Adam Riemann

Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Απορώ πόσο πουλήθηκε η αφρικανα,την σκότωσε ο μπάρμπας η πήγε κ αγόρασε κατευθείαν ιστιοπλοϊκό?

Υ.Γ
Όταν μεγαλώσω θέλω να κάνω την δουλειά του Άνταμ.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αυτό και το οδοιπορικό που έκανε στις Ασιατικές βουνοκορφές μαζί με τον πατέρα του, είναι από τα καλύτερα βίντεο που έχω δει στο κόσμο της μοτοσυκλέτας!
 

VISION

Μέλος
Όνομα
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 1090
Αυτό και το οδοιπορικό που έκανε στις Ασιατικές βουνοκορφές μαζί με τον πατέρα του, είναι από τα καλύτερα βίντεο που έχω δει στο κόσμο της μοτοσυκλέτας!
Αυτό γιατί δεν το βρίσκω?
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αυτό γιατί δεν το βρίσκω?
Με αφορμή το σχόλιο σου το ξαναέψαξα κι εγώ ΄(λίγο) και δεν βρίσκω φουλ βερσιόν, αν έχω καταλάβει καλά πρέπει να υπάρχει με πληρωμή πλέον και ίσως όχι στο σωλήνα... κρίμα.

Μια περίληψη είναι αυτή:
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Με αφορμή το σχόλιο σου το ξαναέψαξα κι εγώ ΄(λίγο) και δεν βρίσκω φουλ βερσιόν, αν έχω καταλάβει καλά πρέπει να υπάρχει με πληρωμή πλέον και ίσως όχι στο σωλήνα... κρίμα.

Μια περίληψη είναι αυτή:
4,99/μηνα στο καναλι στο YouTube...
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Παιδιά, έβλεπα το τελευταίο βίντεο του Riemann με το tenere και θέλω να ρωτήσω κάτι που παρατηρώ σε αρκετούς offroad/Motocross οδηγούς.
Ενώ πόδια προστατεύονται καλά με τούμπανο μπότες και (μάλλον) επιγονατίδες, το πάνω μέρος του κορμού είναι εντελώς απροστάτευτο. Ακόμα και αν το γιλέκο έχει αερόσακο, τα χέρια είναι εντελώς χύμα....
Πουρκουά?
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Παιδιά, έβλεπα το τελευταίο βίντεο του Riemann με το tenere και θέλω να ρωτήσω κάτι που παρατηρώ σε αρκετούς offroad/Motocross οδηγούς.
Ενώ πόδια προστατεύονται καλά με τούμπανο μπότες και (μάλλον) επιγονατίδες, το πάνω μέρος του κορμού είναι εντελώς απροστάτευτο. Ακόμα και αν το γιλέκο έχει αερόσακο, τα χέρια είναι εντελώς χύμα....
Πουρκουά?
Pasque θέλουν ελευθερία κινήσεων...
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Πολλοί του freestyle επίσης δεν φοράνε κάτι. Ίσως ένα neckbrace μόνο . Μάλλον δεν φοβούνται όπως εμείς μήπως δεν πάμε για δουλειά την Δευτέρα :p Ή έχουν δει τον χάρο με τα μάτια τους τόσες φορές που το έχουν συνηθίσει...
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Παιδιά, έβλεπα το τελευταίο βίντεο του Riemann με το tenere και θέλω να ρωτήσω κάτι που παρατηρώ σε αρκετούς offroad/Motocross οδηγούς.
Ενώ πόδια προστατεύονται καλά με τούμπανο μπότες και (μάλλον) επιγονατίδες, το πάνω μέρος του κορμού είναι εντελώς απροστάτευτο. Ακόμα και αν το γιλέκο έχει αερόσακο, τα χέρια είναι εντελώς χύμα....
Πουρκουά?
Κάποια στιγμή είχα συναντήσει τον Πισιμάνη (τρέχει στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα εντούρο) στον Τζωρτζόπουλο. Είχα πάει τότε για να αγοράσω τις μπότες της Sidi και μαζί με έναν υπάλληλο και τον Πισιμάνη είχαμε πιάσει τη συζήτηση για τις προστασίες. Παρατήρησα ότι και αυτός εστίαζε πολύ περισσότερο στα πόδια κα στα γόνατα παρά στους αγκώνες. Στήθος/Ώμους τον ενδιέφερε αλλά εκεί είναι περιορισμένα τα πράγματα έτσι και αλλιώς κυρίως λόγο θέσης, πάντως νομίζω θώρακα φοράνε όλοι απλά δε δίνουν τεράστια σημασία. Υπέθεσα ότι μάλλον οι αγκώνες έχουν πολύ μικρό ποσοστό ατυχημάτων και δεν είναι τυχαίο ότι υπάρχει μεγάλη έρευνα/εξέλιξη στις προστασίες των γονάτων.
Θα ήταν πραγματικά ενδιαφέρον να είχαμε μια εμπεριστατομένη άποψη.
 

dan

lone wolf
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
F 800 GS
Z 50 J
Δεν είμαι πρωταθληματικός οδηγός αλλά απο γύψους-νάρθηκες κάτι ξέρω ! (έχω μάστερ)
Στα κατάγματα - κακώσεις των κάτω άκρων η ταλαιπωρία λόγο ακινησίας -πατερίτσας- κουτσαμάρας και η αποκατάσταση μετά είναι πολύ μεγάλη.
Στα χέρια είναι πιο υποφερτά επειδή περπατάς , αυτοεξυπηρετείσαι και δεν νοιώθεις σαν...έπιπλο !
 
Top Bottom