advONride 2018..... the real adv story !!!!

tonyduke

Μέλος
Όνομα
Θέμης
Μοτό
R1200GSA
Χθες στα συνόρα με μηχανή και σήμερα στην κίνηση με αυτοκίνητο. Μεγαλη αντίθεση και μου πέφτει βαρύ. Πολυ καλή οργάνωση παίδες!! 1860 χιλιόμετρα και κανένα από τα κορίτσια μου δεν παραπονέθηκε!! Χάρηκα που μαζεύτηκε όλοι μαζί και περάσαμε τόσο ωραία και στο επόμενο με το καλό!
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Mπραβο σε οσους ασχοληθηκαν για να το στησουν. Αν και δεν ημουν εκει σας σκεφτομουν συνεχεια και ευχομουν ο καιρος να σας αφησει να το απολαυσετε οπως και εγινε.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Μπράβο σε όλους που ασχολήθηκαν για να πραγματοποιηθεί αυτή η εκδρομή .είναι πολύ δύσκολο να συντονισεις τόσους πολλούς ανθρώπους,(καταφύγιο, οχυρό ,ταβέρνες )

Πάμε για το επόμενο .

Follow me, I'm lost too
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Μπραβο και στα δυο παιδια (Λευτερη και Γιωργο )για την οργανωση της βολτας !!! Παρολο το αγχος του ειχατε ολα πηγαν τελεια ! Μπραβο σας! Το κερασακι της τουρτας ηταν η διανυκτερευση της Κυριακης στο υπερλουξ καταφυγιο του Λαιλια οπου κλαψαμε απο το γελιο !
Να Ευχαριστουμε και απο εδω το Λαμπρο για τα γλυκα που μας εφερε απο τη Σαλονικη ( αν και ληγμενα ηταν τελεια χαχχαχ )

Παραθετω το μικρο καλλιτεχνικό μου φωτορεπορταζ και τα λεμε στην επομενη !


Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Λοιπόν...:thumbsdown:
Τα κατάφερα να τη χάσω και αυτή τη συνάντηση δυστυχώς...:muted:
Είχα την τύχη να ζήσω από "μέσα" το Troffy '16 και εν'μέρει τα ασφάλτινα του '17 οπότε γνωρίζω αρκετά καλά την δουλειά που χρειάζεται για να στηθούν αυτές η ετήσιες καθιερωμένες συναντήσεις του ADVride.gr
Να δώσω τα εύσημα στον Γιώργη @Goukos και στον Λευτέρη @North_explorer καθώς και στους αφανείς ήρωες που τρέξανε για να βγει εις πέρας αυτή η γιορτή!
Αλλά περισσότερο θα συγχαρώ τους συμμετέχοντες οι οποίοι από όλες σχεδόν τις άκρες της χώρας δώσανε το παρών!:ok:
Παρόλες τις αντίξοες καιρικές προβλέψεις ήταν εκεί!:ok:
Και ο καιρός επίσης σύμμαχος...!
Όλοι οι θεοί του κόΖμου (που λέει και ο Στέργιος :happy:) ήταν μαζί σας!!!
Ο κόσμος αυτού του forum είναι σε υψηλό ποιοτικό επίπεδο και αυτό αποδεικνύεται κάθε φορά με κάθε τρόπο καθώς και από τις παρέες που έχουνε δημιουργηθεί εδώ μέσα οι οποίες κρατήσανε και κρατάνε...!
Λοιπόν την αφήνω ως εκκρεμότητα αυτή τη βόλτα διότι περάσατε απο μέρη που δεν τα έχω γυρίσει οπότε ελπίζω κάποια στιγμή να τα καταφέρω...
Πάντα όρθιοι και νά 'μαστε καλά να γυρνάμε!!!
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Μπραβο και στα δυο παιδια (Λευτερη και Γιωργο )για την οργανωση της βολτας !!! Παρολο το αγχος του ειχατε ολα πηγαν τελεια ! Μπραβο σας! Το κερασακι της τουρτας ηταν η διανυκτερευση της Κυριακης στο υπερλουξ καταφυγιο του Λαιλια οπου κλαψαμε απο το γελιο !
Να Ευχαριστουμε και απο εδω το Λαμπρο για τα γλυκα που μας εφερε απο τη Σαλονικη ( αν και ληγμενα ηταν τελεια χαχχαχ )

Παραθετω το μικρο καλλιτεχνικό μου φωτορεπορταζ και τα λεμε στην επομενη !


Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τουρμπίνες και άλογα. Τι άλλο να πεις........
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Σκεφτομαι δυο μερες τωρα να γραψω.Ο λογος ειναι πρωτον του οτι ροβολαω ακομα στα υγρα και στεγνα ασφαλτινα κατηφορια ( ενταξει και λιγο χωμα μεσα στην χασουρα μου εκει στην Ανω Βροντου) της Ξανθης της Δραμας των Σερρων κτλ. Δευτερον και η αφορμη για το σχολιο ειναι οτι λυπηθηκα αφανταστα απο την εμμονη και τοξικη επιθεση που εξαπολύει απο την εναρξη του ΟΝ καποιο ατομο και οι αυλικοι του εδω στην Θεσσαλονικη για την προσπαθεια και την υλοποίηση του AdvONride 2018. Λυπαμαι και οργιζομαι πιο πολυ για εμενα που δεν διεκρινα αυτους τους τοξικους ανθρωπους απο την αρχη (σ.σ. ηταν αυτοι οι οποιοι μου γνωρισαν το forum) βόλταρα μαζι τους ηπια καφεδες και μπυρες. Ειχα ακουσει αρκετα απο οσα ειχαν συμβει ελλειπα εκτος Ελλάδας συχνα αλλα και δεν ηταν δουλεια μου για να κρινω και να παρω θεση. Ομως ειλικρινά τετοια τοξινη και γλωσσοφαγιά δεν εχω ξαναζησει. Εχουν υπαρξει καυγαδες μπουκετα και κλωτσιες σε προ ιντερνετ εποχες σε διαφορες λεσχες που περασα αλλα και στην internet εποχη επισης. Υπηρχε ημερομηνια ληξης ομως και παντελονια με περιεχομενο.
Τα οσα ειχα να πω στους συντελεστες του 3ημερου τα ειπα απο κοντα οταν στα προσωπα του Γιωργου #Goukos και Λευτερη εβλεπα την ανησυχια και αγωνια αν ολα βαίνουν καλως.
Μπραβο μαγκες για την αγωνια σας τον κοπο σας και το ενδιαφερον σας για την διοργανωση-οργανωση και απο εδω.
Μπραβο σε οσους συμμετειχαν και εδωσαν χρωμα στο τριημερο.
Κρατειστε αυτο το παρειστικο και φιλικο περιβαλλον του forum. Σπανια θα το συναντησετε αλλου. Το λεω και το υπογραφω με σφραγιδα.
Χαρηκα ειλικρινα για οσους γνωρισα απο κοντα Δημητρη και Κωστα απο την Ξανθη (κανονιστε ρε θα σας ερθω καποια στιγμη) Τον κοντογειτονα μου στην Αθηνα με το τρομερο Multi 620 που πολλους ισως ξεχναω προς στιγμη.

Αφιερωμενο σε εκεινους που αψήφισαν καταιγιδες και τυφωνες που δεν ηρθαν ομως το παρακατω κομματι.




Υγ. Αντε ρε τι κανετε ακομα να ποσταρετε το AdvONride vol.2; Εχουμε καιρο μεχρι να βγει η χρονια!:D:D
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ θα πω 1200 +650 μπράβο σε όλους όσους ανέβηκαν και άλλους τόσους που δεν τα κατάφεραν, στην πολύ ωραία βόλτα που οργάνωσαν τα 2 όμορφα καρντασια με την στήριξη όλης της διαχειριστικής ομαδας.
Θα ήθελα να σταθώ στα νέα παιδιά που συνεχώς εμφανίζονται σε όλες τις βόλτες μας και εμπιστεύονται τον χώρο, σε πολύ δύσκολες καιρικές συνθήκες, στην άσφαλτο και στο χώμα.
Οι φίλοι από τα παλιά εκεί στα βόρεια, μου έλεγαν πόσο νέα και ευχάριστα παιδιά έχουν μαζευτεί εδώ μέσα, αφήνοντας μιζέρια και γκρίνια για άλλους.

Όταν εμπιστεύεσαι τους νέους θα σε εμπιστευτούν και αυτοί..... Οποτε το μέλλον του advride προβλέπεται ακόμα καλύτερο.

Μπράβο σε ολους..... Και ιδιαίτερα στο γερικο πουλί, που κατάφερε να οδηγήσει την μαύρη λαίλαπα.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
..... Και ιδιαίτερα στο γερικο πουλί, που κατάφερε να οδηγήσει την μαύρη λαίλαπα.
Μπραβο σε ολους σας.
Να βαλω κι εγω μια φωτο με το πουλι @Phoenix , μετα απο την οδηγηση της μαυρης λαίλαπας, με την τρομερη δυναμη.
Μακραίνει .....χέρια λέμε.

:hh::ha
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
απιστευτος ο παπους...αν και λιγο πιο μεγαλος απο τον θειοΚωστα ηταν...
Εγώ νόμιζα ότι έλεγε εσένα παππού.... Γιατί στη φώτο είσαι δεύτερος στη σειρά για "φύτεμα"!!
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
@John-Aigio θέλουμε δουλίτσα στο duck face !!!! Χαχαχαχαχαχα
Θα πω στον skliro να με μάθει

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black




Συνάντηση επί της ΕΟ στο ύψος της Μαλακάσας, ο 5ος της παρέας δεν έχει φώτο (@erpeto ) γιατί καθυστέρησε λίγο και φύγαμε μπαμ με το που ήρθε.
Spray νερού μέχρι Λαμία, μέχρι Χαλκίδα και λίγη ψυχάλα. Αυτό ήταν...
Φτάσαμε Βαρβάρα κατά τις 7 και κάτι










Μετά μπλέξαμε..... Η επόμενη φώτο είναι την άλλη μέρα:p
Αγκαλιές, φιλιά και ατέλειωτο γέλιο. Παρόντες ακόμα κι από νησιά, ο Αντώνης κι ο Ευθύμης! Κόντρα στα βαπόρια και στα κύματα...respect! Τους τα είπα και ιδιαιτέρως στο Παρανέστι.
Η ταβέρνα, "Το Αγνάντι", του κυρ Γιώργου και της φαμίλιας του μας αγκάλιασαν πραγματικά σα να μας ήξεραν χρόνια. Δεν περίπμενα τπτ λιγότερο από αυτούς τους ανθρώπους, που είχα 10 χρόνια να τους δω!
 
Top Bottom