Advride και Ομαδικές αγορές για τα μέλη

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Συμφωνώ μαζί σου φίλε μου. πρέπει να συναντηθούμε κάπου στο κέντρο όλοι μαζί για να δείξουμε ότι αγαπάμε αυτό το χώρο.
Χωρίς πολλά πολλά μία Κυριακή πρωί συναντιόμαστε κάπου πίνουμε τον καφέ μας τρώμε το μεσημέρι και γυρίζουμε στα σπίτια μας το βράδυ.

kostas
Μακαρι να ήταν τόσο ευκολο φίλε Κωστα.
Αλλά στην πράξη συμβαίνουν εντελώς διαφορετικά πράγματα.
Οι γνωστες και οι πικραμενοι, γνωρίζοντας πολύ καλά τα προβλήματα, αδιάφορουν και εξαφανίζονται...
Μπορω να αρχίσω να γράφω τωρα και να τελειώσω το απόγευμα, ονόματα φίλων που έχουν εξαφανιστεί από παντου, λόγω περίεργων συμπεριφορων.
Όλοι ξέρετε το πρόβλημα και κανεις δεν κάνει τίποτα, παρά να εύχεται.
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Άντε να το δούμε...:waiting:...Καλημέρα στην μοτοπαρέα.
 

kostas r1150gs

Μέλος
Περιοχή
Ν ΜΟΥΔΑΝΙΆ
Όνομα
konstantinos
Μοτό
Bmw r1150gs
Φίλε Κώστα σέβομαι αυτά που λες. Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει πιστεύω είναι αν μαζευτούμε πολλά άτομα που θα κάτσουμε να φάμε και να πιούμε.
Σε αυτό το πρόβλημα υπάρχει λύση ο καθένας κανονίζει από το σπίτι του να πάρει κάτι για να βγάλει την ημέρα.
Το μόνο που μένει είναι το μέρος και ο Χώρος
που θα συναντηθούμε.
Έτσι δεν θα χρειαστεί να κλειστούνε ούτε μαγαζιά ούτε καφετέριες και δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα σαν Διαχειριστική ομάδα.
Φυσικά εσείς ξέρετε καλύτερα και θα σεβαστώ Την απόφασή σας όποια και αν είναι ;)

kostas
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Να δω πόσο ακόμα θέλετε να συνεχίσετε αυτό το κακόγουστο "αστείο"...
Το συγκεκριμένο θέμα πρέπει να κλειδωθεί ΤΩΡΑ!!!
Όλοι λέμε ότι θέλουμε το καλό του advride, αλλά όσο υπάρχει αυτό το θέμα, ο καθένας θα μπαίνει και θα γράφει το κοντό και το μακρύ του!
Κλείστε το ΤΩΡΑ, υπάρχουν και τα προσωπικα μηνύματα με πολλούς συμμετέχοντες!
Κλειδώστε το, κλείστε το, εξαφανίστε το, όσο προλαβαίνετε να σώσετε για να μην ακολουθήσουν κι άλλοι "Βρασίδες".
Οχι Χρηστο. Θα ειναι το μεγιστο λαθος.

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Να πω και τις δικαιολογητικές σκέψεις.....

Το μακροσκελές ποστ του Στεργιου @Phoenix δίνει τις απαντήσεις!
Κλίκες δεν υπάρχουν, αλλά δημιουργούνται με "την κλειστή" διαχείριση, τύπου σβήσε κλπ... Όπως πολύ σωστά είπε ένας φίλος 2-3 μέρες πριν, κάτι που θέλουμε να σβηστεί, δε θα έπρεπε να έχει γραφτεί και δε θα έπρεπε να υπάρχει ως σκέψη! Απόλυτα σωστό. Εφόσον υπάρχει και γράφεται, τότε με το να το σβήσει η διαχείριση απλώς μεταθέτει το πρόβλημα. Αυτός που έγραψε ό,τι δεν έπρεπε κι αποτέλεσε την αρχή, το εφαλτήριο για σεντόνια, θα ξανακάνει το ίδιο στο μέλλον , σε άλλες περιπτώσεις. Δεν υπονοώ τίποτα και κανέναν, αναφέρομαι σαφώς στον Πασχάλη @paschalis , που δεν εννοεί να καταλάβει το κακό που έχει κάνει τόσο εδώ, όσο και στο άλλο το δικό σου θέμα, εναντίον μου! Αν το κατανοήσει έστω και τώρα, αρκεί να δείξει δημόσια τη μεταμέλεια και να ζητήσει από όλους συγνώμη!
Τότε το θέμα αυτομάτως λήγει, δεν έχει λόγο ύπαρξης και μπορεί να κλειδώσει και μετά από καιρό να σβήσει κιόλας, αφού έχει λήξει!!!!! μέχρι τότε όμως, τίποτα δεν πρέπει να σβήσει.
Υπάρχει και το άλλο. Όποιος δεν αισθάνεται καλά με κάτι που έγραψε, ή άλλαξαν οι συνθήκες υπ'ό τις οποίες το έγραψε, μπορεί κάλλιστα να σβήσει το ποστ του! Το έκανα χθες στο θέμα της "χαλαρότητας" γιατί έλαβα ένα πμ. Και περιμένω. Μετά το πμ και μέχρι να δω τη συνέχεια, δεν είχε λόγο ύπαρξης ότι έγραψα. Αν μετά από μέρες προκύψει κάτι ή τίποτα, θα επανεξετάσω τη στάση μου. Απλά πράγματα. ;)

