Advtroffy... Οδική βοήθεια.

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Απο περιέργεια και συγνώμη για το σπαμ, το τρέιλερ στους χωματόδρομους πώς θα έρθει??Δεν θα χοροπηδάει σαν κατσίκι?!
Ε καλα, δεν πηγαινει και με την ταυτοτητα στο στομα ο ανθρωπος ;)
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Απ' ότι κατάλαβα το αμάξι με το τρέιλερ δεν θα ακολουθεί την διαδρομή του τροφυ αλλά θα πηγαίνει από άσφαλτο όσο κοντύτερα στην διαδρομή γίνεται και θα μας βρίσκει στα σημεία κατασκήνωσης...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Απο περιέργεια και συγνώμη για το σπαμ, το τρέιλερ στους χωματόδρομους πώς θα έρθει??Δεν θα χοροπηδάει σαν κατσίκι?!
Το πιο πιθανό είναι να βρισκόμαστε σε κάποια κοινά - βατά σημεία της βόλτας...
 

LARRY

ADVENTURA ADRENALINA
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Dimitris
Μοτό
T 7 - KMX200
ΝΑΙ κι από μένα
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Εγώ λέω ναι κ αν πούμε να πάρει κ μια ψησταριά μαζί του κ μερικά λουκάνικα θα συμφωνήσουμε όλοι ! Πέρα από την πλάκα ούτε εγώ θα ήθελα να μας ακολουθήσει κάποιο όχημα αλλά από την άλλη εάν τον χρειαστούμε θα είναι σωτήριο όποτε με την λογική κ μόνο θα πω ναι !

Βάλτε κ μένα στην λίστα παλιάς κοπής
 

#korfas_kariolis

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω
Όνομα
Giorgos
Μοτό
KTM 1190 Adventure R
Καταλαβαίνω το σκεπτικό της «προκυριξης» της ψηφοφορίας καθως επισης και τα τεκμήρια του ναι και του όχι σε ένα μπαΚαπ αυτοκίνητο που θα κινείται παράλληλα.

Θα συμφωνήσω πως το ποσό είναι «μικρό» για το τι μπορεί να παρέχει μια τέτοια «υπηρεσία» - δυνατότητα και θεωρώ πως δεν είναι κακό να υπάρχει.

Παρολα αυτά δεν το κρίνω απαραίτητο να έχουμε αυτοκίνητο που θα μας ακολουθεί για τους εξής απλούς λογους.
1) δεν είναι ότι θα διασχίσουμε την Ατακάμα (σαν άλλοι VOM) και δε θα δούμε χωριό για τρεις μέρες...
Και περισυ στο τσιμπουκορεμα που μπλέξαμε οι πορτοκαλί και έμεινε ο TOUFast_950 από δίσκους, αφενός αν δε Ζμπρωχναμε 10 άτομα μέχρι να βγούμε σε «βατό» χωματόδρομο ακόμα εκεί θα ήταν το 950, αφετέρου, στο πρώτο χωριό βρήκαμε αγροτικό, με δυο τηλέφωνα λύθηκε το θέμα
2) σχετικά με τα πράγματα που θα έχουμε μαζί για κουβαλημα, οι περισσότεροι από μας περισυ είδαμε πως ακόμη και τα μονοκυλινδρα όπως πχ το xr του onroad και τα 690 του Blue line και #skliros_kariolis (geez996) κουβάλησαν όλη την απαραίτητη πραμάτεια για τις ημέρες του τροφυ χωρίς να ανοίξει ρουθούνι. Οποτε φέτος ειδικότερα που οι πολλοί θα μείνουμε κιολας σε Χοτελ ούτε τα μισά πράγματα δε χρειάζεται να κουβαλάμε.

Οποτε εγώ δεν το υπερψηφίζω ως απαραίτητο, αλλά αν το θέτε οι υπόλοιποι δεν έχω θέμα να δώσω τα 7 ή τα όποια μερικά ευρώ.
Πρώτα από όλα τον VOM δεν θα τον ξαναπιάσεις στο στόμα σου...τον VOM!!! Ούτε ενα άλλο όνομα θα ξαναπιάσεις στο στόμα σου γιατί είσαι -250€ ... αλλιώς "μαγκας"
Δεύτερον συμφωνώ με Ευθύμη...δεν ψηφίζω ναι απλά εάν έρθει δεν θα εχω και θέμα με τα 7€
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
εγώ ξέρω να πω ότι άλλαξα μηχανάκι (επιτέλους) και θα έρθω στο τρόφυ και τσουπ!!!!!!!! συζητάτε για όχημα υποστήριξης .... τυχαίο????? δε νομίζω......

