Advride και Ομαδικές αγορές για τα μέλη

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν ξέρω πως ακριβώς λειτουργεί το σύστημα.
Αν είναι έτσι ο.κ
Το σύστημα είναι όλο φανερό...
Στην φωτο φαίνεται η ώρα που τα μεταφέρει 19.56 ....όπως και το 8.05 που έκανα το screenshot.


advφον
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
παρακληση ρε παιδια κρατηστε το φορουμ στο επιπεδο που ειναι.Εχετε τροπο ,θεληση,και αγαπη σε αυτο που ολοι εστιαζουμε μπαινοβγαινοντας εδω μεσα.Στα 32 χρονια ενασχολησης με την μοτο σε λεσχες,φορουμ αργοτερα το μονο που εζησα ηταν μιζερια φαγομαρα,ιντριγκες ανουσιες κοντρες,λαμογια,φτηνη προσωπικοτητα και κακια.Εδω στο advride δεν υπηρχε αυτο μεχρι προσφατα.Μην επιτρεψετε να γινει ενα ακομα θλιβερο μοτοφορουμ οπως τα διπλανα που πολλοι απο εμας τριγυρνουν.Αφηστε να διαβαζουμε καταθεσεις ψυχης του ΒΡΑΣΙΔΑ του CUBMAN, τα ταξιδιωτικα στις εσχατιες της Ασιας στις ομορφιες της Ελλαδας,των Βαλκανιων και κατ επεκταση της Ευρωπης,το ασυναγωνιστα εξυπνο χιουμορ πολλων εδω μεσα,τις ομορφες φωτο και τα μερη που συστήνονται η υπενθυμιζονται απο καποιους στους υπολοιπους,την οποια γνωση προσφερεται απο τον κοσμο εδω μεσα σε διαφορα θεματα και πολλα αλλα που πατωντας το μαγικο κουμπι ender περνας σε εναν κοσμο μαγικο σε σχεση με οτι βιωνεις καθημερινα.
Με εκτιμηση προς ολους παιδια.:)
Ηρεμηστε παιδια καλυτερα βρειτε τα τηλεφωνικα....ειναι σαν να τσακωνεται μια οικογενεια με ηχεια στον δρομο..
Φιλικα
Επίσης να συμπηρώσω πριν φύγω για δουλειά πως "Όπου μαλώνουν τα βουβάλια την πληρώνουν τα βατράχια".


Αυτιά που λέει και ο Γιώργης.:)
Το επίπεδο του φόρουμ είναι ανθρώπινο πάνω από όλα.
Εάν είχε υπονοησει το παραμικρο κάποιος για εσάς, θα τον είχε πάρει ο διαολος!
Εγώ δέχτηκα επίθεση με συγκεκριμένα υπονοούμενα.
Και δυστυχώς την επίθεση την δέχτηκα από μέλος του advride team.
Στην τιμιοτητα μου και στα θέματα αρχής μου λοιπόν.....δεν δέχομαι από κανέναν γκει κουβέντα !
 
Last edited by a moderator:

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Δεν ξέρω πως ακριβώς λειτουργεί το σύστημα.
Αν είναι έτσι ο.κ
Εδω δεν ξερει το team εσυ θα ξερεις.....
Για οτι μας συμβαινει πρωτη φορα χρειαζομαστε ολοι.περισσοτερο χρονο ειδικα στις εργασιμες μερες.
Ας δειξετε υπομονη.

adv phone
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Που πηγε το τελευταιο ποστ που ειχα στο Τοπικ;....Μπορει να με ενημερωσει κανενας;:UH:
Τουλάχιστον αυτός που σβήνει τα ποστ θα μπορούσε να ενημερώσει προηγουμένως εαν ενοχλείται απο τα γραφόμενα...:mad:
Λυπάμαι για λογαριασμό σου..
Έφτασες να εκθέτεις τον @Ηλία, για κάτι που έκανες εσύ εχθές το απόγευμα.....
Το θρεντ των μεταφορών....είναι ένα θρεντ που βάζουμε όλα τα μηνύματα που απομακρυνονται από την κοινή θέα.
Ο διαχειριστής Πασχάλης λοιπόν απομακρυνε εχθές τα μηνύματα που δεν του άρεσαν.
advφον
Καλημέρα σε όλο το forum !!! Να σας ενημερώσω για το ιστορικό.
Έχοντας ήδη προηγηθεί αναφορά μου στους λοιπούς διαχειριστές ότι δεν μου αρέσει αυτό που βλέπω στο θέμα πήρα την πρωτοβουλία και μετέφερα τα post σε αφανή ενότητα.
Αυτό έγινε χθες το βράδυ.
Σήμερα το πρωί δεν τα έβλεπα και σε επικοινωνία με τον Πασχάλη είπε ότι το πρωί τα μετέφερε στο....
http://www.advride.gr/threads/advride-και-Ομαδικές-αγορές-για-τα-μέλη.5923/
...τίποτα δεν έχει διαγραφή και πλέον είναι σε κοινή θέα.
Στο forum είμαστε πιστεύω για ένα σκοπό που ενώνει και όχι διχάζει. Πάντα θα υπάρχουν διαφωνίες.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ηλια για την καλυτερη εικονα των.οσων γραφεις μετεφερε την γραπτη σου προθεση μεταφορας των ποστ με αυτο το printscreen που προνοησες κ εκανες πριν σου τη σβησουν τα αδιευκρινιστα.

adv phone

επεξεργασια και
edit απο σταθερο υπολογιστη


 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλημέρα σε όλο το forum !!! Να σας ενημερώσω για το ιστορικό.
Έχοντας ήδη προηγηθεί αναφορά μου στους λοιπούς διαχειριστές ότι δεν μου αρέσει αυτό που βλέπω στο θέμα πήρα την πρωτοβουλία και μετέφερα τα post σε αφανή ενότητα.
Αυτό έγινε χθες το βράδυ.
Σήμερα το πρωί δεν τα έβλεπα και σε επικοινωνία με τον Πασχάλη είπε ότι το πρωί τα μετέφερε στο....
http://www.advride.gr/threads/advride-και-Ομαδικές-αγορές-για-τα-μέλη.5923/
...τίποτα δεν έχει διαγραφή και πλέον είναι σε κοινή θέα.
Στο forum είμαστε πιστεύω για ένα σκοπό που ενώνει και όχι διχάζει. Πάντα θα υπάρχουν διαφωνίες.
Ηλία.....ήσουν 8 πάρα πέντε εχθες το απόγευμα, που έγινε η μεταφορά των ποστ....online?
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Παιδες πισω απο ολες τις πλατφορμες υπαρχουν λαστιχα βενζινα λασπη ιδρωτας κ τραπεζια με κρασια.
Συμφορουμιτες ειμαστε με αυτους εκει κ οχι με τα τρολ:rolleyes:
Cool και υπομονη, εδω ειναι απλα internet και αναγκαστικα κυκλοφορουν αναμεσα μας

adv phone
 

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure


Τι εννοεις;
Δεν γνωρίζει ότι το έκανες εσύ εχθές το απογευμα;

advφον
Καλημέρα σε όλο το forum !!! Να σας ενημερώσω για το ιστορικό.
Έχοντας ήδη προηγηθεί αναφορά μου στους λοιπούς διαχειριστές ότι δεν μου αρέσει αυτό που βλέπω στο θέμα πήρα την πρωτοβουλία και μετέφερα τα post σε αφανή ενότητα.
Αυτό έγινε χθες το βράδυ.
Σήμερα το πρωί δεν τα έβλεπα και σε επικοινωνία με τον Πασχάλη είπε ότι το πρωί τα μετέφερε στο....
http://www.advride.gr/threads/advride-και-Ομαδικές-αγορές-για-τα-μέλη.5923/
...τίποτα δεν έχει διαγραφή και πλέον είναι σε κοινή θέα.
Στο forum είμαστε πιστεύω για ένα σκοπό που ενώνει και όχι διχάζει. Πάντα θα υπάρχουν διαφωνίες.

Αφού εδώ φαίνεται οτι στο συγκεκριμενο (ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ) θέμα μεταφέρθηκαν το απόγευμα και όχι το πρωί..Καποιο λαθος γινεται!!
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
ΒΑΡΕΘΗΚΑ,τα προσωπικα σας(που βρηκαν τωρα την αφορμη να βγουν στην επιφανεια)ειναι δικο σας θεμα ,οι υπολοιποι ειμαστε εδω για αλλους λογους .
Σας ΠΑΡΑΚΑΛΩ πολυ,λυστε τις διαφορες σας οχι δημοσια.Εχουμε φτιαξει μια ωραια εικονα για ολους εδω μεσα κ για το forum,μην μας την χαλασετε
Ελπιζω αυτο το post ναναι το τελευταιο που εχει σχεση μ αυτο το ξεκατινιασμα
 

tzigis

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα /Συβοτα Θεσπρωτίας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F650gs twin
P200
Avon 300
Με χαρά ανακάλυψα την advride κοινότητα πρόσφατα ..
Με χαρά κάθε πρωί φτιάχνω ένα καφεδάκι και αντί να διαβάζω τις χαζό φυλλάδες κλπ διαβάζω για την μοτοσυκλέτα ,που Καβάλα της είμαι κοντά 30 χρόνια .
Με πολύ χαρά θα διανύσω 500 χιλιόμετρα για να παραστώ στα μαθήματα στο χώμα γιατί θέλω να μπορέσω να ακουλουθω τον mathosala και τους άλλους χωμάτινους που με ξελογιαζουν σε κάθε χωμάτινη ανάρτηση τους .
Με χαρά προσμένω να γνωρίσω τους συντρόφους Κρητες τώρα που θα κατέβω στα μέρη τους .(χαχα είπα να το αναφέρω μήπως και βγει καμία τσικουδοκατασταση)
Με χαρά και καλή διάθεση θέλω να τα κάνω όλα αυτά ,αλλιώς δεν μένουν στην μνήμη μου για πολύ καιρό χαραγμένα όπως θα έπρεπε ..

Διαφωνώ στην κοινή θέα των άπλυτων του διαχειριστικού team για τον λόγο ότι σαφή άποψη δεν μπορώ να έχω από τα γραφόμενα ενός πληκτρολογίου (χωρίς να υπάρχει το eye contact που λέει πάντα την αλήθεια) και με υπονοούμενα χωρίς στοιχεία (απαράδεκτο )
Αγαπητέ Phoenix Θα ειμουν αφελής και ανεύθυνος ,στο να εκφέρω άποψη κάτω από αυτές τις συνθήκες (με αυτές τις πληροφορίες )
Αγαπητέ Paschalis η οπιαδηποτε κατηγορία-υπόνοια θα πρέπει και να αποδεικνύεται εκτός εάν η απόδειξη ερχετε από το κοινό -συλλογικό αίσθημα των εμπλεκομένων μελών.
Πολύ χολή βγήκε και δεν θέλω άλλο από αυτό το θέαμα ..
Χωρίς υπόνοιες και εμπάθειες τα γραφόμενα για κανέναν σας ,γιατί απλά δεν ξέρω κανέναν σας και είναι άδικο να σας κρίνω εξ αποστάσεως ..
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Έχω μάθει να μην μιλάω και να μην φερω άποψη Εάν δεν βρίσκομαι καθισμένος σε ένα τραπέζι, κοιτώντας όλους στα μάτια και ακούγοντας με λεπτομέρειες τις απόψεις τους....Επειδή όμως τους περισσότερους από εδώ τους έχω γνωρίσει από κοντά, τους συμπαθώ εξίσου όλους πολύ, αισθάνομαι ότι αναπνέουμε τον ίδιο αέρα, και επειδή διαβάζοντάς και χαζεύοντας στο forum, ονειρεύομαι την διέξοδο της φρίκης μου των τελευταίων χρόνων....θα πω τούτο ...λύστετο σύντομα και διασωστε το ίσως καλύτερο μοτοσυκλετιστικο forum στην Ελλάδα....
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Απο το πρωτο ποστ και με τον πιο ευστοχο πλεον τιτλο ενημερωνεστε
πως η διαχειριστικη ομαδα του δεν εμπλεκεται σε καμμια περιπτωση σε διαπραγματευσεις με εμπορους
για οποιοδηποτε θεμα τιμων γιατι αυτο συνιστα εμπορικη πραξη.


''Να προλαβω μια βασικη απορια σας λεγοντας αναγκαστικα και εδω πως η επταμελης διαχειριστικη ομαδα του advride
εχει ως μοναδικη της ασχολια την εξασφαλιση της απροσκοπτης λειτουργιας του forum σε τεχνικο αλλα και νομικο επιπεδο.
Πουθενα σε αυτα της τα καθηκοντα τα οποια εχουν συμφωνηθει και περιγραφει με καθε λεπτομερεια στο συμφωνητικο ιδρυσης του ιστοτοπου (μια σχετικα αχαρη αλλα απαραιτητη διαδικασια) δεν εντασσεται για απολυτως ευνοητους λογους η επικοινωνια με εμπορους κ επαγγελματιες του χωρου της μοτοσυκλετας για την εξασφαλιση οποιασδηποτε
''ευνοικης'' μεταχειρισης προς τα μελη και τη διενεργεια ομαδικων αγορων προιοντων ή υπηρεσιων.
Θα πρεπει να καταλαβουμε ολοι οτι τα παραπανω φυλλασονται ως ''κορη οφθαλμου'' απο ολους μας, και τους σχεδον 1500 που το φεραμε εδω που το φεραμε,αν θελουμε να το κρατησουμε ''οπως αγαπαμε να το βλεπουμε'' σε βαθος χρονων.
Ευχαριστω για τον χρονο σας.''


Παρακατω σας εχω περιγραψει τη διαφορα μεταξυ της κοινοποιησης τιμοκαταλογου ενος camping ή ενος καταφυγιου
που σχεδιαζουμε να μεινουμε γιατι μας αρεσε παλιοτερα ή βολευει γεωγραφικα
και της διαβουλευσης για ομαδικη αγορα υπηρεσιας-προιοντος.
Μιλαμε για δυο διαφορετικα πραγματα κυριοι.

Με την ευκαιρία......θα ανοίξουμε ένα θέμα για μάθημα και αν υπάρχουν οι συμμετοχές που πρέπει, θα κάνουμε ένα
μάθημα σαν advride σε πολύ καλή τιμή.
Έχω μιλήσει με το rideit και τον Τάκη Μανιάτη.
Δεν μπορει κανεις μας να παραβλεψει την απαιτηση σας για συνεχεια της υπεροχης δουλειας ολων
και σβηνουμε ολοι μαζι την ατυχη παραπανω στιγμη του Κωστα.
Λυπαμαι πολυ που δεν μπορουμε να ειμαστε εμεις στην διαπραγματευση με τις Σχολες διοτι υπαρχει συμφωνια
γραπτη και παντελονικου για αυτο κι οποιος θελει τα ντοκουμεντα μου τα ζηταει και του τα στελνω.
Στην κοινοτητα αυτη δεν υπαρχουν δυο ταχυτητες ενημερωσης και συμμετοχης.
Εσεις ειναι καλο να αφησετε το θρεντ των ομαδικων το οποιο υπερκαλυπτεται με το παρόν
και να ενισχυσετε ειτε ως μαθητες ειτε ως διαπραγματευτες με τις Σχολες το αρχικο.

Συγχωρεστε το edit,
Μαθημα θα κανουμε-ετε το καλυτερο με τους καλυτερους δασκαλους και συνθηκες.
Κι αυτο θα γινει γιατι ειμαστε το advride.gr ειμαστε στο Νο1 στην adv κοινοτητα
και τις γνωσεις τις θελουμε για να σκισουμε μετα τα μηχανακια κι οχι να γεμισουμε με selfie και γιαλαντζι σκόνες τα μεσα κοινωνικης δικτυωσης
:)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
@paschalis



Δέχομαι την ανακρίβεια για τον Όλυμπο, μικρή η σημασία. Η ουσία παραμένει ως έχει σε ότι έγραψα.
Η αναφορά μου λοιπόν δεν έχει να κάνει με τα εκδρομικά-όπως το παρουσιάζεις- αλλά με τη διαφορετική σου αντιμετώπιση στη μια περίπτωση και στην άλλη, σε σχέση πάντα με τους επαγγελματίες..
Πάμε και στο άλλο , στο δικό σου ποστ στα ασφάλτινα :http://www.advride.gr/threads/Ασφάλτινα-Ελληνικά-Βουνά-5-9-11-Σεπτεμβρίου-on-the-border-h-προετοιμασία.5196/

ΔΙΑΜΟΝΕΣ

Η διαμονη μας στην Καλαμπακα θα γινει για οσους αγαπουν το σκηνακι στο camping ΒΡΑΧΟΣ γνωστο σε πολλους απο τα Ασφαλτινα 2.
http://www.campingkastraki.com/
Η τιμη για ενα ατομο σκηνη και μοτοσυκλετα ειναι 10 ευρω.


Εδώ είμαι πιο ακριβής. Η όχι?
Ο χρόνος των μελών πράγματι χάνεται, από τις δικές σου παρεμβάσεις και μόνο.







ΥΓ: ενώ οφείλεις μια ανάκληση ύβρεων προς εμένα σε άλλο θέμα, γράφεις κι αυτό "η αναφορα σου στα εκδρομικα φτυνει βασικους αρχες " που υπονοεί και πάλι ύβρη!!![/quote]

Πασχαλη αν εσυ βγαζεις νόημα απο αυτα που γράφεις τοτε μπραβο σου
Εγω προσωπικά δε βγάζω
εντελει τι ειναι αυτο που σε πείραξε στην διερευνητική κίνηση του Κώστα ;
Μήπως ο πολύς κοζμος που μαζεύτηκε ;
Μήπως οτι λογο του πολυ κοζμου κάποιοι θα εκμεταλευτουν την κατάσταση ;
Αν την εκμεταλευτουν με ποιο τροπο ;
Πιοι ειναι αυτοι ;
Και εμπασει περίπτωση φτιαχτό εσυ !!!
Αλλα ουτε αυτο θελεις !!
Μιλάς για κανόνες κλπ μονο σε οτι δεν κανονίζεις εσυ
Μίλησε κανεις σε εσενα ποτε για κανόνες του φόρουμ οταν έφτιαξες τα αφαλτινα η στο τροφυ ;
Σου μίλησε ποτε κανένας για τζίρους σε οτι κανονισες ;
Ποτε!!!!!!!!!
Εσυ γιατι προσβάλεις τον κοζμο και τον στοχοποιείς χωρις απόδειξεις ;;
Αν εχεις !!!
Να τις καταθέσεις ανοιχτα για να τον διώξουμε αυτον που κανει τέτοια πράγματα αλλιως να πάψεις γιατι την άλλη φορα που θα το κανεις θα φύγεις εσυ !!!!!!!!!
Eιμαι απολυτα προσαρμοσμενος πλεον και ασφαλης απο την ριψη ασφαιρων πυρων.
οι κανονες λειτουργιας του φορουμ γραφουν ποιος φευγει και ποτε απο την ''κοινοτητα'' ειτε ειναι διαχειριστης ειτε μελος.
Στεκεσαι αγκαλια με το κουμπι που γραφει το ονομα σου απο τη μια κι απο την αλλη σου κρατω το χερι και συγχρονως σε ρωτω?
Γιατι τοση πρεμουρα με την κουβεντα προς τις σχολες απο διαχειριστη???
Γιατι τοση αναφυλαξια με την αναθεση αυτης της διαδικασιας σε απλα μελη???
Κι εδω τωρα στο τελευταιο σε ρωτανε 1500.
Σήμερα έγραψες κι αυτό:


  1. Απ το Λιακο θα τις φας ως φαινεται, αλλα για αλλο λογο....

    Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Οταν αρχισουν τα μαθηματα θα μαζεψουμε τα σκυλια,το νου σου στον μπογια.
    adv phone

    paschalis, Σήμερα στις 08:50Αναφορά
    #105LikeΑπάντηση+ Παρατέθηκε
Υπάρχουν κι άλλα βέβαια σε άλλα θέματα, είτε σβησμένα -που τα έχω κι όταν χρειαστεί θα ανεβάσω τις φωτο- είτε ακόμα ανοικτα. Σε όλα υπονοείς ή με βρίζεις σαφώς και μου επιτίθεσαι προσωπικά.
Θα απαντήσεις?
Μήπως μας εξηγήσεις κιόλας τι εννοείς με αυτό που απηύθηνες στο Στέργιο: " Στεκεσαι αγκαλια με το κουμπι που γραφει το ονομα σου απο τη μια κι απο την αλλη σου κρατω το χερι και συγχρονως σε ρωτω?"

Δεν υπάρχει μέχρι πρόσφατα ανάλογη συμπεριφορά στο advride , παρά μόνο η δική σου. Κι απαιτείς να κλείσει το θέμα επειδή έτσι σε βολεύει, χωρίς να δώσεις εξηγήσεις για όσα σου καταλογίζω και είναι γεγονότα, πράξεις δικές σου!
Μην ξεχνάς ότι ήδη σε ρώτησα γιατί στο 1ο ποστ εναντίωσης σου στον Κώστα @gsmaniac , πριν περάσεις σε εξηγήσεις νομικού κλπ χαρακτήρα , του είπες να κάνει κάτι που ήδη είχε δηλώσει ότι θα κάνει!!!! Τι προθέσεις δείχνει αυτή η συμπεριφορά????

Στο υπενθυμίζω:

"Με την ευκαιρία......θα ανοίξουμε ένα θέμα για μάθημα και αν υπάρχουν οι συμμετοχές που πρέπει, θα κάνουμε ένα μάθημα σαν advride σε πολύ καλή τιμή.
Έχω μιλήσει με το bikeit και τον Τάκη Μανιάτη.
Υπαρχει η ειδικη ενοτητα προσφορων οπου η καθε σχολη εχει δικαιωμα να αναρτα το προγραμμα και τον τιμοκαταλογο της.
Αν θελεις παλι σαν Κωστας να οργανωσεις κατι σχετικο, ξεκινας δικο σου ξεχωριστο thtead Η διαχειριση του forum advride ΔΕΝ εχει πουθενα αποφασισει να διοργανωσει ή να διαχειριστει ομαδικη αγορα μαθηματων απο ΚΑΜΜΙΑ σχολη του χωρου.

adv phone" από εδώ: http://advride.gr/threads/Σχολές-οδήγησης-adv.2083/page-2, ποστ Νο 27

Σε αναλογία λοιπόν με αυτό που πρόσφατα μου έθεσες να επιλέξω (αν είμαι αμετροεπής, ή μαλάκας - το οποίο θέλησες να κρύψεις πίσω από την ανύπαρκτη λέξη "μακάκος"), σου λέω τώρα ενώπιον ολων ότι σε καλώ να επιλέξεις το δρόμο της δημόσιας ανάκλησης των ύβρεων προς εμένα και της δημόσιας συγνώμης, ή το δρόμο της α υ τ ο δ ι α γ ρ α φ ή ς!
Κάνεις κακό στο advride σε κάθε άλλη περίπτωση!!!!!!!


Τα λοιπά περί μαθήματος θα τρέξουν έτσι κι αλλιώς! Κι όχι μόνο αυτά, αλλά και πολλά άλλα που έρχονται!!!!!!!!



ΥΓ, φαίνεται κάποια επιρροή στο ποστ μου, όχι από εμένα. όλα τα edit αφορούν την προσπάθειά μου να μην είναι εντός quote, ωστε να φαίνεται!
 
Τελευταία επεξεργασία:

tzigis

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα /Συβοτα Θεσπρωτίας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F650gs twin
P200
Avon 300
Οφείλω να επανερθω με μια αναδιατύπωση του ποστ που αναφέρομαι στο πρόσωπο του @paschalis ( και να ανακαλέσω εάν έθιξα το πρόσωπο του )
Δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου !!
Αγαπητέ @paschalis δεν σε θεωρώ δοσιλογο ούτε σου προσαπτω ανακρίβειες στα ποστ σου ,απεναντίας !!
Μια καθαρότερη και αναλυτικότερη εικόνα για καταστάσεις και θέματα (που κοινοποιούνται δημόσιος) και που θίγεις /αναφέρεις είναι απαραίτητη για έμενα και τα υπόλοιπα νέα μέλη που δεν σας γνωρίζουν προσωπικά !!

Edit
Προς όλους τους εμπλεκόμενους :
Έπεσε πολύ κατινιά σήμερα ανάμεσα σε κάποια μέλη με αποτέλεσμα να χαθεί η μπάλα ..
Ήταν απαραίτητο ;
 

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
Απο το πρωτο ποστ και με τον πιο ευστοχο πλεον τιτλο ενημερωνεστε
πως η διαχειριστικη ομαδα του δεν εμπλεκεται σε καμμια περιπτωση σε διαπραγματευσεις με εμπορους
για οποιοδηποτε θεμα τιμων γιατι αυτο συνιστα εμπορικη πραξη.


Να προλαβω μια βασικη απορια σας λεγοντας αναγκαστικα και εδω πως η επταμελης διαχειριστικη ομαδα του advride
εχει ως μοναδικη της ασχολια την εξασφαλιση της απροσκοπτης λειτουργιας του forum σε τεχνικο αλλα και νομικο επιπεδο.
Πουθενα σε αυτα της τα καθηκοντα τα οποια εχουν συμφωνηθει και περιγραφει με καθε λεπτομερεια στο συμφωνητικο ιδρυσης του ιστοτοπου (μια σχετικα αχαρη αλλα απαραιτητη διαδικασια) δεν εντασσεται για απολυτως ευνοητους λογους η επικοινωνια με εμπορους κ επαγγελματιες του χωρου της μοτοσυκλετας για την εξασφαλιση οποιασδηποτε
''ευνοικης'' μεταχειρισης προς τα μελη και τη διενεργεια ομαδικων αγορων προιοντων ή υπηρεσιων.
Θα πρεπει να καταλαβουμε ολοι οτι τα παραπανω φυλλασονται ως ''κορη οφθαλμου'' απο ολους μας, και τους σχεδον 1500 που το φεραμε εδω που το φεραμε,αν θελουμε να το κρατησουμε ''οπως αγαπαμε να το βλεπουμε'' σε βαθος χρονων.
Ευχαριστω για τον χρονο σας.


Παρακατω σας εχω περιγραψει τη διαφορα μεταξυ της κοινοποιησης τιμοκαταλογου ενος camping ή ενος καταφυγιου
που σχεδιαζουμε να μεινουμε γιατι μας αρεσε παλιοτερα ή βολευει γεωγραφικα
και της διαβουλευσης για ομαδικη αγορα υπηρεσιας-προιοντος.
Μιλαμε για δυο διαφορετικα πραγματα κυριοι.



Δεν μπορει κανεις μας να παραβλεψει την απαιτηση σας για συνεχεια της υπεροχης δουλειας ολων
και σβηνουμε ολοι μαζι την ατυχη παραπανω στιγμη του Κωστα.
Λυπαμαι πολυ που δεν μπορουμε να ειμαστε εμεις στην διαπραγματευση με τις Σχολες διοτι υπαρχει συμφωνια
γραπτη και παντελονικου για αυτο κι οποιος θελει τα ντοκουμεντα μου τα ζηταει και του τα στελνω.
Στην κοινοτητα αυτη δεν υπαρχουν δυο ταχυτητες ενημερωσης και συμμετοχης.
Εσεις ειναι καλο να αφησετε το θρεντ των ομαδικων το οποιο υπερκαλυπτεται με το παρόν
και να ενισχυσετε ειτε ως μαθητες ειτε ως διαπραγματευτες με τις Σχολες το αρχικο.


Και αν εμεις θελουμε τον κωστα να το αναλαβει ποιο ειναι το προβλημα δηλαδη?Δεν του ζηταμε να το αναλαβει βασει της διαχειριστικης του ιδιοτητας αλλα βάσει της ιδιοτητας μέλος- άνθρωπος εμπιστοσυνης. Δεν θεωρω οτι ηταν ατυχη στιγμη προσωπικα..Θεωρω οτι ειμαστε πολυ τυχεροι που έγινε αυτη η κίνηση γιατι αν δεν γινοταν απο αυτον δε θα γινοταν απο κανεναν μας.. Μεχρι στιγμής πίστευα ότι το advride είναι τα μέλη του και όχι τα καταστατικά και οι τυπικότητες και αυτό είναι που με έκανε να ασχοληθώ μιας και είναι το μοναδικό φορουμ που με συγκινησε.. Όταν λοιπον βλεπεις οτι με μια κινηση μαζευονται σε μια μερα σχεδον 40 ατομα εσενα σε ενδιαφερουν τα χαρτια??Οταν ο αλλος λεει θα κανει 500 χιλιομετρα για το μαθημα εσυ θεωρείς λογικο όλο αυτο το θέμα που δημιουργεις? Εμεις είμαστε εδω για να απολαμβανουμε αυτο που μας αρεσει :την μηχανη και απο κει και περα τα υπολοιπα δεν αφορουν εμας καθολου.. Eγω ειμαι μονο 8 μηνες στο φορουμ αλλα το έχω κάνει τροπο ζωης οπως έχεις καταλαβει (και ενα σωρο αλλοι εδω μεσα) και αυτός ο τρόπος ζωής δεν συνάδει με ολο αυτό που βλέπω..Το αdvride το εφεραν εδώ τα μέλη του και αυτά πρέπει να είναι το επίκεντρο αν όντως θελεις να διατηρηθεί σε βάθος χρόνων όπως λες αλλιώς θα μείνουν τα καταστατικά και αυτό που θα έπρεπε να σε νοιάζει πάνω απ όλα θα έπρεπε να είναι το τι θέλουν τα μέλη και όχι οι προσωπικές σου αντιπαθειες ή η τυπικότητα. Αν σαν πρώτο κίνητρο σου δεν είναι το να υπάρχει όμορφο κλίμα μεταξύ του φόρουμ και να είναι όλα τα μέλη ευχαριστημένα αφησε τη θέση σου σε κάποιον άλλον που να έχει τετοιο κίνητρο γιατί αυτό θέλουμε εμείς από τους'' απο πάνω μας''.Δεν είναι θέμα ζωής η θανάτου το να κανονίσει ένας διαχειριστής όταν υπάρχει τόση ζητηση ούτε ποινικό αδίκημα για να έχεις τετοια στάση..Ασε μας λοιπον να κανουμε αυτο που μας αρέσει και μη μπαινεις εμπόδιο..Και αμα θέλουμε όλοι να κανονίσει ο κώστας, ο κώστας θα κανονίσει και αφου έχει δημιουργηθεί τετοιο θέμα και δεν μπορείς να το παραβλεψεις όντας τυπικός και φύλακας του νομικου πλαισιου του φόρουμ, ίσως είναι ώρα να κανετε συνέλευση να αλλάξετε τα καταστατικα και να τα προσαρμόσετε στα μέλη αλλιώς κανε τα στραβα μάτια. Και επιτέλους έχει δικιο ο @Phoenix ας πάρει θέση και κανεις αλλος γιατι αλλιώς δε βγαίνει άκρη εδω πέρα..Παρτε θέση οι πολλοί να μπει ο καθείς στη θέση του αλλιώς ας το πιστολιάσουμε και ας οργώνουμε τα βουνά μονοι μας ο καθενας σαν λυκοι..Τι αλλο να πω.. Και προσωπικά ησουν το πρωτο ατομο που είχα μιλήσει όταν είχα μπει εδω και μεσα απο τη στασή σου εδω μεχρι στιγμης έτρεφα εκτίμηση αλλα με αυτά που κανεις εχω χασει πάσα ιδέα και ουτε το περιμενα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Και αν εμεις θελουμε τον κωστα να το αναλαβει ποιο ειναι το προβλημα δηλαδη?Δεν του ζηταμε να το αναλαβει βασει της διαχειριστικης του ιδιοτητας αλλα βάσει της ιδιοτητας μέλος- άνθρωπος εμπιστοσυνης. Δεν θεωρω οτι ηταν ατυχη στιγμη προσωπικα..Θεωρω οτι ειμαστε πολυ τυχεροι που έγινε αυτη η κίνηση γιατι αν δεν γινοταν απο αυτον δε θα γινοταν απο κανεναν μας.. ..
Συμφωνώ μεχρι τελευταίας λέξης σε όλο το ποστ, αλλά ξεχωρίζω αυτό που πραγματικά είναι σαν να το έγραψα εγώ!!!!
+1200 Γιώργη!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
κάτι παίζει με το ποστ μου που φαινόταν κανονικά, αλλά τωρα δε φαίνεται......:waiting:


Edit:
άκυρο, το κατάφερα!
Πάντως κάτι είχε αλλάξει κι έμπαινε quote στο τέλος. Όχι από εμένα αυτό.
 

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Απο το πρωτο ποστ και με τον πιο ευστοχο πλεον τιτλο ενημερωνεστε
πως η διαχειριστικη ομαδα του δεν εμπλεκεται σε καμμια περιπτωση σε διαπραγματευσεις με εμπορους
για οποιοδηποτε θεμα τιμων γιατι αυτο συνιστα εμπορικη πραξη.


''Να προλαβω μια βασικη απορια σας λεγοντας αναγκαστικα και εδω πως η επταμελης διαχειριστικη ομαδα του advride
εχει ως μοναδικη της ασχολια την εξασφαλιση της απροσκοπτης λειτουργιας του forum σε τεχνικο αλλα και νομικο επιπεδο.
Πουθενα σε αυτα της τα καθηκοντα τα οποια εχουν συμφωνηθει και περιγραφει με καθε λεπτομερεια στο συμφωνητικο ιδρυσης του ιστοτοπου (μια σχετικα αχαρη αλλα απαραιτητη διαδικασια) δεν εντασσεται για απολυτως ευνοητους λογους η επικοινωνια με εμπορους κ επαγγελματιες του χωρου της μοτοσυκλετας για την εξασφαλιση οποιασδηποτε
''ευνοικης'' μεταχειρισης προς τα μελη και τη διενεργεια ομαδικων αγορων προιοντων ή υπηρεσιων.
Θα πρεπει να καταλαβουμε ολοι οτι τα παραπανω φυλλασονται ως ''κορη οφθαλμου'' απο ολους μας, και τους σχεδον 1500 που το φεραμε εδω που το φεραμε,αν θελουμε να το κρατησουμε ''οπως αγαπαμε να το βλεπουμε'' σε βαθος χρονων.
Ευχαριστω για τον χρονο σας.''


Παρακατω σας εχω περιγραψει τη διαφορα μεταξυ της κοινοποιησης τιμοκαταλογου ενος camping ή ενος καταφυγιου
που σχεδιαζουμε να μεινουμε γιατι μας αρεσε παλιοτερα ή βολευει γεωγραφικα
και της διαβουλευσης για ομαδικη αγορα υπηρεσιας-προιοντος.
Μιλαμε για δυο διαφορετικα πραγματα κυριοι.



Δεν μπορει κανεις μας να παραβλεψει την απαιτηση σας για συνεχεια της υπεροχης δουλειας ολων
και σβηνουμε ολοι μαζι την ατυχη παραπανω στιγμη του Κωστα.
Λυπαμαι πολυ που δεν μπορουμε να ειμαστε εμεις στην διαπραγματευση με τις Σχολες διοτι υπαρχει συμφωνια
γραπτη και παντελονικου για αυτο κι οποιος θελει τα ντοκουμεντα μου τα ζηταει και του τα στελνω.
Στην κοινοτητα αυτη δεν υπαρχουν δυο ταχυτητες ενημερωσης και συμμετοχης.
Εσεις ειναι καλο να αφησετε το θρεντ των ομαδικων το οποιο υπερκαλυπτεται με το παρόν
και να ενισχυσετε ειτε ως μαθητες ειτε ως διαπραγματευτες με τις Σχολες το αρχικο.

Συγχωρεστε το edit,
Μαθημα θα κανουμε-ετε το καλυτερο με τους καλυτερους δασκαλους και συνθηκες.
Κι αυτο θα γινει γιατι ειμαστε το advride.gr ειμαστε στο Νο1 στην adv κοινοτητα
και τις γνωσεις τις θελουμε για να σκισουμε μετα τα μηχανακια κι οχι να γεμισουμε με selfie και γιαλαντζι σκόνες τα μεσα κοινωνικης δικτυωσης
:)
Η άτυχη στιγμή του Κώστα.. Θες και τα γράφεις φίλε paschalis? Απο την μία εμποδίζεις μία κίνηση κάποιου να βοηθήσει και δεν είναι οτι την εμποδίζεις μόνο γιατί είναι λάθος σαν κίνηση κατά των κανόνων αλλά γιατί μένουν (και πολύ κακώς μάλιστα) υπονοούμενα περί '' ευνόητων λόγων '' όπου δεν επιτρέπεται να έρθετε σε επαφή με εμπόρους.. Τελικά βλέπω οτι πιο πολύ τροφή έχει για μερικούς το πληκτρολόγιο και λιγότερο το βουνό και η λάσπη.. Ο Κώστας και ο όποιος Κώστας με ιδιότητα ή χωρίς θέλησε να τρέξει για να βρεθούν περισσότερα άτομα στα βουνά και πάνω απο όλα με ασφάλεια. Δεν μπορώ να δεχτώ λοιπόν το ότι ήταν μια άτυχη στιγμή του Κώστα αλλά μία άτυχη στιγμή για τα μέλη της λίστας που άρχισες να εναντιώνεσαι.. Ξαναλέω για να πάνε στα βουνά κάτι που για σένα με την όση σου αναφορά σε αυτά που δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητη θα έπρεπε να την βλέπεις και να χειροκροτάς αλλά... Η άτυχη στιγμή του Κώστα τυχερή εν τέλει για όλο το Advride γιατί αν ήταν άλλος μετά τον πόλεμο αυτό δεν θα υπήρχε λίστα!!
 
Top Bottom