Advride και Ομαδικές αγορές για τα μέλη

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Bλεπω με μεγαλη χαρα και ικανοποιηση ενα μεγαλο αριθμο αναβατων να θελει να συμμετασχει σε σχολεια χωματινης οδηγησης.
Το advride εχει αλλωστε προνοησει απο την αρχη της λειτουργιας του κι εχει εξασφαλισει ειδικο χωρο για τις σχολες που αναλαμβανουν τη διενεργεια αυτων.
http://www.advride.gr/fotoadv/Εκπαίδευση.65/
Στο χωρο αυτο καθε Σχολη που πιθανον ενδιαφερεται να κοινοποιησει λεπτομερειες για τα μαθηματα για το περιεχομενο τους για την τιμολογιακη της πολιτικη
και γενικοτερα να προσελκυσει με καθε τροπο τους αναβατες που συμμετεχουν στο forum, εχει απο την διαχειριστικη ομαδα το ελευθερο να το πραξει.
Μεσα στο σχετικο thread της καθε Σχολης θα μπορειτε να μαθετε με καθε λεπτομερεια σε ποιο επιπεδο μαθηματων σας επιτρεπεται να συμμετασχετε,μεθοδολογια εκπαιδευσης,μεγιστο αριθμο συμμετοχων, ημερομηνιες, κοστη, αναγκες σε εξοπλισμο και ελαστικα και πολλα πολλα ακομα που ειναι μεν λεπτομερειες αλλα ειναι και αυτα που κανουν τη διαφορa.
Ειμαι σιγουρος πως οι επαγγελματιες εχουν πληρη εικονα του τι συμβαινει αυτη τη στιγμη μεσα στο παρον αλλα και σε ολο το forum γενικοτερα, η εποχη ειναι η πλεον καταλληλη για να μας προσεγγισουν,καλη τους επιτυχια:)


p.s.
Να προλαβω μια βασικη απορια σας λεγοντας αναγκαστικα και εδω πως η επταμελης διαχειριστικη ομαδα του advride
εχει ως μοναδικη της ασχολια την εξασφαλιση της απροσκοπτης λειτουργιας του forum σε τεχνικο αλλα και νομικο επιπεδο.
Πουθενα σε αυτα της τα καθηκοντα τα οποια εχουν συμφωνηθει και περιγραφει με καθε λεπτομερεια στο συμφωνητικο ιδρυσης του ιστοτοπου (μια σχετικα αχαρη αλλα απαραιτητη διαδικασια) δεν εντασσεται για απολυτως ευνοητους λογους η επικοινωνια με εμπορους κ επαγγελματιες του χωρου της μοτοσυκλετας για την εξασφαλιση οποιασδηποτε
''ευνοικης'' μεταχειρισης προς τα μελη και τη διενεργεια ομαδικων αγορων προιοντων ή υπηρεσιων.
Θα πρεπει να καταλαβουμε ολοι οτι τα παραπανω φυλλασονται ως ''κορη οφθαλμου'' απο ολους μας, και τους σχεδον 1500 που το φεραμε εδω που το φεραμε,αν θελουμε να το κρατησουμε ''οπως αγαπαμε να το βλεπουμε'' σε βαθος χρονων.
Ευχαριστω για τον χρονο σας.
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
http://www.advride.gr/fotoadv/Εκπαίδευση.65/

Ειμαι σιγουρος πως οι επαγγελματιες εχουν πληρη εικονα του τι συμβαινει αυτη τη στιγμη μεσα στο παρον αλλα και σε ολο το forum γενικοτερα, η εποχη ειναι η πλεον καταλληλη για να μας προσεγγισουν,καλη τους επιτυχια:)
Ερωτηση .


Κατανοω απολυτα τα περι απροσκοπτης λειτουργιας του forum και μη επαφη διαχειριστων-η με οποιοδήποτε εμπορο.

Αλλα θελω να πω...

