Adventure Borders

TOUFast_950

Μέλος
Όνομα
dimitris
Μοτό
KTM 950 adv
Αγορια μολις εμαθα απο γερακοφωλια οτι υπάρχουν διαθέσιμα αλλα 3 τρίκλινα που μπορούν να γίνουν τετράκλινα....

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Προς τους διοργανωτάς.
Άκυρο από εμένα γιατί ζυγωνει ο καιρός για να φύγω, δε θα προλάβω το event.

Παρακαλώ να διαγράφω από τη λίστα συμμετοχώΝε.
 

lunatickpr

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
vstrom 650,crm 125 ktm525
Προς τους διοργανωτάς.
Άκυρο από εμένα γιατί ζυγωνει ο καιρός για να φύγω, δε θα προλάβω το event.

Παρακαλώ να διαγράφω από τη λίστα συμμετοχώΝε.
Και υπολόγιζα να πούμε καμιά ιστορία ρε φίλε γιατί έχω να σε δω από το advtrophy... Καλά ταξίδια και καλές θάλασσες.....

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Και υπολόγιζα να πούμε καμιά ιστορία ρε φίλε γιατί έχω να σε δω από το advtrophy... Καλά ταξίδια και καλές θάλασσες.....

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ευχαριστώ αδερφάκι μου!
Next time, δε χανόμαστε!

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Προς τους διοργανωτάς.
Άκυρο από εμένα γιατί ζυγωνει ο καιρός για να φύγω, δε θα προλάβω το event.

Παρακαλώ να διαγράφω από τη λίστα συμμετοχώΝε.
Αυτο δεν το πιστευω :laugh:!!! Παρακαλω να μεινει ανοικτη η συμμετοχη του συναδελφου ναυτεργατη, μεχρι νεοτερας :happy:!!!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αυτο δεν το πιστευω :laugh:!!! Παρακαλω να μεινει ανοικτη η συμμετοχη του συναδελφου ναυτεργατη, μεχρι νεοτερας :happy:!!!!
Άσε φίλε να δουλέψουμε λίγο γιατί με τη γ@μωεπιδημία κάθομαι 9 μήνες.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Άσε φίλε να δουλέψουμε λίγο γιατί με τη γ@μωεπιδημία κάθομαι 9 μήνες.
Άντε να φύγεις Γιάνναρε γιατί είσαι επικίνδυνος να γεννήσεις κανένα GS...:laugh:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πάει να το κυοφορησει
Μάλλον δεν διάβασες καλά...
Στον ένατο μήνα βρίσκεται ο Γιάννης...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Σταματήστε ρε κατσαπλιάδες και μη σπαμάρετε.... (και να μου βρείτε ένα καλό διπλοεκκεντρο αεροελαιοψυκτο για όταν γυρίσω)
 

Haris_M

Μέλος
Όνομα
ΧΑΡΗΣ
Μοτό
BMW g650x challenge, yamaha wr250f
Καλημέρα στην παρέα.
Μια ερώτηση προς τους διοργανωτές... με μικρά θα είναι κομπλέ η βόλτα οι θα ταλαιπωρηθούν πολύ τα μηχανάκια λόγο των πολλών χλμτρων την πρώτη μέρα? ( μικρά εννοώντας wr250f, dr350 και serow 225).
 

TOUFast_950

Μέλος
Όνομα
dimitris
Μοτό
KTM 950 adv
Λιγο πριν πατήσουμε μίζα θα ήθελα την προσοχή σας για μερικά διαδικαστικά θέματα της διοργάνωσης
Η προσέλευση της πρωτης μερας θα πραγματοποιηθεί στην πλατεια της Κονιτσας και ωρα 7:30 ώστε να συμπληρωθούν οι απαραίτητες δηλώσεις.
Εκει θα πρέπει να χωριστουμε σε ομάδες με ανώτατο όριο ομάδας τα 15 άτομα. Η κάθε ομάδα θα είναι υπεύθυνη για τη συνοχή της και θα είναι υποχρεωμένη να κάνει regrouping ανα 50km στα ενδεδειγμένα waypoint που θα δείτε στο χάρτη που θα αναρτηθεί στις επόμενες μέρες.
Για κάθε ομάδα είναι υποχρεωτικό να γνωρίζουν τα μεταξύ τους τηλέφωνα.
Καθε αναβάτης θα πρεπει να έχει στην κατοχή του τα βασικα εργαλεια της μηχανης του και επιπλέον κιτ επισκευης ελαστικών (αερα,σαμπρέλες, λεβιεδες, κορδονια κτλ). Εργαλεία αλλαγης ελαστικών μπορούν να μοιραστούν μεταξύ αναβατών της ίδιας ομάδας αρκει να υπάρχει προηγούμενη συνεννόηση μεταξύ των μελών.
Καθε αναβατης που επιθυμεί να αποχωρήσει έχει υποχρέωση να ενημερώσει τουλάχιστον 2 μέλη της ομάδας του αλλα και συγκεκριμένα άτομα των οποίων τα τηλεφωνα θα δωθουν εκεινη την ημέρα.
Τα ίδια τηλεφωνα θα χρησιμοποιηθούν και στην περίπτωση ακινητοποιημενης μηχανής αλλα και στην περίπτωση τραυματισμού αναβατη.


Όσον αφορά την διαδρομή της πρώτης μερας εκτός από μοτοσυκλέτες με υπεραρκετή αυτονομία (300km+) για τις υπόλοιπες ο ανεφοδιασμός θα γίνει στο 100km της διαδρομής, ενώ από εκείνο το σημείο υπολείπονται 135 km.
Στο ίδιο σημείο θα πραγματοποιηθεί στάση καταμέτρησης, ανασυγκροτησης και πρόχειρου φαγητου σε τοπικό καφενειο ταβερνα.
Λόγω χιλιομετρικής εκτασης της πρωτης μερας ειναι αναγκαιότητα η όσο μεγαλύτερη συνέπεια από μέρους μας ώστε να μην τελειώσουμε νύχτα.
Και για τις δυο μέρες οι διαδρομές ειναι σχεδιασμένες για μεγάλες onoff μοτοσυκλέτες αλλα μπορούν να ακολουθήσουν και μηχανές μικροτερου κυβισμού αρκεί να έχουν υπολογίσει τις ανάγκες καυσίμου τους κι ενδεχομένως θέματα που προκειπτουν από κομμάτια παρατεταμένης ασφάλτου όπως το τελευταίο αφού βγούμε απ το χωμα.
Στο σύνολο οι διαδρομες κινούνται σε μέτριο δείκτη δυσκολίας με καποια κομματια να γίνονται πιο τεχνικα. Δεν υπάρχουν μονοπάτια.
Σε κάθε περίπτωση αναβατες με καθολου η ελάχιστη εμπειρία στο χωμα θα είναι καλό να ακολουθήσουν την ασφαλτινη διαδρομή της ημέρας.
Επίσης θα ήθελα να τονίσω τη σημασία της προβλεπόμενης από μέρους μας εμφάνισης στα νέα δεδομένα των καιρών που διανύουμε όσον αφορα τον Covid 19. Μάσκες και αποστάσεις θα πρέπει να ναι στο μυαλο όλων μας ώστε να αποφύγουμε οποιαδήποτε περίπτωση μετάδοσης αρχικά αλλα και κάποιας κατηγορίας έπειτα....

Καλη αντάμωση!


Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

TOUFast_950

Μέλος
Όνομα
dimitris
Μοτό
KTM 950 adv
Προς τους διοργανωτάς.
Άκυρο από εμένα γιατί ζυγωνει ο καιρός για να φύγω, δε θα προλάβω το event.

Παρακαλώ να διαγράφω από τη λίστα συμμετοχώΝε.


Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom