ADAC διακοπή κάλυψης

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Αρχικά ισχύει αυτό που είπε ο φίλος παραπάνω. Σε κόβουν μόνο στην Ευρώπη.
Εντός Γερμανίας ισχύει κανονικά.

Τους κάλεσα 2 φορές μήπως και βγάλω άκρη, αλλά δεν κατέστη δυνατή η συννενόηση.
Είχαμε μεγάλη διαφορά στη Γλώσσα!!!! Τα αγγλικά τους είναι νηπιακού σταδίου και τα γερμανικά μου δεν υπάρχουν!

Όπως και να έχει δεν σκοπεύω να ασχοληθώ παραπάνω μαζί τους. Απλά ήταν απαράδεκτη η στάση τους.
Στειλε e-mail,θατα παρεις
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Με έκοψαν 5 μήνες μετά την ανανέωση. Κοινώς έχασα 7 μήνες. ..
Απαράδεκτο να σε κόβουν κατα τη διάρκεια του συμβολαίου, να μην σου επιστρέφουν τα μη δεδουλευμένα άμεσα και ειδικά να μην τους έχεις ενοχλήσει κιόλας.

Μάλλον τον Μάη που λήγει η συνδρομή μου θα λάβουν το παπάριο ως ανανέωση..
 

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
Απαράδεκτο να σε κόβουν κατα τη διάρκεια του συμβολαίου, να μην σου επιστρέφουν τα μη δεδουλευμένα άμεσα και ειδικά να μην τους έχεις ενοχλήσει κιόλας.

Μάλλον τον Μάη που λήγει η συνδρομή μου θα λάβουν το παπάριο ως ανανέωση..
Φίλε Βαγγέλη, προσπάθησα να τους ενοχλήσω, αλλά συννενόηση μηδέν.
Στο τέλος θα πλήρωνα παραπάνω με τις κλήσεις Γερμανία.

Ίσως να τους στείλω κάποιο mail όπως έγραψε και ο Δημήτρης πιο πάνω.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Φίλε Βαγγέλη, προσπάθησα να τους ενοχλήσω, αλλά συννενόηση μηδέν.
Στο τέλος θα πλήρωνα παραπάνω με τις κλήσεις Γερμανία.

Ίσως να τους στείλω κάποιο mail όπως έγραψε και ο Δημήτρης πιο πάνω.
βράστους τους φίλε μου, ας τα βάλουν εκεί που ξέρουν. Είναι απαράδεκτοι απλά. Δικαίωμα τους να μην θέλουν να ανανεώσουν ένα συμβόλαιο (αν και δεν είναι σοβαρή προσέγγιση εταιρείας αυτή που έχει λανσάρει ένα πρόγραμμα στην αγορά) αλλά κατα τη διάρκεια του συμβολαίου να το διακόπτουν μονομερώς αφήνοντας σε ξεκρέμαστο και ΚΛΕΒΟΝΤΑΣ σου και τα λεφτά τα μή δεδουλευμένα είναι γελοίο.

Εγώ τον Μάη που είναι η ανανέωση δεν τους δίνω φράγκο και θα βρω καμιά άλλη λύση. Έτσι κι αλλιώς φροντίζω πάντα τις μοτοσυκλέτες μου στην εντέλεια και έχω και μαζί μου και εργαλεία και για λάστιχο οπότε στην πλειονότητα των περιπτώσεων δε μένω. Και σε ευχαριστώ κι εσένα και τους υπόλοιπους για την ενημέρωση, έτσι προστατευουμε ο ένας τον άλλον. Να τους τα δώσω και μετά να πάθω τα ίδια και χειρότερα, βρε ουστ...

Και να μην σου πω πως θέλουν γερό τρολάρισμα να πάω μέχρι το Μάη να ξεφουσκώσω κάνα λάστιχο σε 5-6 διαφορετικά μέρη στην Αθήνα και να τους φωνάζω να με κουβαλάνε να το ευχαριστηθώ τουλάχιστον με τους καραγκιόζηδες..
 

sek

Κουλό μέλος
Περιοχή
Θεσ/νίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS SE
Η Αdac διέκοψε μόνο την σύναψη νέων συμβολαίων για κατοίκους εκτός Γερμανίας. Τα υπάρχοντα συμβόλαια συνεχίζουν κανονικά. Έλαβα εντός του μήνα ειδοποίηση για ανανέωση της συνδρομής μου.
 

