Adventure Borders On Road stories

TOUFast_950

Μέλος
Όνομα
dimitris
Μοτό
KTM 950 adv
Φιλες και φίλοι!

Επειδή κι ο ασφαλτινος δρόμος έχει κι αυτός τη μαγεία του με μεγαλη χαρα ανακοινώνεται
το Adventure Borders On Road stories!!

Σε παράλληλη δράση της χωματινης περιπέτειας, η διοργάνωση αυτη θα κινηθεί σε ασφάλτινες διαδρομές της επαρχιας της Κόνιτσας στην καθ' ολα μαγευτική Ήπειρο!


Πιο συγκεκριμένα η διοργανωση θα λάβει χώρα το Σαββατο και την Κυριακή 3 και 4 Οκτωβρίου με αφετηρία και τερματισμό την πόλη της Κόνιτσας.

Η πρώτη μερα θα μας βρει συγκεντωμενους στην πλατεία της Κόνιτσας για εγγραφή αναβατών και μοτοσυκλετών στις 7:30 και η διαδρομή θα κινηθει βορειοανατολικα διασχιζωντας την περιοχή των μαστοροχωριων, Σαμαρινας, Διστρατου, Βρυσοχωριου, Ασπραγγελων και καταλήγοντας στην Κόνιτσα. Η συνολική διαδρομή θα είναι περιπου 240 km.

Η δεύτερη μερα θα συνεχιστεί στην περιοχη του Πωγωνίου με τα βασικά χωρια της κυκλικής διαδρομής μας να είναι το Βασιλικο η Πωγωνιανη το Δελβινακι η Αριστη και ξανα ο τερματισμός στην Κόνιτσα. Το σύνολο της διαδρομής θα είναι περιπου 130 km

Και για τις δυο μέρες οι στάσεις χαλάρωσης φαγητού και ποτού θα ανακοινωθούν κατά την έναρξη.

Ο κάθε αναβάτης θα πρέπει να διαθέτει τον απαραίτητο εξοπλισμό ασφαλείας (κρανος, μπουφάν, μποτες, γάντια) που σε καμια περίπτωση δεν θα πρέπει να ειναι ελλιπής. Επιπλέον η μοτοσυκλέτα θα πρέπει να είναι σε καλή λειτουργική κατάσταση και να υπάρχει σετ επισκευής ελαστικών αλλα και τα βασικά εργαλεία της.
Για τυχόν ανεφοδιασμο της πρώτης μέρας υπάρχει βενζινάδικο στους Ασπραγγελους.

Και για τις δυο μέρες θα υπάρχει οδηγός με το ρόλο του πλοηγου. Οι οδηγοί θα φέρουν την ευθύνη επικοινωνίας στην περίπτωση που θέλουν να αποχωρήσουν της διαδρομής.


Η διαμονή στην πόλη μπορεί να γίνει όπου επιθυμεί ο καθένας. Παρ' ολ' αυτα σε συνεργασία με τη διοργάνωση δίνονται τα παρακάτω καταλύματα με τις τιμές τους όπως αυτές διαμορφώθηκαν ύστερα απο συνεννόηση της διοργάνωσης.

Villa Rustica 25€ το άτομο με πρωινό στα ακολουθα σπιτάκια
5 δίκλινα (δυο ημιδιπλα ενωμένα) + 1 καναπές
2 τετράκλινα + 1 καναπές
Στην τιμή περιλαμβάνεται το αποστακτήριο τσίπουρου για να ψήσει αν επιθυμεί κάποια ομάδα
Τηλ επικοινωνίας 6974873433 Ελένη

Γερακοφωλια 13€ άτομο χωρίς πρωινό σε
5 δίκλινα
5 τρίκλινα
Τηλ επικοινωνίας 2555022168

Konitsa Mountain Hotel
57€ δίκλινο
Τηλ επικοινωνίας 2655029390

Χωρος για οργανωμένο camping δεν προβλέπεται

Καλη αντάμωση!

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Λεπτομέρειες, πάρα πολλές λεπτομέρειες.......

 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
κι εγω κατα 99% μεσα.
θα ανεβασεις καποιον χαρτη με την διαδρομη να τον εχουμε?
γιατι τοσο πρωινη η ασφαλτινη? υπαρχουν καποιοι που ενδιαφερονται αλλα δεν μπορουν να ερθουν απο παρασκευη, και για να ειναι 7:30 κονιτσα, πρεπει να ταξιδευουν απο τις 3 τη νυχτα. δεν μας βιαζει τιποτα ;)
 

TOUFast_950

Μέλος
Όνομα
dimitris
Μοτό
KTM 950 adv
κι εγω κατα 99% μεσα.
θα ανεβασεις καποιον χαρτη με την διαδρομη να τον εχουμε?
γιατι τοσο πρωινη η ασφαλτινη? υπαρχουν καποιοι που ενδιαφερονται αλλα δεν μπορουν να ερθουν απο παρασκευη, και για να ειναι 7:30 κονιτσα, πρεπει να ταξιδευουν απο τις 3 τη νυχτα. δεν μας βιαζει τιποτα ;)
Γεια σου φιλε! 7:30 θ αρχίσουμε να μαζευόμαστε κι οπως καταλαβαίνεις μέχρι να κανουμε μια εγγραφή και καμα 2 κουβεντες θα περάσει λιγο η ωρα...

