Advride και Ομαδικές αγορές για τα μέλη

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Και ομως ειναι τεράστια εξέλιξη προς τα εμπρός το να μιλάς ανοιχτα για τα θεματα που σε ενοχλούν
Ειναι σιγουρο οτι δεν μπορεις να συμφωνείς με ολους σε ολα
Αλλα τουλαχιστον να αφήνεις το καλο να παει μπροστα
Να αφήνεις το νέο να περπατάει και να το στηρίζεις
Να δέχεσαι οτι ο κοζμος αλαζει και πρεπει και εσυ να αλλάζεις
Καπιοι μιλήσανε με λέξεις οπως, φορα παρτίδα ,Άπλυτα στην φορα και αλλα
Μην φοβάστε δεν ειναι κατι τραγικό
Ουτε ειναι ο σκοπός για να διαλυθεί κατι
Ουτε η ύπαρξη πολλων ομάδων ειναι κατι το αρνητικό
Αν δειτε λιγο παραπέρα αυτο που σας φενετε αρνητικό τωρα θα καταλάβετε οτι ειναι και αρκετα υγιεινό
Παντα τα δυναμικά συστήματά εχουν ζωηρές στιγμές που φέρνουν θετική εξέλιξη στον ιδιο το μηχανισμό
Πρεπει να μαθουμε να μιλάμε ανοιχτα με ευπρέπεια και σεβασμό, για τον εαυτο μας και για τους αλλους
Πιστέψτε με η ανοιχτή επικοινωνία ειναι καθοριστική στην δημιουργεία αλληλεπίδρασης στα μέλη της ομαδας με αποτερο σκοπό την διαιώνιση της
Ειμαι λάτρης της ανοιχτής διαχειρησης ειμαι λάτρης της δυναμικής συμμετοχής των μελών γιατι μονο ετσι θα βρούμε τους συνεχιστές τους καλύτερους μας αυτους που θα μπουν μπροστα, της καλύτερες και πιο φωτεινές ιδεες ,το αλλο , το διαφορετικό , και κατε επεκτάσιν την βασική λύση στο ατέρμονο παντα θεμα !!!! Την αδιάλειπτη και συνεχή ύπαρξη των χωρων ,του χωρου μας
Για ολους τους αρχικούς συντελεστές το Advride ειναι το παιδι τους αλλα οπως ολα τα παιδιά πρεπει να τα προετοιμάσεις να τα εξασκησεις να τα κανεις δυνατά γρήγορα και έξυπνα μετα να τα αφήσεις να πετάξουν και
να ζητάς συνεχεια να σε ξεπεράσουν
Μεγάλη κουβέντα !!!!!
Να με ξεπεράσουν !!!!!!!!
Ναι φιλε μου να σε ξεπεράσουν ,γιατι αν δε σε ξεπεράσουν το έχασες το παιχνιδι ,κρατώντας μια καρέκλα που οταν θα φύγεις δεν θα υπαρχει κανένας να κατσει αρα δε υπαρχει σαν καρέκλα αφου δεν εξυπηρετη τον βασικο της λογο για τον οποίο φτιάχτηκε
Αρα η εσωστρεφείς κινησεις τα μισόλογα και οι συζητήσεις πισω απο τις κουιντες ειναι παλιακα συστήματά που μονο συρρίκνωση φέρνουν
Ειμαι ενα αργό τραινο σε γρήγορες ράγες
Με πείραξε που το ένιωσα αλλα ετσι ειναι!!!
με χαροποίησε ομως που ειδα καινούργια και γρήγορα τραινα να μπαίνουν στο κύκλωμα γιατι θα κουμπωσω και εγω απο πισω και θα πάω για ακομα μια φορα γρήγορα
Φανταστείτε τωρα την καταστροφή που θα φέρω αν κάτσω μπροστα τους
Και επι της ουσιας ολα αυτα τα παραπανω ειναι οι διαφορά μου με καποιους απο τους αρχικούς συντελεστές του χωρου
Είδατε αναφέρθηκα στην έννοια συντελεστής
Ουσιαστικό που δειχνη τάση οχι στο διηνεκες
Βασικό συστατικό αλλα με οριζμενη διαρκεια που εκπληρώνει την βασικοτητα του οταν δημιουργεί τους μηχανισμούς για την αντικατάσταση του απο αλλον συντελεστή
Το advride ηρθε για να μεινη και ειναι σιγουρο οτι οςο θα δημιουργουμε διαδραστικότητα μεταξύ μας
οςο θα προςπαθουμε να γινόμαστε καλύτεροι άνθρωποι και να επενδύουμε στην κατανοηςη της συνύπαρξης μας τοσο αυτο θα γινετε πιο δυνατό
Αυτα !!!!
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Και ομως ειναι τεράστια εξέλιξη προς τα εμπρός το να μιλάς ανοιχτα για τα θεματα που σε ενοχλούν
Ειναι σιγουρο οτι δεν μπορεις να συμφωνείς με ολους σε ολα
Αλλα τουλαχιστον να αφήνεις το καλο να παει μπροστα
Να αφήνεις το νέο να περπατάει και να το στηρίζεις
Να δέχεσαι οτι ο κοζμος αλαζει και πρεπει και εσυ να αλλάζεις
Καπιοι μιλήσανε με λέξεις οπως, φορα παρτίδα ,Άπλυτα στην φορα και αλλα
Μην φοβάστε δεν ειναι κατι τραγικό
Ουτε ειναι ο σκοπός για να διαλυθεί κατι
Ουτε η ύπαρξη πολλων ομάδων ειναι κατι το αρνητικό
Αν δειτε λιγο παραπέρα αυτο που σας φενετε αρνητικό τωρα θα καταλάβετε οτι ειναι και αρκετα υγιεινό
Παντα τα δυναμικά συστήματά εχουν ζωηρές στιγμές που φέρνουν θετική εξέλιξη στον ιδιο το μηχανισμό
Πρεπει να μαθουμε να μιλάμε ανοιχτα με ευπρέπεια και σεβασμό, για τον εαυτο μας και για τους αλλους
Πιστέψτε με η ανοιχτή επικοινωνία ειναι καθοριστική στην δημιουργεία αλληλεπίδρασης στα μέλη της ομαδας με αποτερο σκοπό την διαιώνιση της
Ειμαι λάτρης της ανοιχτής διαχειρησης ειμαι λάτρης της δυναμικής συμμετοχής των μελών γιατι μονο ετσι θα βρούμε τους συνεχιστές τους καλύτερους μας αυτους που θα μπουν μπροστα, της καλύτερες και πιο φωτεινές ιδεες ,το αλλο , το διαφορετικό , και κατε επεκτάσιν την βασική λύση στο ατέρμονο παντα θεμα !!!! Την αδιάλειπτη και συνεχή ύπαρξη των χωρων ,του χωρου μας
Για ολους τους αρχικούς συντελεστές το Advride ειναι το παιδι τους αλλα οπως ολα τα παιδιά πρεπει να τα προετοιμάσεις να τα εξασκησεις να τα κανεις δυνατά γρήγορα και έξυπνα μετα να τα αφήσεις να πετάξουν και
να ζητάς συνεχεια να σε ξεπεράσουν
Μεγάλη κουβέντα !!!!!
Να με ξεπεράσουν !!!!!!!!
Ναι φιλε μου να σε ξεπεράσουν ,γιατι αν δε σε ξεπεράσουν το έχασες το παιχνιδι ,κρατώντας μια καρέκλα που οταν θα φύγεις δεν θα υπαρχει κανένας να κατσει αρα δε υπαρχει σαν καρέκλα αφου δεν εξυπηρετη τον βασικο της λογο για τον οποίο φτιάχτηκε
Αρα η εσωστρεφείς κινησεις τα μισόλογα και οι συζητήσεις πισω απο τις κουιντες ειναι παλιακα συστήματά που μονο συρρίκνωση φέρνουν
Ειμαι ενα αργό τραινο σε γρήγορες ράγες
Με πείραξε που το ένιωσα αλλα ετσι ειναι!!!
με χαροποίησε ομως που ειδα καινούργια και γρήγορα τραινα να μπαίνουν στο κύκλωμα γιατι θα κουμπωσω και εγω απο πισω και θα πάω για ακομα μια φορα γρήγορα
Φανταστείτε τωρα την καταστροφή που θα φέρω αν κάτσω μπροστα τους
Και επι της ουσιας ολα αυτα τα παραπανω ειναι οι διαφορά μου με καποιους απο τους αρχικούς συντελεστές του χωρου
Είδατε αναφέρθηκα στην έννοια συντελεστής
Ουσιαστικό που δειχνη τάση οχι στο διηνεκες
Βασικό συστατικό αλλα με οριζμενη διαρκεια που εκπληρώνει την βασικοτητα του οταν δημιουργεί τους μηχανισμούς για την αντικατάσταση του απο αλλον συντελεστή
Το advride ηρθε για να μεινη και ειναι σιγουρο οτι οςο θα δημιουργουμε διαδραστικότητα μεταξύ μας
οςο θα προςπαθουμε να γινόμαστε καλύτεροι άνθρωποι και να επενδύουμε στην κατανοηςη της συνύπαρξης μας τοσο αυτο θα γινετε πιο δυνατό
Αυτα !!!!
Συμφωνώ σε ολα!!!! Τα λες ωραια απλά και λυτά για αυτο σε αγαπάω και ειςαι φιλος μου !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Λυπαμαι που θα διαφωνησω μαζι σου αλλα υπαρχει.Διαφορες καταστασεις μας κανουνε σιγα σιγα να παιρνουμε θεση η οποια συνηθως ειναι επιρεαζεται απο τις παρεες μας στις βολτες η τα καφεδακια.

