ADAC διακοπή κάλυψης

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
σιγουρα ειναι πλεον δεδομενο οτι η γερμανικη θελει να περιορισει την δυναμικη της μονο στην Γερμανια η' τουλαχιστον δεν θελει πελατες απο εμας εδω στο γιουνανισταν,
ενδεχομενως να ισχυει/μην ισχυει το ιδιο με την Ιταλια η' καποια αλλη χωρα.

ενα μηνιαιο περιοδικο που εστελναν χρονια τωρα καθε μηνα το χουν κοψει απο την αρχη του ετους.
η περσυνη μου ανανεωση που απο λαθος εγινε διπλη καταθεση μου εστειλαν 2-3 εμαιλ σχετικα με το αν θελω να ανανεωσω για 2 χρονιες η΄να μου επιστρεψουντα χρηματα πισω...τι να ειπω...
 

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
Αυτό με την ασφάλιση μόνο για κατοίκους Γερμανίας κάπου το πήρε κι εμένα το μάτι μου στο φορουμ.
Ισχύει?
 
Τελευταία επεξεργασία:

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
τελικά τί παίζει ρε παίδες γιατί κι εγώ την έχω την ADAC εδώ και 4-5 χρόνια. Δεν μου έχει χρειαστεί βέβαια ποτέ η αλήθεια είναι αλλά είναι να την ανανεώσω τώρα τον Μάιο.

Παίζει να μου στείλουν κι εμενα ενημέρωσητ τον πούλο κι έτσι? Αν είναι να μην πληρώσω έτσι κι αλλιώς και να πάνε να μαμιόνται.

Αλλά άμα θες να πας εξωτερικό τί άλλες επιλογές υπάρχουν?!
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
τελικά τί παίζει ρε παίδες γιατί κι εγώ την έχω την ADAC εδώ και 4-5 χρόνια. Δεν μου έχει χρειαστεί βέβαια ποτέ η αλήθεια είναι αλλά είναι να την ανανεώσω τώρα τον Μάιο.

Παίζει να μου στείλουν κι εμενα ενημέρωσητ τον πούλο κι έτσι? Αν είναι να μην πληρώσω έτσι κι αλλιώς και να πάνε να μαμιόνται.

Αλλά άμα θες να πας εξωτερικό τί άλλες επιλογές υπάρχουν?!
οχι,απλα με βαση τις κλησεις του συνδρομητη αποφασιζουν εαν το εν λογω συμβολαιο τους συμφερει η' οχι κ σε σουταρουν με το γαντι ουσιαστικα περιοριζοντας την καλυψη μονο στην Αλεμανια...
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Και κλασικά, άλλη μία περίπτωση που περίτρανα επιβεβαιώνει τον κανόνα ότι: Κανένας από όλους αυτους τους "επαγγελματίες" δεν ξέρει πως να μεταφέρει μία μηχανη:mad::mad::mad:!!!
Γενικα παιζει ρολο με ποιους συνεργαζονται, ειδικα η Mondial assistance ειναι για τα μπαζα! Δεν εχουν ειδικα οχηματα που δενονται οι μηχανες σωστα, αλλα ουτε κι ααυτοι γνωριζουν! Αλλα στην Ελλαδα μην περιμενετε, οτι να ναι ειναι οι περισσοτερες οδικες με παλια αυτοκινητα...
 

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
οχι,απλα με βαση τις κλησεις του συνδρομητη αποφασιζουν εαν το εν λογω συμβολαιο τους συμφερει η' οχι κ σε σουταρουν με το γαντι ουσιαστικα περιοριζοντας την καλυψη μονο στην Αλεμανια...
Όπως έγραψα φίλε μου, εγώ δεν τους χρειάστηκα ποτέ!!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Γενικα παιζει ρολο με ποιους συνεργαζονται, ειδικα η Mondial assistance ειναι για τα μπαζα! Δεν εχουν ειδικα οχηματα που δενονται οι μηχανες σωστα, αλλα ουτε κι ααυτοι γνωριζουν! Αλλα στην Ελλαδα μην περιμενετε, οτι να ναι ειναι οι περισσοτερες οδικες με παλια αυτοκινητα...
Εγω όταν μία φορά καλεσα οδική, λόγω δίσκου, την στερέωσε στο μόνο σταντ. Όταν του είπα να την στηρίξουμε όρθια, με κοιτούσε σαν εξωγήινος. Μάλιστα ο ίδιος ο ηλίθιος μου είπε πως σε μία ducati είχε σπάσει το κάρτερ της κατά την μεταφορά της...... Μέχρι να φτάσουμε στο συνεργειο, μονο που δεν του πατουσα το φρένο κάθε φορά που έβλεπα λακούβες. Είχα ιδρωσει σαν να την εσπρωχα σε όλη τη διαδρομή.
Ηλιθιοι..... :mad::mad::mad:
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Επειδή ανανέωσα πριν ακριβως ενα μήνα ,αυτο που ξερω ειναι πως δεν δέχεται νέους συνδρομητές εκτός Γερμανίας ,ακόμα και αν είσαι κάτοικος της Ελβετιας και ανανεώνει τους ήδη συνδρομητές της απο όπου κ αν προέρχονται .Τωρα γιατι μονομερως σταμάτησαν τη συνδρομή του φίλου χωρίς να τους έχει ενοχλήσει δεν το καταλαβαίνω .
Η ερώτηση μου ειναι ποσο καιρό πριν ή μετά την ανανέωση εγινε αυτο ;Δηλαδή πχ πλήρωσες και μετά απο 1 μήνα είπαν «τέλος» ή 1 μήνα πριν την ανανέωση αντί να στείλουν το ανανεωτηριο που κάνουν πάντα έστειλαν το «τέλος»;
Σημ.Ουτε εγώ τους έχω ενοχλήσει


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Παιδια μην τους ενοχλατε ασουμ...:laugh:

Ακου εκει να πληρωνετε οδικη και να ενοχλατε...:UH:

Καλα εκανα και δεν την εβαλα...να εχεις κανονισει ταξιδι , να εχεις πληρωσει και να σε κοβουν απ το πουθενα...παμε καλα?? :hh:
 

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
Επειδή ανανέωσα πριν ακριβως ενα μήνα ,αυτο που ξερω ειναι πως δεν δέχεται νέους συνδρομητές εκτός Γερμανίας ,ακόμα και αν είσαι κάτοικος της Ελβετιας και ανανεώνει τους ήδη συνδρομητές της απο όπου κ αν προέρχονται .Τωρα γιατι μονομερως σταμάτησαν τη συνδρομή του φίλου χωρίς να τους έχει ενοχλήσει δεν το καταλαβαίνω .
Η ερώτηση μου ειναι ποσο καιρό πριν ή μετά την ανανέωση εγινε αυτο ;Δηλαδή πχ πλήρωσες και μετά απο 1 μήνα είπαν «τέλος» ή 1 μήνα πριν την ανανέωση αντί να στείλουν το ανανεωτηριο που κάνουν πάντα έστειλαν το «τέλος»;
Σημ.Ουτε εγώ τους έχω ενοχλήσει


Sent from my iPhone using Tapatalk
Με έκοψαν 5 μήνες μετά την ανανέωση. Κοινώς έχασα 7 μήνες. ..
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Συγγνώμη, ειχες πληρώσει χρόνο; δεν σου επιστράφηκαν χρήματα;

Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Συγγνώμη, ειχες πληρώσει χρόνο; δεν σου επιστράφηκαν χρήματα;

Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν σε κοβουν εντελως , ισχυει η οδικη μονο εντος Γερμανιας.
Αλλα πρεπει καποιος να τους ριξει μια μηνυση ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ, γιατι μονοι τους εκαναν συμβολαια εκτος Γερμανιας...ειναι απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ
Ας επεστρεφαν τουλαχιστον τα λεφτα οι απατεωνες :agr:
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Με έκοψαν 5 μήνες μετά την ανανέωση. Κοινώς έχασα 7 μήνες. ..
Όταν ενημερώθηκες, ζήτησες διακοπή συμβολαίου και επιστροφή των χρημάτων που σου αναλογούν ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
Αρχικά ισχύει αυτό που είπε ο φίλος παραπάνω. Σε κόβουν μόνο στην Ευρώπη.
Εντός Γερμανίας ισχύει κανονικά.

Τους κάλεσα 2 φορές μήπως και βγάλω άκρη, αλλά δεν κατέστη δυνατή η συννενόηση.
Είχαμε μεγάλη διαφορά στη Γλώσσα!!!! Τα αγγλικά τους είναι νηπιακού σταδίου και τα γερμανικά μου δεν υπάρχουν!

Όπως και να έχει δεν σκοπεύω να ασχοληθώ παραπάνω μαζί τους. Απλά ήταν απαράδεκτη η στάση τους.
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Σε κόβουν μόνο στην Ευρώπη.
Εντός Γερμανίας ισχύει κανονικά.
Για αυτο έγραψα αν ζητησες διακοπή συμβολαίου μιας και αυτο ισχύει κανονικά για εντός Γερμανίας.
Ενα απλό mail που να λες ότι αφού μονομερως σε αφήνουν ακάλυπτο για Ευρώπη (όπως αρχικά προέβλεπε το συμβόλαιο ) δεν επιθυμείς τη κάλυψη για Γερμανία και επιστροφή των χρημάτων που σου αναλογούν για τους υπόλοιπους 7 μήνες .
Αυτο κ μόνο νομίζω θα ταν καλύτερο απο οποιαδήποτε προσπάθεια τηλεφωνικής επικοινωνίας που τιποτα δεν «μενει» εγγράφως .
Τεσπα ,απαράδεκτοι .....
 
Top Bottom