ktasos

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Tasos
Μοτό
BMW R1200GS LC ADV
Η Αdac διέκοψε μόνο την σύναψη νέων συμβολαίων για κατοίκους εκτός Γερμανίας. Τα υπάρχοντα συμβόλαια συνεχίζουν κανονικά. Έλαβα εντός του μήνα ειδοποίηση για ανανέωση της συνδρομής μου.
Κι εγώ το ίδιο. Ανανέωσα
 
Reactions: sek

TopGun

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Honda VFR800X crossrunner MY2016
Η Αdac διέκοψε μόνο την σύναψη νέων συμβολαίων για κατοίκους εκτός Γερμανίας. Τα υπάρχοντα συμβόλαια συνεχίζουν κανονικά. Έλαβα εντός του μήνα ειδοποίηση για ανανέωση της συνδρομής μου.
και εγώ μια απ τα ιδια, ανανεωσα κανονικα
Απλά δεν κάνουν πλέον νεα συμβολαια εκτος Γερμανιας
ολα τα υπολοιπα που αναφερονται παραπανω δεν ισχυουν
Οι παροχες που προσφερει η ADAC στους ''σωστους'' πελάτες ειναι υψηλου επιπεδου. Τους υπολοιπους δεν τους θελει και καλα κανει
 
Reactions: sek

nvythoul

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R 1200 GS , R 1200 RT
Έχω ADAC 8 χρόνια την έχω χρησιμοποιήσει μια φορά στο εξωτερικό για πέσιμο με την Μηχανή
Και εντός Ελλάδος τρεις φορές για το αυτοκίνητο
Η τελευταία πριν 20 ημέρες.
Η ανταπόκριση άμεση από την ιντεραμερικαν και ακρως ικανοποιητική
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Έχω ADAC 8 χρόνια την έχω χρησιμοποιήσει μια φορά στο εξωτερικό για πέσιμο με την Μηχανή
Και εντός Ελλάδος τρεις φορές για το αυτοκίνητο
Η τελευταία πριν 20 ημέρες.
Η ανταπόκριση άμεση από την ιντεραμερικαν και ακρως ικανοποιητική
Καποτε δουλευαν με την ΕΛΠΑ,τι εγινε ,τους πηραν χαμπαρι?
 

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
και εγώ μια απ τα ιδια, ανανεωσα κανονικα
Απλά δεν κάνουν πλέον νεα συμβολαια εκτος Γερμανιας
ολα τα υπολοιπα που αναφερονται παραπανω δεν ισχυουν
Οι παροχες που προσφερει η ADAC στους ''σωστους'' πελάτες ειναι υψηλου επιπεδου. Τους υπολοιπους δεν τους θελει και καλα κανει
Φίλε μου δηλαδή εμένα που με έκοψαν χωρίς να τους ενοχλήσω ποτέ, δεν είμαι σωστός πελάτης?
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Φίλε μου δηλαδή εμένα που με έκοψαν χωρίς να τους ενοχλήσω ποτέ, δεν είμαι σωστός πελάτης?
ουτε εγω τους εχω ενοχλησει ποτε...
αλλα ανανεωσα κανονικα......
απο 1/8/18 - 31/7/19 με 84,00 e....
 

TopGun

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Honda VFR800X crossrunner MY2016
Φίλε μου δηλαδή εμένα που με έκοψαν χωρίς να τους ενοχλήσω ποτέ, δεν είμαι σωστός πελάτης?
Τρία χρόνια είμαι στην ADAC και οι ανανεώσεις μου γίνονται κανονικά όπως και σε αρκετούς άλλους που ξέρω. Αν όντως δεν σου ανανέωσαν χωρίς αιτία όπως λες τότε σίγουρα αυτό είναι ένα πρόβλημα. Όπως διαβάζεις όμως παραπάνω οι περισσότεροι δηλώνουν εδώ πως ανανεώθηκε το συμβόλαιό τους χωρίς πρόβλημα.
Όταν γράφω ''σωστός πελάτης'' αναφέρομαι σε κάτι καλόπαιδα που π.χ. μένει το αυτοκίνητο ή μηχανή του ή του οποιοδήποτε φίλου του από αστεία βλάβη (μπαταρία, λάστιχο) μέσα σε μεγάλη πόλη και καλούν την ADAC για οδική βοήθεια 2-3 φορές το χρόνο. Αυτούς τους ξεκόβουν οι Γερμανοί και καλά κάνουν. Την ADAC προσωπικά την έχω για τις υψηλού επιπέδου παροχές που έχει στο εξωτερικό καθώς και για σοβαρές βλάβες στην Ελλάδα. Εννοείται πως άμα μείνω από μπαταρία ή από λάστιχο στην Αθήνα δεν θα τους καλέσω ΠΟΤΕ.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Τρία χρόνια είμαι στην ADAC και οι ανανεώσεις μου γίνονται κανονικά όπως και σε αρκετούς άλλους που ξέρω. Αν όντως δεν σου ανανέωσαν χωρίς αιτία όπως λες τότε σίγουρα αυτό είναι ένα πρόβλημα. Όπως διαβάζεις όμως παραπάνω οι περισσότεροι δηλώνουν εδώ πως ανανεώθηκε το συμβόλαιό τους χωρίς πρόβλημα.
Όταν γράφω ''σωστός πελάτης'' αναφέρομαι σε κάτι καλόπαιδα που π.χ. μένει το αυτοκίνητο ή μηχανή του ή του οποιοδήποτε φίλου του από αστεία βλάβη (μπαταρία, λάστιχο) μέσα σε μεγάλη πόλη και καλούν την ADAC για οδική βοήθεια 2-3 φορές το χρόνο. Αυτούς τους ξεκόβουν οι Γερμανοί και καλά κάνουν. Την ADAC προσωπικά την έχω για τις υψηλού επιπέδου παροχές που έχει στο εξωτερικό καθώς και για σοβαρές βλάβες στην Ελλάδα. Εννοείται πως άμα μείνω από μπαταρία ή από λάστιχο στην Αθήνα δεν θα τους καλέσω ΠΟΤΕ.
Ακριβως ετσι! Το χουμε πει 10δες φορες.
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Φίλε μου δηλαδή εμένα που με έκοψαν χωρίς να τους ενοχλήσω ποτέ, δεν είμαι σωστός πελάτης?
Δεν εισαι.Οι σωστοι τους παιρνουν εστω για μια καλημερα.:roflmao:
 

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
Φίλοι μου, όπως έχω γράψει στην πρώτη σελίδα αυτού του θέματος, μου έστειλαν επιστολή για να με ενημερώσουν οτι σταματούν την κάλυψή μου στην Ευρώπη.
Μπορούσα να ανανεώσω, αλλά μόνο για Γερμανία!!!
Ούτε με τηλέφωνα ούτε με επιστολές βγήκε κάτι.
Την είχα αποκλειστικά για τα εκτός χώρας.
Εντός έχω άλλη οδική να βγάζει τα κάστανα απο τη φωτιά...!
 

TopGun

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Honda VFR800X crossrunner MY2016
Φίλοι μου, όπως έχω γράψει στην πρώτη σελίδα αυτού του θέματος, μου έστειλαν επιστολή για να με ενημερώσουν οτι σταματούν την κάλυψή μου στην Ευρώπη.
Μπορούσα να ανανεώσω, αλλά μόνο για Γερμανία!!!
Ούτε με τηλέφωνα ούτε με επιστολές βγήκε κάτι.
Την είχα αποκλειστικά για τα εκτός χώρας.
Εντός έχω άλλη οδική να βγάζει τα κάστανα απο τη φωτιά...!
Η επιστολή που ήρθε στα γερμανικά (τουλάχιστον αυτή που ήρθε σε εμένα 27/4/18) λέει πως η κάλυψη περιορίζεται στις χώρες της ευρωπαϊκής ένωσης και Ελβετία. Έτσι τουλάχιστον μου είπε φίλος μου που μιλάει γερμανικά και έκανε τη μετάφραση.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η επιστολή που ήρθε στα γερμανικά (τουλάχιστον αυτή που ήρθε σε εμένα 27/4/18) λέει πως η κάλυψη περιορίζεται στις χώρες της ευρωπαϊκής ένωσης και Ελβετία. Έτσι τουλάχιστον μου είπε φίλος μου που μιλάει γερμανικά και έκανε τη μετάφραση.
Εμένα έγραφε ότι λέει ο απο πανω σου και γνωρίζω γερμανικά!
Και μου έκοψαν την κάλυψη έκτος Γερμανίας μετά από 1 κλήση για ρυμουλκηση αυτοκινήτου.
Φυσικά δεν υπήρχε τέτοιος όρος κάπου και είναι κ@ργι@ληδες.
Τωρα αν κάποιος την πληρώνει 5 χρόνια για να του χρειαστεί μια φορά και μετά να του κόψουν την κάλυψη... Είναι δικαίωμα του.
 
Top Bottom