Action camera

Argy2573

Μέλος
Όνομα
Αργύρης
Καλησπέρα παιδιά. Θέλω την βοήθεια σας, θέλω να αγοράσω μια action camera και είμαι ανάμεσα στην rollei 400 στην Sony HDR as30v και στην go pro hero θα την χρησιμοποιήσω σε ποδήλατο και ψαροντούφεκο, ποια αξίζει απο αυτές ρε παιδιά γιατί έχω κάψει τον εγκέφαλο μου, έχω διαλέξει αυτές γιατί ειναι στο budget μου.

Ευχαριστώ!
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Αν μπορείς και αν την βρεις ανέβα στην Gopro White 3+, για χρήση κάτω από το νερό η Gopro είναι πολύ καλύτερη έτσι όπως πωλείται αλλά η Gopro Hero έχει μεγάλα μειονεκτήματα την ενσωματωμένη μπαταρία και την έλλειψη wi-fi. Για την rollei δεν έχω άποψη...
 
E

enduro

Επισκέπτης
Κοίτα και στο πλαίσιο έχει την turbox πολύ οικονομική και με πολύ καλή ποιότητα την έχω 1 χρόνο τώρα για να τραβάω τον πιτσιρικά κάτω από το νερό αλλά και με την μοτοσικλέτα και φέτος βγάλανε μια ποιο αναβαθμισμενη
 

Kosta12gs

Μέλος
Περιοχή
Σταυρούπολη
Όνομα
Κωστας
Μοτό
R 1200 GS
Μίλα με τον doctor πιο πάνω. Ή δες το προφίλ του. Αυτός ξέρει.

Στάλθηκε από το SM-G900FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apostolos1983

Μέλος
Όνομα
apostolos
Μοτό
ktm adv 990
παιδιά επηδεί τον τελευταίο καιρό ψάχνομαι πάρα πολύ για κάμερα νομίζω οτι αυτή είναι μια πολύ καλή κάμερα αν και δεν εχει έρθει ακόμη Ελλάδα http://www.bhphotovideo.com/c/product/1211908-REG/sony_hdras50r_b_hdr_as50_full_hd_action.html, όσο για της turbo x εντάξει πριν λίγο της έβλεπα και με έπιασαν τα γέλια, Διαφημίζουν 4k στα 10 frames ΛΟΛ!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
παιδιά επηδεί τον τελευταίο καιρό ψάχνομαι πάρα πολύ για κάμερα νομίζω οτι αυτή είναι μια πολύ καλή κάμερα αν και δεν εχει έρθει ακόμη Ελλάδα http://www.bhphotovideo.com/c/product/1211908-REG/sony_hdras50r_b_hdr_as50_full_hd_action.html, όσο για της turbo x εντάξει πριν λίγο της έβλεπα και με έπιασαν τα γέλια, Διαφημίζουν 4k στα 10 frames ΛΟΛ!
Σύντροχε, δεν ξέρω από τέτοια (μια απλή GoPro960 έχω) αλλά η Sony που λες δεν είναι αυτή εδώ: http://www.photoagora.gr/video/action-cameras/sony-hdr-as50-action-camera.html ;
Και μάλιστα στο μαγαζί του φίλου και συμφορουμίτη Σταύρου @The Doctor ..
 

R2D2

Μέλος
Περιοχή
Δράμα
Όνομα
Manolios
Μοτό
R 1200 GS '08
εχει κανεις αποψη για αυτες??? :thinking:
http://www.sjcam.gr/shop/
έχω ακούσει καλά λόγια για τις 4000 & 5000. απο χαρακτηριστικά σκίζουν, δεν ξερω κατα πόσο το λογισμικό τους είναι λειτουργικό. σιγουρα κάποιος εδω θα την έχει και θα μοπορεί να μας πει περισσοτερα..
 

Koive k9

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Panos
Μοτό
Bmw , vespa

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
και μιας που λετε για καμερες ,ψωνισα go pro hero+ lcd ,και δεν ξερω πως να περασω τα βιντεα :) ,
που εχω ειδη τραβηξει , στον υπολογιστη !

κανενας γνωστης να με ξεστραβωσει?
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
και μιας που λετε για καμερες ,ψωνισα go pro hero+ lcd ,και δεν ξερω πως να περασω τα βιντεα :) ,
που εχω ειδη τραβηξει , στον υπολογιστη !

κανενας γνωστης να με ξεστραβωσει?
Η βγάζεις την κάρτα μνήμης και την διαβάζεις με ένα card reader απευθείας στο PC ή συνδέεις την κάμερα με το usb καλώδιο στον υπολογιστή.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Η βγάζεις την κάρτα μνήμης και την διαβάζεις με ένα card reader απευθείας στο PC ή συνδέεις την κάμερα με το usb καλώδιο στον υπολογιστή.
αυτα κανω και δεν ανοιγει τιποτα ! ο υπολογιστης αναγνωριζει την καμερα σαν εικονιδιο (hero go pro) αλλα δεν ανοιγει τα αρχεια!
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
αυτα κανω και δεν ανοιγει τιποτα ! ο υπολογιστης αναγνωριζει την καμερα σαν εικονιδιο (hero go pro) αλλα δεν ανοιγει τα αρχεια!
Την συγκεκριμενη δεν την έχω δουλέψει ποτέ, αλλά δεν μπορεί να διαφέρει από τις άλλες, όταν την συνδέεις, την ανοίγεις ; δείχνει κάποιο μήνυμα στην οθόνη ;
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
οχι! αλλα μου ειπαν τωρα οτι θελει να κατεβασω προγραμμα απο το side της go pro, για διαβαζει ο υπολογιστης τα video!
δεν ξερω αν αληθευει !
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Το gopro studio εννοούν, το επισημο πρόγραμμα. Βεβαια θα επρεπε να στην διαβαζει και στο mycomputer και να βλεπεις τα περιεχομενα της καρτας.

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Koive k9

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Panos
Μοτό
Bmw , vespa
Κατεβαζεις απο το επίσημο site την εφαρμογή gopro και την gopro studio.Εχει ρυθμίσεις στην πρώτη να περνιουνται αυτόματα σ´αυτην ολα τα βίντεο αλλά και σε έναν φάκελο της επιλογής σου στον υπολογιστή.Με τη δεύτερη εφαρμογή δημιουργεις τις εργασίες απο το υλικό σου.Υπαρχουν άφθονα βιντεακια για να βοηθηθεισ όπως αυτό
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Για να δει την κάρτα πρέπει να ανοίξεις την κάμερα αλλιώς απλά φορτώνεις την μπαταρία, τι windows έχεις ;

Το πρόγραμμα είναι χρήσιμο αν δεν εχεις κάτι άλλο για να επεξεργαστείς τα video.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
ευχαριστω τα παιδια για τις αμεσες απαντησεις!!!!!!:friendship: κατι καταφερνω!
 
Top Bottom