Πάμε στις ομάδες (γιατί κλίκες ΔΕΝ υπάρχουν!!!).
Κάνει κακό το lelos?, "τα τρελά αγόρια", οι arkoudotsarkes, οι pouroduroi, to papoudi team????? Αφού μεταξύ μας είμαστε οικογενειακοί φίλοι, κάνουν παρέα τα παιδιά και οι γυναίκες μας! Θα πάψουμε να υπάρχουμε? Όσο όλα είναι υπό το φως του ήλιου, τίποτα δεν είναι κακό!

Ο @Vrasidas επέλεξε να μπει κι επιλέγει τώρα να βγει. Μπράβο του και πολύ εξηγημένη στάση και συμπεριφορά! Κι εγώ θα έβγαινα , αν είχα μπει πριν λίγους μήνες, δε θα μου άρεσε.
Αλλά δεν είναι το θέμα ο καθένας ξεχωριστά εδώ μέσα. Κυρίως δεν είναι το θέμα μας εδώ, "εμείς" οι "παλιόγεροι" των 40-45 φεύγα.....
Εδώ είναι το θέμα τα νιάτα, το αύριο! Όπως το λέει ο Στέργιος. Αυτοί πρέπει να βλέπουν ότι συμβαίνει ξεκάθαρα (κι είναι υποχρέωση δική μας αυτό) κι όχι να αναγκάζονται να μαντεύουν! Ζουν σε κόσμο μη αγγελικά πλασμένο και το ξέρουν!!! "Πώς να κρυφτείς απ' τα παιδιά? Αφού τα ξέρουν όλα"...... ;)

Για να επανέλθω στο δια ταύτα....

Αν ο υπαίτιος δεν αλλάξει στάση, αυτή η κατάσταση δε σώνεται ό,τι και να σβηστεί!!! Το θέμα θα υπάρχει "κάτω από το χαλάκι" και θα βγαίνει κάθε τόσο στην επιφάνεια!
"Αύριο", αν ανεβάσω 2-3 θέματα, και πάλι θα τα κάνει κουλοβάχατο, πάμε στοίχημα Χρήστο? Στο λέω με σιγουριά 99,9%!!! Γιατι έτσι είναι ο Πασχάλης. Το είδαμε αυτό εδώ και καιρό, αλλά ειδικά τον τελευταίο μήνα το επιβεβαιώνει κι εκτίθεται κάθε μέρα!
Έφερε σε δύσκολη θέση και τον Ηλία @ΗΛΙΑΣ , που με το μήνυμά του (το είδαμε σε φώτο) λέει ότι αισθάνεται άσχημα να γίνονται ρόμπες και να γελάνε μαζί του. Και ποιος φταίει? Ο Κώστας @gsmaniac , εγώ? Όποιος τον κατακρίνει (διάβασε πόσοι καταφέρθηκαν εναντίον του). Και σήμερα πρωί-πρωί, συνεχίζει στο ίδιο μοτίβο, λέγοντας ξανά τα ίδια και αναφερόμενος "σε έναν παλίκαρο". Ωραία! Όλοι οι υπόλοιποι που τον κατακρίνουν τι είναι άραγε??????
Αυτός (ο @paschalis ) που δεν έχει απαντήσει σε εμένα σε συγκεκριμένα θέματα και με παράθεση στα ποστ του, τι είναι? Παλίκαρος?.......
Ήμαρτον!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Συμφωνώ μαζί σου φίλε μου. πρέπει να συναντηθούμε κάπου στο κέντρο όλοι μαζί για να δείξουμε ότι αγαπάμε αυτό το χώρο.
Χωρίς πολλά πολλά μία Κυριακή πρωί συναντιόμαστε κάπου πίνουμε τον καφέ μας τρώμε το μεσημέρι και γυρίζουμε στα σπίτια μας το βράδυ.

kostas
Διαφωνώ με το σβήσιμο, μόλις το εξήγησα, αλλά συμφωνώ με το τραπέζι και την κουβέντα πρόσωπο με πρόσωπο!!!! :ok: :friendship:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μακαρι να ήταν τόσο ευκολο φίλε Κωστα.
Αλλά στην πράξη συμβαίνουν εντελώς διαφορετικά πράγματα.
Οι γνωστες και οι πικραμενοι, γνωρίζοντας πολύ καλά τα προβλήματα, αδιάφορουν και εξαφανίζονται...
Μπορω να αρχίσω να γράφω τωρα και να τελειώσω το απόγευμα, ονόματα φίλων που έχουν εξαφανιστεί από παντου, λόγω περίεργων συμπεριφορων.
Όλοι ξέρετε το πρόβλημα και κανεις δεν κάνει τίποτα, παρά να εύχεται.
Ε ναι!
Αν είχαν πάρει θέση όλοι όσοι λες, το θέμα θα έληγε αυτόματα. Μακάρι τα πμ και τα τηλ, να γίνονταν ποστ εδώ μέσα.
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Ε ναι!
.......Μακάρι τα πμ και τα τηλ, να γίνονταν ποστ εδώ μέσα.
Όταν εγώ είπα για κλικες δεν μιλούσα για "αρκούδες", "λελους" κτλ. Αυτες είναι αξιοζηλευτες παρέες για όσους είμαστε έξω από αυτές.

Μιλάω για το ότι υπάρχουν αυτή τη στιγμή "στρατόπεδα" και σύμφωνα με τα όσα διαβάζω στα σχόλια σας πάω στοίχημα πως υπήρχαν από πριν.... και μάλλον δημιουργήθηκαν επειδή τα τηλεφωνηματα και τα π.μ δεν έγιναν ποτέ posts.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Όταν εγώ είπα για κλικες δεν μιλούσα για "αρκούδες", "λελους" κτλ. Αυτες είναι αξιοζηλευτες παρέες για όσους είμαστε έξω από αυτές.

Μιλάω για το ότι υπάρχουν αυτή τη στιγμή "στρατόπεδα" και σύμφωνα με τα όσα διαβάζω στα σχόλια σας πάω στοίχημα πως υπήρχαν από πριν.... και μάλλον δημιουργήθηκαν επειδή τα τηλεφωνηματα και τα π.μ δεν έγιναν ποτέ posts.
Σωστά!
Γι αυτό επιμένω να δείχνω από πού, πώς, πότε και από ποιον ξεκίνησαν αυτά, στο συγκεκριμένο και σε ένα ακόμα θέμα. Αυτά που έβγαλαν το πρόβλημα στην επιφάνεια.
Το τι γίνεται μέσα στη διαχειριστική ομάδα εμένα με αφήνουν αδιάφορο, εφόσον μένουν εκεί. Αλλά γι αυτό είναι υπεύθυνοι και οι 7. Αν ένας κάνει ενέργειες (όπως το είπε ο @giamil ) επιδιώκοντας τη δικαίωσή του μέσα στους 7, μέσω όλων εμάς, τότε γίνεται ό,τι έγινε. Σ' αυτή τη βάση καταφέρομαι εναντίον του Πασχάλη @paschalis. Διότι επέλεξε ένα θέμα που είναι καλό για πολλούς εδώ και θα γίνει για περισσότερους στο σύντομο μέλλον, για να βγάλει την όποια του δυσαρέσκεια απέναντι στον Κώστα @gsmaniac , αρχικά και στο Στέργιο @Phoenix αργότερα. Την πρόθεσή του όπως τη γράφω τώρα, την υπογραμμίζει το αρχικό ποστ εναντίωσης του απέναντι στον Κώστα κι ύστερα η επιμονή του "στο τυπικο" μέρος (που όπως είδαμε λύθηκε αυτόματα με 5-6 διαθέσιμους άμεσα να αναλάβουν). αυτό όντως γινόταν και με τηλέφωνο, ή με πμ ή με ένα προσεκτικά διατυπωμένο δημόσιο ποστ. Προσεκτικά διατυπωμένο...!!!!!
Αν' αυτού , ο Πασχάλης επέλεξε τη διαπόμπευση όλων δημοσίως ! Κι ακόμα επιμένει, μη παραδεχόμενος το αρχικό του λάθος, προκαλώντας τα σεντόνια ή /και τις παρεμβάσεις όλων μας.
 

moby_gr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
R1200GS Adventure
(ελπίζω να γράφω στο σωστό θέμα, γιατί με τα τόσα που ανοίχτηκαν με αφορμή τα....μαθήματα έχασα τη μπάλα)


Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει όλοι ντε και καλά να γράψουν κάτι, να εκφέρουν άποψη και κατ' επέκταση να πάρουν το μέρος κάποιου...