Ειμαστε δεκα ,δεκαπεντε,είκοσι νοματαίοι που ενδιαφερόμαστε για καποιο tranning,εχει υπάρξει κάποια σχετικη ενημέρωση απο κάποιον διαχειριστή, προς τις εκπαιδευτικές σχόλες που υπαρχουν και λειτουργουν ή περιμενουμε να βρουν το forum και να μας δωσουν προσφρορα μόνοι τους; (καποια στιγμη)


Φιλικα ,Παναγιωτης .
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Εδω κάναμε powerbuy τις βάσεις για τα κτμ (που το ανέλαβα εγώ) χωρίς να μας πει κανεις τιποτα... 10 άτομα έτσι...
Τώρα που ειναι σχεδόν 40 άτομα μέσα σε μια μερα και ειναι και κατι που αφορά την ασφάλεια μας δεν μπορούμε να το οργανώσουμε να παρει κάποιος προσφορές απο 2-3-5 επαγγελματίες και να αποφασίσουμε τι μας ταιριάζει;; Στο κατω κατω για μην θεωρηθεί κομπίνα (που εγώ εμπιστεύομαι απόλυτα τον @gsmaniac) ας μας κάνουν προσφορές με κλειστούς φακέλους...
Δεν προσπαθώ να επηρεάσω και δεν ξερω και πολύ καλα τα νομικά των forum αλλα αυτή ειναι η γνώμη μου...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Bλεπω με μεγαλη χαρα και ικανοποιηση ενα μεγαλο αριθμο αναβατων να θελει να συμμετασχει σε σχολεια χωματινης οδηγησης.
Το advride εχει αλλωστε προνοησει απο την αρχη της λειτουργιας του κι εχει εξασφαλισει ειδικο χωρο για τις σχολες που αναλαμβανουν τη διενεργεια αυτων.
http://www.advride.gr/fotoadv/Εκπαίδευση.65/
Στο χωρο αυτο καθε Σχολη που πιθανον ενδιαφερεται να κοινοποιησει λεπτομερειες για τα μαθηματα για το περιεχομενο τους για την τιμολογιακη της πολιτικη
και γενικοτερα να προσελκυσει με καθε τροπο τους αναβατες που συμμετεχουν στο forum, εχει απο την διαχειριστικη ομαδα το ελευθερο να το πραξει.
Μεσα στο σχετικο thread της καθε Σχολης θα μπορειτε να μαθετε με καθε λεπτομερεια σε ποιο επιπεδο μαθηματων σας επιτρεπεται να συμμετασχετε,μεθοδολογια εκπαιδευσης,μεγιστο αριθμο συμμετοχων, ημερομηνιες, κοστη, αναγκες σε εξοπλισμο και ελαστικα και πολλα πολλα ακομα που ειναι μεν λεπτομερειες αλλα ειναι και αυτα που κανουν τη διαφορa.
Ειμαι σιγουρος πως οι επαγγελματιες εχουν πληρη εικονα του τι συμβαινει αυτη τη στιγμη μεσα στο παρον αλλα και σε ολο το forum γενικοτερα, η εποχη ειναι η πλεον καταλληλη για να μας προσεγγισουν,καλη τους επιτυχια:)


p.s.
Να προλαβω μια βασικη απορια σας λεγοντας αναγκαστικα και εδω πως η επταμελης διαχειριστικη ομαδα του advride
εχει ως μοναδικη της ασχολια την εξασφαλιση της απροσκοπτης λειτουργιας του forum σε τεχνικο αλλα και νομικο επιπεδο.
Πουθενα σε αυτα της τα καθηκοντα τα οποια εχουν συμφωνηθει και περιγραφει με καθε λεπτομερεια στο συμφωνητικο ιδρυσης του ιστοτοπου (μια σχετικα αχαρη αλλα απαραιτητη διαδικασια) δεν εντασσεται για απολυτως ευνοητους λογους η επικοινωνια με εμπορους κ επαγγελματιες του χωρου της μοτοσυκλετας για την εξασφαλιση οποιασδηποτε
''ευνοικης'' μεταχειρισης προς τα μελη και τη διενεργεια ομαδικων αγορων προιοντων ή υπηρεσιων.
Θα πρεπει να καταλαβουμε ολοι οτι τα παραπανω φυλλασονται ως ''κορη οφθαλμου'' απο ολους μας, και τους σχεδον 1500 που το φεραμε εδω που το φεραμε,αν θελουμε να το κρατησουμε ''οπως αγαπαμε να το βλεπουμε'' σε βαθος χρονων.
Ευχαριστω για τον χρονο σας.
Μπορεις να μου εξηγήσεις το πλάνο με το οποίο θα ερθουμε σε επαφή με τους επαγγελματίες και την οργανωση του κοζμου σε τμήματα κλπ
Διότι δεν κατάλαβα !!!
Απο την άλλη στον Όλυμπο έβαλες κανονικά τιμοκατάλογο οςο αφορα το καταφυγιο κλπ
Εκει μαλλον επειδη τα κανόνισες εσυ τηρηθηκαν οι κανόνες του φόρουμ !!!!
 
Last edited by a moderator:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ερωτηση .


Κατανοω απολυτα τα περι απροσκοπτης λειτουργιας του forum και μη επαφη διαχειριστων-η με οποιοδήποτε εμπορο.

Αλλα θελω να πω...

Ειμαστε δεκα ,δεκαπεντε,είκοσι νοματαίοι που ενδιαφερόμαστε για καποιο tranning,εχει υπάρξει κάποια σχετικη ενημέρωση απο κάποιον διαχειριστή, προς τις εκπαιδευτικές σχόλες που υπαρχουν και λειτουργουν ή περιμενουμε να βρουν το forum και να μας δωσουν προσφρορα μόνοι τους; (καποια στιγμη)


Φιλικα ,Παναγιωτης .
Εδω κάναμε powerbuy τις βάσεις για τα κτμ (που το ανέλαβα εγώ) χωρίς να μας πει κανεις τιποτα... 10 άτομα έτσι...
Τώρα που ειναι σχεδόν 40 άτομα μέσα σε μια μερα και ειναι και κατι που αφορά την ασφάλεια μας δεν μπορούμε να το οργανώσουμε να παρει κάποιος προσφορές απο 2-3-5 επαγγελματίες και να αποφασίσουμε τι μας ταιριάζει;; Στο κατω κατω για μην θεωρηθεί κομπίνα (που εγώ εμπιστεύομαι απόλυτα τον @gsmaniac) ας μας κάνουν προσφορές με κλειστούς φακέλους...
Δεν προσπαθώ να επηρεάσω και δεν ξερω και πολύ καλα τα νομικά των forum αλλα αυτή ειναι η γνώμη μου...



Φυσικά όλα θα τρέξουν όπως το περιμένουν όλοι όσοι δηλώσαν (κι εγώ μαζί) στο παρόν θέμα κι όσοι ακόμα έχουν την πρόθεση να το κάνουν, ανεξαρτήτως της αδυναμίας ή/και μη πρόθεσης του @paschalis να ασχοληθεί. Είναι ούτως ή άλλως ανακόλουθος με τις πράξεις του όπως έχει ήδη γράψει πιο πάνω ο Στέργιος @Phoenix , τόσο στο θέμα του Ολύμπου , όσο και στα ασφάλτινα με το camping στην Καλαμπάκα κλπ. Κι εκείνοι επαγγελματίες είναι, αλλά δεν μπήκαν να κάνουν προσφορές κ.ο.κ.
Μην αναλώνεστε σε εξηγήσεις, δεν υπάρχει λόγος! ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μπορεις να μου εξηγήσεις το πλάνο με το οποίο θα ερθουμε σε επαφή με τους επαγγελματίες και την οργανωση του κοζμου σε τμήματα κλπ
Διότι δεν κατάλαβα !!!
Απο την άλλη στον Όλυμπο έβαλες κανονικά τιμοκατάλογο οςο αφορα το καταφυγιο κλπ
Εκει μαλλον επειδη τα κανόνισες εσυ τηρηθηκαν οι κανόνες του φόρουμ !!!!


Μια χαρά Στέργιο!
Πάμε ως αρχικό σχέδιο ;)

Ανοίγω αυτό το Θέμα για να δούμε πόσοι ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν σε ένα μάθημα ασφαλούς οδήγησης στο χωμα.
Από παλαιότερες συμμετοχές μου γνωρίζω ότι τα μαθήματα αυτά γίνονται μέχρι κάποιον αριθμό αναβατων.
Αν μαζευτούμε πολλοί θα γίνουν παραπάνω από ένα γκρουπ.
Το θέμα ανοίγεται για να κανουμε μια διερεύνηση συμμετοχών, ώστε να πετύχουμε την καλύτερη δυνατή τιμή από τις σχολές.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Εδω κάναμε powerbuy τις βάσεις για τα κτμ (που το ανέλαβα εγώ) χωρίς να μας πει κανεις τιποτα... 10 άτομα έτσι...
Τώρα που ειναι σχεδόν 40 άτομα μέσα σε μια μερα και ειναι και κατι που αφορά την ασφάλεια μας δεν μπορούμε να το οργανώσουμε να παρει κάποιος προσφορές απο 2-3-5 επαγγελματίες και να αποφασίσουμε τι μας ταιριάζει;; Στο κατω κατω για μην θεωρηθεί κομπίνα (που εγώ εμπιστεύομαι απόλυτα τον @gsmaniac) ας μας κάνουν προσφορές με κλειστούς φακέλους...
Δεν προσπαθώ να επηρεάσω και δεν ξερω και πολύ καλα τα νομικά των forum αλλα αυτή ειναι η γνώμη μου...
Φυσικά όλα θα τρέξουν όπως το περιμένουν όλοι όσοι δηλώσαν (κι εγώ μαζί) στο παρόν θέμα κι όσοι ακόμα έχουν την πρόθεση να το κάνουν, ανεξαρτήτως της αδυναμίας ή/και μη πρόθεσης του @paschalis να ασχοληθεί. Είναι ούτως ή άλλως ανακόλουθος με τις πράξεις του όπως έχει ήδη γράψει πιο πάνω ο Στέργιος @Phoenix , τόσο στο θέμα του Ολύμπου , όσο και στα ασφάλτινα με το camping στην Καλαμπάκα κλπ. Κι εκείνοι επαγγελματίες είναι, αλλά δεν μπήκαν να κάνουν προσφορές κ.ο.κ.
Μην αναλώνεστε σε εξηγήσεις, δεν υπάρχει λόγος! ;)
Να μια ωραια εξελιξη,βλεπω προθεση απο δυο μελη να παρουν τα ηνια να τρεξουν το θεμα με τις σχολες
να συγκρινουν υπηρεσιες κλπ να χωρισουν τους ενδιαφερομενους σε τμηματα και να αρχισει το μαθημα!!!!!


p.s.
@forester, η αναφορα σου στα εκδρομικα φτυνει βασικους αρχες που αφορουν το διαλογο μεταξυ των μελων επειδη περιεχει εναν κουβα ανακριβειες αλλα προηγειται απο σενα ο συνδιαχειριστης @Phoenix που μετεφερε το ποστ του @alx_k ως δικο μου:hungover:
Ελα ομως που και στις δυο περιπτωσεις το μονο που θα μετρω ειναι διπλος χαμενος χρονος -ο δικος μου και των μελων- οποτε καλο βραδυ:)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Να μια ωραια εξελιξη,βλεπω προθεση απο δυο μελη να παρουν τα ηνια να τρεξουν το θεμα με τις σχολες
να συγκρινουν υπηρεσιες κλπ να χωρισουν τους ενδιαφερομενους σε τμηματα και να αρχισει το μαθημα!!!!!


p.s.
@forester, η αναφορα σου στα εκδρομικα φτυνει βασικους αρχες που αφορουν το διαλογο μεταξυ των μελων
περιεχει εναν κουβα ανακριβειες αλλα προηγειται απο σενα ο συνδιαχειριστης @Phoenix που μετεφερε το ποστ του @alx_k ως δικο μου:hungover:
Ελα ομως που και στις δυο περιπτωσεις το μονο που θα μετρω ειναι διπλος χαμενος χρονος -ο δικος μου και των μελων- οποτε καλο βραδυ:)
Με λίγα λόγια το γύρισες παλι στο καλαματιανό
Τεσπα μετα απο τόσα χρονια που σε ξερω μπορω να σε καταλάβω
Οςο αφορα αυτο που κανονισε ο Αλέξης με το καταφυγιο καλα εκανε !!!
Μπορει να εχουμε διαφορετικές σκέψεις στην διαχειρηση του φόρουμ αλλα τον εμπιστεύομαι και τον σέβομαι και σαν ανθρωπο και σαν διαχειρηστη
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
To ΑDVride.gr οταν το βρηκα στην αναζητηση ενος διαδικτυακου χωρου να λεω δυο κουβεντες με ανθρωπους με ιδια χνωτα,εξαρχης μού εδωσε την εντυπωση της μεταφοράς στο πληκτρολογιο και στις οθονες,της βόλτας στο βουνο...που παντα αγαπαω και γουσταρω.

...Εκει,οταν βγαινουμε με τα μηχανακια,τυχαινει πολλες φορες να πεφτει καποιος...η κακια στιγμη το λεμε οι χωματινοι.
Στην κακια στιγμη ποτέ δεν εχει συνεχισει καποιος μόνος του...ποτέ δεν εχουμε σκυψει πανω απο αυτον που επεσε να δουμε ποιος ειναι μεσα απο το κρανος...ποτέ δεν εχουμε πει ρε μαλ@κα τι πας και πεφτεις και μας χαλας τη βολτα....ΟΛΟΙ τρεχουμε να τον βοηθησουμε,να σηκωσουμε και τη μηχανη,κοιταμε αν εγινε καμμια ζημια και ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΜΕ...ολοι μαζι τη βολτα μας στα βουνα...

........εχει αλλαξει κατι;.........
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Να μια ωραια εξελιξη,βλεπω προθεση απο δυο μελη να παρουν τα ηνια να τρεξουν το θεμα με τις σχολες
να συγκρινουν υπηρεσιες κλπ να χωρισουν τους ενδιαφερομενους σε τμηματα και να αρχισει το μαθημα!!!!!


p.s.
@forester, η αναφορα σου στα εκδρομικα φτυνει βασικους αρχες που αφορουν το διαλογο μεταξυ των μελων
περιεχει εναν κουβα ανακριβειες αλλα προηγειται απο σενα ο συνδιαχειριστης @Phoenix που μετεφερε το ποστ του @alx_k ως δικο μου:hungover:
Ελα ομως που και στις δυο περιπτωσεις το μονο που θα μετρω ειναι διπλος χαμενος χρονος -ο δικος μου και των μελων- οποτε καλο βραδυ:)

Δέχομαι την ανακρίβεια για τον Όλυμπο, μικρή η σημασία. Η ουσία παραμένει ως έχει σε ότι έγραψα.
Η αναφορά μου λοιπόν δεν έχει να κάνει με τα εκδρομικά-όπως το παρουσιάζεις- αλλά με τη διαφορετική σου αντιμετώπιση στη μια περίπτωση και στην άλλη, σε σχέση πάντα με τους επαγγελματίες..
Πάμε και στο άλλο , στο δικό σου ποστ στα ασφάλτινα :http://www.advride.gr/threads/Ασφάλτινα-Ελληνικά-Βουνά-5-9-11-Σεπτεμβρίου-on-the-border-h-προετοιμασία.5196/


ΔΙΑΜΟΝΕΣ

Η διαμονη μας στην Καλαμπακα θα γινει για οσους αγαπουν το σκηνακι στο camping ΒΡΑΧΟΣ γνωστο σε πολλους απο τα Ασφαλτινα 2.
http://www.campingkastraki.com/
Η τιμη για ενα ατομο σκηνη και μοτοσυκλετα ειναι 10 ευρω.


Εδώ είμαι πιο ακριβής. Η όχι?
Ο χρόνος των μελών πράγματι χάνεται, από τις δικές σου παρεμβάσεις και μόνο.







ΥΓ: ενώ οφείλεις μια ανάκληση ύβρεων προς εμένα σε άλλο θέμα, γράφεις κι αυτό "η αναφορα σου στα εκδρομικα φτυνει βασικους αρχες " που υπονοεί και πάλι ύβρη!!!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
To ΑDVride.gr οταν το βρηκα στην αναζητηση ενος διαδικτυακου χωρου να λεω δυο κουβεντες με ανθρωπους με ιδια χνωτα,εξαρχης μού εδωσε την εντυπωση της μεταφοράς στο πληκτρολογιο και στις οθονες,της βόλτας στο βουνο...που παντα αγαπαω και γουσταρω.

...Εκει,οταν βγαινουμε με τα μηχανακια,τυχαινει πολλες φορες να πεφτει καποιος...η κακια στιγμη το λεμε οι χωματινοι.
Στην κακια στιγμη ποτέ δεν εχει συνεχισει καποιος μόνος του...ποτέ δεν εχουμε σκυψει πανω απο αυτον που επεσε να δουμε ποιος ειναι μεσα απο το κρανος...ποτέ δεν εχουμε πει ρε μαλ@κα τι πας και πεφτεις και μας χαλας τη βολτα....ΟΛΟΙ τρεχουμε να τον βοηθησουμε,να σηκωσουμε και τη μηχανη,κοιταμε αν εγινε καμμια ζημια και ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΜΕ...ολοι μαζι τη βολτα μας στα βουνα...

........εχει αλλαξει κατι;.........
Κωστα οτι γραφεις το κραταμε με βενζινες λαστιχα νυχια και δοντια.
Τι μπορει να εγινε ξαφνικα και η ιδεα advride γειτνιαζει με τζιρους αδυνατω να το κατανοησω.
Ειναι στα χερια σας η διαχειριση οσων το επιχειρουν,οχι στα δικα μου.
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Να μια ωραια εξελιξη,βλεπω προθεση απο δυο μελη να παρουν τα ηνια να τρεξουν το θεμα με τις σχολες
να συγκρινουν υπηρεσιες κλπ να χωρισουν τους ενδιαφερομενους σε τμηματα και να αρχισει το μαθημα!!!!!
Δεν χρειάζεται να υπάρχει άγχος... Θα βρούμε εμείς ποιοι θα τρέξουν και ποιοι δεν θα τρέξουν...

Για κάποιο λόγο πιστεύεις ότι εδω στην Αθήνα δεν ασχολούμαστε με τιποτα;; Θυμάμαι οταν ξεκίναγε το story για τα ασφάλτινα είχε πει ο @forester να το κάνουμε κάπου πιο κεντρικά ώστε να μαζευτούν πιο πολλα άτομα και έλεγες ότι εδω δεν ασχολούνται ενώ στην θεσσαλονικη ήταν 5-10 άτομα στον δρόμο κάθε μερα για να ψάξουν διαδρομές και να ελέγξουν... Αυτή λοιπόν η εντύπωση ειναι λαθος... Όλοι προσπαθούμε και εδω να βοηθήσουμε ο καθένας με τον τροπο του...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν χρειάζεται να υπάρχει άγχος... Θα βρούμε εμείς ποιοι θα τρέξουν και ποιοι δεν θα τρέξουν...

Για κάποιο λόγο πιστεύεις ότι εδω στην Αθήνα δεν ασχολούμαστε με τιποτα;; Θυμάμαι οταν ξεκίναγε το story για τα ασφάλτινα είχε πει ο @forester να το κάνουμε κάπου πιο κεντρικά ώστε να μαζευτούν πιο πολλα άτομα και έλεγες ότι εδω δεν ασχολούνται ενώ στην θεσσαλονικη ήταν 5-10 άτομα στον δρόμο κάθε μερα για να ψάξουν διαδρομές και να ελέγξουν... Αυτή λοιπόν η εντύπωση ειναι λαθος... Όλοι προσπαθούμε και εδω να βοηθήσουμε ο καθένας με τον τροπο του...

+1200 ;) ή +990 αν θες :cool:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να παρακαλεσω κάτι όλους μας.
Το θέμα αυτό ανοιχτηκε για έναν πολύ καλό σκοπό.
Έχοντας κάνει μαθήματα θεωρώ ότι είναι απαραιτητο να κάνουμε όλοι, για την ασφαλεια μας.
Δυστυχώς πολλοί έχουμε χάσει ανθρώπους στον δρόμο.
Είναι άδικο να εξελιχθεί αυτή η προσπάθεια σε αντιπαράθεση μεταξύ μας.
Πάμε παρακάτω
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Σαν πιο νέος θα έλεγα μια κακιά στιγμή ήτανε πάμε παρακάτω είναι καλό για όλους τους μοτοφίλους που κάνουμε εδώ μέσα....:ok:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Δεν χρειάζεται να υπάρχει άγχος... Θα βρούμε εμείς ποιοι θα τρέξουν και ποιοι δεν θα τρέξουν...

Για κάποιο λόγο πιστεύεις ότι εδω στην Αθήνα δεν ασχολούμαστε με τιποτα;; Θυμάμαι οταν ξεκίναγε το story για τα ασφάλτινα είχε πει ο @forester να το κάνουμε κάπου πιο κεντρικά ώστε να μαζευτούν πιο πολλα άτομα και έλεγες ότι εδω δεν ασχολούνται ενώ στην θεσσαλονικη ήταν 5-10 άτομα στον δρόμο κάθε μερα για να ψάξουν διαδρομές και να ελέγξουν... Αυτή λοιπόν η εντύπωση ειναι λαθος... Όλοι προσπαθούμε και εδω να βοηθήσουμε ο καθένας με τον τροπο του...
Οχι φιλε μου πιστευω ακριβως το αντιθετο βλεποντας σημαδια οπως η ομαδικη σχεδιαση - κατασκευη - παραλαβη της σχαρας των ΚΤΜ με εθελοντικη προσπαθεια.
Επισης πιστευω πως δεν χρειαζεται σκουντηγμα σαν αυτο που ξεκινησε με τις αστρονομικες τιμες του ο επωνυμος προμηθευτης της σχαρας
ή αυτο που ξεκινησε ο @gsmaniac με τα μαθηματα για να οργανωθειτε.
Ολοι ξερετε-ξερουμε νιωθετε-νιωθουμε πως αυτη εδω ειναι, αν οχι η μεγαλυτερη, η πιο ενεργη κοινοτητα adv στην Ελλαδα σημερα γιατι να μην το αποδειξουμε-τε ολοι μαζι?
Πιασε λοιπον το θεμα μαζι με οποιον αλλον προσφερεται και αποδειξτε πως εδω μεσα οι διαχειριστες εχουν τον ιδιο αριθμο με τα μελη:)

p.s.
(Ασφαλτινο spam)
Τα Ασφαλτινα θα ερθουν στο Νοτο οταν θα εχουμε διαδρομες που θα κανουν τους αναβατες να παραμιλουν και σιγουρα σημεια κατασκηνωσης στα εκει βουνα.
Και σε καμμια περιπτωση δεν θα ασχοληθει κανεις και ποτέ με το ποσοι ηρθαν να τα ζησουν αλλα μονο με το τι εζησαν εκεινο το διημερο οσοι ηρθαν.
Και σιγουρα το εχεις διαβασει στην αποφωνηση των φετινων οτι η σχεδιαστικη ομαδα αποτελουμενη ηδη
απο εναν φιλο Πελοποννησιο κι εναν ακομα φιλο και γνωστη απο την Αθηνα εχει πιασει δουλεια.
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Σ αυτό το ΦΟΡΟΥΜ μ αρέσει πααααρα πολύ ότι δεν εχει αγγελίες κτλ... Αλλα..
Θεωρώ πολύ σημαντικό και σωςτο αυτό που ξεκίνησε ο @gsmaniac και χειρότερο αυτό με τις σχαρες που ξεκίνησα εγώ.. Βέβαια δεν ήξερα ότι δεν επιτρέπεται αλλιώς δεν θα το έκανα... Μακάρι να ξεκινήσουμε με τα μαθήματα και να γίνονται κάθε 6μηνο και τότε οι επαγγελματίες θα κάνουν προσφορές μόνοι τους!!

Για τα ασφάλτινα του 2017 τώρα...
Θεωρώ ότι ειναι καλύτερο να γίνουν στην κεντρική Ελλάδα ούτε στην Αθήνα ούτε στην θες/νίκη ούτε στην Πελοπόννησο... Για να μαζευτούν απο παντού μοτοσικλετιστές...
Αφού σαν φορούμ δεν κάνουμε πανελλήνια συνάντηση οπως αλλα φορουμ ας κάνουμε τις βολτες μας προσιτές σε άτομα απο όλη την Ελλάδα!!!

Το θέμα έληξε λοιπόν μακάρι να συνεχίσουμε παρακάτω να γίνουν τα μάθηματα και να γίνονται συνέχεια και εδω και στην Πάτρα και στην θεσσαλονικη και παντού!! Για να ειμαςτε πιο ασφαλείς όλοι μας!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Οχι φιλε μου πιστευω ακριβως το αντιθετο βλεποντας σημαδια οπως η ομαδικη σχεδιαση - κατασκευη - παραλαβη της σχαρας των ΚΤΜ με εθελοντικη προσπαθεια.
Επισης πιστευω πως δεν χρειαζεται σκουντηγμα σαν αυτο που ξεκινησε με τις αστρονομικες τιμες του ο επωνυμος προμηθευτης της σχαρας
ή αυτο που ξεκινησε ο @gsmaniac με τα μαθηματα για να οργανωθειτε.
Ολοι ξερετε-ξερουμε νιωθετε-νιωθουμε πως αυτη εδω ειναι, αν οχι η μεγαλυτερη, η πιο ενεργη κοινοτητα adv στην Ελλαδα σημερα γιατι να μην το αποδειξουμε-τε ολοι μαζι?
Πιασε λοιπον το θεμα μαζι με οποιον αλλον προσφερεται και αποδειξτε πως εδω μεσα οι διαχειριστες εχουν τον ιδιο αριθμο με τα μελη:)

p.s.
(Ασφαλτινο spam)
Τα Ασφαλτινα θα ερθουν στο Νοτο οταν θα εχουμε διαδρομες που θα κανουν τους αναβατες να παραμιλουν και σιγουρα σημεια κατασκηνωσης στα εκει βουνα.
Και σε καμμια περιπτωση δεν θα ασχοληθει κανεις και ποτέ με το ποσοι ηρθαν να τα ζησουν αλλα μονο με το τι εζησαν εκεινο το διημερο οσοι ηρθαν.
Και σιγουρα το εχεις διαβασει στην αποφωνηση των φετινων οτι η σχεδιαστικη ομαδα αποτελουμενη ηδη
απο εναν φιλο Πελοποννησιο κι εναν ακομα φιλο και γνωστη απο την Αθηνα εχει πιασει δουλεια.
Πασχαλη αν εσυ βγαζεις νόημα απο αυτα που γράφεις τοτε μπραβο σου
Εγω προσωπικά δε βγάζω
εντελει τι ειναι αυτο που σε πείραξε στην διερευνητική κίνηση του Κώστα ;
Μήπως ο πολύς κοζμος που μαζεύτηκε ;
Μήπως οτι λογο του πολυ κοζμου κάποιοι θα εκμεταλευτουν την κατάσταση ;
Αν την εκμεταλευτουν με ποιο τροπο ;
Πιοι ειναι αυτοι ;
Και εμπασει περίπτωση φτιαχτό εσυ !!!
Αλλα ουτε αυτο θελεις !!
Μιλάς για κανόνες κλπ μονο σε οτι δεν κανονίζεις εσυ
Μίλησε κανεις σε εσενα ποτε για κανόνες του φόρουμ οταν έφτιαξες τα αφαλτινα η στο τροφυ ;
Σου μίλησε ποτε κανένας για τζίρους σε οτι κανονισες ;
Ποτε!!!!!!!!!
Εσυ γιατι προσβάλεις τον κοζμο και τον στοχοποιείς χωρις απόδειξεις ;;
Αν εχεις !!!
Να τις καταθέσεις ανοιχτα για να τον διώξουμε αυτον που κανει τέτοια πράγματα αλλιως να πάψεις γιατι την άλλη φορα που θα το κανεις θα φύγεις εσυ !!!!!!!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Και θα ειναι και σύνομο με τις διατάξεις του φόρουμ περί σεβασμού και προσβολών στην προσωπικότητα του αλλου
Και ειδικα για κατηγορίες χωρις αποδείξεις
 
Top Bottom