Advride και Ομαδικές αγορές για τα μέλη

moby_gr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
R1200GS Adventure
Αχαααα........τωρα κατάλαβα γιατί τον κερασες ένα σουβλάκι την προηγούμενη βδομάδα που μας έφερε στο μαγαζι.
Λαμογια.......:friend:
ΚΑΙ ο καφές μου κερασμένος :p

Μας τσακώσατε :D




Δηλητήριο αυτή η κουβέντα, αυτά κανονικά δε λέγονται, ούτε για πλάκα....
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
ΚΑΙ ο καφές μου κερασμένος :p

Μας τσακώσατε :D




Δηλητήριο αυτή η κουβέντα, αυτά κανονικά δε λέγονται, ούτε για πλάκα....
Πιπέρι!
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Διαβαζω εδω και δυο μερες το θεμα....ελεγα να μην γραψω αλλα δε γινεται..

Ξενερωνει κοσμος με την "ΙΔΕΑ" Advride οσο περνανε οι ωρες..δεν επρεπε ολοι εμεις σαν μελη να μαθουμε σχετικα με την οποια κοντρα εχετε(ετσι δειχνετε τουλαχιστον),επρεπε να ειχε σταματησει..επρεπε να μην ειχε ξεκινησει ολο αυτο και να τα βρισκατε απλα σε προσωπικα μηνυματα οι διαχειριστες..επρεπε ο @paschalis να ειχε δωσει ευθεως απαντησεις στον @forester που ρωταει και ξαναρωταει και απαντησεις δεν παιρνει..
Τελοσπαντων..

Ας ελπισω οτι το τελευταιο μηνυμα ειναι το δικο μου, ας κρατησει ο καθενας οτι εχει και ας ευχηθουμε στον @ilai να το τρεξει οσο καλυτερα μπορει, να συμετασχουν οσο περισσοτεροι μπορουν και μετα να ρθει καποιος εδω κατω να μας μεταφερει τις γνωσεις του γιατι υστερουμε απο τετοια πραγματα στο νησι..

Καλο μεσημερι σε ολους!!
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Διαβαζω εδω και δυο μερες το θεμα....ελεγα να μην γραψω αλλα δε γινεται..

Ξενερωνει κοσμος με την "ΙΔΕΑ" Advride οσο περνανε οι ωρες..δεν επρεπε ολοι εμεις σαν μελη να μαθουμε σχετικα με την οποια κοντρα εχετε(ετσι δειχνετε τουλαχιστον),επρεπε να ειχε σταματησει..επρεπε να μην ειχε ξεκινησει ολο αυτο και να τα βρισκατε απλα σε προσωπικα μηνυματα οι διαχειριστες..επρεπε ο @paschalis να ειχε δωσει ευθεως απαντησεις στον @forester που ρωταει και ξαναρωταει και απαντησεις δεν παιρνει..
Τελοσπαντων..

Ας ελπισω οτι το τελευταιο μηνυμα ειναι το δικο μου, ας κρατησει ο καθενας οτι εχει και ας ευχηθουμε στον @ilai να το τρεξει οσο καλυτερα μπορει, να συμετασχουν οσο περισσοτεροι μπορουν και μετα να ρθει καποιος εδω κατω να μας μεταφερει τις γνωσεις του γιατι υστερουμε απο τετοια πραγματα στο νησι..

Καλο μεσημερι σε ολους!!
Το εχει αναλάβει ο Θοδωρής το θέμα της διερεύνησης της τιμής απο τις σχολές απο χθες !!! Εγω οπου μπορω να βοηθήσω απο την πλευρά μου το εχω πει και στα παιδια οποτε προχωράμε κανονικά πιςτευω αυριο θα έχουμε νεότερα με το θέμα τιμών !!

Δεν εχετε λόγω να ξενερωνεται απλά κάποιες φορες όπως προείπαν και παραπάνω κάποιοι ειναι καλο τα πράγματα να λέγονται δημόσια μεν αλλα κοςμια δε και απο κει και περα να λύνονται και να καταλαβαίνουν και όλοι το τι γινεται !!
Πιςτευω οτι ολα αυτά θα βγουν σε καλο στο τελος το φόρουμ θα συνεχίζει να υπάρχει και να πηγαίνει σφαίρα να το αγαπάει ο κόσμος και να μαζεύει ακομα περισσότερους !! Ιδέες υπάρχουν δόξα το θεό πολλές και μακάρι να υπάρχει και λιγος χρόνος απο όλους μας ώστε να μπορουμε να τον αξιοποιούμε με εκδρομές μεσα απο αυτη εδω την κοινότητα να γνωρίζουμε συνεχώς κοσμο και να περνάμε καλα!! Πιςτευω οτι οι περισσότεροι που εχουν ιδρύσει αυτη εδω την κοινότητα την αγαπούν και το τελευταίο που θα ήθελαν θα ηταν να χαλάσει και να διαλυθεί! Κάποιες φορες θα ηταν βεβαια καλύτερο να προχωρούμε και εδω και στη ζωή γενικότερα οχι σύμφωνα με το τι λεει ενα χαρτί που ενδεχόμενος να εχει γράφει πριν 10-15 χρονια αλλα με το τι λεει η καρδιά μας και η ψυχή μας ! Σιγουρα όταν ξεκινάς να στήσεις κατι και θες να βγει καλο και να μείνουν όλοι ευχαριςτημενοι αφιερώνεις πολυ απο τον προσωπικό σου χρόνο και το άγχος ειναι αρκετό ! Οποτε θεωρω πως ο φιλος μας ο maniac Κώστας πήγε να στήσει και να οργανώσει κατι για όλους εμας εδω μεσα!!για να μάθουμε όλοι ακομα περιςςοτερα πράγματα στην off road οδήγηση και να οδηγούμε ασφαλέστερα σε μια πολυ οικονομική τιμη !! Εγω στήριξα αυτη την προσπάθεια του απο την αρχή και ειμαι μαζι του ! Το αν αυτο δεν επιτρεπόταν να το κανει επειδή το λεει ενα χαρτί επειδή ηταν διαχειριστικο μέλος ποσος με ενδιαφερει εμενα προσωπικά ! Το εκανε για το καλο όλων ! Αφου δημιουργήθηκε ολο αυτο το σκηνικό για κάποιους αλλους προφανώς λόγους που οι περισσότεροι κατάλαβαν το συνεχίζει ο Θοδωρής με κάποια αλλα παιδια και εγω δήλωσα παρών και ειμαι εδω για οτι χρειαστεί !!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Διαβαζω εδω και δυο μερες το θεμα....ελεγα να μην γραψω αλλα δε γινεται..

Ξενερωνει κοσμος με την "ΙΔΕΑ" Advride οσο περνανε οι ωρες..δεν επρεπε ολοι εμεις σαν μελη να μαθουμε σχετικα με την οποια κοντρα εχετε(ετσι δειχνετε τουλαχιστον),επρεπε να ειχε σταματησει..επρεπε να μην ειχε ξεκινησει ολο αυτο και να τα βρισκατε απλα σε προσωπικα μηνυματα οι διαχειριστες..επρεπε ο @paschalis να ειχε δωσει ευθεως απαντησεις στον @forester που ρωταει και ξαναρωταει και απαντησεις δεν παιρνει..
Τελοσπαντων..

Ας ελπισω οτι το τελευταιο μηνυμα ειναι το δικο μου, ας κρατησει ο καθενας οτι εχει και ας ευχηθουμε στον @ilai να το τρεξει οσο καλυτερα μπορει, να συμετασχουν οσο περισσοτεροι μπορουν και μετα να ρθει καποιος εδω κατω να μας μεταφερει τις γνωσεις του γιατι υστερουμε απο τετοια πραγματα στο νησι..

Καλο μεσημερι σε ολους!!
:friendship:
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Το εχει αναλάβει ο Θοδωρής το θέμα της διερεύνησης της τιμής απο τις σχολές απο χθες !!! Εγω οπου μπορω να βοηθήσω απο την πλευρά μου το εχω πει και στα παιδια οποτε προχωράμε κανονικά πιςτευω αυριο θα έχουμε νεότερα με το θέμα τιμών !!

Δεν εχετε λόγω να ξενερωνεται απλά κάποιες φορες όπως προείπαν και παραπάνω κάποιοι ειναι καλο τα πράγματα να λέγονται δημόσια μεν αλλα κοςμια δε και απο κει και περα να λύνονται και να καταλαβαίνουν και όλοι το τι γινεται !!
Πιςτευω οτι ολα αυτά θα βγουν σε καλο στο τελος το φόρουμ θα συνεχίζει να υπάρχει και να πηγαίνει σφαίρα να το αγαπάει ο κόσμος και να μαζεύει ακομα περισσότερους !! Ιδέες υπάρχουν δόξα το θεό πολλές και μακάρι να υπάρχει και λιγος χρόνος απο όλους μας ώστε να μπορουμε να τον αξιοποιούμε με εκδρομές μεσα απο αυτη εδω την κοινότητα να γνωρίζουμε συνεχώς κοσμο και να περνάμε καλα!! Πιςτευω οτι οι περισσότεροι που εχουν ιδρύσει αυτη εδω την κοινότητα την αγαπούν και το τελευταίο που θα ήθελαν θα ηταν να χαλάσει και να διαλυθεί! Κάποιες φορες θα ηταν βεβαια καλύτερο να προχωρούμε και εδω και στη ζωή γενικότερα οχι σύμφωνα με το τι λεει ενα χαρτί που ενδεχόμενος να εχει γράφει πριν 10-15 χρονια αλλα με το τι λεει η καρδιά μας και η ψυχή μας ! Σιγουρα όταν ξεκινάς να στήσεις κατι και θες να βγει καλο και να μείνουν όλοι ευχαριςτημενοι αφιερώνεις πολυ απο τον προσωπικό σου χρόνο και το άγχος ειναι αρκετό ! Οποτε θεωρω πως ο φιλος μας ο maniac Κώστας πήγε να στήσει και να οργανώσει κατι για όλους εμας εδω μεσα!!για να μάθουμε όλοι ακομα περιςςοτερα πράγματα στην off road οδήγηση και να οδηγούμε ασφαλέστερα σε μια πολυ οικονομική τιμη !! Εγω στήριξα αυτη την προσπάθεια του απο την αρχή και ειμαι μαζι του ! Το αν αυτο δεν επιτρεπόταν να το κανει επειδή το λεει ενα χαρτί επειδή ηταν διαχειριστικο μέλος ποσος με ενδιαφερει εμενα προσωπικά ! Το εκανε για το καλο όλων ! Αφου δημιουργήθηκε ολο αυτο το σκηνικό για κάποιους αλλους προφανώς λόγους που οι περισσότεροι κατάλαβαν το συνεχίζει ο Θοδωρής με κάποια αλλα παιδια και εγω δήλωσα παρών και ειμαι εδω για οτι χρειαστεί !!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Το ξενερωνει το εγραψα απο την αποψη του οτι εγω οταν μπηκα πριν 2 χρονια που ηταν λιγοτερα απο τα μισα μελη οσων ειναι τωρα,βρηκα μια οικογενεια και τωρα δεν την βλεπω...τελοσπαντων...

Αν ημουν αθηνα σιγουρα θα συμμετειχα κι εγω σε αυτα τα μαθηματα!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το εχει αναλάβει ο Θοδωρής το θέμα της διερεύνησης της τιμής απο τις σχολές απο χθες !!! Εγω οπου μπορω να βοηθήσω απο την πλευρά μου το εχω πει και στα παιδια οποτε προχωράμε κανονικά πιςτευω αυριο θα έχουμε νεότερα με το θέμα τιμών !!

Δεν εχετε λόγω να ξενερωνεται απλά κάποιες φορες όπως προείπαν και παραπάνω κάποιοι ειναι καλο τα πράγματα να λέγονται δημόσια μεν αλλα κοςμια δε και απο κει και περα να λύνονται και να καταλαβαίνουν και όλοι το τι γινεται !!
Πιςτευω οτι ολα αυτά θα βγουν σε καλο στο τελος το φόρουμ θα συνεχίζει να υπάρχει και να πηγαίνει σφαίρα να το αγαπάει ο κόσμος και να μαζεύει ακομα περισσότερους !! Ιδέες υπάρχουν δόξα το θεό πολλές και μακάρι να υπάρχει και λιγος χρόνος απο όλους μας ώστε να μπορουμε να τον αξιοποιούμε με εκδρομές μεσα απο αυτη εδω την κοινότητα να γνωρίζουμε συνεχώς κοσμο και να περνάμε καλα!! Πιςτευω οτι οι περισσότεροι που εχουν ιδρύσει αυτη εδω την κοινότητα την αγαπούν και το τελευταίο που θα ήθελαν θα ηταν να χαλάσει και να διαλυθεί! Κάποιες φορες θα ηταν βεβαια καλύτερο να προχωρούμε και εδω και στη ζωή γενικότερα οχι σύμφωνα με το τι λεει ενα χαρτί που ενδεχόμενος να εχει γράφει πριν 10-15 χρονια αλλα με το τι λεει η καρδιά μας και η ψυχή μας ! Σιγουρα όταν ξεκινάς να στήσεις κατι και θες να βγει καλο και να μείνουν όλοι ευχαριςτημενοι αφιερώνεις πολυ απο τον προσωπικό σου χρόνο και το άγχος ειναι αρκετό ! Οποτε θεωρω πως ο φιλος μας ο maniac Κώστας πήγε να στήσει και να οργανώσει κατι για όλους εμας εδω μεσα!!για να μάθουμε όλοι ακομα περιςςοτερα πράγματα στην off road οδήγηση και να οδηγούμε ασφαλέστερα σε μια πολυ οικονομική τιμη !! Εγω στήριξα αυτη την προσπάθεια του απο την αρχή και ειμαι μαζι του ! Το αν αυτο δεν επιτρεπόταν να το κανει επειδή το λεει ενα χαρτί επειδή ηταν διαχειριστικο μέλος ποσος με ενδιαφερει εμενα προσωπικά ! Το εκανε για το καλο όλων ! Αφου δημιουργήθηκε ολο αυτο το σκηνικό για κάποιους αλλους προφανώς λόγους που οι περισσότεροι κατάλαβαν το συνεχίζει ο Θοδωρής με κάποια αλλα παιδια και εγω δήλωσα παρών και ειμαι εδω για οτι χρειαστεί !!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Λιάκο δεν παίζει ρόλο το όνομα. Ναι το ανέλαβα εγώ και τρέχει, αλλά αν κάποιος δεν κατάλαβε (επειδή προσφέρθηκαν κι άλλοι, πολλοί) δεν τρέχει τίποτα. Ας λένε όποιο όνομα να 'ναι.
Είναι γωστό ότι όπου κι όποτε θελήσω βοήθεια, θα την έχω από όλους σας και είναι γνωστό (γιατί το έχω υποσχεθεί), ότι όλοι μας με το που τελειώσουν οι συνεννοήσεις για Αθήνα, θα προχωρήσουμε και γι άλλες πόλεις. Αρκεί να υπάρχουν από εκεί συμμετοχές.
Είπαμε... ένα-ένα! Κι έρχονται πολλά ακόμα ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το ξενερωνει το εγραψα απο την αποψη του οτι εγω οταν μπηκα πριν 2 χρονια που ηταν λιγοτερα απο τα μισα μελη οσων ειναι τωρα,βρηκα μια οικογενεια και τωρα δεν την βλεπω...τελοσπαντων...
Θα φτιάξει κι αυτό , ξανά! :)
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Λιάκο δεν παίζει ρόλο το όνομα. Ναι το ανέλαβα εγώ και τρέχει, αλλά αν κάποιος δεν κατάλαβε (επειδή προσφέρθηκαν κι άλλοι, πολλοί) δεν τρέχει τίποτα. Ας λένε όποιο όνομα να 'ναι.
Είναι γωστό ότι όπου κι όποτε θελήσω βοήθεια, θα την έχω από όλους σας και είναι γνωστό (γιατί το έχω υποσχεθεί), ότι όλοι μας με το που τελειώσουν οι συνεννοήσεις για Αθήνα, θα προχωρήσουμε και γι άλλες πόλεις. Αρκεί να υπάρχουν από εκεί συμμετοχές.
Είπαμε... ένα-ένα! Κι έρχονται πολλά ακόμα ;)
Συγνωμη αν παρελειψα το ονομα σου, ισως να το προσπερασα και δεν ειδα οτι ανελαβες εσυ τελικα,δεν εγινε επιτηδες!!
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Λιάκο δεν παίζει ρόλο το όνομα. Ναι το ανέλαβα εγώ και τρέχει, αλλά αν κάποιος δεν κατάλαβε (επειδή προσφέρθηκαν κι άλλοι, πολλοί) δεν τρέχει τίποτα. Ας λένε όποιο όνομα να 'ναι.
Είναι γωστό ότι όπου κι όποτε θελήσω βοήθεια, θα την έχω από όλους σας και είναι γνωστό (γιατί το έχω υποσχεθεί), ότι όλοι μας με το που τελειώσουν οι συνεννοήσεις για Αθήνα, θα προχωρήσουμε και γι άλλες πόλεις. Αρκεί να υπάρχουν από εκεί συμμετοχές.
Είπαμε... ένα-ένα! Κι έρχονται πολλά ακόμα ;)
καταλαβαίνω απόλυτα !!!
Ετοιμάσου για το ΣΚ και άσε τα υπόλοιπα προς τα παρόν!!!
Τα λέμε συνεχίζω τη δουλίτσα !!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

tazman

Μέλος
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
GS 1200 04'
Διαβάζω αποστασιοποιημένος τα γραφόμενα όλων , όπως και γενικά είναι η στάση μού σε αυτό αλλά και σε αρκετά forum , δυστυχώς μού φέρνουν στην μνήμη καταστάσεις παρομοιες από μία άλλη μοτοπαρεα πού πολλοί από εδώ συνυπήρξαν (GS Forum)
Προσωπικά για μένα ήταν η πρώτη επαφή μού με τέτοιου είδους ιστοχώρους , αν και διέθετα μοτοσυκλέτα πολλά χρόνια πρίν.
Τότε είχα την ευκαιρία να γνωρίσω αρκετό κόσμο , αποκόμισα πολλά , ίσως να φάνηκα και εγώ κάπου χρήσιμος...
Το αποτέλεσμα όμως ήταν απογοητευτικό , μία ωραία πρωία διάβασα ότι αυτός ο χώρος κλείνει διά παντός , οι αιτίες αναρίθμητες.
Η απογοήτευση μού ήταν τέτοια ώς αποτέλεσμα να μήν Θέλω να είμαι πλέον (ενεργό) μέλος άλλης τέτοιας κοινότητας , και να υπάρχω απλά και μόνο ώς (μέλος) παρατηρητής.
Τα συμπεράσματα πού έβγαλα από τότε όπως και τώρα; φιλοδοξίες (για τις οποίες δεν βρίσκω προσωπικά λόγο) , ματαιοδοξία , εγωισμοί , ανούσιες κόντρες , βόρειοι , νότιοι...
Όπου υπήρξαν άνθρωποι τέτοιου χαρακτήρα - χαρακτηριστικών πάντα επικράτησε μπάχαλο , ως αποτέλεσμα να μπει μία οριστική τελεία.
Δεν θα πω την άποψη μού για το τι πρέπει να γίνει , ίσως και να μήν δικαιουμε ωσάν παρατηρητής , ένα μόνο θα επισημάνω.
Εάν δεν παραμεριστουν από τον καθένα τα προαναφερόμενα η ιστορία μάς έχει δείξει και θα μάς δείχνει ότι δεν μπορούμε να φτάσουμε πουθενά .
Όπως και να καταφέρουμε τίποτα σε συλλογικό επίπεδο.


Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Συγνωμη αν παρελειψα το ονομα σου, ισως να το προσπερασα και δεν ειδα οτι ανελαβες εσυ τελικα,δεν εγινε επιτηδες!!

Φιλαράκι αυτό μακάρι να ήταν πρόβλημα! Δεν τρέχει τίποτα, κατάλαβα πώς μπερδεύτηκες και χαίρομαι που υπάρχει τόση θέληση για συμμετοχή κι ανάληψη ευθύνης, που μπερδεύεται όποιος διαβάζει !
Μακάρι όλα τα μπερδέματα να ήταν τέτοιας φύσης.
Τη συγνώμη σου δεν τη δέχομαι, διότι δεν υπάρχει λάθος!!!!!:friendship::friendship::friendship::friendship:
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Διαβαζω εδω και δυο μερες το θεμα....ελεγα να μην γραψω αλλα δε γινεται..

Ξενερωνει κοσμος με την "ΙΔΕΑ" Advride οσο περνανε οι ωρες..δεν επρεπε ολοι εμεις σαν μελη να μαθουμε σχετικα με την οποια κοντρα εχετε(ετσι δειχνετε τουλαχιστον),επρεπε να ειχε σταματησει..επρεπε να μην ειχε ξεκινησει ολο αυτο και να τα βρισκατε απλα σε προσωπικα μηνυματα οι διαχειριστες..επρεπε ο @paschalis να ειχε δωσει ευθεως απαντησεις στον @forester που ρωταει και ξαναρωταει και απαντησεις δεν παιρνει..
Τελοσπαντων..

Ας ελπισω οτι το τελευταιο μηνυμα ειναι το δικο μου, ας κρατησει ο καθενας οτι εχει και ας ευχηθουμε στον @ilai να το τρεξει οσο καλυτερα μπορει, να συμετασχουν οσο περισσοτεροι μπορουν και μετα να ρθει καποιος εδω κατω να μας μεταφερει τις γνωσεις του γιατι υστερουμε απο τετοια πραγματα στο νησι..

Καλο μεσημερι σε ολους!!
Μιας και εισαι ο πρωτος που ρωταει θα σου δωσω την απαντηση περι forester.

Πριν απο μερες λοιπον ενα μελος ανοιξε αυτη εδω την απορια.
http://www.advride.gr/threads/Χαλαρότητα-μπροστινού-σε-gs.5841/

Θα δεις 4 τοποθετησεις απο μελη και διαχειριστες με πιθανες αιτιες της ασταθειας μολις το ανοιξεις.
Εγω θα σου δωσω την απομακρυσμενη απο τη δημοσια θεα απαντηση του θοδωρη
για να εχεις μια εικονα του τι με εκανε μετα απο πολλα πολλα ποστ προσπαθειας να τον ηρεμησω να τον ρωτησω ευθεως το γνωστο διλλημα.

Προς όλους τους από πάνου "γιατρούς".....

:pointu::pointu::pointu::pointu:
Έχετε πολύ πλάκα:D:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::p:p:p:p


Δε φταίω εγώ, τα θέλει ο :mooning::mooning::mooning::mooning::mooning::mooning::mooning:




Που ειδατε καρντασια τετοιο μηνυμα στα δυομιση χρονια?

Δεν ξερω τι περιμενε να ακουσει φτυνοντας στα μουτρα την κεντρικη ιδεα της κοινοτητας που ειναι το μοιρασμα πληροφοριας
ας μας πει ο ιδιος τι περιμενε


Βρειτε μου ενα φορουμ που αυτη η αψυχολογητη υβριστικη συμπεριφορα θα γλυτωνε απο το εστω και προσωρινο ban και θα σας παραδεχτω
Ανοιχτο φορουμ ε?
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Διαβάζω αποστασιοποιημένος τα γραφόμενα όλων , όπως και γενικά είναι η στάση μού σε αυτό αλλά και σε αρκετά forum , δυστυχώς μού φέρνουν στην μνήμη καταστάσεις παρομοιες από μία άλλη μοτοπαρεα πού πολλοί από εδώ συνυπήρξαν (GS Forum)
Προσωπικά για μένα ήταν η πρώτη επαφή μού με τέτοιου είδους ιστοχώρους , αν και διέθετα μοτοσυκλέτα πολλά χρόνια πρίν.
Τότε είχα την ευκαιρία να γνωρίσω αρκετό κόσμο , αποκόμισα πολλά , ίσως να φάνηκα και εγώ κάπου χρήσιμος...
Το αποτέλεσμα όμως ήταν απογοητευτικό , μία ωραία πρωία διάβασα ότι αυτός ο χώρος κλείνει διά παντός , οι αιτίες αναρίθμητες.
Η απογοήτευση μού ήταν τέτοια ώς αποτέλεσμα να μήν Θέλω να είμαι πλέον (ενεργό) μέλος άλλης τέτοιας κοινότητας , και να υπάρχω απλά και μόνο ώς (μέλος) παρατηρητής.
Τα συμπεράσματα πού έβγαλα από τότε όπως και τώρα; φιλοδοξίες (για τις οποίες δεν βρίσκω προσωπικά λόγο) , ματαιοδοξία , εγωισμοί , ανούσιες κόντρες , βόρειοι , νότιοι...
Όπου υπήρξαν άνθρωποι τέτοιου χαρακτήρα - χαρακτηριστικών πάντα επικράτησε μπάχαλο , ως αποτέλεσμα να μπει μία οριστική τελεία.
Δεν θα πω την άποψη μού για το τι πρέπει να γίνει , ίσως και να μήν δικαιουμε ωσάν παρατηρητής , ένα μόνο θα επισημάνω.
Εάν δεν παραμεριστουν από τον καθένα τα προαναφερόμενα η ιστορία μάς έχει δείξει και θα μάς δείχνει ότι δεν μπορούμε να φτάσουμε πουθενά .
Όπως και να καταφέρουμε τίποτα σε συλλογικό επίπεδο.


Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δημητρη...το gsforum εκλεισε για προσωπικους λογους των ιδιοκτητων και δεν το εκλεισε καμμια συμπεριφορα μελων.
Δεν βρισκω πραγματικα καμμια ομοιοτητα με καποια προβληματα που υπαρχουν στο advride και ειναι ολοφανερα.
Και προφανως δεν κινδυνευει με κλεισιμο η σελιδα μας.
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Καλησπέρα σας Κύριοι!!!

Επειδή όπως πολύ που δεν ήθελαν να γράψουν έγραψαν...ας πω και γω την άποψη μου/γνώμη μου...


Κατ εμέ βλέπετε το δέντρο και όχι το δάσος...

Να ξεκαθαρίσω ότι με τον συντάκτη του εν λόγο θέματος είμαι πολύ καλός φίλος, μια γνωρημία που έγινε φιλία μέσα από ένα άλλο φόρουμ που πολλοί από σας ήσασταν και οι περισσότεροι που απαντήσατε εδώ δεν ήσαταν, το αναφαίρω για να ξέρετε ότι θέλω να είμαι όσο ποιο ακαίρεως γίνεται!!!

Η αναφορα του μέλος-διαχειρηστή @paschalis όσο σωστή ή λάθος φαίνεται και όσο να μην ενδιαφέρουν κάποιους ή και όλους τα "χαρτιά", έχει να κάνει με το ότι, εφόσον, που σας το εύχομαι γιατί ποτέ δεν είχα την δυνατότητα να κάνω ένα μάθημα, να γίνει πραγματικότητα το μάθημα που θέλετε να κάνετε, κάποιο μέλος που έχει πρόβλημα, κόμπλεξ πείτε το όπως θέλετε ή κάποιος επαγγελματίας ο οποίος δεν πήρε τη δουλειά να το πω λαϊκά γιατί δεν έχω και τις απαραίτητες γνώσεις να σας το πω καλύτερα, κάνει μια καταγκελία ότι ο Κώστας aka @gsmaniac έχει προσωπικό όφελος, τότε Κύριοι ο χώρος που προσπαθήτε μέσα από τα παραπάνω post σας να μείνει ανοιχτός γιατί σας ευχαριστεί, γιατί σας συντονίζει να πάτε εκδρομές και γιατί σας τροφοδοτοί με πληροφορίες που μας κάνουν καλύτερους ή ακόμα και σοφότερους και μας δείχνει το δρόμο για να πάμε να γράψουμε την δική μας ADV-περιπέτεια, θα κλείσει!!!
Θα κλείσει για να γίνει έλενχος...και όταν προκύψει ότι δεν παίζει θέμα..τότε όταν ξανανοίξει...τότε ΝΑΙ...θα έχει χαθεί ο χώρος!!!

Όλα τα μέλη δεχτήκατε χωρίς ερωτήσεις και υπόνοιες κτλ κτλ να φύγουν οι αγγελίες από το forum....Δεν έκανε κανένας της διαχείρησης θέμα τότε και πήγε αμάσητο, εκεί δεν πείραξε κανέναν!!!Ο λόγος σαφέστατα ο ίδιος...αγγελίες μέσα σε χώρο ανταλαγής απόψεων απαγορεύονται από το νόμο...το ίδιο ισχύει για τις ομαδικές προσφορές..

Για τα ποσταρίσματα με της τιμές των καταφυγίων είναι απλά, άκυρα...έχει διαλεχτεί ο χώρος..και ο ιδιοκτήτης-υπέυθηνος αναφέρει ότι αν πάνε και το κλείσουν μια παρέα/ομάδα ολο τότε κάνει τιμή από μόνος του...δεν ζήτησε κανείς προσφορά!!!

Έχει τόσα υπέροχα θέματα μοτοσυκλέτας που δεν ασχολείστε ούτε το 10% όσων έγραψαν εδώ μέσα....έχει υπέροχες εκδρομές και προσπάθειες μελών και διαχειριστών που πάνε άπατες ενώ έχουν τρέξιμο, χρόνο!!!Όλα τα παραπάνω νομίζω τα καταλαβαίνετε!!!!

Τα φόρουμ τα κάνουν τα μέλη του κύριοι και αυτό φαίνεται!!!

Όσοι δεν αρέσκονται από τον τρόπο διαχείρισις και τρόπο επαφής και συμπεριφοράς με το γούστο τους, απλά αποστασιοποιούνται!!!

Το φόρουμ αυτό έγινε από ένα τηλεφώνημα σε γνωστούς, που έγιναν φίλοι και στο τέλος μερικοί από αυτούς είτε μάλωσαν είτε βρέθηκαν να μην μιλάνε, κάποιοι έγιναν οικογενειακοί φίλοι και οι υπόλοιποι έμειναν να προσπαθούν για μια ιδέα η οποία ήταν, ακόμα και μέλος να μην υπάρχει θα μείνουμε να γράφουμε μόνοι μας!!!Όταν το φόρουμ έπρεπε να πάει μπροστά και είχα συντηρητικές ιδέες, γνώμες καλύτερα...τις οποίες δεν τις επέβαλα σε κανέναν γιατί γνώμη μετρά μόνο αν μπορέσεις να την περάσεις και όχι να την επιβάλεις, έφυγα από την διαχείριση και ιδιοκτησία του φόρουμ, μου αρέσει αυτό που έχει σαν θεματολογία και αυτά που μαθαίνω εδώ μέσα και έμεινα σαν μέλος να διαβάζω, χωρίς να κρίνω κανέναν!!!

Συνεχίστε να κάνετε βόλτες χωρίς να σας ενδιαφέρει αν έχει μαλώσει ο Κώστας με τον Πασχαλη ή ο Θοδωρής με τον Πασχάλη κτλ κτλ...όσοι μπορείτε να φτάσετε να δώσετε τα χέρια και να πείτε ένα χάρηκα κάτι θα έχετε κερδίσει, όλα τα υπόλοιπα είναι για να χαμέ να λέγαμε!!!

Καλά χλμ να έχετε όλοι και μην ξεχνάτε ποτέ να ταξιδεύετε!!!!
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
εδώ λοιπόν να σε ρωτήσω, γιατί πραγματικά ΔΕΝ μπορώ να το καταλάβω αυτό που γράφεις "Για τα ποσταρίσματα με της τιμές των καταφυγίων είναι απλά, άκυρα...έχει διαλεχτεί ο χώρος..και ο ιδιοκτήτης-υπέυθηνος αναφέρει ότι αν πάνε και το κλείσουν μια παρέα/ομάδα ολο τότε κάνει τιμή από μόνος του...δεν ζήτησε κανείς προσφορά!!!"

όταν η βόλτα είναι ΔΙΑΛΕΓΜΕΝΗ και πας στο ενα και μοναδικό κατάλυμα/εστιατόριο και του λες ότι είμαστε τόσα άτομα, πες μας τιμή (και δεν πάει ο ιδιοκτήτης-υπεύθυνος να σου προσφέρει τιμή...εσύ τον ενοχλείς, άρα ζητάς προσφορά κι ας είναι φιξ η τιμή του) , σου φαίνεται λογικό ??? ειδικά όταν η βόλτα-διαδρομή σχεδιάζεται από διαχειριστή??? όπως λες ότι παίζει να γίνει καταγγελία στον Κώστα...με το ίδιο σκεπτικό (δεν μπορούσα για τους λόγους μου να έρθω) να κάνω καταγγελία στον Αλέξανδρο (που φυσικά, μπορεί να έχω και προηγούμενα μαζί του ή να μη τον πάω- υπόψιν, είμαστε φιλαράκι εκ Βόλου και πρώην συνάδελφοι....άρα δεν παίζει να έχω προηγούμενα μαζί του, απλά το αναφέρω σαν παράδειγμα) και να έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα...εμένα μου φαίνεται ίδιο (σαν γενική ιδέα)...

και δεν έχω καταλάβει...το πρόβλημά μας (και το βάζω γενικό ) είναι να κανονίσει κάποιος διαχειριστής μέσω του φόρουμ τα μαθήματα ή αν το αναλάβει κάποιος εκτός "ιδιοκτησίας" του φόρουμ, αλλά πάλι μέσα από το φόρουμ είναι οκ???

βλέπω δυστυχώς ότι το όλο θέμα έβγαλε κόμπλεξ και έχθρες (λίγο χοντρό)/αντιπαλότητες/θέματα επι προσωπικού μεταξύ ατόμων, το οποίο θεωρώ ότι είναι λάθος που έγινε τόσο χοντρα και τόσο δημόσια, αλλά έγινε, δεν πρέπει να το καλύψουμε (ειδικά όταν εμπλέκονται και διαχειριστές) και φυσικά ΟΦΕΙΛΟΥΝ να το κλείσουν εσωτερικά.

Τι πιο απλό από να ανοιχτεί ένα τέτοιο θέμα ενδιαφέροντος για μαθήματα, να πάρει η διαχείριση προσφορές απο ΟΛΕΣ τις σχολές (πόσες είναι ρε φούστι μου??? 3??4??) που μπορούν να προσφέρουν τέτοια μαθήματα, να κοινοποιηθούν (εν γνώση των σχολών) ΟΛΕΣ οι παράμετροι της προσφοράς και μετά τα ενδιαφερόμενα μέλη να αποφασίσουν που και τι..... πόσο δύσκολο είναι αυτό?? αν γίνει έτσι, πόσο μεμπτό και "παράνομο" είναι??


και τέλος, θεωρώ εντελώς λάθος να σβήνεται οποιοδήποτε ποστ...οποιοδήποτε!!! ότι γράφτηκε, γράφτηκε και πρέπει να υπάρχει, είτε σωστό είτε λάθος...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom