Advride και Ομαδικές αγορές για τα μέλη

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Δεν εχω καμια πρεμούρα αγαπητέ φιλε και για αυτο το λογο συμφώνησα να το κανεις εσυ
αλλα εσυ αντί να πεις ναι θα το κανω έγραψες το γνωστό καλαματιανό σου εμβατήριο περί ανέμων και υδάτων
Tι προβλημα εχετε ρε με την Καλαματα?
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Tι προβλημα εχετε ρε με την Καλαματα?
Κανενα ίσα ίσα το αντίθετο
Αγαπάμε Καλαμάτα τις ελιές και τα μαντήλια
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Σας διαβαζω ωρα...σας αισθανομαι καιρο τωρα...ενα κλιμα...αντιADVride...και δυσφορώ με αυτο το κλιμα...ΤΟ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΑΦΟΡΗΤΑ...κι ειπα να μην γραψω αλλά θα γραψω μπας και ΝΟΙΩΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΙΔΙΑ ΧΝΩΤΑ...Να πω ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ και τιποτα παραπανω...χωρις καν περιμενοντας απαντηση ή like ή κριτικη...αλλωστε τοις πασοι γνωστο...ολοι εχουμε απο μία...:)

Πολυ ΚΑΚΩΣ που εχετε βγει ΟΛΟΙ οι "ADVride Team" και κάνετε δημόσια μια κουβεντα που αν ειναι τοοοοοοσο γ@μημενη αναγκη να γινοταν,θα ΕΠΡΕΠΕ να κανετε μεταξυ σας περα απο τα φωτα της δημοσιευσης,κατινιας,μαλακιας ή ματαιοδοξιας.Και δεν βαλλω προς κανεναν,βαλλω προς την αντιθετη ιδεα απο αυτην που διατείνεστε οτι γεννηθηκε το ADVride...
Καποιοι εχετε δικιο καποιοι πιο δικιο...Ολοι ομως εχετε ΑΔΙΚΟ που δινετε και δειχνετε μια δημοσια ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ για ΚΑΝΟΝΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ή ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ...


Εσας πρωτα,που το ιδρυσατε κι εμας δευτερα που το ζουμε,ως Φορουμ μάς νοιαζει να ανασαινουμε μοτοσυκλετα και ο,τιδηποτε γυρω απο αυτην...ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ....ειδικα στα ζόρια που ζουμε τριγυρω και στα οσα μάς κατσικώνονται στο σβερκο για να τα βγαζουμε περα,δεν εχουμε καμμια αναγκη για ...κουτσομπολιό και ιντριγκες...Ολα τα άλλα...ή πιο σωστα ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ειναι λεπτομερειες που ΔΕΝ ΑΦΟΡΟΥΝ την μοτοσυκλετα...και σιγουρα ουτε ΕΣΑΣ ουτε ΕΜΑΣ...διοτι ολοι ΕΣΕΙΣ και ολοι ΕΜΕΙΣ που δεν μπηκαμε να βγουμε...ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΠΙΤΙ,σε ενα σπιτι που γραφει ADVride.gr και τιποτα δεν μυριζει μεσα σε αυτο...σάπιο...

Τραβηξτε μια γραμμη,αναθεωρειστε ο,τι "ειδατε" στραβο,σταματειστε τις ντουντουκες και παμε κατ'ουσια παρακατω,παμε πιο κατω οπως το θελουμε...οπως και στους δρομους... μοτοσυκλετιστικά!Κι αν εσυ νομιζεις οτι εχεις δικιο,αν εσυ νομιζεις οτι οι αλλοι σε κανανε να βαρεθεις τη βολτα,τραβα μια γκαζια,χωστα στο δρομο,τραβα πιο περα να ξεκαυλωσεις και περιμενε μας στην επομενη στροφη...Το ταξιδι μετραει...τιποτ'αλλο...:)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Και θελω να συνεχίσω Αλέξη
Εσυ κανονισες με τον Όλυμπο ολα τα οικονομικά με το καταφυγιο κλπ
Και ρωτώ !
Γιατι το έκανες εσυ και οχι ενα μέλος οπως έγραψες παραπανω ;( αν κατάλαβα σωστά )
Και για πιο λογο δε το κανεις εσυ η ο πασχαλης οςο αφορα τα μαθήματα !!τα χωμάτινα δεν εχουμε προβλημα !!
Παρα λέτε οτι πρεπει τα μέλοι να κανονίσουν μόνα τους
Θα σου πω εγω !!!
Οτι φτιάχνεται εσείς το κάνετε οπως θέλετε οτι παμε να φτιαξουμε εμείς επικαλείστε θεματα καταστατικού κλπ
Αυτο ειναι δυο μέτρα και δυο σταθμά
Μπορείτε να το πείτε ανοιχτα οτι επειδη δεν μπορούμε να ελέγξουμε ολο τον χωρο καταστρέφουμε ενα κομματι του δηλαδη αυτο που δεν μπορούμε να κινήσουμε εμείς οπως θελουμε
Και αυτη ειναι η μαύρη αλήθεια και φυσικα η γνωμη μου !!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μισο ρε παιδια να παρω ποπ κορν δεν σας προλαβαίνω:stop:....:D!Ρε που ταχω ξαναζησει αυτά,που ταχω ξαναζησει..:thinking::waiting:
Αγαπητέ φιλε εκτος απο το ποπ κορν θα ηθελα να διαβαςεις Προσεχτικά το θρεντ και να παρεις θέση και το ζήτω απο ολους !!!!!
Μάθο ειναι καλα αυτα που είπες αλλα στην δεδομένη στιγμη και για αυτο το ζήτημα θα ηθελα και εσυ να παρεις θέση
Το οτι κλείνουν οι χώροι εχει να κανει και με την αδιαφορία των μελών !!!
Αφου επικαλείστε ολοι οτι τον αγαπάτε τον χωρο
Ας βρούμε ολοι πανω σε αυτο το ζήτημα μια λύση και δέχομαι οτι αν αποδειχτη οτι καποιος φταίει !! παει να κερδίσει πλαγίως κατι η καποιος πρόσβαλε κάποιον να τον διώξουμε ολοι μαζι
Τα φόρουμ δεν ειναι οι διαχειρηστες ειναι ο κοζμος τους
Και μην στεναχωριεσται δε θα κλειση απλώς καποιος θα φυγει είτε απο μόνος του η θα του πουμε ολοι εμείς να φυγει
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Δεν καταλάβατε τι είπε παραπάνω ο Μάθος...
Την γνώμη σας να την συζητήσετε μεταξύ σας! Οι υπόλοιποι θα μάθουμε τι αποφασίσατε!
Αναμένουμε λοιπόν!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Δεν καταλάβατε τι είπε παραπάνω ο Μάθος...
Την γνώμη σας να την συζητήσετε μεταξύ σας! Οι υπόλοιποι θα μάθουμε τι αποφασίσατε!
Αναμένουμε λοιπόν!
Οχι χρηστο και να με συμπαθας δεν μπορούμε να βρούμε λύση μόνοι μας στο παρασκήνιο
Ειμαστε πλεον δυο ομάδες οι πανω και οι κάτω
Αυτη ειναι η αλήθεια !!!
Και επειδη δε τολμάει κανεις να το πει το λέω εγω
Αν και δε σε ειδα να παίρνεις θέση για τα δυο μέτρα και δυο σταθμά !!!!!
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Αγαπητέ φιλε εκτος απο το ποπ κορν θα ηθελα να διαβαςεις Προσεχτικά το θρεντ και να παρεις θέση και το ζήτω απο ολους !!!!!
Μάθο ειναι καλα αυτα που είπες αλλα στην δεδομένη στιγμη και για αυτο το ζήτημα θα ηθελα και εσυ να παρεις θέση
Το οτι κλείνουν οι χώροι εχει να κανει και με την αδιαφορία των μελών !!!
Αφου επικαλείστε ολοι οτι τον αγαπάτε τον χωρο
Ας βρούμε ολοι πανω σε αυτο το ζήτημα μια λύση και δέχομαι οτι αν αποδειχτη οτι καποιος φταίει !! παει να κερδίσει πλαγίως κατι η καποιος πρόσβαλε κάποιον να τον διώξουμε ολοι μαζι
Τα φόρουμ δεν ειναι οι διαχειρηστες ειναι ο κοζμος τους
Και μην στεναχωριεσται δε θα κλειση απλώς καποιος θα φυγει είτε απο μόνος του η θα του πουμε ολοι εμείς να φυγει
Αγαπητε φιλε,εκτος απτο ποπ κορν,(που είναι και αναλατο αυτή τη στιγμη),διαβαζω προσεχτικα το θρεντ φυσικα,και από ένα σημειο και μετα εγινε και αυτό αναλατο.
Η θεση μου όμως μετα από χρονια εμπλοκης μου σε λεσχες μοτοσυκλέτας και μετεξέλιξης τους πολλων από αυτων σε forum η στο φατσοβιβλιο,ειναι να απεχω συνειδητα από κάθε διαμαχη,η που τελος παντων δεν γινεται προσωπο με προσωπο.Εχω μια αλεργια σε όλες αυτές τις διαμάχες,εχω και μια ηλικια, ειμαστε και κοντα ηλικιακα ελπιζω να με νιωθεις :D.Παρολα αυτά την θεση μου την κατεθεσα με το προηγουμενο μου ποστ ,ελπιζω να το καταλαβες...;).
Ότι και αν αποφασισετε όμως εγω είμαι παντα μεσα γιατι μαρεσει να γινονται πραγματα οπου συμμετεχω (εν προκειμενω σαυτο το forum που με φιλοξενει),και με το χαμηλου επιπεδου χιουμορ μου προσπαθω να χαλαρωνω τις εντασεις.:)
Καλη συνεχεια,ελπιζω να τα βρειτε:ok:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Αγαπητε φιλε,εκτος απτο ποπ κορν,(που είναι και αναλατο αυτή τη στιγμη),διαβαζω προσεχτικα το θρεντ φυσικα.
Η θεση μου όμως μετα από χρονια εμπλοκης μου σε λεσχες μοτοσυκλέτας και μετεξέλιξης τους πολλων από αυτων σε forum η στο φατσοβιβλιο,ειναι να απεχω συνειδητα από κάθε διαμαχη,η που τελος παντων δεν γινεται προσωπο με προσωπο.Εχω μια αλεργια σε όλα αυτές τις διαμάχες,εχω και μια ηλικια, ειμαστε και κοντα ηλικιακα ελπιζω να με νιωθεις :D.Παρολα αυτά την θεση μου την κατεθεσα με το προηγουμενο μου ποστ ,ελπιζω να το καταλαβες...;).
Ότι και αν αποφασισετε όμως εγω είμαι παντα μεσα γιατι μαρεσει να γινονται πραγματα οπου συμμετεχω (εν προκειμενω σαυτο το forum που με φιλοξενει),και με το χαμηλου επιπεδου χιουμορ μου προσπαθω να χαλαρωνω τις εντασεις.:)
Καλη συνεχεια,ελπιζω να τα βρειτε:ok:
Δεν συμφωνώ μαζι σου αλλα σέβομαι την θέση σου
Οςο αφορα την ηλικία νομιζω οτι εισαι πολυ μεγαλύτερος μου
Ειμαι 34 !!!!!
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Και θελω να συνεχίσω Αλέξη
Εσυ κανονισες με τον Όλυμπο ολα τα οικονομικά με το καταφυγιο κλπ
Και ρωτώ !
Γιατι το έκανες εσυ και οχι ενα μέλος οπως έγραψες παραπανω ;( αν κατάλαβα σωστά )
Και για πιο λογο δε το κανεις εσυ η ο πασχαλης οςο αφορα τα μαθήματα !!τα χωμάτινα δεν εχουμε προβλημα !!
Παρα λέτε οτι πρεπει τα μέλοι να κανονίσουν μόνα τους
Θα σου πω εγω !!!
Οτι φτιάχνεται εσείς το κάνετε οπως θέλετε οτι παμε να φτιαξουμε εμείς επικαλείστε θεματα καταστατικού κλπ
Αυτο ειναι δυο μέτρα και δυο σταθμά
Μπορείτε να το πείτε ανοιχτα οτι επειδη δεν μπορούμε να ελέγξουμε ολο τον χωρο καταστρέφουμε ενα κομματι του δηλαδη αυτο που δεν μπορούμε να κινήσουμε εμείς οπως θελουμε
Και αυτη ειναι η μαύρη αλήθεια και φυσικα η γνωμη μου !!!
Στέργιο λυπάμαι που στο λέω αλλά δεν έχεις την παραμικρή ιδέα απο καταφύγια και τον τροπο λειτουργίας τους.

Δεν κανόνισα καμία τιμή. Οι τιμές αυτές ισχύουν σε ολα τα ορειβατικά καταφύγια πανελληνίως. Εγώ απλά τα ανέφερα στο συγκεκριμένο θεμα ώστε ο οποιος ενδιαφέρονταν να εχει μια εικόνα οικονομικής τάξης μεγέθους.



Sent from my iPad using Tapatalk
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Στέργιο λυπάμαι που στο λέω αλλά δεν έχεις την παραμικρή ιδέα απο καταφύγια και τον τροπο λειτουργίας τους.

Δεν κανόνισα καμία τιμή. Οι τιμές αυτές ισχύουν σε ολα τα ορειβατικά καταφύγια πανελληνίως. Εγώ απλά τα ανέφερα στο συγκεκριμένο θεμα ώστε ο οποιος ενδιαφέρονταν να εχει μια εικόνα οικονομικής τάξης μεγέθους.



Sent from my iPad using Tapatalk
Συμφωνώ !!οτι δε ξερω για τα καταφύγια
Αλλα μπορει να σκεφτεί καποιος οτι εσυ πήρες προμήθεια απο αυτήν σου την κίνηση σύμφωνα παντα με το σκεπτικό του πασχαλη που και εσυ το υποστειρηζης !!
Και σε ρωτώ !!
Μπορει να σκεφτεί καποιος οτι εσυ πήρες προμήθεια ;
Ναι η οχι ;
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
...να παρεις θέση και το ζήτω απο ολους !!!!!
Μάθο ειναι καλα αυτα που είπες αλλα στην δεδομένη στιγμη και για αυτο το ζήτημα θα ηθελα και εσυ να παρεις θέση
Το οτι κλείνουν οι χώροι εχει να κανει και με την αδιαφορία των μελών !!!
Αφου επικαλείστε ολοι οτι τον αγαπάτε τον χωρο
Ας βρούμε ολοι πανω σε αυτο το ζήτημα μια λύση και δέχομαι οτι αν αποδειχτη οτι καποιος φταίει !! παει να κερδίσει πλαγίως κατι η καποιος πρόσβαλε κάποιον να τον διώξουμε ολοι μαζι
Τα φόρουμ δεν ειναι οι διαχειρηστες ειναι ο κοζμος τους
Και μην στεναχωριεσται δε θα κλειση απλώς καποιος θα φυγει είτε απο μόνος του η θα του πουμε ολοι εμείς να φυγει
Οχι χρηστο και να με συμπαθας δεν μπορούμε να βρούμε λύση μόνοι μας στο παρασκήνιο
Ειμαστε πλεον δυο ομάδες οι πανω και οι κάτω
Αυτη ειναι η αλήθεια !!!
Και επειδη δε τολμάει κανεις να το πει το λέω εγω
Αν και δε σε ειδα να παίρνεις θέση για τα δυο μέτρα και δυο σταθμά !!!!!
Στεργιε...μπορω να γραψω ΠΟΛΛΑ για αυτα που γραφεις εδω...να εισαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι διαβαζω λεξη λεξη οσα γραφονται,τοσο εδω τωρα αλλά και οσα γινονται και αφουγκραζομαι αρκετο καιρο πριν...
Σκεφτομαι ομως τον λόγο που θα πρεπει ή αν ενδιαφερει κανεναν εν τελει,να παρω εγω θεση ή καθε ενας μας εδω μεσα,ακομα και τον λογο που γινονται ολα αυτα...μισολογα βολες αληθειες ασαφειες εντασεις κατηγοριες βορειοι νοτιοι κλπ κλπ ομορφα...........
Αν θελει καποιος αρχιζοντας απο εσας το Ιδρυτικο team(ετσι οπως πρεπει,ετσι οπως οφειλει η διαχειριστικη ομαδα στον εαυτο της και στο φορουμ που εφτιαξε ) η αυριανη μερα να ειναι διαφορετικη και ξεκαθαρη για το ADVride πολυ πιο ανεπηρεαστη απο οτιδηποτε περα απο μοτοσυκλετα ...εμπρος...δειξτε το δρομο...εδω ειμαστε ολοι!
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
H απαντηση και συγνωμη για την παρεμβαση ειναι ναι.Καποιος μπορει να το πει.Οπως επισης καποιος μπορει να πει οτι υπαρχει προμηθεια απο καθε αναρτηση που κανει καποιος επαγγελματιας στην ενοτητα Εμποροι-Επαγγελματιες γιατι μπορει να το θεωρησει διαφημιση.Αυτο ομως ειναι στην κριση του καθενος και ας μην υπαρχουν αποδειξεις για αυτο.
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Το οτι κλείνουν οι χώροι εχει να κανει και με την αδιαφορία των μελών !!!

Οι χώροι κλείνουν από την αδιαφορία αλλά και τη δυσαρέσκεια των μελών.

Συνήθως δε (στη συντριπτική τους πλειοψηφία) το 2ο (η δυσαρέσκεια δλδ) προηγείται και φέρνει την αδιαφορία.


Φιλικά πάντα
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Καλο θα ηταν να διαγραφτουν τα περιττα ποστ της διαφωνιας και να μεινουν μονο η λιστα με επιθυμιες συμμετοχης,γιατι υπαρχουν πολλοι κακεντρεχεις καφροι εκει εξω
 
Top Bottom