Στο χερι μας ειναι να το αλλαξουμε αυτο.
Παναγιώτη διαφωνείς στο ότι ο Πασχάλης δημιούργησε το θέμα? Και μάλιστα όχι όπως διατείνεται στη βάση του καταστατικού! Αλλά όπως έχω κατ' επανάληψη τονίσει, ξεκίνησε κάνοντας υπόδειξη στον Κώστα να ανοίξει νέο θέμα, ενώ ο Κώστας είχε ήδη δηλώσει ότι θα ανοίξει νέο θέμα! Στην ευθεία μου ερώτηση περί αυτού, άχρισε ο Πασχάλης να λέει άλλα αντ' άλλων! Περί διαχείρησης κλπ. Η ερώτηση μου ήταν απλή και σαφής. Ποιος ο λόγος να κάνει υπόδειξη για κάτι που είχε ήδη δρομολογηθεί?
Συνέχισε το τροπάριο που είχε ξεκινήσει και μαζί μου και ενώ με έβρισε (αμετροεπή και μαλάκα, είπε να διαλέξω μάλιστα....) ποτέ δε ζήτησε συγνώμη. Κι ο @alx_k αντί άλλης ενέργειας, αφενός τον κάλυψε, αφετέρου έσβησε τα ποστ του Πασχάλη που τον εξέθεταν (τα οποία σύντομα θα βάλω σε φώτο που έχω κρατήσει) και τρίτον μιλάει για δόλο , κακές προθέσεις κλπ, μην κάνοντας ξεκάθαρο ποιον εννοεί!!! (δες εδώ , ποστ 41: http://www.advride.gr/threads/Χαλαρότητα-μπροστινού-σε-gs.5841/page-3#post-145255)

Φταίει σε όλα αυτά η καταγωγή ή/και ο τόπος διαμονής μας?
Δηλαδή εσύ μπροστά στο δίκαιο και το άδικο, θα πάρεις θέση με βάση ότι τα Γιάννενα είναι πλησιέστερα στη Θεσ/νικη από ότι στην Αθήνα?