Λογική (όσοι έχουν) υπάρχει, συμπεράσματα από τα γραφόμενα βγαίνουν, αλλά γιατί πρέπει να στηθεί και δικαστήριο?! Λίγο κατινίστικο μου ακούγεται και δεν ταιριάζει στο χώρο που (μέχρι τώρα τουλάχιστον) έχουμε συνηθίσει.

Το σωστό κατ' εμέ, θα ήταν να μην έχουν εμπλακεί τα μέλη σε (οποιεσδήποτε) διαφορές μεταξύ διαχειριστών. Από τη στιγμή που έγινε κάτι τέτοιο φυσικά και η εικόνα του φόρουμ "χλώμιασε" και ο καθένας, ανάλογα την ιδιοσυγκρασία του, αποφασίζει τι θα πράξει, αν θα παραμείνει ενεργός, απλά θα διαβάζει ή εντέλει θα αποχωρήσει. Με ποιο δικαίωμα το κρίνουμε αυτό?!
Δε νιώθουν φυσικά, όλοι την ανάγκη να γράφουν την άποψη τους επί παντός επιστητού και να αναγκάζονται να απαντάνε σε όσους ενδεχομένως διαφωνούν, μπαίνοντας σε μία ατέρμονη συζήτηση για το ποιος φταίει και ποιος την έχει πιο μεγάλη (την άποψη...)

Εγώ τουλάχιστον είμαι εδώ για την παρέα και τις βόλτες και δεν έχω καμία απολύτως διάθεση να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν, αρκετά έχω στο κεφάλι μου...

Προς διαχειριστές...το έχω ξαναπεί και γράψει δημόσια στο φβ, τότε που πάλι είχατε αρπαχτεί, "ΒΡΕΙΤΕ ΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ και ΟΧΙ ΣΕ ΚΟΙΝΗ ΘΕΑ"!
Είναι κρίμα κάτι που χτίστηκε με τόσο κόπο από εσάς, προκειμένου να αποφύγουμε όλοι μας (παρόμοιες με την τωρινή) καταστάσεις σε άλλα φόρουμ που μας φιλοξενούσαν, να καταντήσει μία από τα (αη)ίδια....

Σύνεση λοιπόν και αμοιβαίες υποχωρήσεις προκειμένου να βρείτε (αν φυσικά το...θέλετε ακόμα) τη λύση και να συνυπάρξετε αρμονικά γιατί καλώς ή κακώς διαφορές πάντα θα έχετε.
Μακάρι όλα αυτά που γράφτηκαν να σβηστούν σύντομα, όχι από την οθόνη μας αλλά από το μυαλό μας και να συνεχιστεί η θετική πορεία του φόρουμ.


Φιλικά, Αντώνης
 

βασιλης

Μέλος
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
BMW GS 1200 ADV 30 years
(ελπίζω να γράφω στο σωστό θέμα, γιατί με τα τόσα που ανοίχτηκαν με αφορμή τα....μαθήματα έχασα τη μπάλα)


Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει όλοι ντε και καλά να γράψουν κάτι, να εκφέρουν άποψη και κατ' επέκταση να πάρουν το μέρος κάποιου...

Λογική (όσοι έχουν) υπάρχει, συμπεράσματα από τα γραφόμενα βγαίνουν, αλλά γιατί πρέπει να στηθεί και δικαστήριο?! Λίγο κατινίστικο μου ακούγεται και δεν ταιριάζει στο χώρο που (μέχρι τώρα τουλάχιστον) έχουμε συνηθίσει.

Το σωστό κατ' εμέ, θα ήταν να μην έχουν εμπλακεί τα μέλη σε (οποιεσδήποτε) διαφορές μεταξύ διαχειριστών. Από τη στιγμή που έγινε κάτι τέτοιο φυσικά και η εικόνα του φόρουμ "χλώμιασε" και ο καθένας, ανάλογα την ιδιοσυγκρασία του, αποφασίζει τι θα πράξει, αν θα παραμείνει ενεργός, απλά θα διαβάζει ή εντέλει θα αποχωρήσει. Με ποιο δικαίωμα το κρίνουμε αυτό?!
Δε νιώθουν φυσικά, όλοι την ανάγκη να γράφουν την άποψη τους επί παντός επιστητού και να αναγκάζονται να απαντάνε σε όσους ενδεχομένως διαφωνούν, μπαίνοντας σε μία ατέρμονη συζήτηση για το ποιος φταίει και ποιος την έχει πιο μεγάλη (την άποψη...)

Εγώ τουλάχιστον είμαι εδώ για την παρέα και τις βόλτες και δεν έχω καμία απολύτως διάθεση να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν, αρκετά έχω στο κεφάλι μου...

Προς διαχειριστές...το έχω ξαναπεί και γράψει δημόσια στο φβ, τότε που πάλι είχατε αρπαχτεί, "ΒΡΕΙΤΕ ΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ και ΟΧΙ ΣΕ ΚΟΙΝΗ ΘΕΑ"!
Είναι κρίμα κάτι που χτίστηκε με τόσο κόπο από εσάς, προκειμένου να αποφύγουμε όλοι μας (παρόμοιες με την τωρινή) καταστάσεις σε άλλα φόρουμ που μας φιλοξενούσαν, να καταντήσει μία από τα (αη)ίδια....

Σύνεση λοιπόν και αμοιβαίες υποχωρήσεις προκειμένου να βρείτε (αν φυσικά το...θέλετε ακόμα) τη λύση και να συνυπάρξετε αρμονικά γιατί καλώς ή κακώς διαφορές πάντα θα έχετε.
Μακάρι όλα αυτά που γράφτηκαν να σβηστούν σύντομα, όχι από την οθόνη μας αλλά από το μυαλό μας και να συνεχιστεί η θετική πορεία του φόρουμ.


Φιλικά, Αντώνης
Πολύ σωστός Αντώνη.......
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Μακάρι όλα αυτά που γράφτηκαν να σβηστούν σύντομα, όχι από την οθόνη μας αλλά από το μυαλό μας και να συνεχιστεί η θετική πορεία του φόρουμ.Φιλικά, Αντώνης
Εδώ είναι ή μεγάλη μου ένσταση...σε όλο αυτό το σκηνικό κ το οποίο ήταν το κερασάκι στην τούρτα πολλών σκηνικών ακόμη που προϋπήρχαν... Διαιωνίζεται στο μυαλό,το οποίο ΔΕΝ ξεχνά ποτέ,μια αντιπαλότητα κ διαφορετικές στάσεις ζωής...Αν λοιπόν το παρόν,κακο,τοπικ δεν σταθεί αφορμή να κοιτάξετε ΟΛΟΙ ΣΤΑ ΜΆΤΙΑ τι έχετε να διορθώσετε τότε δεν είμαι κ ιδιαίτερα αισιόδοξος για την συνέχεια...
Ξαναλεω και το εννοώ!!ΛΥΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΟΥΚΟΥΛΩΝΟΥΜΕ.Αν θέλεις ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΛΥΣΗ κ εκ νέου σε σωστή βάση πορεία...
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Εγώ τουλάχιστον είμαι εδώ για την παρέα και τις βόλτες και δεν έχω καμία απολύτως διάθεση να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν, αρκετά έχω στο κεφάλι μου...

:friendship:
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Εδώ είναι ή μεγάλη μου ένσταση...σε όλο αυτό το σκηνικό κ το οποίο ήταν το κερασάκι στην τούρτα πολλών σκηνικών ακόμη που προϋπήρχαν... Διαιωνίζεται στο μυαλό,το οποίο ΔΕΝ ξεχνά ποτέ,μια αντιπαλότητα κ διαφορετικές στάσεις ζωής...Αν λοιπόν το παρόν,κακο,τοπικ δεν σταθεί αφορμή να κοιτάξετε ΟΛΟΙ ΣΤΑ ΜΆΤΙΑ τι έχετε να διορθώσετε τότε δεν είμαι κ ιδιαίτερα αισιόδοξος για την συνέχεια...
Ξαναλεω και το εννοώ!!ΛΥΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΟΥΚΟΥΛΩΝΟΥΜΕ.Αν θέλεις ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΛΥΣΗ κ εκ νέου σε σωστή βάση πορεία...
Δυστυχως το ΔΡΑΜΑ συνεχιζεται,συντροχε Κωστα ειμαι εδω γιατι μου αρεσει η μοτ/τα-η βολτα -η περιπετεια κ οχι για να λυσω-φορτωθω καινουρια προβληματα που χρηζουν λυσης.Σε εκτιμω απ τα μεχρι τωρα γραφομενα σου οπως εκτιμω και τον αλλο Κωστα(μανιακ) αλλα και τον Πασχαλη.Βρηκα εδω (οπως και παρα πολλοι αλλοι)μια ωραια γωνια με ανθρωπους που αγαπαμε τα ιδια πραγματα και ταξιδευουμε μαζι τους(εστω και νοητα)
ΜΗΝ μου (μας) το χαλατε ρε γαμωτο
Εισαι γονιος και ξερεις οτι οταν εχεις διαφωνιες με την γυναικα σου συζητατε για τα προβληματα ΑΠΟΥΣΙΑ των παιδιων,ετσι κανουν οι καλες οικογενειες και ετσι πρεπει να κανει και το advride αν ειναι μια τετοια
Με εκτιμηση(προς ΟΛΟΥΣ) Δημητρης
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εδώ είναι ή μεγάλη μου ένσταση...σε όλο αυτό το σκηνικό κ το οποίο ήταν το κερασάκι στην τούρτα πολλών σκηνικών ακόμη που προϋπήρχαν... Διαιωνίζεται στο μυαλό,το οποίο ΔΕΝ ξεχνά ποτέ,μια αντιπαλότητα κ διαφορετικές στάσεις ζωής...Αν λοιπόν το παρόν,κακο,τοπικ δεν σταθεί αφορμή να κοιτάξετε ΟΛΟΙ ΣΤΑ ΜΆΤΙΑ τι έχετε να διορθώσετε τότε δεν είμαι κ ιδιαίτερα αισιόδοξος για την συνέχεια...
Ξαναλεω και το εννοώ!!ΛΥΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΟΥΚΟΥΛΩΝΟΥΜΕ.Αν θέλεις ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΛΥΣΗ κ εκ νέου σε σωστή βάση πορεία...

Έτσι!
Αν μπει και πάλι "κάτω από το χαλάκι", θα ξαναβγεί... ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δυστυχως το ΔΡΑΜΑ συνεχιζεται,συντροχε Κωστα ειμαι εδω γιατι μου αρεσει η μοτ/τα-η βολτα -η περιπετεια κ οχι για να λυσω-φορτωθω καινουρια προβληματα που χρηζουν λυσης.Σε εκτιμω απ τα μεχρι τωρα γραφομενα σου οπως εκτιμω και τον αλλο Κωστα(μανιακ) αλλα και τον Πασχαλη.Βρηκα εδω (οπως και παρα πολυ αλλοι)μια ωραια γωνια με ανθρωπους που αγαπαμε τα ιδια πραγματα και ταξιδευουμε μαζι τους(εστω και νοητα)
ΜΗΝ μου (μας) το χαλατε ρε γαμωτο
Εισαι γονιος και ξερεις οτι οταν εχεις διαφωνιες με την γυναικα σου συζητατε για τα προβληματα ΑΠΟΥΣΙΑ των παιδιων,ετσι κανουν οι καλες οικογενειες και ετσι πρεπει να κανει και το advride αν ειναι μια τετοια
Με εκτιμηση(προς ΟΛΟΥΣ) Δημητρης
Δημήτρη καλά τα λες, μέχρι το ζευγάρι να φτάσει στο δικαστήριο...
Όταν φτάσει, τα παιδιά μπαίνουν στη μέση. Μοιραίο.... Κάποιος φεύγει από το σπίτι και κάποιος μένει με τα παιδιά και προχωράει!
Εδώ λοιπόν είμαστε στο σημείο 0, όπου φτάσαμε στο δικαστήριο (την ανοικτή αντιπαράθεση), οπότε θα κριθεί ποιος μένει και ποιος φεύγει!
Πάντα βέβαια υπάρχει η περίπτωση της μεταμέλειας και "του ένα βήμα πίσω όλοι",οπότε φεύγουμε από το δικαστήριο και πάμε όλοι μαζί πίσω στο σπίτι, αν βέβαια υπάρχει η διάθεση για αναγνώριση λαθών και η διάθεση για δημόσια συγνώμη. Αυτή τη συγνώμη προς όλα τα μέλη, που οφείλει εκείνος που ξεκίνησε τη δημόσια αντιπαράθεση!
Ας κοιτάξουν λοιπόν άπαντες στο 1ο ποστ του Σαββάτου που σε ένα θέμα για μάθημα, μπήκε σφήνα το θέμα "διαχείριση".... http://www.advride.gr/threads/Σχολές-οδήγησης-adv.2083/page-2#post-146872
Ποστ #27...
Και στα ποστ #30 και #32, που φουντώνει το μπάχαλο, όταν μου απαντάει:

"Λες να εχει καμμια σημασια για την ορθη διαχειριση τι καταλαβαινεις εσυ απο αυτο το ποστ???
Οι 7 admin εχουν την υποχρεωση να κρατουν το φορουμ μακρια απο την αρρωστη φορολογικη πραγματικοτητα και κατ'επεκταση τις νομικες περιπετειες που θα ακολουθησουν.
Η διοργανωση μαθηματων θα γινει απο τις σχολες που θα παρουσιασουν προγραμματα κ προσφορες ωστε οι υποψηφιοι μαθητες να επιλεξουν που θα φοιτησουν.
Αυτη ειναι η δουλεια τους κ σιγουρα δεν ειναι αντικειμενο του advride το οποιο σε καμμια περιπτωση δεν θα εμπλακει σε εμπορικες πραξεις οπως η "αναδιευθυνση πωλησεων".

adv phone"
Σημειωτέον, οτι αυτή η απάντηση ήρθε στο σχόλιο απορίας το δικό μου, γιατι υποδεικνύει στον Κώστα @gsmaniac να κάνει κάτι, το οποίο έχει ήδη πει ότι θα κάνει!
Κι απαντάει ότι είναι θέμα διαχείρισης...... Η συγκεκριμένη υπόδειξη, είναι "διαχείριση"!!! Τρικυμία εν κρανίω!, αν μη τι άλλο!
Τόσο υπολογίζει τα μέλη γενικώς, κι εμένα ειδικώς (γιατί σίγουρα πολλοί θα αναρωτιούνται, τι ζόρι τραβάω εγώ και επανέρχομαι συνεχώς?)
Κι έτσι βγάζει τα θέματα διαχείρισης στον "αέρα".

Πιο καθαρά και ξάστερα, δε γίνεται!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Δημήτρη...εξ αρχής θεώρησα ΛΑΘΟΣ το δημόσιο διασυρμό μιας κουβέντας τέτοιας...ειδικά σε τέτοιο άθλιο επίπεδο συνομιλίας με βολές κ ειρωνιες κ ύβρεις...Θεωρώ όμως όπως εξελίχθηκε ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΛΑΘΟΣ να κάνουμε ότι είμαστε μία αγαπημένη οικογένεια κ να κουκουλωνουμε το θέμα... ευκαιρία οποίος δε θέλει δεν μπορεί δε γουσταρει να συνυπάρξει με ΣΩΣΤΕΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ...να μείνουν όσοι θέλουν κ αγαπάνε το Φόρουμ.Δεν υπάρχει ούτε μία περίπτωση να υποβόσκει αυτή ή κατάσταση κ να μην ξαναβγεί πολύ πιο έντονη κ βιαια στο προσκήνιο...κ θα είναι λάθος του παρόντος...
Ή οικογένεια κ ο πατέρας κοιτάνε την οικογένεια,την συνοχη,την αγάπη με σωστές βάσεις όχι σκορποχωρι κ αλαλουμ κ είμαστε μία ωραία ατμόσφαιρα ενώ κατ ουσία μεντολες ...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
(ελπίζω να γράφω στο σωστό θέμα, γιατί με τα τόσα που ανοίχτηκαν με αφορμή τα....μαθήματα έχασα τη μπάλα)


Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει όλοι ντε και καλά να γράψουν κάτι, να εκφέρουν άποψη και κατ' επέκταση να πάρουν το μέρος κάποιου...

Λογική (όσοι έχουν) υπάρχει, συμπεράσματα από τα γραφόμενα βγαίνουν, αλλά γιατί πρέπει να στηθεί και δικαστήριο?! Λίγο κατινίστικο μου ακούγεται και δεν ταιριάζει στο χώρο που (μέχρι τώρα τουλάχιστον) έχουμε συνηθίσει.

Το σωστό κατ' εμέ, θα ήταν να μην έχουν εμπλακεί τα μέλη σε (οποιεσδήποτε) διαφορές μεταξύ διαχειριστών. Από τη στιγμή που έγινε κάτι τέτοιο φυσικά και η εικόνα του φόρουμ "χλώμιασε" και ο καθένας, ανάλογα την ιδιοσυγκρασία του, αποφασίζει τι θα πράξει, αν θα παραμείνει ενεργός, απλά θα διαβάζει ή εντέλει θα αποχωρήσει. Με ποιο δικαίωμα το κρίνουμε αυτό?!
Δε νιώθουν φυσικά, όλοι την ανάγκη να γράφουν την άποψη τους επί παντός επιστητού και να αναγκάζονται να απαντάνε σε όσους ενδεχομένως διαφωνούν, μπαίνοντας σε μία ατέρμονη συζήτηση για το ποιος φταίει και ποιος την έχει πιο μεγάλη (την άποψη...)

Εγώ τουλάχιστον είμαι εδώ για την παρέα και τις βόλτες και δεν έχω καμία απολύτως διάθεση να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν, αρκετά έχω στο κεφάλι μου...

Προς διαχειριστές...το έχω ξαναπεί και γράψει δημόσια στο φβ, τότε που πάλι είχατε αρπαχτεί, "ΒΡΕΙΤΕ ΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ και ΟΧΙ ΣΕ ΚΟΙΝΗ ΘΕΑ"!
Είναι κρίμα κάτι που χτίστηκε με τόσο κόπο από εσάς, προκειμένου να αποφύγουμε όλοι μας (παρόμοιες με την τωρινή) καταστάσεις σε άλλα φόρουμ που μας φιλοξενούσαν, να καταντήσει μία από τα (αη)ίδια....

Σύνεση λοιπόν και αμοιβαίες υποχωρήσεις προκειμένου να βρείτε (αν φυσικά το...θέλετε ακόμα) τη λύση και να συνυπάρξετε αρμονικά γιατί καλώς ή κακώς διαφορές πάντα θα έχετε.
Μακάρι όλα αυτά που γράφτηκαν να σβηστούν σύντομα, όχι από την οθόνη μας αλλά από το μυαλό μας και να συνεχιστεί η θετική πορεία του φόρουμ.


Φιλικά, Αντώνης
Πολύ σωστός Αντώνη.......
Αχαααα........τωρα κατάλαβα γιατί τον κερασες ένα σουβλάκι την προηγούμενη βδομάδα που μας έφερε στο μαγαζι.
Λαμογια.......:friend:
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Και εγώ...:ok:...για την μοτοπαρέα ..τα προβλήματα αυτά είναι δικά σας..!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
(ελπίζω να γράφω στο σωστό θέμα, γιατί με τα τόσα που ανοίχτηκαν με αφορμή τα....μαθήματα έχασα τη μπάλα)


Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει όλοι ντε και καλά να γράψουν κάτι, να εκφέρουν άποψη και κατ' επέκταση να πάρουν το μέρος κάποιου...

Λογική (όσοι έχουν) υπάρχει, συμπεράσματα από τα γραφόμενα βγαίνουν, αλλά γιατί πρέπει να στηθεί και δικαστήριο?! Λίγο κατινίστικο μου ακούγεται και δεν ταιριάζει στο χώρο που (μέχρι τώρα τουλάχιστον) έχουμε συνηθίσει.

Το σωστό κατ' εμέ, θα ήταν να μην έχουν εμπλακεί τα μέλη σε (οποιεσδήποτε) διαφορές μεταξύ διαχειριστών. Από τη στιγμή που έγινε κάτι τέτοιο φυσικά και η εικόνα του φόρουμ "χλώμιασε" και ο καθένας, ανάλογα την ιδιοσυγκρασία του, αποφασίζει τι θα πράξει, αν θα παραμείνει ενεργός, απλά θα διαβάζει ή εντέλει θα αποχωρήσει. Με ποιο δικαίωμα το κρίνουμε αυτό?!
Δε νιώθουν φυσικά, όλοι την ανάγκη να γράφουν την άποψη τους επί παντός επιστητού και να αναγκάζονται να απαντάνε σε όσους ενδεχομένως διαφωνούν, μπαίνοντας σε μία ατέρμονη συζήτηση για το ποιος φταίει και ποιος την έχει πιο μεγάλη (την άποψη...)

Εγώ τουλάχιστον είμαι εδώ για την παρέα και τις βόλτες και δεν έχω καμία απολύτως διάθεση να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν, αρκετά έχω στο κεφάλι μου...

Προς διαχειριστές...το έχω ξαναπεί και γράψει δημόσια στο φβ, τότε που πάλι είχατε αρπαχτεί, "ΒΡΕΙΤΕ ΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ και ΟΧΙ ΣΕ ΚΟΙΝΗ ΘΕΑ"!
Είναι κρίμα κάτι που χτίστηκε με τόσο κόπο από εσάς, προκειμένου να αποφύγουμε όλοι μας (παρόμοιες με την τωρινή) καταστάσεις σε άλλα φόρουμ που μας φιλοξενούσαν, να καταντήσει μία από τα (αη)ίδια....

Σύνεση λοιπόν και αμοιβαίες υποχωρήσεις προκειμένου να βρείτε (αν φυσικά το...θέλετε ακόμα) τη λύση και να συνυπάρξετε αρμονικά γιατί καλώς ή κακώς διαφορές πάντα θα έχετε.
Μακάρι όλα αυτά που γράφτηκαν να σβηστούν σύντομα, όχι από την οθόνη μας αλλά από το μυαλό μας και να συνεχιστεί η θετική πορεία του φόρουμ.


Φιλικά, Αντώνης
:friendship:
 
Top Bottom