Adventure Borders photo story!

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ο κοτρονοπόταμος ήταν μια έκπληξη...
Μπαινει στην λίστα με πιο απαιτητικά κομμάτια που έχω συναντήσει .
Φθηνα την βγάλαμε και εκεί ... με μια ψηλή σουπίτσα 100 μέτρα πριν τελειώσει το βασανιστήριο ...
Ζητώ συγνώμη αλλά δυστυχως ντεν έκο φωτογκραφιες ...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Γιώργο συμφωνώ ο κατηφορικός κοτρονο-πόταμος ήταν το κερασάκι στην τούρτα. Για τα μεγάλα ήταν δύσκολο κομμάτι.

Την Κυριακή ξεκινήσαμε νωρίς για να προλάβουμε να κάνουμε τη χωματάδα και να πάρουμε μετά τον δρόμο της επιστροφής για Αθήνα. Οπότε είχα την τιμή να περάσω πρώτος από τον χείμαρρο με την κροκάλα. Γέλαγα μέσα από το κράνος.

"Τι έβαλαν ρε οι τρελαμένοι στην διαδρομή... "

Ήταν και μεγάλο κομμάτι αλλά ευτυχώς ήταν κατηφορικό γιατί αν είχε ανηφορική κλίση ακόμα εκεί θα είμασταν. Έφτασα στην πλατεία αμέσως μετά το ζόρι και ρώτησα το λοκαλια εκεί αν πέρασε κάνεις. Μου είπαν όχι, αλλά στα επόμενα 5 λεπτά γέμισε η πλατεία από ον οφ κάθε κατηγορίας και χρονολογίας, μια απόδειξη ότι όλα τα μηχανάκια έχουν δυνατότητες αλλά περισσότερες αλλά λιγοτερες, αρκεί όμως κάποιος να τα πάει στο βουνό.

Παραδόξως το 1150 πέρασε σχετικά εύκολα γιατί το telelever βοηθάει στα σαθρά και στην άμμο. Στα καθαρόαιμα και στα ράλι όταν μπαίνουν σε σαθρό πχ άμμο σφίγγουν τέρμα το μπροστινό για να μη μπρουμουτιζει. Στο 1150 αυτό γίνεται λόγω σχεδίασης. Στα μαύρα σαθρά στα αλπικά πέρασα πολύ εύκολα.

Όμως όπου είχε πέτρα φυτευτή ή κροκάλες όπως στο ποτάμι έφαγα πολύ κοπάνημα και τράβαγα συνέχεια το τιμόνι προς τα πάνω. Εκεί θέλει υπομονή και πήγαινα πιο σιγά γιατί το λυπήθηκα με τόσο κοπάνημα που έφαγε.

Φωτό και γω δεν έβγαλα εκεί.

(Τίφλα ευχαριστούμε για το καφεδάκι.)
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Γιώργο συμφωνώ ο κατηφορικός κοτρονο-πόταμος ήταν το κερασάκι στην τούρτα. Για τα μεγάλα ήταν δύσκολο κομμάτι.

Την Κυριακή ξεκινήσαμε νωρίς για να προλάβουμε να κάνουμε τη χωματάδα και να πάρουμε μετά τον δρόμο της επιστροφής για Αθήνα. Οπότε είχα την τιμή να περάσω πρώτος από τον χείμαρρο με την κροκάλα. Γέλαγα μέσα από το κράνος.

"Τι έβαλαν ρε οι τρελαμένοι στην διαδρομή... "

Ήταν και μεγάλο κομμάτι αλλά ευτυχώς ήταν κατηφορικό γιατί αν είχε ανηφορική κλίση ακόμα εκεί θα είμασταν. Έφτασα στην πλατεία αμέσως μετά το ζόρι και ρώτησα το λοκαλια εκεί αν πέρασε κάνεις. Μου είπαν όχι, αλλά στα επόμενα 5 λεπτά γέμισε η πλατεία από ον οφ κάθε κατηγορίας και χρονολογίας, μια απόδειξη ότι όλα τα μηχανάκια έχουν δυνατότητες αλλά περισσότερες αλλά λιγοτερες, αρκεί όμως κάποιος να τα πάει στο βουνό.

Παραδόξως το 1150 πέρασε σχετικά εύκολα γιατί το telelever βοηθάει στα σαθρά και στην άμμο. Στα καθαρόαιμα και στα ράλι όταν μπαίνουν σε σαθρό πχ άμμο σφίγγουν τέρμα το μπροστινό για να μη μπρουμουτιζει. Στο 1150 αυτό γίνεται λόγω σχεδίασης. Στα μαύρα σαθρά στα αλπικά πέρασα πολύ εύκολα.

Όμως όπου είχε πέτρα φυτευτή ή κροκάλες όπως στο ποτάμι έφαγα πολύ κοπάνημα και τράβαγα συνέχεια το τιμόνι προς τα πάνω. Εκεί θέλει υπομονή και πήγαινα πιο σιγά γιατί το λυπήθηκα με τόσο κοπάνημα που έφαγε.

Φωτό και γω δεν έβγαλα εκεί.

(Τίφλα ευχαριστούμε για το καφεδάκι.)
Στην κροκάλα είμαστε για λυπηση. :D
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Παρηγοριά στον άρρωστο :p
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Ενα μεγάλο ευχαριστώ στον Μήτσο TOUFast_950 για το τρέξιμο/διοργάνωση/χάραξη/φιλοξενία/περιποίηση/ξεσήκωμα καθώς επίσης σε όσους τον βοήθησαν πριν (χαρτογράφηση) αλλά και κατα την διάρκεια σε ολα...

Επίσης ένα εξίσου μεγάλο ευχαριστώ στους Blue line efthymis achalatsis Rangos 1190Rleros #skliros_kariolis (geez996) aka μπάλατημ,για την βοήθεια υπομονή και αλληλεγγύη όταν χρειάστηκε...Χρωστάω κέρασμα.

Χάρηκα για όσους ξαναείδα κ όσους πρωτοείδα.

Προσωπικά αν καθιερωθεί,δεν θα λείψω ποτέ.
Τα μέρη εκεί ειναι μοναδικά και ανεξάντλητα.


Εις το επανιδείν...

Απο φωτό τιποτα ιδιαίτερο.
Καποια στιγμή ελπίζω να αξιωθώ να φτιάξω κανένα βιντεο.

Η αιτία

Μπάλατημ

Τα καθέκαστα



Άμα είσαι πρωινός τύπος.


Ένας τύπος λίγο περίεργος...



Η απορία

Η αγωνία


Και το βλέμμα : Λίγο απλώστε έχει μια μικρή κατηφόρα με πετρούλες...................................



Και του χρόνου....
 

TimosV

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ ΚΕΝΤΡΟ
Όνομα
Τίμος
Μοτό
Multi 1100
KTM 390 adv
Όπως ίσως μάθατε το κινητό μου βοήθησε τη μηχανή μου να μην χτυπήσει αλλά δυστυχώς δεν έζησε να μας πει την ιστορία.
Ξεκινήστε να χτυπάτε αλύπητα με φωτογραφίες κι απ' τα δύο γκρουπ
Λυπάμαι για το κινητό. Αφού όμως .... σώθηκε το μηχανάκι πάλι καλά.

Μπράβο σε όλους όσους βοήθησαν στο σχεδιασμό. Πραγματικά η Ελλάδα είναι πανέμορφη και μας αποζημιώνει όποτε τη γυρίζουμε. Αν τώρα γίνει και σωστός προγραμματισμός ;) τότε αναμένεται κάτι πολύ όμορφο.

Χαίρομαι που υπήρξε και θετική κατάληξη στο θέμα του παιδιού που τραυματίστηκε. Πάλι εδω, το ότι υπήρχε όχημα μεταφοράς με χαροποιεί ιδιαίτερα.

Είναι η πρώτη μου φορά σε τέτοια διοργάνωση, και παρόλο το πλήθος πήγαν όλα, θεωρώ, καλά.

Αρκετά με τα μέλια. Πάντα τέτοια και με το καλό η επόμενη.

Θα ανεβάσω και εγώ φωτό μόλις βρεθώ σε PC.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Λυπάμαι για το κινητό. Αφού όμως .... σώθηκε το μηχανάκι πάλι καλά.

Μπράβο σε όλους όσους βοήθησαν στο σχεδιασμό. Πραγματικά η Ελλάδα είναι πανέμορφη και μας αποζημιώνει όποτε τη γυρίζουμε. Αν τώρα γίνει και σωστός προγραμματισμός ;) τότε αναμένεται κάτι πολύ όμορφο.

Χαίρομαι που υπήρξε και θετική κατάληξη στο θέμα του παιδιού που τραυματίστηκε. Πάλι εδω, το ότι υπήρχε όχημα μεταφοράς με χαροποιεί ιδιαίτερα.

Είναι η πρώτη μου φορά σε τέτοια διοργάνωση, και παρόλο το πλήθος πήγαν όλα, θεωρώ, καλά.

Αρκετά με τα μέλια. Πάντα τέτοια και με το καλό η επόμενη.