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

TOUFast_950

Μέλος
Όνομα
dimitris
Μοτό
KTM 950 adv
Γειά σε ολους!

Λόγω ερωτήσεων από φίλους που ενδιαφέρονται να έρθουν αλλα εχουν μπερδευτεί θα θελα να πω ότι η διοργάνωση προβλέπει 2 ξεχωριστά γκρουπ με δύο διαφορετικές διαδρομές και ξεχωριστό πρόγραμμα χωρις να ανταμωνει η μια την άλλη.
Οποτε όπως καταλαβαίνετε δεν ειναι δυνατόν κάποιος να κάνει μέρος της χωματινης και μετα να συνεχίσει στην ασφαλτινη ή το άναποδο. Μπορεί όμως κάποιος αναβατης να κάνει μια μερα τη μια και μια μερα την αλλη διαδρομη εφόσον πληρεί τις προϋποθέσεις εξοπλισμού!!
Πραγματικά θα πω ότι η ασφαλτινη διαδρομή δεν εχει τιποτα να ζηλέψει της χωματινης!!
Σε απλα λόγια κλέβει εκκλησία....
Παμε δυνατά και καλή αντάμωση!


Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μανιακ και πουλι... Θα κάνουν άσφαλτο, οπότε να βγουν από την βρώμικη λίστα.
Δωμάτια οκ... Τα καλλυντικά στο νεσεσέρ βάζει το πουλι και φύγαμε.
 

TOUFast_950

Μέλος
Όνομα
dimitris
Μοτό
KTM 950 adv
Μανιακ και πουλι... Θα κάνουν άσφαλτο, οπότε να βγουν από την βρώμικη λίστα.
Δωμάτια οκ... Τα καλλυντικά στο νεσεσέρ βάζει το πουλι και φύγαμε.
Βάλτε λαστιχα στριφτερα.... Καλη αντάμωση!

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τα καλλυντικά στο νεσεσέρ βάζει το πουλι
μετά το "το γυαλίζεις το πόμολο" "το αλευρώνεις το μπαρμπούνι" "το ψήνεις αμφίπλευρα το ψάρι" είναι το "τα βάζεις τα καλλυντικά στο νεσεσέρ";
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
1 :
2 :
3 :
4 :
5 :
6 :
7 :
8 : Phoenix
9 : Jeronimo ( ΠΣΚ - από Παρασκευή )
10 : gsmaniac
11 :




Όσοι έχουν χοντρές άνετα!!!
Εαν δεν δουλέψω Σάββατο, έφυγα από Παρασκευή μεσημέρι για Κόνιτσα με σέλα τζελ και ταλκ στην βαλίτσα :stm:
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Μανιακ και πουλι... Θα κάνουν άσφαλτο, οπότε να βγουν από την βρώμικη λίστα.
Δωμάτια οκ... Τα καλλυντικά στο νεσεσέρ βάζει το πουλι και φύγαμε.
Καλα ,το πουλι μια τουμπα εφαγε και θα γινει Πετρος,απο εσενα ομως δεν το περιμενα...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλα ,το πουλι μια τουμπα εφαγε και θα γινει Πετρος,απο εσενα ομως δεν το περιμενα...
Πιέστηκα μαρή......αφού ξέρεις οτι είμαι υπεύθυνος για την ψυχική ισσοροπία και ηρεμία του άλλου!!
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Επειδή σε αυτές τις εκδηλώσεις η μισή χαρά είναι η οδήγηση και η άλλη μισή η παρέα και ο χαβαλές στο κατάλυμα το βράδυ, θέλω να ρωτήσω το εξής. Μιας και δεν θα υπάρχει ένας χώρος που να μας φιλοξενήσει όλους μήπως έχετε κανονίσει κάποια συνεύρεση σε μαγαζί για το βράδυ της Παρασκευής και του Σαββάτου; Ειδικά για όσους ανέβουν μόνοι τους θα είναι κρίμα να μην γίνουμε όλοι μαζί μια παρέα.

Επίσης για την διαδρομή του Σαββάτου μήπως είναι πολύ λίγα τα χιλιόμετρα; Δυστυχώς για εμάς τους Αθηναίους δεν υπάρχει συχνά η ευκαιρία για να τριγυρίσουμε στα πανέμορφα μέρη που έχετε εκεί πάνω. Προσωπικά θα ήμουν χαρούμενος με περίπου τα διπλά :p:laugh:
Από την άλλη καταλαβαίνω ότι αν μαζευτεί πολύ λαός γίνεται δύσκολη η διαχείριση...
 
Top Bottom