Adventure ποίο;

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Αφου το αποφασισες αν κατέχεις το αγγλικο ριξε μια ματια κι εδω για να ξερεις πανω/κατω τι παιζει.

 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Αφου το αποφασισες αν κατέχεις το αγγλικο ριξε μια ματια κι εδω για να ξερεις πανω/κατω τι παιζει.

Σατανα...:p
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Έχει όλα όσα θέλω και κυρίως οι ποιο πολλοί που έχω ρωτήσει μου συστήνουνTenere,μάλλον πάω για Νικολακόπουλο για μπροστάτζα.
Πρωτίστως καλως όρισες
Δευτερευοντως καλορίζικο, το πήρες ήδη :)
 

Ντίνελιας

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Adventure
Τενερε δεν θα βρεις κάτω από €9.000, και 790R.κάτω από 11.000.
Από εκεί και πέρα Μία που μιλάς για χωμάτινες καταβολές ξεχνάς τα δύο πιο χωμάτινα λόγω μπάτζετ, επίσης ξεχνάς και το Triumph λόγω πιο ασφαλτινου χαρακτήρα,
Οπότε μένεις με το GS 800 μοντέλο από 14 και πριν μέσα στο μπάτζετ σου.
Είχα βρει ένα του 14 με 8.500 αλλά δεν το πρόλαβα με 4000 χλμ,οι ευκαιρίες δεν περιμένουν
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
με το μπατζεντ των 8 χιλιαδων για μεταχειρισμενο δεν μιλαει;
Σε περίπτωση που αποφασίσει για καινούργιο, ένα 3000αρο επάνω, με δόσεις!
8000 ήταν (άρχισε να το ξανασκέφτεται :happy:) η αρχική του τοποθέτηση!!!
 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
  • Μην παρασύρεσαι τόσο πολύ από τον χωμάτινο χαρακτήρα του Τ7 και του 790R, αν δεν σκοπεύεις να το βγάζεις στα βουνά τουλάχιστον μία μέρα τον μήνα.
  • Αν είσαι συχνά με συνεπιβάτη, δες πιο σοβαρά το BMW και το Triumph (με αυτή τη σειρά) και κράτα τα λεφτά (μην δώσεις ούτε € παραπάνω από 8.000€) για βόλτες
  • Το ΚΤΜ, ΑΝ το βρεις με κάτω απο 25.000 χλμ και 10.000€, χτύπα το αμέσως.
Εγώ πάντως το Τ700 πήρα και δεν το εχω μετανοιώσει ούτε στιγμή.
...ίσως είναι η δική σου σειρά τώρα

Υ.Γ αν βρείς "καθαρό" 990 ή 950 γύρω στα 5.500€ ξανασκέψου το για το Τ700.
 

Ντίνελιας

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Adventure
  • Μην παρασύρεσαι τόσο πολύ από τον χωμάτινο χαρακτήρα του Τ7 και του 790R, αν δεν σκοπεύεις να το βγάζεις στα βουνά τουλάχιστον μία μέρα τον μήνα.
  • Αν είσαι συχνά με συνεπιβάτη, δες πιο σοβαρά το BMW και το Triumph (με αυτή τη σειρά) και κράτα τα λεφτά (μην δώσεις ούτε € παραπάνω από 8.000€) για βόλτες
  • Το ΚΤΜ, ΑΝ το βρεις με κάτω απο 25.000 χλμ και 10.000€, χτύπα το αμέσως.
Εγώ πάντως το Τ700 πήρα και δεν το εχω μετανοιώσει ούτε στιγμή.
...ίσως είναι η δική σου σειρά τώρα

Υ.Γ αν βρείς "καθαρό" 990 ή 950 γύρω στα 5.500€ ξανασκέψου το για το Τ700.
Σ ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια φίλε μου!!! Από τα ktm με πειράζει λίγο η αξιοπιστία,αλλά αν βρω καθαρό όπως είπες δεν θα πω όχι.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Υπάρχει ένα σοβαρό ζητηματάκι με το 9Χ0 και την αξιοπιστία, από ότι λένε εδώ οι ιδιοκτήτες δεν χαλάει ακριβώς, το χαλάνε κακά χέρια.
Προσωπικά στο 9Χ0 με ενόχλησε η έλλειψη ροπής "χαμηλά" από το μοτέρ, την οποία δεν είχε το SMT με το ίδιο μοτέρ, δεν ξέρω ακριβώς τι αλλαγές έχει, θεωρητικά διορθώνεται λοιπόν.
Οπότε σε 950 ίσως πήγαινα πιο "ανέμελα" γιατί η θέση οδήγησης είναι καλή (πιο στριμωγμένα τα πόδια από το 1Χ90 αλλά αποδεκτά) και το μοτέρ είναι πιο "γεμάτο" θεωρητικά εκεί που με ενδιαφέρει.
Είναι σατανάδες τα μέλη του φόρουμ, έξιέξιέξηδες πιο σιχαμεροί και από γυμνοσάλιαγκες. Σε βάζουν στην πρίζα να αγοράσεις μηχανάκι που δεν χρειάζεσαι.
 

Ντίνελιας

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Adventure
Υπάρχει ένα σοβαρό ζητηματάκι με το 9Χ0 και την αξιοπιστία, από ότι λένε εδώ οι ιδιοκτήτες δεν χαλάει ακριβώς, το χαλάνε κακά χέρια.
Προσωπικά στο 9Χ0 με ενόχλησε η έλλειψη ροπής "χαμηλά" από το μοτέρ, την οποία δεν είχε το SMT με το ίδιο μοτέρ, δεν ξέρω ακριβώς τι αλλαγές έχει, θεωρητικά διορθώνεται λοιπόν.
Οπότε σε 950 ίσως πήγαινα πιο "ανέμελα" γιατί η θέση οδήγησης είναι καλή (πιο στριμωγμένα τα πόδια από το 1Χ90 αλλά αποδεκτά) και το μοτέρ είναι πιο "γεμάτο" θεωρητικά εκεί που με ενδιαφέρει.
Είναι σατανάδες τα μέλη του φόρουμ, έξιέξιέξηδες πιο σιχαμεροί και από γυμνοσάλιαγκες. Σε βάζουν στην πρίζα να αγοράσεις μηχανάκι που δεν χρειάζεσαι.
Εντάξει αν δεν θέλω δεν θα το αγοράσω δεν είμαι χαϊβάνι ξέρω να εκτιμώ τα λεφτά μου,αν έχει πολύ τόκο δεν θα το πάρω απλά και θα πάω σε κάτι πιο φθηνό,σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!!!
 
Top Bottom