Θα ανεβάσω και εγώ φωτό μόλις βρεθώ σε PC.
Μπορεί κάποιος να αναφέρει τι συνέβει σχετικά με το ατύχημα.
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Γιώργο συμφωνώ ο κατηφορικός κοτρονο-πόταμος ήταν το κερασάκι στην τούρτα . Για τα μεγάλα ήταν δύσκολο κομμάτι.
Σε εκείνη την κατηφόρα έφερνα στο μυαλό μου τα καντήλια που θα κατέβαζε ο ΛΕΩΝΙΔΑΣ.:hungry::laugh: καθώς την προηγούμενη βραδιά είχαμε μια συζήτηση για σπαστηρια και χοντρές ...
Επίσης θα ήθελα να δω και εσένα νε τον Παντελή πως χειριστίκατε τα βουβάλια ...
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Σε εκείνη την κατηφόρα έφερνα στο μυαλό μου τα καντήλια που θα κατέβαζε ο ΛΕΩΝΙΔΑΣ.:hungry::laugh: καθώς την προηγούμενη βραδιά είχαμε μια συζήτηση για σπαστηρια και χοντρές ...
Επίσης θα ήθελα να δω και εσένα νε τον Παντελή πως χειριστίκατε τα βουβάλια ...
Άσε από εκεί ρε φίλε με το χώμα τις λάσπες κ τις κροκάλες.
Μόνο από την άσφαλτο άλλη φορά:p.
Θα σου πω εγώ πως περάσαμε ο kordix κ ο stavrouliasp ,με μπόλικο κοπανημα κ με πολλά Ω να σου γ-μη-ω:laugh::laugh::laugh:.

Αστειεύομαι εννοείτε Κώστα κ Παντελή.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Άσε από εκεί ρε φίλε με το χώμα τις λάσπες κ τις κροκάλες.
Μόνο από την άσφαλτο άλλη φορά:p.
Θα σου πω εγώ πως περάσαμε ο kordix κ ο stavrouliasp ,με μπόλικο κοπανημα κ με πολλά Ω να σου γ-μη-ω:laugh::laugh::laugh:.

Αστειεύομαι εννοείτε Κώστα κ Παντελή.
Του Παντελή το R100 παίζει να είναι πιο ελαφρύ από το 800ρι του Sevax με μισό ντεπόζιτο γεμάτο (παίρνει 42 λίτρα).

Το 1150 από εκεί πέρασε εύκολα για τα κιλά του. Έριξα όμως πολλά ΟΝΣΓ σε άλλα σημεία της διαδρομής.

Στα καραφλά είχε κάτι σημεία με μεγάλες κλίσεις πχ κατηφορικό, ποταμάκι-λασπολακούβα, έντονο ανηφορικό. Εκεί ήθελε προσοχή για να μη φύγω σε κάνα γκρεμό ή μη κολλήσω.

Σε γενικές γραμμές ήταν καλύτερο απ' ότι περίμενα.
 

TOUFast_950

Μέλος
Όνομα
dimitris
Μοτό
KTM 950 adv
Με λίγα λόγια αν γίνει ξανά του χρόνου θέλετε πιο δύσκολα κομμάτια! Εγώ αυτό κατάλαβα και θα φροντίσω να ανταποκριθώ στις απαιτήσεις σας. Όχι όχι μην επιμένετε.... Είπα ναι!

Στάλθηκε από το M2006C3MNG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

nickpyrgos

On The Road
Περιοχή
ΠΥΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑΣ
Όνομα
NIKOS
Μοτό
BMW GS 1200 triple black 2016
ΥΑΜΑΗΑ T7
Με λίγα λόγια αν γίνει ξανά του χρόνου θέλετε πιο δύσκολα κομμάτια! Εγώ αυτό κατάλαβα και θα φροντίσω να ανταποκριθώ στις απαιτήσεις σας. Όχι όχι μην επιμένετε.... Είπα ναι!

Στάλθηκε από το M2006C3MNG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κάτι.....σαν τον κοτρονο-ποταμο ας πούμε

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Με λίγα λόγια αν γίνει ξανά του χρόνου θέλετε πιο δύσκολα κομμάτια! Εγώ αυτό κατάλαβα και θα φροντίσω να ανταποκριθώ στις απαιτήσεις σας. Όχι όχι μην επιμένετε.... Είπα ναι!

Στάλθηκε από το M2006C3MNG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μακάρι να το ξαναστήσετε και βάλτε ότι θέλετε μέσα, δεν υπάρχει κανένα θέμα, μας αρέσουν τα δύσκολα.

Αλλά του χρόνου θα ηθελα έρθω με το CCM για πιο πολύ παιχνίδι :sneaky:.
 
Top Bottom