Adventure κράνος και μπουφάν

Trexantiri

Μέλος
Όνομα
Minas
Μοτό
V-Strom 800 DE
Γεια σας και πάλι συμφωρουμιτες. Για άλλη μια φορά θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας. Αυτή την φορά θα ήθελα γνώμες και προτάσεις για κράνος adventure και μπουφάν μηχανής. Για το μπουφάν τώρα σκεφτόμουν για καλοκαιρινό για αρχή και όταν έρθει ο χειμώνας να ψωνίσω κάτι χειμερινό αλλά μετά από συζητήσεις είδα ότι και τα 4ων εποχών αξίζουν. Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας και τις απόψεις σας. Να ενημερώσω ότι το budget μου θα κυμαίνεται από 800 - 1000€ και για τα δυο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Αν ζεσταινεσαι εύκολα θα σου πρότεινα το off track 2 της rev it .Εγώ αν ψωνιζα τώρα αυτό θα έπαιρνα. Για κράνος πρέπει να δοκιμάσεις να δεις ποιο κάθεται σωστά στο κεφάλι σού και μετά να προτείνω κάποιο .
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Αν σου κάθεται στο κεφάλι Arai Tour X4 κορυφαία απιλογή.... TOUR-X4 Archives - ARAI HELLAS
Για μπουφαν, ένα διάτρητο καλοκαιρινό που να έχει προσθαφερούμενη κάποια μεμβρανη για τις δροσερές στιγμές και φυσικά όλες τις προστασίες. Ίσως κάποιο ντόπιο Nordcode για να μην πολυξοδευτείς, μαζί με ένα αδιάβροχο σε κάποια θήκη. Come back ⚡ (nordcodegear.com)
 
Τελευταία επεξεργασία:

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs

 

Trexantiri

Μέλος
Όνομα
Minas
Μοτό
V-Strom 800 DE
Αν σου κάθεται στο κεφάλι Arai Tour X4 κορυφαία απιλογή.... TOUR-X4 Archives - ARAI HELLAS
Για μπουφαν, ένα διάτρητο καλοκαιρινό που να έχει προσθαφερούμενη κάποια μεμβρανη για τις δροσερές στιγμές και φυσικά όλες τις προστασίες. Ίσως κάποιο ντόπιο Nordcode για να μην πολυξοδευτείς, μαζί με ένα αδιάβροχο σε κάποια θήκη. Come back ⚡ (nordcodegear.com)
Φίλε ότι είπες ακριβώς κοιτάω τώρα! Μου έχει κάτσει το arai φουλ καλά και παράγγειλα και ένα nordcode με επένδυση απίστευτο
 
Reactions: Gus

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Φίλε ότι είπες ακριβώς κοιτάω τώρα! Μου έχει κάτσει το arai φουλ καλά και παράγγειλα και ένα nordcode με επένδυση απίστευτο
Μεγιές και με το καλό βάλε φώτο...
 

Trexantiri

Μέλος
Όνομα
Minas
Μοτό
V-Strom 800 DE
Πρέπει να διευκρινήσεις τι εννοείς adventure.Αν εννοεις και εκτός δρόμου χρήση ή μόνο δρόμο.
Φίλε μου με συγχωρείς ήμουν στην γύρα σήμερα για να βλέπω πράγματα. Θέλω λίγο περισσότερο ίσως δρόμο από ότι χώμα αλλά θα μπαίνω και χώμα σίγουρα!
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
γνωρίζει κανείς διαφοράς ανάμεσα στο off track κ το sand ? Κ τα δυο 4 εποχών δεν είναι ; Αξίζει η διαφορά χρημάτων ;
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
γνωρίζει κανείς διαφοράς ανάμεσα στο off track κ το sand ? Κ τα δυο 4 εποχών δεν είναι ; Αξίζει η διαφορά χρημάτων ;
Στο οφ τρακ η αδιαβροχη επένδυση έχει υφασμα στις δυο πλευρες (laminated) ωστε να είναι πιο ανθεκτική και να μπορείς να την βάλεις πάνω απο το jacket. Η εφαρμογή του off track μου φάνηκε ελαφρώς χαλαρότερη απο αυτη του sand.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
γνωρίζει κανείς διαφοράς ανάμεσα στο off track κ το sand ? Κ τα δυο 4 εποχών δεν είναι ; Αξίζει η διαφορά χρημάτων ;
Το off track είναι αρκετά πιο δροσερό και περνει και προστασία στήθους.
 
Top Bottom