ADVonRide 2019 -27/28/29-09

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλη διασκέδαση και να προσέχετε.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλό δρόμο και καλή επιστροφή...!:trt:
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Δυστυχώς η βόλτα "χλόμιασε" για μένα.

Καλά να περάσετε και φρόνιμα... :D
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Εγώ το καλοκαίρι που πέρασα 9 χώρες Βαλκάνια-Ευρώπη όλα με κάρτα δεν είχα ποιο θέμα! Στο σύνολο να έδωσα και κανα 20ρικο παραπάνω για προμήθεια . Να τονίσω βέβαια ότι το 20ρικο ήταν για όλες της συναλλαγές και για της 12 μέρες , ουσιαστικά τίποτα


Sent from my iPhone using Tapatalk
δεν μιλαω για προμηθεια που ειναι σχεδον μηδενικη στην τραπεζα που συναλλάσσομαι. Εκανα λογαριασμο στην Ουγγαρια πχ 1000 φιορινια με μεση ισοτιμια 334 F/1 Ευρω. Τι εκαναν καποιοι πονηροι. Χρεωναν πριν περασουν στην καρτα οσα ευρω εβγαζαν αυτοι με δικη τους ισοτιμια οτι γουσταρα δηλ πριν περασουν το ποσο στην καρτα και περνουσαν χρεωση σε ευρω συμφωνα με την δικη τους ισοτιμια χωρις να χρεωσουν φιορινια απευθειας και η μετατροπη να γινει απο την VISA. Αυτο γινοταν συνεχεια στην Ουγγαρια μεχρι που τους πηρα χαμπαρι και εκανα φασαρια. Στην Κροατια επισης μου το εχουν κανει αλλα και στα Σκοπια. Χρονια τωρα και εγω δεν εδινα σημασια μεχρι που εκανα αντιπαραβολη τιμες καταλογου με λογαριασμο χρεωσης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Theo.dallas

Μέλος
Περιοχή
Κατερίνη
Όνομα
Θεοδόσης
Μοτό
Multistrada Enduro 1200
Ξεκινάω το πρωί από Κατερίνη, είναι κάνας άλλος από βόρεια, Θεσ/νικη κτλ να πάμε παρέα??
Καλαμπάκα που σας βρίσκω?
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
δεν μιλαω για προμηθεια που ειναι σχεδον μηδενικη στην τραπεζα που συναλλάσσομαι. Εκανα λογαριασμο στην Ουγγαρια πχ 1000 φιορινια με μεση ισοτιμια 334 F/1 Ευρω. Τι εκαναν καποιοι πονηροι. Χρεωναν πριν περασουν στην καρτα οσα ευρω εβγαζαν αυτοι με δικη τους ισοτιμια οτι γουσταρα δηλ πριν περασουν το ποσο στην καρτα και περνουσαν χρεωση σε ευρω συμφωνα με την δικη τους ισοτιμια χωρις να χρεωσουν φιορινια απευθειας και η μετατροπη να γινει απο την VISA. Αυτο γινοταν συνεχεια στην Ουγγαρια μεχρι που τους πηρα χαμπαρι και εκανα φασαρια. Στην Κροατια επισης μου το εχουν κανει αλλα και στα Σκοπια. Χρονια τωρα και εγω δεν εδινα σημασια μεχρι που εκανα αντιπαραβολη τιμες καταλογου με λογαριασμο χρεωσης.
Ποση ηταν η διαφορα οικονομικα σε μια συναλαγη τον 10€ ;

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Σφηκας

HAEISENBERG
Περιοχή
XALKIDA
Όνομα
Vasilis
Μοτό
BMW GS 1200 ADV LC
δεν μιλαω για προμηθεια που ειναι σχεδον μηδενικη στην τραπεζα που συναλλάσσομαι. Εκανα λογαριασμο στην Ουγγαρια πχ 1000 φιορινια με μεση ισοτιμια 334 F/1 Ευρω. Τι εκαναν καποιοι πονηροι. Χρεωναν πριν περασουν στην καρτα οσα ευρω εβγαζαν αυτοι με δικη τους ισοτιμια οτι γουσταρα δηλ πριν περασουν το ποσο στην καρτα και περνουσαν χρεωση σε ευρω συμφωνα με την δικη τους ισοτιμια χωρις να χρεωσουν φιορινια απευθειας και η μετατροπη να γινει απο την VISA. Αυτο γινοταν συνεχεια στην Ουγγαρια μεχρι που τους πηρα χαμπαρι και εκανα φασαρια. Στην Κροατια επισης μου το εχουν κανει αλλα και στα Σκοπια. Χρονια τωρα και εγω δεν εδινα σημασια μεχρι που εκανα αντιπαραβολη τιμες καταλογου με λογαριασμο χρεωσης.
Ok δεν σε αμφησβητο αλά δεν το συνάντησα αυτό το πράγμα... αν και σε κάθε συναλλαγή με ρωταγαν σε ευρώ παράδειγμα η κουνα πχ στην κροατια το ίδιο και Πολωνία! Η μόνη απατεωνιά ήταν Ουγγαρία αν πήγαινες να κανεις συνάλλαγμα στα μηχανήματα με την κάρτα εκεί σε έσκιζαν....
Ε και πιστεύω τώρα στα σκοπιά μια δυο μέρες πόσες συναλλαγές να γίνουν δεν νομίζω να υπάρχει μεγάλο θέμα...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
n26 & revolut δεν κρατάνε προμήθεια στην αλλαγή νομίσματος. Επίσης στην Τουρκία με τη n26 είχες δυνατότητα ανάληψης απο τα ατμ ευρω και τλ, σε ρωτούσε το ατμ. Δείτε αν βολεύει για το μέλλον.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εν τέλει θα μαζευτείτε κάπου συγκεκριμένα το απόγευμα ή θα βρίσκεστε ατάκτως ερριμμένοι πέριξ της Καλαμπάκας...?
 

Τσακάλι

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS
Honda Sh 150
Εν τέλει θα μαζευτείτε κάπου συγκεκριμένα το απόγευμα ή θα βρίσκεστε ατάκτως ερριμμένοι πέριξ της Καλαμπάκας...?
Θανάση πόση ώρα είσαι από Ελάτη;
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Εν τέλει θα μαζευτείτε κάπου συγκεκριμένα το απόγευμα ή θα βρίσκεστε ατάκτως ερριμμένοι πέριξ της Καλαμπάκας...?
Με τον πλοηγό που έχουν μπλέξει η καλύτερη περίπτωση θα είναι να έρθουν ατάκτως . Την χειρότερη δεν την αναφέρω μπορείτε να τη φανταστείτε :laugh:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Με τον πλοηγό που έχουν μπλέξει η καλύτερη περίπτωση θα είναι να έρθουν ατάκτως . Την χειρότερη δεν την αναφέρω μπορείτε να τη φανταστείτε :laugh:
Ευτυχώς να λες που Καλαμπάκα υπάρχει μόνο μία... :fun
 

Τσακάλι

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS
Honda Sh 150
Περισσεύει σε κανέναν ένα ζευγάρι μπότες και κανένα κράνος γιατί δεν τα βγάζει με τίποτα....


Στάλθηκε από το SM-A405FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom