Adventure touring μοντέλο από τη Harley Davidson!

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Παρουσιάστηκε ως μοντέλο παραγωγής αλλά προορίζεται για το 2021.
Υδρόψυκτο V2, 1250cc, 145hp, πιθανότατα θα εξοπλίζεται με ημιενεργητικές αναρτήσεις, ακτινικά φρένα Brembo, έγχρωμη οθόνη TFT , cornering ABS και traction control.
Πηγή

Γιάννη Aldebaran, εσύ που είσαι και ταξιδεμενος, πες μας λίγο... Τι εκτοπισμα πιστεύεις θα έχει το συγκεκριμένο πλοίο;


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αν δεν έχει εντούρο προ, δεν πάω ταμείο.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Πατροπαράδοτες παγκόσμιες εταιρείες στον δρόμο....που χάραξε ο λιντερ ...
Εύγε στην Χάρλεϊ , θάρρος και τόλμη χρειάζεται
Και ας θυμηθούμε τις πρώτες προσπάθειες που έκανε το μακρυνό 40 στον Β μεγάλο πολεμο,με κινητήρες σε διάταξη μπόξερ σαν πάντως τερέν στρατιωτικές μοτόσυκλετες τύπου bmw
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Άντε να δούμε και τα κιλά... :laugh:
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Τολμώ να πω ότι μ' αρέσει.... γιατί είναι διαφορετική!
Ειδικά το μούτρο της με τον Daymaker προβολέα που δεν μοιάζει με τίποτα άλλο εκεί έξω!

Το σημαντικό όμως είναι ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ διαφορετική, όπως θα περίμενε κανείς έτσι κι αλλιώς από την H-D, αλλά έρχεται να αντιπαρατεθεί στα ίσια με τους ανταγωνιστές της, προσφέροντας μάλιστα και αρκετές καινοτομίες για τον χώρο της μοτοσυκλέτας, όπως ότι έγινε... Citroen!

"Μιλάμε φυσικά για τις αυτορυθμιζόμενου ύψους και ημί-ενεργητικές αναρτήσεις της Showa που έχει η έκδοση Special...Η λειτουργία τους είναι αυτόματη ή manual. Στην αυτόματη λειτουργία η μοτοσυκλέτα χαμηλώνει όταν είναι σταματημένη και σηκώνεται όταν κινείται. Το εύρος που μεταβάλλεται είναι περίπου 17mm.... Επίσης αυτές οι αναρτήσεις της Showa μπορούν να κρατούν διαρκώς σταθερό το ύψος της μοτοσυκλέτας ανεξάρτητα αν κάθεται πίσω συνεπιβάτης ή αν είναι οριακά φορτωμένη η μοτοσυκλέτα." (από το motomag.gr)

Μένει να δούμε πως όλα αυτά δουλεύουν στην πραγματικότητα, όμως μπράβο στους Γιάνκηδες, αν και δεν τους πολυγουστάρω!
Αν θα την έπαιρνα...; Όχι, όμως χαίρομαι που υπάρχουν διαφορετικές προτάσεις!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Από κοντά είναι όμορφη. Χαρακτηριστική Χάρλεϊ, αλλά με κανονικές διαστάσεις, με ωραίες λεπτομέρειες, με ανθρώπινη θέση για δύο. Αν δεν είχε το παραδοσιακό μούτρο θα ήταν και πιο εύπεπτη για τους πολλούς. Δεν είναι χαρντκοράδικο μηχάνημα.
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO

Άμα έρθει στο 18.000€ τα χτυπάει και τα GS και τα KTM.....και 150άλογα και V2 βαρβάτο......εμένα μου αρέσει πάντως σαν μηχανάκι...........ένα αντι-GS είναι στο περίπου........καλό θα κάνει να υπάρχει μεγάλη προσφορά............
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Είναι ενδιαφέρουσα η διαφορετικότητα του, έχει τεχνολογία, από τεχνικά χαρακτηριστικά είναι μια χαρά, μένει να δούμε τι θα πουν και οι πρώτες δοκιμές, καθώς και τι θέματα ποιότητας και αξιοπιστίας θα παρουσιάσουν όλες αυτές οι νέες τεχνολογίες.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και ελληνιστι

 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Άρχιζει και γίνετε πολύ ενδιαφέρον η κατάσταση που έχει φτιάξει η HD
Προφανώς έχει μια διαφορετικότητα που όπως εύστοχα είπε ο σύντροχος δεν είναι εύπεπτη ...προς το παρόν.
Θα την έλεγα μεταμοντέρνα.
Νομίζω πως θα την αγόραζα ...
Χαμηλή κατανάλωση ιστορικό όνομα , εμπειρία ,καινοτομία ,τόλμη !! και μια καλή τιμή
Από την άλλη μου την δίνει η αλυσίδα αλλά πάλι το κόστος και το βάρος του διαφορικού
Πολύ οριακό το θέμα HD πολύ προκλητικό και παρενοχλητικο σύμφωνα με τα καινούργιες λεκτικές σταθερές




ΥΓ

ως πότε θα έχουμε τον σταφιδιαζμενο στα πόδια μας ....
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Ξέρω ότι αποτελεί διακαή πόθο για πολλούς αλλά η Ε.Ε. ίσως να σας φρενάρει :p
 
Top Bottom