Συμφωνώ με την τελευταία σου πρόταση "Στο χερι μας ειναι να το αλλαξουμε αυτο.", και σε παρακαλώ να πάρεις θέση στις απλές ερωτήσεις που σου κάνω.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Και ομως ειναι τεράστια εξέλιξη προς τα εμπρός το να μιλάς ανοιχτα για τα θεματα που σε ενοχλούν
Ειναι σιγουρο οτι δεν μπορεις να συμφωνείς με ολους σε ολα
Αλλα τουλαχιστον να αφήνεις το καλο να παει μπροστα
Να αφήνεις το νέο να περπατάει και να το στηρίζεις
Να δέχεσαι οτι ο κοζμος αλαζει και πρεπει και εσυ να αλλάζεις
Καπιοι μιλήσανε με λέξεις οπως, φορα παρτίδα ,Άπλυτα στην φορα και αλλα
Μην φοβάστε δεν ειναι κατι τραγικό
Ουτε ειναι ο σκοπός για να διαλυθεί κατι
Ουτε η ύπαρξη πολλων ομάδων ειναι κατι το αρνητικό
Αν δειτε λιγο παραπέρα αυτο που σας φενετε αρνητικό τωρα θα καταλάβετε οτι ειναι και αρκετα υγιεινό
Παντα τα δυναμικά συστήματά εχουν ζωηρές στιγμές που φέρνουν θετική εξέλιξη στον ιδιο το μηχανισμό
Πρεπει να μαθουμε να μιλάμε ανοιχτα με ευπρέπεια και σεβασμό, για τον εαυτο μας και για τους αλλους
Πιστέψτε με η ανοιχτή επικοινωνία ειναι καθοριστική στην δημιουργεία αλληλεπίδρασης στα μέλη της ομαδας με αποτερο σκοπό την διαιώνιση της
Ειμαι λάτρης της ανοιχτής διαχειρησης ειμαι λάτρης της δυναμικής συμμετοχής των μελών γιατι μονο ετσι θα βρούμε τους συνεχιστές τους καλύτερους μας αυτους που θα μπουν μπροστα, της καλύτερες και πιο φωτεινές ιδεες ,το αλλο , το διαφορετικό , και κατε επεκτάσιν την βασική λύση στο ατέρμονο παντα θεμα !!!! Την αδιάλειπτη και συνεχή ύπαρξη των χωρων ,του χωρου μας
Για ολους τους αρχικούς συντελεστές το Advride ειναι το παιδι τους αλλα οπως ολα τα παιδιά πρεπει να τα προετοιμάσεις να τα εξασκησεις να τα κανεις δυνατά γρήγορα και έξυπνα μετα να τα αφήσεις να πετάξουν και
να ζητάς συνεχεια να σε ξεπεράσουν
Μεγάλη κουβέντα !!!!!
Να με ξεπεράσουν !!!!!!!!
Ναι φιλε μου να σε ξεπεράσουν ,γιατι αν δε σε ξεπεράσουν το έχασες το παιχνιδι ,κρατώντας μια καρέκλα που οταν θα φύγεις δεν θα υπαρχει κανένας να κατσει αρα δε υπαρχει σαν καρέκλα αφου δεν εξυπηρετη τον βασικο της λογο για τον οποίο φτιάχτηκε
Αρα η εσωστρεφείς κινησεις τα μισόλογα και οι συζητήσεις πισω απο τις κουιντες ειναι παλιακα συστήματά που μονο συρρίκνωση φέρνουν
Ειμαι ενα αργό τραινο σε γρήγορες ράγες
Με πείραξε που το ένιωσα αλλα ετσι ειναι!!!
με χαροποίησε ομως που ειδα καινούργια και γρήγορα τραινα να μπαίνουν στο κύκλωμα γιατι θα κουμπωσω και εγω απο πισω και θα πάω για ακομα μια φορα γρήγορα
Φανταστείτε τωρα την καταστροφή που θα φέρω αν κάτσω μπροστα τους
Και επι της ουσιας ολα αυτα τα παραπανω ειναι οι διαφορά μου με καποιους απο τους αρχικούς συντελεστές του χωρου
Είδατε αναφέρθηκα στην έννοια συντελεστής
Ουσιαστικό που δειχνη τάση οχι στο διηνεκες
Βασικό συστατικό αλλα με οριζμενη διαρκεια που εκπληρώνει την βασικοτητα του οταν δημιουργεί τους μηχανισμούς για την αντικατάσταση του απο αλλον συντελεστή
Το advride ηρθε για να μεινη και ειναι σιγουρο οτι οςο θα δημιουργουμε διαδραστικότητα μεταξύ μας
οςο θα προςπαθουμε να γινόμαστε καλύτεροι άνθρωποι και να επενδύουμε στην κατανοηςη της συνύπαρξης μας τοσο αυτο θα γινετε πιο δυνατό
Αυτα !!!!


Αν αυτές είναι οι διαφορές, όπως τις λέει ο Στέργιος, τότε καλά που βγήκαν στη φόρα και με ηχεία!!!!! Και τον Στέργιο τον πιστεύω! Δεν υπάρχει περίπτωση να πει κάτι διαφορετικά από ότι είναι και σ' αυτό μοιάζουμε, το ξέρει κι αυτός.
+1000000000 σε όλα Στέργιο!
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Παναγιώτη διαφωνείς στο ότι ο Πασχάλης δημιούργησε το θέμα? Και μάλιστα όχι όπως διατείνεται στη βάση του καταστατικού! Αλλά όπως έχω κατ' επανάληψη τονίσει, ξεκίνησε κάνοντας υπόδειξη στον Κώστα να ανοίξει νέο θέμα, ενώ ο Κώστας είχε ήδη δηλώσει ότι θα ανοίξει νέο θέμα! Στην ευθεία μου ερώτηση περί αυτού, άχρισε ο Πασχάλης να λέει άλλα αντ' άλλων! Περί διαχείρησης κλπ. Η ερώτηση μου ήταν απλή και σαφής. Ποιος ο λόγος να κάνει υπόδειξη για κάτι που είχε ήδη δρομολογηθεί?
Συνέχισε το τροπάριο που είχε ξεκινήσει και μαζί μου και ενώ με έβρισε (αμετροεπή και μαλάκα, είπε να διαλέξω μάλιστα....) ποτέ δε ζήτησε συγνώμη. Κι ο @alx_k αντί άλλης ενέργειας, αφενός τον κάλυψε, αφετέρου έσβησε τα ποστ του Πασχάλη που τον εξέθεταν (τα οποία σύντομα θα βάλω σε φώτο που έχω κρατήσει) και τρίτον μιλάει για δόλο , κακές προθέσεις κλπ, μην κάνοντας ξεκάθαρο ποιον εννοεί!!! (δες εδώ , ποστ 41: http://www.advride.gr/threads/Χαλαρότητα-μπροστινού-σε-gs.5841/page-3#post-145255)

Φταίει σε όλα αυτά η καταγωγή ή/και ο τόπος διαμονής μας?
Δηλαδή εσύ μπροστά στο δίκαιο και το άδικο, θα πάρεις θέση με βάση ότι τα Γιάννενα είναι πλησιέστερα στη Θεσ/νικη από ότι στην Αθήνα?

Συμφωνώ με την τελευταία σου πρόταση "Στο χερι μας ειναι να το αλλαξουμε αυτο.", και σε παρακαλώ να πάρεις θέση στις απλές ερωτήσεις που σου κάνω.
Εαν παρω θεση οπως μου ζητας θα ριξω λαδι στην φωτια και δεν ειναι η στιγμη καταλληλη.Απλα θα πω οτι τη μια θα κανει την στραβη ο ενας και την αλλη ο αλλος,ολοι εχουμε δικαιωμα στο λαθος.Ζωντανη κοινοτητα ειμαστε και οσο προσπαθουμε να λυσουμε τις διαφορες μας μεσα σε λογικα πλαισια ειναι υγιες.Εδω ομως η κατασταση ξεφυγε και πρεπει να μαζευτει.
Ολοι μας,ακομη και οταν δεν παιρνουμε θεση,εχουμε μυαλο και κρινουμε.Προς στιγμην θα κρατησω τα συμπερασματα για τον εαυτο μου.Αυτο ομως που θελω να πω ειναι οτι η επιθετικη συμπεριφορα καποιων δεν προσφερει και πολλα,ακομη και αν εχουνε δικιο.

Στο δευτερο σκελος να σου πω κατι απλο.Οταν πινω καφε τρεις φορες τη βδομαδα μαζι σου,εχεις την εντυπωση οτι αν εχεις καπου αδικο θα σε κατακρινω δημοσια?Συνηθως οχι.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εαν παρω θεση οπως μου ζητας θα ριξω λαδι στην φωτια και δεν ειναι η στιγμη καταλληλη.Απλα θα πω οτι τη μια θα κανει την στραβη ο ενας και την αλλη ο αλλος,ολοι εχουμε δικαιωμα στο λαθος.Ζωντανη κοινοτητα ειμαστε και οσο προσπαθουμε να λυσουμε τις διαφορες μας μεσα σε λογικα πλαισια ειναι υγιες.Εδω ομως η κατασταση ξεφυγε και πρεπει να μαζευτει.
Ολοι μας,ακομη και οταν δεν παιρνουμε θεση,εχουμε μυαλο και κρινουμε.Προς στιγμην θα κρατησω τα συμπερασματα για τον εαυτο μου.Αυτο ομως που θελω να πω ειναι οτι η επιθετικη συμπεριφορα καποιων δεν προσφερει και πολλα,ακομη και αν εχουνε δικιο.

Στο δευτερο σκελος να σου πω κατι απλο.Οταν πινω καφε τρεις φορες τη βδομαδα μαζι σου,εχεις την εντυπωση οτι αν εχεις καπου αδικο θα σε κατακρινω δημοσια?Συνηθως οχι.
Συμφωνώ μαζί σου. Απλώς στην τελευταία σου πρόταση διαφοροποιούμαι κι ενώ έχεις δίκιο γενικώς -έτσι συμβαίνει- εγώ ενεργώ ανάποδα.
Και μαζί να κοιμόμαστε, αν έχεις άδικο θα σου το πω! Και δημόσια αν είναι ανάγκη και δεν το καταλαβαίνεις όταν στο λέω σε προσωπικό επίπεδο.
Επειδή αυτό φαίνεται παράδοξο, απλώς να σου πω ότι έχω στείλει τον εαυτό μου στο Στρατοδικείο!!!! (άλλη ιστορία, μακροσκελής... όταν πιούμε κανά τσίπουρο αντάμα, θα στηνε πω).
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Σόδομα και Γόμορρα , ρε που πάμε ;



Sent from my iPhone using Tapatalk
Στα Γόμορρα, στα Γόμορρα:D:p


ΥΓ: με 2 "ρ" γράφεται? Είμαστε βέβαιοι??
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
να πω μια εμπειρια μου σχετικα με το εχω η δεν εχω οφελη απο επαφες μου με επαγγελματιες.
Πριν 2 εβδομαδες μια παρεα 13 ατομων και ισαριθμων μοτο καναμε μια καταδρομικη 3 ημερων στην γειτονικη Σερβια.Ανελαβα τα ξενοδοχεια δουλεια που μου πηρε περιπου ενα μηνα βρες στειλε mail ζητα τιμες-προσφορες κτλ. Η αγωνια μου αν ολα θα ειναι ενταξει ηταν στο αποκορύφωμα μεχρι την στιγμη που φταναμε στο καθε καταλυμα οπου θα διανυκτερευαμε και ο ξενοδοχος μας ελεγε Welcome.Φανταστειτε τι καντηλια και αγιους θα μου κατεβαζαν 12 ατομα αν δεν ειχε γινει σωστη συνεννοηση-συνεργασια.Οχι οφελος αλλα δεσμευμενο ποσο της καρτας μου για περιπου 20 μερες στην κρατηση ενος ξενοδοχειου.
Αυτο ως καταθεση στο αν εχει καποιος οφελος απο μια συναλλαγη εκ μερους πολλων σε προσωπικο επιπεδο.
υγ.Οπως ομως εγραψα και πριν ας γουσταρουμε ολοι αυτο που αγαπαμε και ας αφησουμε τα αλλα εξω απο εδω.:friendship:
 

Vrasidas

Μέλος
Όνομα
Βρασίδας
Μοτό
CBR 1000RR
Εχθές είχα γράψει ....

"Στην συνείδησή μου και πάντα σύμφωνα με τη δική μου νοοτροπία, το forum του Advride ξεχωρίζει μακράν από τα υπόλοιπα, σε πολλά θέματα που έχουν να κάνουν με την μέτρηση στο καντάρι της ποιότητας. Και αυτό ακριβώς πρέπει να διαφυλαχθεί τόσο από τα μέλη όσο και από τους διαχειριστές ... Δύο κλικ πίσω όταν προκύπτει το οποιοδήποτε θέμα και από τον έναν και από τον άλλο, ειδικά όταν πρόκειται για το δημόσιο συμφέρον του forum, δεν είναι κακό. Μάλλον είναι σοφά επιβαλλόμενο.

Δεν θα ακολουθήσω τα χωμάτινα μαθήματα - αν και πραγματικά θα ήθελα - μέχρι να διαπιστώσω ότι βρίσκομαι στο σωστό μέρος για να ξεδιπλώνω σκέψεις - συναισθήματα και εμπειρίες. Ότι δεν βρίσκομαι σε ένα μέρος χωρισμένο σε βόρειους και νότιους, ανατολικούς και δυτικούς ..." .... και συμπληρώνω σήμερα ... "χωρίς προσωπικά πάθη και εγωισμούς που βλάπτουν ό,τι καλό πάει να στηθεί" ...

Παρακολουθώντας την εξέλιξη, μάλλον καταλήγω ότι δεν βρίσκομαι στο σωστό μέρος και ως εκ τούτου, λέω σιγά σιγά να τραβηχτώ στη γωνιά μου .... Ούτως ή άλλως τα ταξίδια μόνος μου τα έκανα μέχρι τώρα και όπως φαίνεται μόνος μου θα συνεχίσω να τα κάνω ...
Καλούς δρόμους σε όλους όπως και αν το εννοεί ο καθένας ξεχωριστά για τον εαυτό του και για όλους μαζί ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

sahara

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Bandit 650
Συγχαρητηρια στους δημιουργους και διαχειριστες αυτου του φορουμ ( σε ολους) για τη δημιουργια ενος απο τους καλυτερους ιστοτοπους στην Ελλαδα για τη μοτοσυκλετα και οχι μονο. Εμενα προσωπικα με εκανε να δω τη μοτοσυκλετα μου με αλλο ματι και με αλλο φακο ενίοτε...
Καντε τις διαφωνιες γεφυρες για να γινει ακομα καλυτερο. Θελετε τη γνωμη μας για κατι;; μετα χαρας να σας τη δωσουμε. Θελουμε ομως και εμεις καλο κλιμα και παρεα γιατι απο εκει ξεκινανε ολα...Απο την παρεα.
Βορράς και Νοτος ειναι αστειες έννοιες οταν μιλαμε για μοτοσυκλετα στην Ελλαδα που οι αποστασεις πραγματικα καλυπτονται για πλακα.
Γιατι οχι να τα πουμε ολοι μαζι και να επιβεβαιωσουμε τη θεληση για καλη παρεα, μοτο, και ADV σε μια συναντηση καπου στο κεντρο;;;
Πολυ καλο το ΑDVride μπορει ομως ευκολα να γινει καλυτερο. Οσο ευκολα μπορουμε εμεις οι ιδιοι να γινουμε καλυτεροι...
Καλο βραδυ...!
 

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
Και ομως ειναι τεράστια εξέλιξη προς τα εμπρός το να μιλάς ανοιχτα για τα θεματα που σε ενοχλούν
Ειναι σιγουρο οτι δεν μπορεις να συμφωνείς με ολους σε ολα
Αλλα τουλαχιστον να αφήνεις το καλο να παει μπροστα
Να αφήνεις το νέο να περπατάει και να το στηρίζεις
Να δέχεσαι οτι ο κοζμος αλαζει και πρεπει και εσυ να αλλάζεις
Καπιοι μιλήσανε με λέξεις οπως, φορα παρτίδα ,Άπλυτα στην φορα και αλλα
Μην φοβάστε δεν ειναι κατι τραγικό
Ουτε ειναι ο σκοπός για να διαλυθεί κατι
Ουτε η ύπαρξη πολλων ομάδων ειναι κατι το αρνητικό
Αν δειτε λιγο παραπέρα αυτο που σας φενετε αρνητικό τωρα θα καταλάβετε οτι ειναι και αρκετα υγιεινό
Παντα τα δυναμικά συστήματά εχουν ζωηρές στιγμές που φέρνουν θετική εξέλιξη στον ιδιο το μηχανισμό
Πρεπει να μαθουμε να μιλάμε ανοιχτα με ευπρέπεια και σεβασμό, για τον εαυτο μας και για τους αλλους
Πιστέψτε με η ανοιχτή επικοινωνία ειναι καθοριστική στην δημιουργεία αλληλεπίδρασης στα μέλη της ομαδας με αποτερο σκοπό την διαιώνιση της
Ειμαι λάτρης της ανοιχτής διαχειρησης ειμαι λάτρης της δυναμικής συμμετοχής των μελών γιατι μονο ετσι θα βρούμε τους συνεχιστές τους καλύτερους μας αυτους που θα μπουν μπροστα, της καλύτερες και πιο φωτεινές ιδεες ,το αλλο , το διαφορετικό , και κατε επεκτάσιν την βασική λύση στο ατέρμονο παντα θεμα !!!! Την αδιάλειπτη και συνεχή ύπαρξη των χωρων ,του χωρου μας
Για ολους τους αρχικούς συντελεστές το Advride ειναι το παιδι τους αλλα οπως ολα τα παιδιά πρεπει να τα προετοιμάσεις να τα εξασκησεις να τα κανεις δυνατά γρήγορα και έξυπνα μετα να τα αφήσεις να πετάξουν και
να ζητάς συνεχεια να σε ξεπεράσουν
Μεγάλη κουβέντα !!!!!
Να με ξεπεράσουν !!!!!!!!
Ναι φιλε μου να σε ξεπεράσουν ,γιατι αν δε σε ξεπεράσουν το έχασες το παιχνιδι ,κρατώντας μια καρέκλα που οταν θα φύγεις δεν θα υπαρχει κανένας να κατσει αρα δε υπαρχει σαν καρέκλα αφου δεν εξυπηρετη τον βασικο της λογο για τον οποίο φτιάχτηκε
Αρα η εσωστρεφείς κινησεις τα μισόλογα και οι συζητήσεις πισω απο τις κουιντες ειναι παλιακα συστήματά που μονο συρρίκνωση φέρνουν
Ειμαι ενα αργό τραινο σε γρήγορες ράγες
Με πείραξε που το ένιωσα αλλα ετσι ειναι!!!
με χαροποίησε ομως που ειδα καινούργια και γρήγορα τραινα να μπαίνουν στο κύκλωμα γιατι θα κουμπωσω και εγω απο πισω και θα πάω για ακομα μια φορα γρήγορα
Φανταστείτε τωρα την καταστροφή που θα φέρω αν κάτσω μπροστα τους
Και επι της ουσιας ολα αυτα τα παραπανω ειναι οι διαφορά μου με καποιους απο τους αρχικούς συντελεστές του χωρου
Είδατε αναφέρθηκα στην έννοια συντελεστής
Ουσιαστικό που δειχνη τάση οχι στο διηνεκες
Βασικό συστατικό αλλα με οριζμενη διαρκεια που εκπληρώνει την βασικοτητα του οταν δημιουργεί τους μηχανισμούς για την αντικατάσταση του απο αλλον συντελεστή
Το advride ηρθε για να μεινη και ειναι σιγουρο οτι οςο θα δημιουργουμε διαδραστικότητα μεταξύ μας
οςο θα προςπαθουμε να γινόμαστε καλύτεροι άνθρωποι και να επενδύουμε στην κατανοηςη της συνύπαρξης μας τοσο αυτο θα γινετε πιο δυνατό
Αυτα !!!!
Σοφα μιλας Γεροντα..
:p
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Μόλις χθες έμαθα τι είναι το youtube-drama! Σήμερα έμαθα και για το advride-drama....

Δεν γνωρίζω κανέναν προσωπικά μέσα στο forum. Μόλις σήμερα έμαθα πως είναι 7 οι admin του.
Φαίνεται ξεκάθαρα πως υπάρχουν προηγούμενα μεταξύ σας όπως είπε και ένας φίλος πριν μερικά posts.

Θέση δεν μπορώ να πάρω γιατί δεν έχω ιδέα γιατί γίνεται όλο αυτό το "ανω-κατω". Νομίζω όμως πως γράφτηκαν άσχημες κουβέντες από 'σενα Πασχαλη (εκτός κι αν παρανοησα κάτι)... τις οποίες απλά έκανες το λάθος και τις εγραψες. Είναι ξεκάθαρο πως και κάποιοι άλλοι ανταπωδιδουν την "αγάπη" τους προς το πρόσωπο σου με ίδιους ή και χειρότερους χαρακτηρμπισμούς απλά και μόνο σε τηλεφωνικές επικοινωνίες και π.μ μεταξύ μελών.
Ας ζητήσει συγνώμη οποίος πρέπει να τη ζητήσει. Οσο υπάρχουν ομως ζητήματα πίσω από την πλάτη άλλων μία συγνώμη δε θα λύσει τίποτα.

Ωραίος ο φοίνικας που τα χωνει στα ίσια... Γιατί εάν όλοι λειτουργούσαν έτσι εξ αρχής πιθανώς να μη φτανατε εδώ. Και ο φοίνικας όμως φαίνεται πως είχε ένα έντονο "ξέσπασμα" (έντονο εως αδικαιολόγητο για ένα απλό μέλος σαν εμένα). Αυτό στα μάτια μου δείχνει πως μάλλον κι αυτός έχει πέσει στην παγίδα να επιλέξει κλίκα κάποια στιγμή στο παρελθόν. Αν λοιπόν δε σπασετε τις κλικες σας τότε απλά θα κάνετε μια τρύπα στο νερό, όσες συγνωμες και να ζητήσει ο ένας στον αλλο.

Και μία απορία....
Ο Κωστας (ποιος είναι αυτός ο Κωστας ρε παιδιά??) βρίσκει μία τιμη για παράδειγμα 100 ευρώ το άτομο στο. Μανιατη. Εγώ μόνος μου στο Μανιατη καλουμαι να πληρώνω 200. Εξαιτίας του Κωστα κερδίζω 100 ευρώ. Τι με νοιαζει αν ο Κωστας κερδίζει κάτι από τον Μανιατη;
Έχω ακούσει πως κάποια άλλα μοτοforum έκλεισαν εξαιτίας τέτοιων συμπεριφορών. Νομίζω πως αυτό θα ήταν μια απλή αφορμή... και όχι η πραγματική αιτία.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Τα post μεχρι και εδω εχουν διαβαστει απο εμενα συλλαβη προς συλλαβη.
Διχως να μπορω να εντοπισω καποιο με παραθεση στα λογια μου και κυριως επι του αρχικου ποστ κρατω την εμπειρια της αξιολογησης τους.




Πιστευα ειλικρινα πως η προτροπή να παρετε την "ομαδικη κινηση" και να την ολοκληρωσετε στα χερια σας θα πιασει τόπο,γι'αυτο διαφωνησα με τον εξαλλο συνδιαχειριστη Ηλια κι επανεφερα ολο τον αρχικο διαλογο απο τον φακελο "υπο διαχειριση" οπου τον ειχε απομακρυνει σε κοινη θεα και με τον πιο προσκλητικο προς εσας τιτλο.
Γιατι πραγματικα πιστεψα πως αυτη η προτροπη ειναι το πιο λαμπρο παραδειγμα ανοικτης διαχειρισης και θα βρει τεραστια ανταποκριση.
Οτι μεσω αυτης η κοινοτητα θα λαμψει και παλι μεσα απο την πρωτοπορια.
Βρηκα μονο εναν παλλικαρο αναμεσα στα ποστ εναν αξιο συγχαρητηριων για τον on topic συλλογισμο του πραγμα το οποιο μαλλον δειχνει οτι εκανα λαθος εκτιμηση!!!
Ελπιζω να δω τον εναν να προχωραει οτι ειπε το εχει ξανακανει αλλωστε με μεγαλη επιτυχια.

Κι ακομη περισσοτερο η δυναμη που εδειξαν τα λογια του να παρασυρει ολους τους υπολοιπους.
Ηλια συντροχε , καλη επιτυχια παλληκαρι μου.





adv phone
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τα post μεχρι και εδω εχουν διαβαστει απο εμενα συλλαβη προς συλλαβη.
Διχως να μπορω να εντοπισω καποιο με παραθεση στα λογια μου και κυριως επι του αρχικου ποστ κρατω την εμπειρια της αξιολογησης τους.




Πιστευα ειλικρινα πως η προτροπή να παρετε την "ομαδικη κινηση" και να την ολοκληρωσετε στα χερια σας θα πιασει τόπο,γι'αυτο διαφωνησα με τον εξαλλο συνδιαχειριστη Ηλια κι επανεφερα ολο τον αρχικο διαλογο απο τον φακελο "υπο διαχειριση" οπου τον ειχε απομακρυνει σε κοινη θεα και με τον πιο προσκλητικο προς εσας τιτλο.
Γιατι πραγματικα πιστεψα πως αυτη η προτροπη ειναι το πιο λαμπρο παραδειγμα ανοικτης διαχειρισης και θα βρει τεραστια ανταποκριση.
Οτι μεσω αυτης η κοινοτητα θα λαμψει και παλι μεσα απο την πρωτοπορια.
Βρηκα μονο εναν παλλικαρο αναμεσα στα ποστ εναν αξιο συγχαρητηριων για τον on topic συλλογισμο του πραγμα το οποιο μαλλον δειχνει οτι εκανα λαθος εκτιμηση!!!
Ελπιζω να δω τον εναν να προχωραει οτι ειπε το εχει ξανακανει αλλωστε με μεγαλη επιτυχια.

Κι ακομη περισσοτερο η δυναμη που εδειξαν τα λογια του να παρασυρει ολους τους υπολοιπους.
Ηλια συντροχε , καλη επιτυχια παλληκαρι μου.





adv phone
Πασχαλη σε ρωτησα κατι ευθεως με παραθεση στο ποστ σου, στο 1ο ποστ. Κι απαντησες πλαγιως εισαγωντας νεα ζητηματα.
Αν ειχες απαντησει εκει, παραδεχομενος το λαθος σου, μετα θα εβρισκες πολλους "παλικαρους".....
Το θεμα που εθεσες εξαλου, ειναι καθαρα τυπικο και λυθηκε ευκολα. Ανελαβα αμεσα κι εχω βοηθους αλλους 4-5 που προσφερθηκαν επισης αμεσα.
Παλι, ακομα και τωρα ισχυριζεσαι οτι δεν υπαρχει απαντηση με παραθεση σε δικο σου ποστ. Η δικη μου παραθεση δε μετραει?
Στο θυμιζω, αφορα την υποδειξη σου στον Κωστα να ανοιξει νεο θεμα ενω ειχε ηδη δηλωσει οτι θα το ανοιξει!!!!
Τα αλλα οπως ειπα ειναι τυπικα κι ανουσια. Το εχουν γραψει ολοι ανεξαιρετως, οσοι πηραν θεση, οι οποιοι αναφερονται στα δικα σου, περι καταστατικου ποστ, ασχετως αν δεν τα παρεθεσαν. Τους κατηγορεις για τη μη παραθεση?
Συλλογισου και πες σε ολους.


Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Να δω πόσο ακόμα θέλετε να συνεχίσετε αυτό το κακόγουστο "αστείο"...
Το συγκεκριμένο θέμα πρέπει να κλειδωθεί ΤΩΡΑ!!!
Όλοι λέμε ότι θέλουμε το καλό του advride, αλλά όσο υπάρχει αυτό το θέμα, ο καθένας θα μπαίνει και θα γράφει το κοντό και το μακρύ του!
Κλείστε το ΤΩΡΑ, υπάρχουν και τα προσωπικα μηνύματα με πολλούς συμμετέχοντες!
Κλειδώστε το, κλείστε το, εξαφανίστε το, όσο προλαβαίνετε να σώσετε για να μην ακολουθήσουν κι άλλοι "Βρασίδες".
 
Τελευταία επεξεργασία:

kostas r1150gs

Μέλος
Περιοχή
Ν ΜΟΥΔΑΝΙΆ
Όνομα
konstantinos
Μοτό
Bmw r1150gs
Συγχαρητηρια στους δημιουργους και διαχειριστες αυτου του φορουμ ( σε ολους) για τη δημιουργια ενος απο τους καλυτερους ιστοτοπους στην Ελλαδα για τη μοτοσυκλετα και οχι μονο. Εμενα προσωπικα με εκανε να δω τη μοτοσυκλετα μου με αλλο ματι και με αλλο φακο ενίοτε...
Καντε τις διαφωνιες γεφυρες για να γινει ακομα καλυτερο. Θελετε τη γνωμη μας για κατι;; μετα χαρας να σας τη δωσουμε. Θελουμε ομως και εμεις καλο κλιμα και παρεα γιατι απο εκει ξεκινανε ολα...Απο την παρεα.
Βορράς και Νοτος ειναι αστειες έννοιες οταν μιλαμε για μοτοσυκλετα στην Ελλαδα που οι αποστασεις πραγματικα καλυπτονται για πλακα.
Γιατι οχι να τα πουμε ολοι μαζι και να επιβεβαιωσουμε τη θεληση για καλη παρεα, μοτο, και ADV σε μια συναντηση καπου στο κεντρο;;;
Πολυ καλο το ΑDVride μπορει ομως ευκολα να γινει καλυτερο. Οσο ευκολα μπορουμε εμεις οι ιδιοι να γινουμε καλυτεροι...
Καλο βραδυ...!
Συμφωνώ μαζί σου φίλε μου. πρέπει να συναντηθούμε κάπου στο κέντρο όλοι μαζί για να δείξουμε ότι αγαπάμε αυτό το χώρο.
Χωρίς πολλά πολλά μία Κυριακή πρωί συναντιόμαστε κάπου πίνουμε τον καφέ μας τρώμε το μεσημέρι και γυρίζουμε στα σπίτια μας το βράδυ.

kostas
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Καλημερα σε ολους
Κλίκες δεν υπαρχουν και δεν υπήρξαν ποτε !!!
Ομάδες ναι !!!!
Γιατι παντα υπαρχει μια σκέψη απο εναν , την ακολουθούν και καπιοι αλλοι ,ετσι γινονται ομαδα,ομάδες και φτανουμαι σε μεγαλύτερα σύνολα
Ετσι λειτουργη ο κοζμος
Νομιζω οτι φτάσαμε ολοι μας σε πολυ καλο σημείο ,μπορει και σε οριακό για καποιους για αλλους παλι οχι
Σε λιγο το θεμα θα κλειδώσει και θα συζητήσουμε οι αρχικοί συντελεστές για ολα αυτα που αποκομίσαμε στην ανοιχτή διένεξη μας
Αυτα
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Να δω πόσο ακόμα θέλετε να συνεχίσετε αυτό το κακόγουστο "αστείο"...
Το συγκεκριμένο θέμα πρέπει να κλειδωθεί ΤΩΡΑ!!!
Όλοι λέμε ότι θέλουμε το καλό του advride, αλλά όσο υπάρχει αυτό το θέμα, ο καθένας θα μπαίνει και θα γράφει το κοντό και το μακρύ του!
Κλείστε το ΤΩΡΑ, υπάρχουν και τα προσωπικα μηνύματα με πολλούς συμμετέχοντες!
Κλειδώστε το, κλείστε το, εξαφανίστε το, όσο προλαβαίνετε να σώσετε για να μην ακολουθήσουν κι άλλοι "Βρασίδες".
Οχι Χρηστο. Θα ειναι το μεγιστο λαθος.

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom