για τα Α40 αλλά με βλέπω να τσακίζομαι πουθενά μετά τα Dunlop!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ντανλοπ τα καινούργια για ασφαλτινα
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Για πείτε ρε παλικάρια γιατί με 16.000 στα trailsmart έφτασε η ώρα αλλαγής!! Ήμουν προετοιμασμένος για τα Α40 αλλά με βλέπω να τσακίζομαι πουθενά μετά τα Dunlop!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ξαναβαλτα ;)

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Ξαναβαλτα ;)

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν ξέρω τι με έχει πιάσει. Στο στρίψιμο υποδειγματικά, στην βροχή το ίδιο.. Μου απέδειδαν γρήγορα μιας και ζω Λαγονήσι και ανεβαίνω καθημερινά κέντρο! Το τετραγώνισμα μου την δίνει άσχημα γιατί κινούμε καθημερινά διπλός και για τα ελαστικά που το παρουσιάζουν γενικά σε εμένα θα έρθει πιο γρήγορα!! Παλαιότερα είχα βάλει 3 φορές απανωτά τα Tourance χωρίς ενδοιασμό αλλά τα Dunlop τώρα δεν θέλω να τα ξαναβάλω! Ειμαι ανάμεσα σε Α40 και Tourance..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν ξέρω τι με έχει πιάσει. Στο στρίψιμο υποδειγματικά, στην βροχή το ίδιο.. Μου απέδειδαν γρήγορα μιας και ζω Λαγονήσι και ανεβαίνω καθημερινά κέντρο! Το τετραγώνισμα μου την δίνει άσχημα γιατί κινούμε καθημερινά διπλός και για τα ελαστικά που το παρουσιάζουν γενικά σε εμένα θα έρθει πιο γρήγορα!! Παλαιότερα είχα βάλει 3 φορές απανωτά τα Tourance χωρίς ενδοιασμό αλλά τα Dunlop τώρα δεν θέλω να τα ξαναβάλω! Ειμαι ανάμεσα σε Α40 και Tourance..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δες ξανα τι σ εχει πιασει....
Αν επιλεξεις οτι λες, μαλλον θα μετανιωσεις ;)

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Εμένα στο gs 1150 τα Α40 παραλίγο να με στείλουν 2 φορές σε γρήγορη οδήγηση σε επαρχιακό, εφυγε το πίσω ακαριαία και απροειδοποίητα. Στις 13.000 τα πέταξα αφού είχαν τετραγωνίσει άσχημα.

Το πίσω όντως τελειώνει γρήγορα.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν ξέρω τι με έχει πιάσει. Στο στρίψιμο υποδειγματικά, στην βροχή το ίδιο.. Μου απέδειδαν γρήγορα μιας και ζω Λαγονήσι και ανεβαίνω καθημερινά κέντρο! Το τετραγώνισμα μου την δίνει άσχημα γιατί κινούμε καθημερινά διπλός και για τα ελαστικά που το παρουσιάζουν γενικά σε εμένα θα έρθει πιο γρήγορα!! Παλαιότερα είχα βάλει 3 φορές απανωτά τα Tourance χωρίς ενδοιασμό αλλά τα Dunlop τώρα δεν θέλω να τα ξαναβάλω! Ειμαι ανάμεσα σε Α40 και Tourance..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα βλέπεις Μπίλυ @BillyGs ...?????


Εμένα στο gs 1150 τα Α40 παραλίγο να με στείλουν 2 φορές σε γρήγορη οδήγηση σε επαρχιακό, εφυγε το πίσω ακαριαία και απροειδοποίητα. Στις 13.000 τα πέταξα αφού είχαν τετραγωνίσει άσχημα.

Το πίσω όντως τελειώνει γρήγορα.

Για τα Tourance θα σου εξηγήσει ο "μαρμαράς" απόψε ;)

Ντανλοπάκια σου λέωωωω ;)
 
Top Bottom