ADVonRIDE 2019 βορεια.. εσχατια του Μεγα αλεξανδρου

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Συγχαρητήρια σε ολους και ολες.
Στεργιο εβγαλες ενα AdvONride μονος σου απο την στιγμη της μιζας.
Περιμενουμε φωτο να ζηλεψουμε κι αλλο.
Πολλα μπραβο.
:friendship:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Συγχαρητήρια σε ολους και ολες.
Στεργιο εβγαλες ενα AdvONride μονος σου απο την στιγμη της μιζας.
Περιμενουμε φωτο να ζηλεψουμε κι αλλο.
Πολλα μπραβο.
:friendship:
Ευχαριστω για τα ωραια λογια αλλα πραγματικα ειναι τοσο υψηλο το επιπεδο των ανθρωπων εδω στον χωρο που δεν εκανα πολλα πραγματα και δρατω την ευκαιρια να τους ευχαριστησω ακομα μια φορα διοτι εκαναν και μενα που ειμαι η τελευταια τρυπα του ζουρνα να φενομαι καπως ........
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Πρώτη μου βόλτα με το Advride και σίγουρα όχι τελευταία!
Ευχαριστώ πολύ για την ωραία βόλτα και το ζεστό καλωσόρισμα. :crs:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Εγώ λέω να αφήσετε τα χαιδολογηματα και να βάλετε καμμια φώτο να δούμε όσοι κάτσαμε πίσω.... Λουγκρες:cautious:
ναρχωσουνα!!!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Για τον φοίνικα..



Advphone....
Το ειχε γραψει ετσι ακριβως:
Phoenix το μυθικό πουλί που αναγεννάτε απο τις στάχτες του.
:muted::roflmao::roflmao:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
...διοτι εκαναν και μενα που ειμαι η τελευταια τρυπα του ζουρνα να φενομαι καπως ........
Ναι αλλά χωρίς αυτήν δεν βγαίνει το κομμάτι...;)
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Το δικό μου advonride2019 ταξίδι ξεκίνησε μία μέρα νωρίτερα διότι δεν θα άντεχα για δεύτερη φορά να μείνω Καλαμπάκα χωρίς να επισκεφτώ τα Μετέωρα. Αφού κανονίστηκαν και άλλαξαν οι υποχρεώσεις μου στη δουλειά έκλεισα το hostel και ξεκίνησα Τετάρτη απόγευμα ώστε να έχω όλη την ημέρα της Πέμπτης στη διάθεσή μου να την ξοδέψω τριγυρνώντας στα Μετέωρα.





















 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Πέμπτη βράδυ είχαμε μια ωραία συνάντηση οι πρώτοι αφιχθεντες με τον thenos που ήρθε να μας δεί από την Ελάτη και ένα άλλο παλικάρι από τα Τρίκαλα. Αργά το βράδυ και αφού έπεσαν κάτι βεγγαλικά στο κέντρο της Καλαμπάκας ήρθαν και οι Χαλκιδέοι πεινασμένοι...

Παρασκευή πρωί ξεκινήσαμε για τη διαδρομή μας η οποία ήταν πάρα πολύ ωραία μέσα από ελληνικά χωριά που πρώτη φορά έβλεπα. Οι καθυστερήσεις όταν το γκρουπ είναι πολυαριθμο (πάνω από 20 μηχανές) είναι δεδομένες και για αυτό έγινε μία μικρή περικοπή του αρχικού πλάνου της βόλτας. τα σύνορα τα περάσαμε αρκετά εύκολα χωρίς καθυστέρηση και συνεχίσαμε σε μία χώρα που πρώτη φορά έμπαινα και που δεν είχα σκεφτεί ως τώρα να επισκεφτώ. Πάλι έγινε μία αλλαγή σχεδίων και η διαδρομή από Μπίτολα προς Μαύροβο παρότι απόφαση τελευταίας στιγμής αποδείχθηκε εξαιρετική. ωραίο τοπίο καταπράσινο ιδανικές θερμοκρασίες και στο δεύτερο κομμάτι της διαδρομής πολύ ωραία άσφαλτος. Το αρνητικό ήταν ότι έχει αρκετά φορτηγά που κάναν τις προσπεράσεις δύσκολες!

Δεν έχω πολλές φωτογραφίες από τη διαδρομή ίσως τα παιδιά που είχαν κάμερα στο κράνος να μπορέσουν να αποτυπώσουν τις εικόνες καλύτερα.









 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Γενικότερα όπως όλοι στο φόρουμ είχαμε καταλάβει ήταν ένα ταξίδι χωρίς ιδιαίτερη προετοιμασία για ανθρώπους που θέλουν να αποβάλλουν λίγο από τον ψυχαναγκασμό της οργάνωσης από πάνω τους όπως εγώ...

Η αναχώρηση η διαδρομή η διανυκτέρευση όλα αποφασιζόταν τελευταία στιγμή και περιέργως όλα είχανε ένα πολύ όμορφο αποτέλεσμα!

Η διανυκτέρευση στο Μαυροβο λοιπόν αποφασίστηκε εκείνη τη στιγμή πού φτάσαμε στον προορισμό μας σε ένα πολύ όμορφο ξενοδοχείο με spa παρακαλώ...! Τυχαία...πέτυχε!

Αρκετοι προτίμησαν το spa αν και οι μεγαλύτεροι σε ηλικία την έκαναν κατευθείαν για το εστιατόριο...
Κάτι ομαδικές φωτογραφίες έχουν τα αγόρια από τις εμπειρίες τους γύρω γύρω όλοι στο τζακούζι!!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom