ADVonRIDE 2019 βορεια.. εσχατια του Μεγα αλεξανδρου

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Ωραία βόλτα έγινε, αν έγιναν όλα χωρίς προετοιμασία. Έχει τα καλά τουκαι αυτό.


Αρκετοι προτίμησαν το spa αν και οι μεγαλύτεροι σε ηλικία την έκαναν κατευθείαν για το εστιατόριο...
Κάτι ομαδικές φωτογραφίες έχουν τα αγόρια από τις εμπειρίες τους γύρω γύρω όλοι στο τζακούζι!!
Εκεί, στο σπα, έχει παιχτεί όλο το ...κλμετρο (χιλιόμετρο) της εκδρομής. Και το μεγάλοι σε ηλικία. Χτύπημα κάτω απο την μέση :fun. Σαν τον μονόδρομο
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Η διαδρομή της Κυριακής είχε καεί εφόσον κάναμε άλλη διαδρομή το Σάββατο και έτσι επιλέξαμε την Κυριακή να κάνουμε την αρχικα σχεδιασμενη διαδρομή του Σαββάτου με αντίστροφη φορά.

Στην αρχή της βόλτας έγιναν κάποιες προσπάθειες για ομαδική φωτογραφια.

Δυστυχώς δεν έχω φωτογραφία που να είμαστε όλοι μαζί.









Πριν προχωρήσω στην άφιξη μας στην Οχρίδα θα περιμένω να ανέβουν από τα υπόλοιπα παιδιά οι ομαδικές φωτογραφίες στο Μαύροβο!
 
Τελευταία επεξεργασία:

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Η Οχρίδα πολύ μου άρεσε! Μία πολύ ήρεμη λίμνη και τριγύρω πράσινο. ένα γραφικό χωριουδάκι στην άκρη της και από πάνω ένα κάστρο. Θα ήθελα να ξαναπεράσω από εκεί, να επισκεφτώ το κάστρο, να κάνω βόλτα με τα ημερήσια καραβάκια σε όλη τη λίμνη που είναι τεράστια, αλλά και να τη γυρίσω με τη μηχανή γύρω-γύρω. Είμαι σίγουρη ότι θα έχει πολύ ωραίες διαδρομές.













 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Συνέχεια με επιστροφή στα πάτρια εδάφη και μία πολύ ωραία διαδρομή από Άγιο Αθανάσιο και Καϊμακτσαλάν! Στο δρόμο συναντήσαμε πολλές αγελάδες οι οποίες δεν έλεγαν να φύγουν από την άσφαλτο! Μάλλον είχαν ενημερωθεί ότι θα περασουν πολλά BMW και ήρθαν να μας συναντήσουν:p
Η άσφαλτος βέβαια αρκετά κακοποιημένη από το χιόνι του χειμώνα...






Άφιξη στα λουτρά Πόζαρ και βουρ για μπανάκι στη λίμνη με το ζεστό νερό και τον καταρράκτη! Οι πιο θαρραλέοι της παρέας έκαναν μπάνιο και στον κρύο καταρράκτη!!
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Η επόμενη μέρα μας βρίσκει σε απόλυτη χαλαρότητα καθώς η εκδρομή ουσιαστικά είχε φτάσει σχεδόν στο τέλος της.

Κάποιοι έπρεπε να αναχωρήσουν νωρίς και οι υπόλοιποι ξεκινήσαμε για Βεργίνα για να κλείσει ωραία ο κύκλος αυτού του ταξιδιού. Η διαδρομή προς Βεργίνα χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις. Ο αρχαιολογικός χώρος της Βεργίνας ωστόσο μας άφησε όλους με ανάμεικτα συναισθήματα τα οποία αποτυπώνονταν στο πρόσωπό μας κατά την έξοδο.



















Το ταξίδι ουσιαστικά είχε τελειώσει. Και ο δρόμος της επιστροφής είχε ξεκινήσει για άλλους απευθείας στο σπιτικό τους και για άλλους με ενδιάμεση στάση για φαγητό. Σε κάθε περίπτωση το ταξίδι είχε ολοκληρωθεί με επιτυχία!

Να είμαστε καλά να ξαναπάμε!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
vaelsod

Να γράφεις πιο συχνά.
 

Σφηκας

HAEISENBERG
Περιοχή
XALKIDA
Όνομα
Vasilis
Μοτό
BMW GS 1200 ADV LC
Η επόμενη μέρα μας βρίσκει σε απόλυτη χαλαρότητα καθώς η εκδρομή ουσιαστικά είχε φτάσει σχεδόν στο τέλος της.

Κάποιοι έπρεπε να αναχωρήσουν νωρίς και οι υπόλοιποι ξεκινήσαμε για Βεργίνα για να κλείσει ωραία ο κύκλος αυτού του ταξιδιού. Η διαδρομή προς Βεργίνα χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις. Ο αρχαιολογικός χώρος της Βεργίνας ωστόσο μας άφησε όλους με ανάμεικτα συναισθήματα τα οποία αποτυπώνονταν στο πρόσωπό μας κατά την έξοδο.



















Το ταξίδι ουσιαστικά είχε τελειώσει. Και ο δρόμος της επιστροφής είχε ξεκινήσει για άλλους απευθείας στο σπιτικό τους και για άλλους με ενδιάμεση στάση για φαγητό. Σε κάθε περίπτωση το ταξίδι είχε ολοκληρωθεί με επιτυχία!

Να είμαστε καλά να ξαναπάμε!
Μπράβο ρε Ελένη !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Η εκδρομη τολμησε κατι διαφορετικο κ βγηκε!!
Αυτο σημαινει πολλα κ μπραβο σε ολους όσους βοηθησαν και συμμετείχαν!!

Αναμενουμε λιγο ακομα φωτο-υλικο κ vaelsod την διεύθυνση του χοτελ στα Σκοπιά.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Η πραγματικοτητα ειναι οτι τα συνορα εχουν πια πεσει οι αποστασεις εχουν γινει ποιο κοντες και οι τιμες στις διπλανες γειτονιες ειναι κατα πολυ πιο φθηνες
Καποτε ηταν ολα τοσο μακρινα και απιαστα μα τωρα με λιγη οικονομικη οργανωση μπορουμε ολοι να παμε πιο περα
Για να κατανοησουμε καλυτερα τον τοπο μας ειναι καλο να δουμε και αλλες κουλτουρες αλλα εθιμα αλλους πολιτιζμους κατα καποιο τροπο
Καποιος ειπε οτι η καλυτερη επενδυση του ανθρωπου ειναι τα ταξιδια ακομα και απο την συμβατικη μορφωση ,το ασπαζομαι
Μου αρεσουν οι προκλησεις και αισθανθηκα υπεροχα που επεισα καποιους να κανουν το πρωτο βημα περα απο τα συνορα τους ,ο κοΖμος ειναι μικρος κατα την δικη μου προσεγγιση και ο ανθρωπος και οι δυνατοτητες του δεν εχουν ορια
Εχω ταξιδεψει λιγο, και ευχομαι να ταξιδεψω ακομα πιο πολυ, διοτι νομιζω οτι εχω γινει κατιτις καλυτερος, αυτο θελω να το μεταλαμπαδεψω και ετσι θα συνεχισω να οδηγω και αλλους οσους πιο πολλους μπορω να περνανε τα συνορα τους και να δημιουργουν αλλα
Τα βαλκανια για μενα ειναι ο τοπος μας, ισως, το εχω γραψει ξανα, μα το επαναφερω, μου αρεσει περισσοτερο το Βαλκανιος παρα το Ευρωπαιος
Αυτο το μειγμα βυζαντινης ανατολης και δυσης εχει πολυ ενδιαφερον για μενα και εξηγει πολλα για το μελλον μας .........

αντε να δουμε ποτε και ποιος θα βαλει τις φωτο ....και τα βιδεα......
 

Giorgopro

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM 640 Adv. 1999
Μπράβο Στέργιο, αντε να δω πότε θα είσαι έτοιμος για την Ανατολή.
Οχι την εγγύς, την άλλη...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μπράβο Στέργιο, αντε να δω πότε θα είσαι έτοιμος για την Ανατολή.
Οχι την εγγύς, την άλλη...
ευχαριστω, αλλα ενας απλος εξυπηρετητης ειμαι, μελος της ομαδας, η ομαδα πανω απο ολα!!!!
και ετοιμαζω το επομενο ..........
 

alexopoulos.s

Flying Farmer
Περιοχή
Volos / Palaiochori Kalampakas
Όνομα
sotirios
Μοτό
R 1200GS 08
Pho
ευχαριστω, αλλα ενας απλος εξυπηρετητης ειμαι, μελος της ομαδας, η ομαδα πανω απο ολα!!!!
και ετοιμαζω το επομενο ..........
Phoenix το καλοκαιρι περιμενω οργανωση για transfagarasan romania
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
ευχαριστω, αλλα ενας απλος εξυπηρετητης ειμαι, μελος της ομαδας, η ομαδα πανω απο ολα!!!!
και ετοιμαζω το επομενο ..........
Ένα δάκρυ έφυγε :D παλιοχαρακτήρα, μαλλιά αλήτη....
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Νομίζω ήταν από τις βόλτες που από λάθος υπολογισμό χρόνου την έχασα...:sorry:
Επιφυλάσσομαι να την κάνω κάποια στιγμή στο μέλλον...
Συγχαρητήρια στο εμπνευστή της βόλτας Phoenix καθώς και σε όσους συμμετείχαν...
Η καλή παρέα είναι το βασικό συστατικό της επιτυχίας της και τα υπόλοιπα περνούν σε δεύτερη μοίρα κατ'εμε...
vaelsod ωραία κείμενα και φωτό...!:ok:
Στις επόμενες...:friendship:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Η πραγματικοτητα ειναι οτι τα συνορα εχουν πια πεσει οι αποστασεις εχουν γινει ποιο κοντες και οι τιμες στις διπλανες γειτονιες ειναι κατα πολυ πιο φθηνες
Καποτε ηταν ολα τοσο μακρινα και απιαστα μα τωρα με λιγη οικονομικη οργανωση μπορουμε ολοι να παμε πιο περα
Για να κατανοησουμε καλυτερα τον τοπο μας ειναι καλο να δουμε και αλλες κουλτουρες αλλα εθιμα αλλους πολιτιζμους κατα καποιο τροπο
Καποιος ειπε οτι η καλυτερη επενδυση του ανθρωπου ειναι τα ταξιδια ακομα και απο την συμβατικη μορφωση ,το ασπαζομαι
Μου αρεσουν οι προκλησεις και αισθανθηκα υπεροχα που επεισα καποιους να κανουν το πρωτο βημα περα απο τα συνορα τους ,ο κοΖμος ειναι μικρος κατα την δικη μου προσεγγιση και ο ανθρωπος και οι δυνατοτητες του δεν εχουν ορια
Εχω ταξιδεψει λιγο, και ευχομαι να ταξιδεψω ακομα πιο πολυ, διοτι νομιζω οτι εχω γινει κατιτις καλυτερος, αυτο θελω να το μεταλαμπαδεψω και ετσι θα συνεχισω να οδηγω και αλλους οσους πιο πολλους μπορω να περνανε τα συνορα τους και να δημιουργουν αλλα
Τα βαλκανια για μενα ειναι ο τοπος μας, ισως, το εχω γραψει ξανα, μα το επαναφερω, μου αρεσει περισσοτερο το Βαλκανιος παρα το Ευρωπαιος
Αυτο το μειγμα βυζαντινης ανατολης και δυσης εχει πολυ ενδιαφερον για μενα και εξηγει πολλα για το μελλον μας .........

αντε να δουμε ποτε και ποιος θα βαλει τις φωτο ....και τα βιδεα......
Εγραψες αγαπη
 
Top Bottom