(1 φορά σε τρόφυ με 640... όλα μαζί 1+6+4+0=11
ΡΟ80 η πινακίδα... Ρ=17, 1+7=8
πετάμε το Ο γιατί έτσι μας βολεύει
και όλα αυτά μαζί 11 8 80.... τυχαίο δε νομίζω!!!!)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
εγώ ξέρω να πω ότι άλλαξα μηχανάκι (επιτέλους) και θα έρθω στο τρόφυ και τσουπ!!!!!!!! συζητάτε για όχημα υποστήριξης .... τυχαίο????? δε νομίζω......

(1 φορά σε τρόφυ με 640... όλα μαζί 1+6+4+0=11
ΡΟ80 η πινακίδα... Ρ=17, 1+7=8
πετάμε το Ο γιατί έτσι μας βολεύει
και όλα αυτά μαζί 11 8 80.... τυχαίο δε νομίζω!!!!)
Μας έστειλες...:wacky:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
εγώ ξέρω να πω ότι άλλαξα μηχανάκι (επιτέλους) και θα έρθω στο τρόφυ και τσουπ!!!!!!!! συζητάτε για όχημα υποστήριξης .... τυχαίο????? δε νομίζω......

(1 φορά σε τρόφυ με 640... όλα μαζί 1+6+4+0=11
ΡΟ80 η πινακίδα... Ρ=17, 1+7=8
πετάμε το Ο γιατί έτσι μας βολεύει
και όλα αυτά μαζί 11 8 80.... τυχαίο δε νομίζω!!!!)
Ξέχασες να υπολογίσεις και τις ημερομηνίες του τριημέρου...
Όλο και κάποιο τηλέφωνο θα βγάλεις...:fun
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εγώ περιμένω τον caramello να πάρει το 69 για να πάρω το 70.
Όπως έγραψα και νωρίτερα πολλά τα εμπόδια αλλά μου έχει καρφωθεί να έρθω (για να έχω δικαίωμα να εκφράζω την άποψη μου στο forum, στο παρελθόν δέχθηκα και αυτήν την υπόδειξη από δυσαρεστημένους).
Στη περίπτωση που έρθω θα ψηφίσω ΝΑΙ για το όχημα υποστήριξης γιατί συμμετέχουν πολλοί "μονόδρομοι" και αρκετά KTM και.... καταλαβαίνετε... θα χρειαστεί*

:happy:

*Δε ξέρω αν φθάνει μόνο το ένα όχημα υποστήριξης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
.
Γιαυτο νομιζω οτι ενα βοηθητικο οχημα να κινειται κοντα σας ΔΕΝ ειναι και ασχημη ιδεα.
Οποιοδηποτε προβλημα, μεχρι και το πιο σοβαρο που μπορει να παθει ενα μηχανακι, θα εχει λυθει πολυ πολυ πολυ συντομα.


Βαλτε τα πραγματακια σας στα μηχανακια σας οπως προοριζατε και αφηστε το αυτοκινητο αδειο να σας συνοδευει.
Αυτό και μόνο! Απλά πράγματα!!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
εγώ ξέρω να πω ότι άλλαξα μηχανάκι (επιτέλους) και θα έρθω στο τρόφυ και τσουπ!!!!!!!! συζητάτε για όχημα υποστήριξης .... τυχαίο????? δε νομίζω......

(1 φορά σε τρόφυ με 640... όλα μαζί 1+6+4+0=11
ΡΟ80 η πινακίδα... Ρ=17, 1+7=8
πετάμε το Ο γιατί έτσι μας βολεύει
και όλα αυτά μαζί 11 8 80.... τυχαίο δε νομίζω!!!!)
o_O
Το KTM φταίει, ή το είχες απ'το v-strom αυτό;;;;;:fun
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ περιμένω τον caramello να πάρει το 69 για να πάρω το 70.
Όπως έγραψα και νωρίτερα πολλά τα εμπόδια αλλά μου έχει καρφωθεί να έρθω (για να έχω δικαίωμα να εκφράζω την άποψη μου στο forum, στο παρελθόν δέχθηκα και αυτήν την υπόδειξη από δυσαρεστημένους).
Στη περίπτωση που έρθω θα ψηφίσω ΝΑΙ για το όχημα υποστήριξης γιατί συμμετέχουν πολλοί "μονόδρομοι" και αρκετά KTM και.... καταλαβαίνετε... θα χρειαστεί*

:happy:

*Δε ξέρω αν φθάνει μόνο το ένα όχημα υποστήριξης.
Αυτο με την συμμετοχή για να έχουμε άποψη.... Είναι τουλάχιστον αστείο, μην πω τίποτα πιο βαρύ.
Εδώ μέσα κάνουμε το δεύτερο--τριτο-... Πιο σημαντικό πράγμα στη ζωή μας.
Προηγείται φυσικά η οικογένεια και οτιδήποτε σοβαρό μας αποτρέπει από μια βόλτα.

Μακάρι να καταφέρεις να έρθεις εσύ, αλλά και να μην έρθεις δεν σε κάνει κατώτερο μέλος.
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Πάλι δεν θα έχεις τιμόνι με τόσο βάρος πίσω.... Γκαμω την καρέκλα.!!
Αυτό είναι και το μεγάλο μείον .... Χωρίς τιμόνι .... Αλλά το ktm πάει μόνο του ...δεν θέλει υποδείξεις που να πάει ....

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αυτο με την συμμετοχή για να έχουμε άποψη.... Είναι τουλάχιστον αστείο, μην πω τίποτα πιο βαρύ.
Εδώ μέσα κάνουμε το δεύτερο--τριτο-... Πιο σημαντικό πράγμα στη ζωή μας.
Προηγείται φυσικά η οικογένεια και οτιδήποτε σοβαρό μας αποτρέπει από μια βόλτα.

Μακάρι να καταφέρεις να έρθεις εσύ, αλλά και να μην έρθεις δεν σε κάνει κατώτερο μέλος.
Καλά ρε 'συ για πλάκα το έγραψα. Σίγα μη πάρω στα σοβαρά τέτοια τοποθέτηση. Όλα καλά!

Είμαι στο 99% μάλλον η Δευτέρα που ήταν πρόβλημα "έσιαξε". Απλά θα σας βρω Σάββατο κάπου στα βουνά την ώρα που θα αναστένετε κάποιο KTM... εχμ Honda ήθελα να πω!

Κρατήστε μου ένα 70.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ε καλα, δεν πηγαινει και με την ταυτοτητα στο στομα ο ανθρωπος ;)
Δε πάει ρε συ!!χαχα. Τις εποχές που έπαιζα κι εγώ φορτωτική με τρέιλερ, όταν το έβγαζα άσφαλτο φαντάσου χωρίς μηχανή ή μηχανές επάνω χοροπήδαγε στην άσφαλτο σαν κατσίκι σε λακουβίτσες! Και ήταν και βαριά κατασκευή τρέιλερ. Φαντάσου τώρα σε χωματόδρομους. Μονάχα να μπεις με 20km/h και σιγά σιγά σε περίπτωση ανάγκης
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δε πάει ρε συ!!χαχα. Τις εποχές που έπαιζα κι εγώ φορτωτική με τρέιλερ, όταν το έβγαζα άσφαλτο φαντάσου χωρίς μηχανή ή μηχανές επάνω χοροπήδαγε στην άσφαλτο σαν κατσίκι σε λακουβίτσες! Και ήταν και βαριά κατασκευή τρέιλερ. Φαντάσου τώρα σε χωματόδρομους. Μονάχα να μπεις με 20km/h και σιγά σιγά σε περίπτωση ανάγκης
Είναι πολύ έμπειρος σε τέτοιες συνθήκες και παλιός εντουρας, οπότε ξέρει.
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Δε πάει ρε συ!!χαχα. Τις εποχές που έπαιζα κι εγώ φορτωτική με τρέιλερ, όταν το έβγαζα άσφαλτο φαντάσου χωρίς μηχανή ή μηχανές επάνω χοροπήδαγε στην άσφαλτο σαν κατσίκι σε λακουβίτσες! Και ήταν και βαριά κατασκευή τρέιλερ. Φαντάσου τώρα σε χωματόδρομους. Μονάχα να μπεις με 20km/h και σιγά σιγά σε περίπτωση ανάγκης
Ε ναι ολα τα τρεηλορς ετσι χοροπηδανε μεχρι να τα φορτωσεις με ελιες :fun
Ουτως η αλλως καλο ειναι να χοροπηδαει, ωστε αμα δεν φτιαχνεται κανα κατεμ, θα κανει ενα χοροπηδηχτο και τσουπ....!! ΑΠΚΑΤ ΑΠΤΟ ΠΕΖΛΑΚ

Ε ενταξει λιγο υπομονη θα κανει στο χωμα και θα ειναι κομπλε
 
Τελευταία επεξεργασία:

lep990

Μέλος
Περιοχή
ΚΙΑΤΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Όνομα
Νίκος
Μοτό
ΚΤΜ adventure 990
GAS GAS EC250
Honda bros 400
Παιδιά μια και θα έρθει ο άνθρωπος εγώ λέγαν το πάρουμε σοβαρά την πρόταση που έγινε και παραπάνω, ότι μπορούμε να οργανωθούμε με ψυγεία με πάγο μπύρες κρέατα κ μια μικρή ψησταριά και να κάνουμε πολύ καλή φάση..
Όσο λιγότερο επαφή έχουμε με τον πολιτισμό τόσο το καλύτερο..

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom