advONride 2018..... the real adv story !!!!

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Σάββατο , μετά τα περιποιημένα καφεδάκια της κυρά Τασούλας, χωθήκαμε στα ανήλια του Κακκάβου και του Χολομώντα. Ανασυγκρότηση στην Αρναία, και βουρ για Σιθωνία.
Στη Σάρτη ο Μητσάρας @sartianos έγραψε τη δική του ιστορία , όπως αυτός ξέρει..... ;)







κι ιστορία οι παρέες......












 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black


να χαρώ παληκάρια!!!:cool::p


Όχι, δεν κάνετε λάθος!
Είναι πιο τρελός , από όσο δείχνει το μάτι του:p:roflmao: @pako1150

 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Mετά από στάσεις-φώτο σε Ιερισσό και Λέοντα, φτάσαμε στο στόχο για το Σάββατο



χωρίς φραπέ, τίποτα δε γίνεται σωστά! (αφού ;) )





 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Κι η νύχτα συνεχίστηκε με φαγοπότι, κατά τα γνωστά :)












μετά είχαμε συνέχεια με κάτι παλιοουίσκια και παλιόβοτκες..., αλλά από εκεί δεν έχω φώτο:roflmao::laugh:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Η συνέχεια, σε λίγο. Ή σε πολύ..., όποτε τέλος πάντων:p


Συνέχεια, ήρθε η ώρα.....:laugh:

Το πρωί μας βρήκε κάπως έτσι:



Η 4αδα των GS, με τη φορά δεικτών ωρολογίου έχουμε: @tamanaco -GSA, @erpeto GS, το δικό μου και του μπρο μου @giannisgs


Καφεδάκι ελληνικό από Γιώργη @erpeto



kαι κάτι προσκεκλημμένους...





Μετά ήρθε η ώρα του 1ου καφέ στη Σταυρούπολη, αφού περάσαμε από πανέμορφη διαδρομή στην περιοχή Δασικού χωριού!



φυσικά με συνοδεία μπουγάτσας (και απ τα 2 είδη..., δεν παίζουμε ;) ) κι ύστερα συνέχεια προς στενά Νέστου.
Σ αυτή τη βόλτα δεν έβγαλα καμιά φώτο σε δρόμο! Μόνο στις στάσεις. Όταν έβρεχε σιγά μη σταματήσω, κι όταν ήταν στεγνό, σιγά μην κόψω:roflmao::roflmao::roflmao:


Στις στάσεις όμως κάτι έγινε, έστω και με κινητό. Με @Goukos & @North_explorer παρόντες, δεν τόλμησα καν να πάρω τη Νίκον μαζί μου, αλλά ούτε κι αυτοί έκαναν πολλά πράγματα σε φώτο, λόγω άγχους διοργάνωσης... Λογικό ;)
Αλλά παίδες....:secret:να οργανωθούμε , έτσι;;;:p


Στο παρατηρητήριο πάνω από το Νέστο:





ξύριζε λιγουλάκι εκεί απάν'...:p





ΤΝΧ to @achalatsis για την τελευταία φώτο :)

Και τέλος της ημέρας για μας, στο Λισσε





Ένα μικρό τμήμα όσων έφτασαν με το 1ο γκρουπ στο οχυρό.
Και του χρόνου με υγεία μάγκες και έως τότε , θα βρεθούμε ξανά σε άσφαλτο και σε χώματα, διπλοί/μονοί, σε μονοήμερα ή πολυήμερα βολτάκια :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μην ανησυχείς έχουμε εμείς βίντεο και φώτο και ράμματα για τη γούνα σου .... Χαχαχχαχαχα
Δε θα σπασει η παραδοση!
Κανονιστε την πορεια σας νιατα...
Οτι γινεται στο βουνο, μενει στο βουνο!
Νομος ;)
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
Δεν θα την σπάσει κανένας την παράδοση, γιατί θα σταματήσουν όλοι να έρχονται στα βουνά:yew:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Εγώ νόμιζα ότι έλεγε εσένα παππού.... Γιατί στη φώτο είσαι δεύτερος στη σειρά για "φύτεμα"!!
:laugh::laugh::laugh::inlove:Ασε την κηπουρικη και κοιτα να κανεις κανενα σχολειο με το νεο παρταλι να μη σερνεσαι λογω...ηλικιας...ειναι της μόδας τα πριβε ζετεμ γκαμιτσκα λελο σκουλ αντβεντουρο...το νου σου στην ηλικια σου :inlove::p
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
:laugh::laugh::laugh::inlove:Ασε την κηπουρικη και κοιτα να κανεις κανενα σχολειο με το νεο παρταλι να μη σερνεσαι λογω...ηλικιας...ειναι της μόδας τα πριβε ζετεμ γκαμιτσκα λελο σκουλ αντβεντουρο...το νου σου στην ηλικια σου :inlove::p
Αλλαξε λαστιχα, δεν θελει αλλο σχολειο.
Τα παλια προλαβε και τα τετραγωνισε, ερχομενος Πειραια!! :ha
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Δε θα σπασει η παραδοση!
Κανονιστε την πορεια σας νιατα...
Οτι γινεται στο βουνο, μενει στο βουνο!
Νομος ;)
Δεν θα την σπάσει κανένας την παράδοση, γιατί θα σταματήσουν όλοι να έρχονται στα βουνά:yew:
Εννοια σας...:)το τοπικ ειναι ΑΥΣΤΗΡΑ ΣΥΝΤΟΝΙΖΟΜΕΝΟ και δεν θα δημοσιευθει τιποτις ...απο κει πανω...ΟΜΕΡΤΑ...:inlove::geek::punch:
ΥΓ...μπαναρονται ΚΑΙ διαχειρισθαι αμα χρειασθει δηλαδηΣΣΣ...το πιασατε το...υπονοουμενο:cool::p
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Τι να πω για τις βόλτες σας,; (τις βόλτες μας.)
Να περνάτε καλά και να χαμογελάτε πάντα.
Ελπίζω κάποια στιγμή να μου φύγει αυτή η φοβία μου για την άσφαλτο και να καταφέρω να έρθω μαζί σας.
Τα λέμε στα χώματα οπότε.
Που είναι πιο μαλακά.
Φίλα στα μούτρα

Οι παρακάτω στίχοι ανήκουν στον Θανάση Παπακωνσταντινου

Μου θυμίσουν τις βόλτες στα βουνά



Φορώ το μαγικό σκουφί, π'αόρατο με κάνει γλιστρώ απ'το σεντονάκι της να φύγω στα κρυφά. Σκοτάδι είναι, παγωνιά, στα σπίτια όλοι κοιμούνται μ'από τις γρίλιες όνειρα βγαίνουν και συναντιούνται Σκοτάδι είναι, παγωνιά, τα σπίτια ολόκλειστα.

Την πόλη αφήνω πίσω μου ξάγρυπνος κι αναμμένος απ'το γεφύρι του Ξηριά περνώ αλλοπαρμένος και φτάνω πάνω στο βουνό, ψηλά στο Γκουνταμάνι. Ομίχλη έχει, νότισαν τα γένια του Μπαμπάνη. και φτάνω πάνω στο βουνό, τα σπίτια ολόκλειστα.

Με καλοδέχθη το βουνό, μου φτιάχνει προσκεφάλι με κάπαρη, με ρίγανη, με μέντα και θυμάρι. Παρακαλεί και τ'άγρια που χάρη του χρωστάνε να μου κρατήσουν συντροφιά και να παραφυλάνε. Παρακαλεί και τ'άγρια, τα σπίτια ολόκλειστα.

Πουλιά της νύχτας τραγουδάν για να με νανουρίσουν και την ψυχή, που ανοίγεται στον ύπνο, να κερδίσουν. Και βλέπω όνειρα τρελά και τον ληστή Μπαμπάνη να τουφεκάει τον ουρανό, να κλαίει στο Γκουνταμάνι. Και βλέπω όνειρα τρελά, τα σπίτια ολόκλειστα

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Καλημέρες σε όλους.
Ενα ευχαριστώ, και χίλια, είναι λίγα στα παιδιά που οργάνωσαν αυτη τη γιορτή.
Μια γιορτή της παρέας πάνω απ' ολα.
Δυστυχώς φωτογραφίες δεν έβγαλα πάνω απο 5. Κυρίως γιατί έβλεπα συνεχώς γύρω μου DSLR, Go Pro κ Drones.

Ανυπομονώ να σας ξαναδώ όλους απο κοντά.

@Goukos ...shit happens

Υ.Γ. χορηγία του π'λιου ( @Phoenix ) κοντά στο Νευροκόπι...


Sent by my super duper secret pooper scooper
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Για εμένα και το Λευτέρη το advONride 2018 ξεκίνησε νωρίς νωρίς την Παρασκευή ...
Άφιξη κ.Κωστα και πλιου στη Θεσσαλονίκη για να παραλάβει το νέο όχημα ο Μανιακ...
Αφού ήπιαμε το πρωινό καφεδάκι μας με θέα τον ήρεμο Θερμαϊκό ανηφορίσαμε προς Χαλκιδική για να βρούμε τον Βασίλη στην κατοχή του οποίου ήταν το Domi... Η φιλοξενία του από άλλο πλανήτη πραγματικά ....

Μοναδικό φωτογραφικό ντοκουμέντο ... Το πλι οδηγεί τη μαύρη θύελλα και χαμογελάει ...


Στάλθηκε από τον επιχειρησιακό S7.....
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Στη συνέχεια μαζί με το Λευτέρη ανηφορίσαμε για Βαρβάρα να στήσουμε τα τσαντιρια μας και να περιμένουμε τον υπολοιπο κόσμο που ανέβαινε ...
Μόλις άρχισαν να φτάνουν οι πρώτοι πιάσαμε θέσεις στη ταβέρνα και αρχίσαμε σιγά σιγά με καφέ και γκαζοζα για να προετοιμάσουμε το στομάχι για αυτό που θα ερχόταν στη συνέχεια ....

ΥΓ Το φούξια και πορτοκάλι γράφουν υπέροχα στο φακό !!!!


Στάλθηκε από τον επιχειρησιακό S7.....
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Το Σάββατο το πρωί ξύπνημα και ατελείωτος χαβαλες στα σκηνακια....Κάποιος αλήτης έπαιξε και στρατιωτικό εγερτηριο... Δεν ξέρουμε ποιος ??!!! Ακόμα τον ψάχνουμε .... Πραγματικά αυτές οι πρωινές στιγμες με φίλους είναι ανεκτίμητες !!! Ξεκινάμε λοιπόν για μάζωξη στην Αρναία μετά από ένα μικρό οδηγικο κομματάκι μέσα στο δάσος . Στην Αρναία έγινε πρωινός ανεφοδιασμός στο στομάχι και στα τεποζιτα .... Μετά ξεκινάν τα ωραία ... Κατέβασμα δεύτερου ποδιού από Πόρτο Κουφό και συνάντηση στη Σάρτη για καφεδάκι . Ο Ρυθμός υπέροχος και ίσα που προλάβαμε να σταματήσουμε για 2-3 φωτό ....


Στάλθηκε από τον επιχειρησιακό S7.....
 
Top Bottom