AdvONride 2018!

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Με πιάνουν τα γέλια με τα OCD μου μερικές φορές.

ΠΧ, λέω τώρα, είναι 2000 χιλιόμετρα πάνω/κάτω το πράγμα, ας μην κυκλοφορώ τον Πήγασο και "του φάω το λάστιχο" μέχρι τότε γιατί δεν είναι στα πιο φρέσκα του έτσι και αλλιώς, αυτά τα ντάνλοπ καλά χρυσά και άγια αλλά βγάζουν δέκα χιλιάδες χιλιόμετρα περίπου, μετά τετραγωνίζουν άβολα και τι να κάνω που όλο ΕΟ μετακινούμαι.

Μετά λέω τι βλακείες, να πάω με το fazer που φοράει και το λαδοτύρι τουρουτουτού (το οποίο στάζει ΜΑΛΑΚΕΣ ΑΓΓΛΟΙ ΟΛΑ ΣΑΝ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΤΡΑΙΟΥΜΦ ΤΑ ΚΑΝΑΤΕ) αλλά γιατί να πάω με το fazer, αχρείαστα γρήγορο για τέτοια βόλτα άσε που αν λιώσω το πίσω λάστιχο του πήγασου στην βόλτα αυτήν μετά θα έχω δικαιολογία να βάλω φρέσκο για τα OFF.

Μετά λέω ποιά OFF ρε κουλομήτρο που μου θες και χώμα τρομάρα σου.

Και "κολλητά" στην ON έχει μελωδικές, παναχαϊκό, Θήβα, ποιός ξέρει τι άλλο και πρέπει να αποφασίσω τι στο καλό θα παίρνω για που. Καλά δεν ήμουν με ένα μηχανάκι για όλα; Τι αστείο και τούτο...
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Αχρείαστα γληγορο.... Σε ομαδική βόλτα του advride???
Ενδιαφέρον....
....και με το skliro μπροστα!!
:p:laugh:
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
@amyroukai Πω πω προβληματισμοί φιλαράκι, λοιπόν πάρε το fazer να είμαστε παρέα να πάρω και εγώ το cbr. Μου έφτιαξες τη μέρα με τους κλασσικούς μας προβληματισμούς, είμαστε σαν τις γυναίκες που ετοιμάζοντε για έξοδο, καλημέρα.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
@amyroukai Πω πω προβληματισμοί φιλαράκι, λοιπόν πάρε το fazer να είμαστε παρέα να πάρω και εγώ το cbr. Μου έφτιαξες τη μέρα με τους κλασσικούς μας προβληματισμούς, είμαστε σαν τις γυναίκες που ετοιμάζοντε για έξοδο, καλημέρα.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Η αρχική σκέψη (που έτσι θα γίνει εκτός απροόπτου) του να πάρω το "μικρό" είναι γιατί καταλήγει πιο ξεκούραστο στις πολλές ώρες λόγω θέσης οδήγησης και πιο ήσυχου μοτέρ/εξάτμισης. Με κουράζει το δούλεμά του στην ΕΟ αλλά αν το κάνω όπως σκέφτομαι και με στάση Σαλλλονίκη να δω κανέναν από τους παλιούς φίλους δεν θα έχει σημασία. Στην επιστροφή θα το σιχτιρίσω λίγο μόνο, αν γυρίσω όλο ΕΟ.

Μάνιακ καταλαβαίνω τι λες και πως το λες,. Έχω σταματήσει να "τρέχω" για πολλούς λόγους. Ας πούμε ότι ξεσυνήθισα κιόλας από ένα σημείο και μετά, οπότε σπάνια βρίσκομαι σε φάση κανίβαλου πλέον.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
ΟΧΙ παρθένος :p


αν και κάτι μου είχαν εξηγήσει ότι έχω εκεί, ξέρεις πως είναι αυτά, τα ξεχνάω σχεδόν πριν τα ακούσω. Overthinker, είναι νέο ζώδιο.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
ΟΧΙ παρθένος :p


αν και κάτι μου είχαν εξηγήσει ότι έχω εκεί, ξέρεις πως είναι αυτά, τα ξεχνάω σχεδόν πριν τα ακούσω. Overthinker, είναι νέο ζώδιο.
Παντως αν τελικα εισαι ζυγος.....τοτε πρεπει να αναθεωρησεις :p
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν έχω φτάσει εκεί ακόμα.

Να, το σύμπαν λέει "πάρε ένα μεγάλο ον-οφφ να τα κάνεις όλα και πούλα τα άλλα" ή κάτι τέτοιο παρεμφερές γιατί ως γνωστόν ένα μηχανάκι ίσον κανένα μηχανάκι πανεύκολα. Κάθε βδομάδα μου αρέσει άλλο και τελικά έχω καταλήξει σε τρία ον-οφ και ένα στριτ στην θεωρητική α-μπε-μπα-μπλομ wish list που με το ντενεκέ 700 και με το σκατέμ 700 του χρόνου θα τροποποιηθεί, εκτός αν μείνει ως έχει και φτιάξω το lego αφρικα 750 που είναι σπαρμένο σε αποθήκη/υπόστεγο/σαλόνι κάποια μέρα και προορίζεται για τρανσφόρμερ.


εδιτ: κάτι έχω ΚΑΙ στον ζυγό ναι.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Κατσε να ερθει ο Ερμης αναδρομος και θα σου πω εγω.....ΚΤΜ θα πας να παρεις!

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κατσε να ερθει ο Ερμης αναδρομος και θα σου πω εγω.....ΚΤΜ θα πας να παρεις!

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ρώτησα και έμαθα, ανάδρομοι τον Νοέμβρη, ένα 1290R παρακαλώ
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Αγόρια και Λελοι λίγο την προσοχή σας!!!!!



Για όλοι όσοι έχουν δηλώσει κατάλυμα στην διαμονή τους , θα πρέπει να επικοινωνησουν με τα ξενοδοχεία ξενώνες μόνοι τους για να είναι καλυμμένοι στο θέμα στέγασης εκτός από την Κυριακή το βραδύ που θα μείνουμε στο Ορειβατικό Καταφύγιο Λαϊλιά!

Παρασκευή
Για την Παρασκευή βράδυ, στις 28 / 09 στην Βαρβάρα Χαλκιδικής , υπάρχει ξενοδοχείο με το όνομα 'Αγιά Βαρβάρα' και έχει ενημερωθεί για την εκδρομή μας , όποτε άπλα παίρνετε και κλείνετε την διαμονή σας! καλό θα ήταν να έχετε συνεννοηθεί με ποιον ακόμη θέλετε να μείνετε στα δωμάτια , θα είναι πολύ πιο εύκολο!
Το τηλέφωνο του ξενοδοχείου είναι ( 6977891230 / 2372051262 ) Ζητάτε την κ. Μαρία Τσουκάλα , ιδιοκτήτρια του Ξενοδοχείου! Είναι στο κέντρο του χωριού!
άλλα κοντινά καταλύματα υπάρχουν στην Ολυμπιάδα και προς Αρναία άλλα είναι περίπου 20 χλμ από το χωρίο , ο καθένας μπορεί να κλείσει όπου θέλει !
Προαιρετικό την παρασκευή το βράδυ θα υπάρχει ταβέρνα να βρεθούμε όλοι να τα πούμε για το πρόγραμμα της εκδρομής !


Σάββατο
Για το Σάββατο το βράδυ η διαμονή θα γίνει στο Παρανέστι. Στο χωρίο υπάρχουν αρκετά καταλύματα . Μερικά είναι τα εξής :
1) Ξενοδοχείο Νέσσος τηλ( 2524 021021 ) 2) Hotel Philoxenia τηλ( 2524 022001 )
Μπαίνετε booking , παίρνετε τηλέφωνό , ότι θέλετε και κανονίζετε την διαμονή σας!
Οι σκηνατοι θα μείνουμε παραποτάμια του Νέστου!!!
Παλι θα υπάρχει προαιρετικό μπιφτέκι,,,, εεε φαγητό εννοώ !!!


Κυριακή

Η διανυκτερευση θα γίνει στον Λαιλιά , με σκοινάκια έξω από το καταφύγιο η μέσα στα δωμάτια του! Καλό θα ήταν μέχρι τις 15 Σεπτέμβρη να έχετε κλείσει ποιοι θα μείνετε στο καταφύγιο για να υπολογίσει ο άνθρωπος και τις ποσότητες φαγητού που πρέπει να έχει πάνω! Εδώ δεν χρειάζεται να πάρετε τηλέφωνο έχουμε επικοινωνήσει με το καταφύγιο εμείς!



Τα ακριβή σημεία για τα σκοινάκια για το Σάββατο και την Παρασκευή θα τα έχετε όλοι την άλλη βδομάδα, όπως επίσης σημεία και ώρες συνάντησης για την βόλτα , καφέ-φαγητά!

Και οι χάρτες χαλαααρρααααα , ¨Όλα θα γίνουν !!!!! θα τους έχετε τους τελικούς δοκιμασμένους κτλ !!!!

Αυτα τα λίγα !!!!


22 και ΣΗΜΕΡΑ λεμε............. ADV ON RIDE 2018!!! :yup::yup:
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για το Σάββατο το 1 και 3 είναι... ένα και το αυτό :p


τιμές έχετε ιδέα ή παίρνουμε και βλέπουμε;
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Για το Σάββατο το 1 και 3 είναι... ένα και το αυτό :p


τιμές έχετε ιδέα ή παίρνουμε και βλέπουμε;
Ναι παιδιά για το Σάββατο ειδικά δεν έχουμε άποψη στις τιμές μιας και έχει καταλύματα ! Νομίζω για το καταφύγιο είναι κοντά στα 10 ευρώ το άτομο, και για το δίκλινο στην Βαρβάρα κοντα στα 40 €!
Παίρνετε και κλείνετε ! οπού θέλετε! Δεν ξέρω ακριβείς τιμές να σας πω! μιας και ο καθένας μπορεί να κλείσει όπου θέλει !
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom