Advride και Ομαδικές αγορές για τα μέλη

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Μιας και εισαι ο πρωτος που ρωταει θα σου δωσω την απαντηση περι forester.

Πριν απο μερες λοιπον ενα μελος ανοιξε αυτη εδω την απορια.
http://www.advride.gr/threads/Χαλαρότητα-μπροστινού-σε-gs.5841/

Θα δεις 4 τοποθετησεις απο μελη και διαχειριστες με πιθανες αιτιες της ασταθειας μολις το ανοιξεις.
Εγω θα σου δωσω την απομακρυσμενη απο τη δημοσια θεα απαντηση του θοδωρη
για να εχεις μια εικονα του τι με εκανε μετα απο πολλα πολλα ποστ προσπαθειας να τον ηρεμησω να τον ρωτησω ευθεως το γνωστο διλλημα.

Προς όλους τους από πάνου "γιατρούς".....

:pointu::pointu::pointu::pointu:
Έχετε πολύ πλάκα:D:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::p:p:p:p


Δε φταίω εγώ, τα θέλει ο :mooning::mooning::mooning::mooning::mooning::mooning::mooning:

Που ειδατε καρντασια τετοιο μηνυμα στα δυομιση χρονια?

Δεν ξερω τι περιμενε να ακουσει φτυνοντας στα μουτρα την κεντρικη ιδεα της κοινοτητας που ειναι το μοιρασμα πληροφοριας
ας μας πει ο ιδιος τι περιμενε


Βρειτε μου ενα φορουμ που αυτη η αψυχολογητη υβριστικη συμπεριφορα θα γλυτωνε απο το εστω και προσωρινο ban και θα σας παραδεχτω
Ανοιχτο φορουμ ε?
Δεν ξερω πως την ειδε οποιοδηποτε αλλο μελος την ανωτερω απαντηση του forester αλλα εγω τουλαχιστον σαν μονο χιουμοριστικη την ειδα Τιποτα αλλο περαν αυτου Κανενα φτυσιμο Καμια υβρις
Μπορει σε καποιους να φανηκε ακομψη, σε καποιους αλλους ενδεχομενως προσβλητικη αλλα στα δικα μου ματια μια απλη πλακιτσα ηταν (εκτος και αν κανω τοσο λαθος και τα emoticons δεν παιζουν κανενα ρολο οποτε τοτε καλυτερα να καταργηθουν)
Το ξερεις οτι τις περισσοτερες φορες διαγνωση βλαβης εξ αποστασεως και απο το πληκτρολογιο δεν μπορει να γινει Το εχουμε δει αυτο ολοι μας παμπολες φορες σε φορουμ Βεβαια σωστο και επιβεβλημενο ειναι καποιοι να πουν την γνωμη τους για την πιθανη αιτια μιας βλαβης αλλα αν δεν πεσουν μεσα στην διαγνωση δεν σηκωνουν πλακιτσα; Ειναι προσβλητικη η πλακιτσα οταν γινεται καλοπροαιρετα;
Θελουμε τελικα ενα αποστειρωμενο φορουμ ντυμενο με περυτυλιγμα καθωσπρεπισμου;

ΥΓ Δεν θελω να κανω τον δικηγορο του forester αλλα και κανενος αλλου Απλα αναφερω οτι εγω δεν αντιληφθηκα κατι το μεμπτο στο ποστ του
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
@konkost συμφωνώ με όσα γράφεις κι έτσι είναι...;)
Μάλιστα μου θυμίζει αυτό το σκίτσο...

που λες σε κάποιον "Κοίτα αυτό" δείχνοντας μία φωτιά στο βάθος...Κι αυτός κοιτάει απορημένος...το δάχτυλό σου...:woot:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Οι οπτικες γωνιες ολων μας ειναι απολυτα σεβαστες.
Αλλοιμονο αν ειμαστε ή εξελιχθουμε σε φωτοτυπιες.
Το ιδιο ομως πρεπει να ειναι τα ορια "οικειοτητας", ο χρονος και ο χωρος μας που διαθετουμε σε μια αμιγως εξ'αποστασεως επικοινωνια.


advphone
 

tzigis

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα /Συβοτα Θεσπρωτίας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F650gs twin
P200
Avon 300
Καλημέρα ..
Μήπως ήταν το ποτήρι ήδη ραγισμένο ;
Γιατί σαν νέος στην κοινότητα χωρίς να γνωρίζω κανέναν (προσωπικά) και καμία προηγούμενη κατάσταση .. αυτή την αίσθηση έχω ;
Πιστεύω ότι η αισιόδοξη άποψη βλέπει το ποτήρι μισό γεμάτο ενώ η άλλη ματαιόδοξη άποψη το βλέπει μισό άδειο ;
 

bros400pgm

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Kosmas
Μοτό
Aprilia
2 πραγματα δεν πρεπει να συμβαινουν σε ενα φορουμ:

1. Πολυδιαχειριση/πολυ-ιδιοκτησια. Αλλο ιδιοκτητης αλλο χαμαλης admin/mod οι οποιοι εχουν τα ιδια δικαιωματα με τα απλα μελη, με το καθηκον ομως να κρατανε μια ομαλη και καθαρη κατασταση στο φορουμ
2. "Κλικες" που αναδυονται μεσα απο αυτο και αργοτερα κανουν κουμαντο σε αυτο με το εγκλημα της εκβιασης.
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Διαβάζω αποστασιοποιημένος τα γραφόμενα όλων , όπως και γενικά είναι η στάση μού σε αυτό αλλά και σε αρκετά forum , δυστυχώς μού φέρνουν στην μνήμη καταστάσεις παρομοιες από μία άλλη μοτοπαρεα πού πολλοί από εδώ συνυπήρξαν (GS Forum)
Προσωπικά για μένα ήταν η πρώτη επαφή μού με τέτοιου είδους ιστοχώρους , αν και διέθετα μοτοσυκλέτα πολλά χρόνια πρίν.
Τότε είχα την ευκαιρία να γνωρίσω αρκετό κόσμο , αποκόμισα πολλά , ίσως να φάνηκα και εγώ κάπου χρήσιμος...
Το αποτέλεσμα όμως ήταν απογοητευτικό , μία ωραία πρωία διάβασα ότι αυτός ο χώρος κλείνει διά παντός , οι αιτίες αναρίθμητες.
Η απογοήτευση μού ήταν τέτοια ώς αποτέλεσμα να μήν Θέλω να είμαι πλέον (ενεργό) μέλος άλλης τέτοιας κοινότητας , και να υπάρχω απλά και μόνο ώς (μέλος) παρατηρητής.
Τα συμπεράσματα πού έβγαλα από τότε όπως και τώρα; φιλοδοξίες (για τις οποίες δεν βρίσκω προσωπικά λόγο) , ματαιοδοξία , εγωισμοί , ανούσιες κόντρες , βόρειοι , νότιοι...
Όπου υπήρξαν άνθρωποι τέτοιου χαρακτήρα - χαρακτηριστικών πάντα επικράτησε μπάχαλο , ως αποτέλεσμα να μπει μία οριστική τελεία.
Δεν θα πω την άποψη μού για το τι πρέπει να γίνει , ίσως και να μήν δικαιουμε ωσάν παρατηρητής , ένα μόνο θα επισημάνω.
Εάν δεν παραμεριστουν από τον καθένα τα προαναφερόμενα η ιστορία μάς έχει δείξει και θα μάς δείχνει ότι δεν μπορούμε να φτάσουμε πουθενά .
Όπως και να καταφέρουμε τίποτα σε συλλογικό επίπεδο.


Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πες τα χρυσόστομε!!! :)
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Καλημέρα ..
Μήπως ήταν το ποτήρι ήδη ραγισμένο ;
Γιατί σαν νέος στην κοινότητα χωρίς να γνωρίζω κανέναν (προσωπικά) και καμία προηγούμενη κατάσταση .. αυτή την αίσθηση έχω ;
Πιστεύω ότι η αισιόδοξη άποψη βλέπει το ποτήρι μισό γεμάτο ενώ η άλλη ματαιόδοξη άποψη το βλέπει μισό άδειο ;
Φίλε Γιώργο ίσως να ήταν, ίσως και όχι .... αλλά είναι τόσο καλή παρέα αυτή εδώ μέσα και τόσο open mid που αυτά είναι πταίσματα. Εάν τους γνωρίσεις όλους μαζεμένους σε κανένα βουνό, θα νομίζεις ότι βρίσκεσαι σε πενταήμερη....ακόμα και τώρα μετά από όλα αυτά, πιστεύω ότι Εάν μαζεύονταν, θα έπεφταν φιλικά μπινελίκια για κάνα δεκάλεπτο, και θα εξελίσσονταν πάλι σε πενταήμερη. Γιατί πολύ απλά αυτός ο χώρος ξεκίνησε από παρέα με αγάπη για μοτοσυκλέτες, ταξίδια και περιπέτεια. Μπορεί να μην είναι βέβαια όπως ακριβώς ξεκίνησε....αλλά η ψυχή παραμένει η ίδια. Τώρα όποιος δεν κολλάει σε όλο αυτό...απλά αυτοαποβαλεται....;):)
 

tzigis

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα /Συβοτα Θεσπρωτίας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F650gs twin
P200
Avon 300
Συμφωνώ απόλυτα Κωνσταντίνε ..
Και το ενωτικό αξιέπαινο και πρέπει να πεθαίνει τελευταίο !
Απλώς νομιζω ότι δεν πρέπει να συσωρευεται η ματαιοδοξία και ο εγωισμός και οι αντιπαλότητες που σχεδόν πάντα θα υπάρχουν σε κοινότητες αυτού του μεγέθους ..δεν μπορεί να βγήκε τόσο μαυρίλα χωρίς προηγούμενο ( κακός κάπου κρυβόταν τόσο καιρό )
Αποτέλεσμα οι βαριές κατηγορίες ύβρεις κλπ που όσο και να θέλουν όλοι να ξεχάσουν , κακά τα ψέμματα μένουν χαραγμένα γιατί πληγώνουν όχι εγωισμούς και καθεστώτα ,(ο καθένας να συμβιώνει με τον χαρακτήρα του πρώτιστος ) αλλά το ίδιο το ιδεατό κλίμα που οι περισσότεροι αναζητούν !!
Θα χαρώ να σας γνωρίσω όλους τον συντομοτερο χωρίς ένα πλαστικό πληκτρολόγιο στο χέρι !!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
..................................(ο καθένας να συμβιώνει με τον χαρακτήρα του πρώτιστος ) ...........................
Απίστευτα αληθινό κι εύστοχο!!!!!

Θα χαρώ να σας γνωρίσω όλους τον συντομοτερο χωρίς ένα πλαστικό πληκτρολόγιο στο χέρι !!
Κι εμείς Γιώργη, αμοιβαίο!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν ξερω πως την ειδε οποιοδηποτε αλλο μελος την ανωτερω απαντηση του forester αλλα εγω τουλαχιστον σαν μονο χιουμοριστικη την ειδα Τιποτα αλλο περαν αυτου Κανενα φτυσιμο Καμια υβρις
Μπορει σε καποιους να φανηκε ακομψη, σε καποιους αλλους ενδεχομενως προσβλητικη αλλα στα δικα μου ματια μια απλη πλακιτσα ηταν (εκτος και αν κανω τοσο λαθος και τα emoticons δεν παιζουν κανενα ρολο οποτε τοτε καλυτερα να καταργηθουν)
Το ξερεις οτι τις περισσοτερες φορες διαγνωση βλαβης εξ αποστασεως και απο το πληκτρολογιο δεν μπορει να γινει Το εχουμε δει αυτο ολοι μας παμπολες φορες σε φορουμ Βεβαια σωστο και επιβεβλημενο ειναι καποιοι να πουν την γνωμη τους για την πιθανη αιτια μιας βλαβης αλλα αν δεν πεσουν μεσα στην διαγνωση δεν σηκωνουν πλακιτσα; Ειναι προσβλητικη η πλακιτσα οταν γινεται καλοπροαιρετα;
Θελουμε τελικα ενα αποστειρωμενο φορουμ ντυμενο με περυτυλιγμα καθωσπρεπισμου;

ΥΓ Δεν θελω να κανω τον δικηγορο του forester αλλα και κανενος αλλου Απλα αναφερω οτι εγω δεν αντιληφθηκα κατι το μεμπτο στο ποστ του

Η διάθεσή μου όταν το έγραφα, ήταν του στυλ "να πεθάνω στα γέλια"!!! Απόλυτα ειλικρινές αυτό που γράφω! Διάθεση για χαβαλέ και πλάκα είχα και τίποτα παραπάνω. Καμιά πρόθεση ειρωνείας.
Σ' ευχαριστώ πολύ που το έγραψες όπως το ένιωσες την ώρα που το διάβασες, είναι σημαντικό να καταλαβαίνει κανείς τη διάθεση πίσω από τα πληκτρολόγια..... και να μην παρεξηγεί. Αυτό βεβαίως δε μπορούμε να το ζητάμε και να το περιμένουμε από όλους, ακόμα κι εγώ έχω παρεξηγήσει κάποιους, ενώ σε 2η ανάγνωση κατάφερα να το δω αλλιώς. Κάποιες άλλες δεν κατάφερα, και το προσπέρασα. Κάποτε δεν το προσπέρασα κιόλας και "έφαγα σκάλωμα" που λένε...
Ποτέ όμως δεν έθιξα κάποιον προσωπικά!!!!
Τέλος πάντων, όπως θα δείτε και πιο κάτω, όλα καλώς και πάμε μπροστά!!!
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Η διάθεσή μου όταν το έγραφα, ήταν του στυλ "να πεθάνω στα γέλια"!!! Απόλυτα ειλικρινές αυτό που γράφω! Διάθεση για χαβαλέ και πλάκα είχα και τίποτα παραπάνω. Καμιά πρόθεση ειρωνείας.
Σ' ευχαριστώ πολύ που το έγραψες όπως το ένιωσες την ώρα που το διάβασες, είναι σημαντικό να καταλαβαίνει κανείς τη διάθεση πίσω από τα πληκτρολόγια..... και να μην παρεξηγεί. Αυτό βεβαίως δε μπορούμε να το ζητάμε και να το περιμένουμε από όλους, ακόμα κι εγώ έχω παρεξηγήσει κάποιους, ενώ σε 2η ανάγνωση κατάφερα να το δω αλλιώς. Κάποιες άλλες δεν κατάφερα, και το προσπέρασα. Κάποτε δεν το προσπέρασα κιόλας και "έφαγα σκάλωμα" που λένε...
Ποτέ όμως δεν έθιξα κάποιον προσωπικά!!!!
Τέλος πάντων, όπως θα δείτε και πιο κάτω, όλα καλώς και πάμε μπροστά!!!
Eγω θικτηκα.....:friend:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τελικά αρκούσαν 2-3 πμ χθες κι ένα-δυο τηλ σήμερα κι όλα είναι σε τάξη.

Ευχαριστώ τον Πασχάλη που έκανε την καλή κίνηση και που αποδέχθηκε τη συγνώμη μου για το ποστ που φάνηκε απρεπές κι ανάρμοστο, έστω σε κάποιους.

Του υποσχέθηκα ότι δε θα ξαναβάλω «τα κ@λαράκια» που υπάρχουν σαν εικονίδια και δε θα υπονοήσω εις το διηνεκες κάτι που να προσβάλει οποιονδήποτε και σε κανένα θέμα, ιδιαίτερα στα τεχνικά θέματα και στα προβλήματα, όπου ο ερωτών έχει συνήθως αγωνία και προσμένει λύσεις από τους συντρόχους.

Εκείνος με τη σειρά του με διαβεβαίωσε ότι:

1. σε προσωπικό επίπεδο: θα επικοινωνούμε ιδιωτικά, αν/όταν/όπου υπάρξει «θέμα» και θα λύνεται επί τόπου χωρίς να απαιτούνται εκ των υστέρων αιτιολογήσεις και συγνώμη.

2. Και γενικώς: ότι όπως κανείς άλλος εκ των διαχειριστών δεν έχει αναμιχθεί - και μάλιστα δημόσια - σε δικά του ποστ, θέματα, εκδρομές, διευθετήσεις κλπ., ποτέ δε θα βγει θέμα διαφωνίας διαχειριστών στον αέρα, εκ μέρους του.



Πάμε γι άλλα!!!!! Και πάμε μπροστά! ;)
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Τελικά αρκούσαν 2-3 πμ χθες κι ένα-δυο τηλ σήμερα κι όλα είναι σε τάξη.

Ευχαριστώ τον Πασχάλη που έκανε την καλή κίνηση και που αποδέχθηκε τη συγνώμη μου για το ποστ που φάνηκε απρεπές κι ανάρμοστο, έστω σε κάποιους.

Του υποσχέθηκα ότι δε θα ξαναβάλω «τα κ@λαράκια» που υπάρχουν σαν εικονίδια και δε θα υπονοήσω εις το διηνεκες κάτι που να προσβάλει οποιονδήποτε και σε κανένα θέμα, ιδιαίτερα στα τεχνικά θέματα και στα προβλήματα, όπου ο ερωτών έχει συνήθως αγωνία και προσμένει λύσεις από τους συντρόχους.

Εκείνος με τη σειρά του με διαβεβαίωσε ότι:

1. σε προσωπικό επίπεδο: θα επικοινωνούμε ιδιωτικά, αν/όταν/όπου υπάρξει «θέμα» και θα λύνεται επί τόπου χωρίς να απαιτούνται εκ των υστέρων αιτιολογήσεις και συγνώμη.

2. Και γενικώς: ότι όπως κανείς άλλος εκ των διαχειριστών δεν έχει αναμιχθεί - και μάλιστα δημόσια - σε δικά του ποστ, θέματα, εκδρομές, διευθετήσεις κλπ., ποτέ δε θα βγει θέμα διαφωνίας διαχειριστών στον αέρα, εκ μέρους του.



Πάμε γι άλλα!!!!! Και πάμε μπροστά! ;)
:ok::ok::ok:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Τελικά αρκούσαν 2-3 πμ χθες κι ένα-δυο τηλ σήμερα κι όλα είναι σε τάξη.

Ευχαριστώ τον Πασχάλη που έκανε την καλή κίνηση και που αποδέχθηκε τη συγνώμη μου για το ποστ που φάνηκε απρεπές κι ανάρμοστο, έστω σε κάποιους.

Του υποσχέθηκα ότι δε θα ξαναβάλω «τα κ@λαράκια» που υπάρχουν σαν εικονίδια και δε θα υπονοήσω εις το διηνεκες κάτι που να προσβάλει οποιονδήποτε και σε κανένα θέμα, ιδιαίτερα στα τεχνικά θέματα και στα προβλήματα, όπου ο ερωτών έχει συνήθως αγωνία και προσμένει λύσεις από τους συντρόχους.

Εκείνος με τη σειρά του με διαβεβαίωσε ότι:

1. σε προσωπικό επίπεδο: θα επικοινωνούμε ιδιωτικά, αν/όταν/όπου υπάρξει «θέμα» και θα λύνεται επί τόπου χωρίς να απαιτούνται εκ των υστέρων αιτιολογήσεις και συγνώμη.

2. Και γενικώς: ότι όπως κανείς άλλος εκ των διαχειριστών δεν έχει αναμιχθεί - και μάλιστα δημόσια - σε δικά του ποστ, θέματα, εκδρομές, διευθετήσεις κλπ., ποτέ δε θα βγει θέμα διαφωνίας διαχειριστών στον αέρα, εκ μέρους του.



Πάμε γι άλλα!!!!! Και πάμε μπροστά! ;)
Και τι μας ενδιαφερει ρε φιλαρακι η μεταξυ σας συμφωνια;..εδω ειναι το ADVride και μιλαμε για μοτοσυκλετες...οτι θελετε σε ΠΜ...(αντε μη βαλω κ το κωλ@ρακι τωρα και παλι κυλησουμε στα drugs :D:p )
 
Top Bottom