Adventure ποίο;

Ντίνελιας

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Adventure
Σε περιπτωση που δε βιαζεσαι ιδιαιτερα, ειμαι σιγουρος πως μεσα στους επομενους μηνες θα βρεις καποιο τ7 στα χρηματα σου. Σε περιπτωση που δε παρεις τ7, ειμαι 100% σιγουρος πως με οτιδηποτε αλλης μαρκας και χιλιομετρων ο,τι γλιτωσεις απο αγορα θα τα δωσεις πιο μακροπροθεσμα σε σερβις, καταναλωση κλπ
Ακριβώς κι εγώ αυτό σκέφτομαι τελικά,νομίζω είπες το ρεζουμέ της όλης κουβέντας,σ ευχαριστώ!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλώς όρισες Κωνσταντίνε...! :ok:
 

Ντίνελιας

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Adventure
Με 8.000€ ταβάνι, 790r & T700 δεν νομίζω ότι θα βρεις. Οπότε πας σε 800GS ή 800ΧC. Δύο σχετικά θεματα που ίσως σε βοηθήσουν:

Σ ευχαριστώ πολύ!!!
 

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
Καλώς ήρθες Κωνσταντίνε.. καλή αγορά εύχομαι...
Να σου πω για το Tiger 800 επειδή το έψαχνα είχα διαβάσει από πάρα πολλούς ότι βγάζει συχνά θέμα με τη μίζα.

Σίγουρα από όλα το Τ7 μοιάζει αυτό που θα σε ενοχλήσει λιγότερο με τη συντήρηση, αν και στα 8000 δύσκολα θα βρεις.

BMW 800 GS σε αυτά τα λεφτά βρίσκεις αρκετά φορτωμένο μέχρι 2015.
 

Ντίνελιας

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Adventure
Κωσταντίνε, αρχικά καλωσήρθες, καλές βόλτες (με οποία καταλήξεις) και πάντα όρθιος.
:welcome:
Από τα υποψήφια μηχανάκια σου, τα πιο οφφ είναι το ktm και το t7.
Το t7, όντας και το φτηνότερο, είναι το πιο σπαρτιάτικο (παλιάς σχολής), με μόνο ηλεκτρονικό βοήθημα το abs (που και αυτό έχει διακόπτη απενεργοποίησης)
Από την άλλη το ktm μακράν ακριβότερο με ένα σκασμό ηλεκτρονικά καλούδια και λίγο πιο ιδιαίτερη εμφάνιση.
Τα λεφτά σου δεν φτάνουν για κανένα από τα δύο.
Όμως. Φτάνουν για ένα ετοιμοπόλεμο φορτωμένο αφτερ μάρκετ πραματάκια, 990 adventure που θα σε βγάλει παντού ασπροπρόσωπο και....... αυτή είναι η άποψή μου:prft:
Καλησπέρα καλώς σε βρήκα!!! Ένας λόγος που αποφεύγω το καθ' όλα ωραίο ktm 990 είναι η κατανάλωση,κατά τ αλλά είναι φοβερό.Οσο αφορά τ αλλά σκέφτομαι μήπως δώσω τα 8000 μπροστά και βάλω αλλά 2,5με 3χιλ γραμάτ
Κωσταντίνε, αρχικά καλωσήρθες, καλές βόλτες (με οποία καταλήξεις) και πάντα όρθιος.
:welcome:
Από τα υποψήφια μηχανάκια σου, τα πιο οφφ είναι το ktm και το t7.
Το t7, όντας και το φτηνότερο, είναι το πιο σπαρτιάτικο (παλιάς σχολής), με μόνο ηλεκτρονικό βοήθημα το abs (που και αυτό έχει διακόπτη απενεργοποίησης)
Από την άλλη το ktm μακράν ακριβότερο με ένα σκασμό ηλεκτρονικά καλούδια και λίγο πιο ιδιαίτερη εμφάνιση.
Τα λεφτά σου δεν φτάνουν για κανένα από τα δύο.
Όμως. Φτάνουν για ένα ετοιμοπόλεμο φορτωμένο αφτερ μάρκετ πραματάκια, 990 adventure που θα σε βγάλει παντού ασπροπρόσωπο και....... αυτή είναι η άποψή μου:prft:
Καλησπέρα καλώς σε βρήκα!!! Σ ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου!!!Ένας λόγος που αποφεύγω το καθ' όλα ωραίο ktm 990 είναι η κατανάλωση,κατά τ αλλά είναι φοβερό.Οσο αφορά τ αλλά σκέφτομαι μήπως δώσω τα 8000 μπροστά και βάλω αλλά 2,5με 3χιλ γραμμάτια και το πάρω ζελατίνα και στην τελική θα είναι και καινούργιο.
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.Ειμαι σε διαδικασία αγοράς μοτοσυκλέτας και είμαι ανάμεσα σε Bmw f800 gs,Yamaha xtz 700 tenere, Triumph 800 xc,Ktm adventure 790 r θα ήθελα τη βοηθειά σας ποιό και γιατί; Όπως καταλαβαίνετε θέλω να έχει off καταβολές και να είναι αξιόπιστο,θα διαθέσω μέχρι 8000 ευρώ.Οποιαδηποτε πρόταση σας είναι καλοδεχούμενη!!!!
εισαι μια ανασα απο το Tenere 700.
:welcome:
 

dimitris_

Μέλος
Περιοχή
Ξανθη
Όνομα
Dimitris
Μοτό
xt660z, '08
Καλως ήρθες στο advride

Έκανες το λάθος να δημιουργήσεις λίστα με 4 μηχανάκια, 3 ευρωπαϊκά και ένα (το καλό) γιαπωνέζικο.
Αυτά εδω μέσα δεν τα κάνουν...........

Εσύ δεν έριξες λάδι στη φωτιά, εσύ έριξες κηροζίνη....... :):p:D:p:p

Όλα καλά είναι αλλά......
εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα το Τ7 γιατί για μένα (Λουτσέσκου.....) είναι το καλύτερο.
Αλλά αυτό θα το έκανα εγώ.
Εσύ;
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.Ειμαι σε διαδικασία αγοράς μοτοσυκλέτας και είμαι ανάμεσα σε Bmw f800 gs,Yamaha xtz 700 tenere, Triumph 800 xc,Ktm adventure 790 r θα ήθελα τη βοηθειά σας ποιό και γιατί; Όπως καταλαβαίνετε θέλω να έχει off καταβολές και να είναι αξιόπιστο,θα διαθέσω μέχρι 8000 ευρώ.Οποιαδηποτε πρόταση σας είναι καλοδεχούμενη!!!!
Εγώ θα σου προτείνω το tiger 800 ,Καταπληκτικός τρικυλιδρος "ηλεκτρικός "
κινητήρας ,πολύ δυνατό μηχανάκι .
Καπου στην ορεινή Φωκίδα:
.
Το μόνο μείον αν πας χώμα ειναι ότι θέλει να αλλάζεις μπροστινό γραναζι με ένα δόντι μικρότερο
 

N-gin76

KLEgend
Περιοχή
Κόκκινος Μύλος, Αχαρνές
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KLE 500 '01
Καλησπέρα καλώς σε βρήκα!!! Ένας λόγος που αποφεύγω το καθ' όλα ωραίο ktm 990 είναι η κατανάλωση,κατά τ αλλά είναι φοβερό.Οσο αφορά τ αλλά σκέφτομαι μήπως δώσω τα 8000 μπροστά και βάλω αλλά 2,5με 3χιλ γραμάτ

Καλησπέρα καλώς σε βρήκα!!! Σ ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου!!!Ένας λόγος που αποφεύγω το καθ' όλα ωραίο ktm 990 είναι η κατανάλωση,κατά τ αλλά είναι φοβερό.Οσο αφορά τ αλλά σκέφτομαι μήπως δώσω τα 8000 μπροστά και βάλω αλλά 2,5με 3χιλ γραμμάτια και το πάρω ζελατίνα και στην τελική θα είναι και καινούργιο.
Αν είναι έτσι, φίλε Κωσταντίνε, tenere δαγκωτό από μένα:yew:
 

Ντίνελιας

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Adventure
Καλως ήρθες στο advride

Έκανες το λάθος να δημιουργήσεις λίστα με 4 μηχανάκια, 3 ευρωπαϊκά και ένα (το καλό) γιαπωνέζικο.
Αυτά εδω μέσα δεν τα κάνουν...........

Εσύ δεν έριξες λάδι στη φωτιά, εσύ έριξες κηροζίνη....... :):p:D:p:p

Όλα καλά είναι αλλά......
εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα το Τ7 γιατί για μένα (Λουτσέσκου.....) είναι το καλύτερο.
Αλλά αυτό θα το έκανα εγώ.
Εσύ;
Δεν θέλω και πολύ να πάω αύριο στο Νικολακόπουλο και να παίξω τα ρέστα μου.
 

Ντίνελιας

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Adventure
Αν είναι έτσι, φίλε Κωσταντίνε, tenere δαγκωτό από μένα:yew:
Έχει όλα όσα θέλω και κυρίως οι ποιο πολλοί που έχω ρωτήσει μου συστήνουνTenere,μάλλον πάω για Νικολακόπουλο για μπροστάτζα.
 

Ντίνελιας

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Adventure
Εγώ θα σου προτείνω το tiger 800 ,Καταπληκτικός τρικυλιδρος "ηλεκτρικός "
κινητήρας ,πολύ δυνατό μηχανάκι .
Καπου στην ορεινή Φωκίδα:
.
Το μόνο μείον αν πας χώμα ειναι ότι θέλει να αλλάζεις μπροστινό γραναζι με ένα δόντι μικρότερο
Πολύ καλό αλλά άκουσα ότι τσιμπάει λαδάκι,κατά τ αλλά πολύ καλό με καλά περιφερειακά.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν πάει στο διάολο μαζί μας θα τα πάρουμε,ας χαρούμε και κάτι όσο έχουμε ανοιχτά τα μάτια.
Σωστός... Προχώρα δυνατα
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.Ειμαι σε διαδικασία αγοράς μοτοσυκλέτας και είμαι ανάμεσα σε Bmw f800 gs,Yamaha xtz 700 tenere, Triumph 800 xc,Ktm adventure 790 r θα ήθελα τη βοηθειά σας ποιό και γιατί; Όπως καταλαβαίνετε θέλω να έχει off καταβολές και να είναι αξιόπιστο,θα διαθέσω μέχρι 8000 ευρώ.Οποιαδηποτε πρόταση σας είναι καλοδεχούμενη!!!!
Τενερε δεν θα βρεις κάτω από €9.000, και 790R.κάτω από 11.000.
Από εκεί και πέρα Μία που μιλάς για χωμάτινες καταβολές ξεχνάς τα δύο πιο χωμάτινα λόγω μπάτζετ, επίσης ξεχνάς και το Triumph λόγω πιο ασφαλτινου χαρακτήρα,
Οπότε μένεις με το GS 800 μοντέλο από 14 και πριν μέσα στο μπάτζετ σου.
 
Top Bottom