ADVtrOFFy 2016-the ADVstory

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
@achalatsis, ΦΟΒΕΡΟ υλικό, πολύ ωραία αισθητική!!:ok::ok::ok:
(και η πρώτη φωτογραφία μέχρι στιγμής που εμφανίζομαι κάπου, αφού είχα αρχίσει να πιστεύω πως δεν ήρθα!!) :laugh:
 

Postman

Head of Neuroscience, Psychology & Medicine
Περιοχή
Alpha Centauri
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Africa Twin 1100
@achalatsis, ΦΟΒΕΡΟ υλικό, πολύ ωραία αισθητική!!:ok::ok::ok:
(και η πρώτη φωτογραφία μέχρι στιγμής που εμφανίζομαι κάπου, αφού είχα αρχίσει να πιστεύω πως δεν ήρθα!!) :laugh:

...αυτό θα εγραφα τώρα αχαχαχαχαχαχαχαχα :p :p
 

mck

Μέλος
Περιοχή
Χολαργός - Παπάγου
Όνομα
Μηνάς
Μοτό
R1200GS (very) Special Edition & Husqy TE(rello) 610
Γουστάρω που περάσετε τόσο ωραία και φαινεται απο τις φωτο και τα γραφόμενα...

Μπράβο σε όλους τους διοργανωτές και τους συμμετέχοντες!

Που θα μου παει, κάποια στιγμη θα τα καταφέρω κι εγω να χωθω ανάμεσα σε κάποια επόμενη εκδρομη...

Να δω κι απο κοντα το εργαλείο που έφτιαξε ο Αρκουδοσεφ!
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
@achalatsis, ΦΟΒΕΡΟ υλικό, πολύ ωραία αισθητική!!:ok::ok::ok:
(και η πρώτη φωτογραφία μέχρι στιγμής που εμφανίζομαι κάπου, αφού είχα αρχίσει να πιστεύω πως δεν ήρθα!!) :laugh:
Οτι ακριβως ειπε ο αποπανω!!! Με καλυψε απολυτα!!!!!
Αν και ακομα περιμενω τις δικες του φωτο...γιατι νομιζει μας ξεγελασε μονο με τη Μια που ανεβασε...:D:D:D
 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Άντε να κάνω κι εγώ το κομμάτι μου.

Για μένα η εκδρομή ξεκίνησε αργά, μιας και λόγω δουλειάς έπρεπε να φύγω αναγκαστικά μετά τις 18.00 την Παρασκευή. Βουρ αυτοκινητόδρομο και χωρίς πολλούς πειραματισμούς, για να φτάσουμε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα. Λίγο μετά τα Γρεβενά ο ήλιος πέφτει, ενώ η διάθεση δουλεύει αντιστρόφως ανάλογα, όσο πλησιάζω τη μάζωξη!



Έφτασα μάλλον τελευταίος (και πεινασμένος), κατά τις 23.00 για να βρω μια απίστευτα ειδιλιακή και ιδανική κατάσταση, με τα φιλαράκια μου γύρω απ' τη φωτιά και τα λουκάνικα του Οσωνούπου περασμένα σε κλαδάκια από πάνω..!! Και η πρώτη σκέψη στο μυαλό: Για κάτι τέτοιους λόγους καβαλάω μηχανάκια!!! :D

Μιλάμε για διαστημικές καταστάσεις...!





Το πρωί ξυπνάμε με τη... δροσούλα και ετοιμαζόμαστε για τη βόλτα. Η εικόνα του καταυλισμού μας είναι απίθανη και το χαμόγελο δε λέει να ξεκολλήσει. Κάτι τέτοιες στιγμές είναι που σκέφτομαι πως ζω τα παιδικά μου όνειρα...



On your marks, get set, GO!!! Και το TrOFFy ξεκινάει.







"Πάμε μια κόντρα φιλενάδα;"



Σκόνη, πέτρες...







...ΛΑΣΠΗ!



Και κάπου εκεί ήταν που ο αγαπημένος φίλος Γιώργος τσακώθηκε με τις λάσπες και χτύπησε το πόδι του. :(
No more TrOFFy για εμάς. Παρέα με τον Ανέστη, ο οποίος πήρε ΔΙΚΑΒΑΛΟ το νταμάρι το Γιώργο πίσω, απ' τις λάσπες και τα κατσάβραχα, γυρίσαμε στη βάση. (σα να μην έφτανε αυτό, στη συνέχεια γύρισε ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ πίσω, 3-4χλμ για να κατεβάσει και το Tenere...)





Θα' ναι σα να μπαίνει η Άνοιξη



Απαύγασμα τεχνολογίας, βάζει κάτω πολλά νεότερα!!

 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Η μέρα από κει και μετά για εμάς ήταν... TrONy. Κέντρο υγείας Πύλης Τρικάλων αρχικά και Νοσοκομείο Τρικάλων στη συνέχεια για ακτινογραφίες, ξανά Πύλη για καφεδάκι και πίσω στη βάση πιο αργά, με το ΚΤΜ να έχει γονατίσει δικάβαλο, αλλά μην καταλαβαίνει τίποτα και να παραμένει FUN BIKE!!! :D

Οι TrOFFεροί στη βάση επίσης, λασπωμένοι και τρισευτυχισμένοι!!



Ταχυδρόμος σε εργασίες συντήρησης, με ύφος καθαρά υποχθόνιο. :p



Wtower μετά την ταλαιπώρια της ημέρας, παραμένει χαμογελαστός! :ok:



Οσωνούπω, μέσα από παραπέτασμα καπνών!



Ομορφάντρα μου..!! :)



KTM με φτερούγες :p



Postman και KTM, στο σωστό το χρώμα. :rolleyes:



IronButt Γιάννης & McFrago Στέλιος



SotosVFR, μάλλον χαζεύει κάποιο KTM :p:p:p



Το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ τσαρδί μας



Και λίγη ακόμα νυχτερινή μαγεία...









Κουβεντολόι, κρασάκι, ύπνο και την επόμενη μέρα καθένας μαζεύει τις εικόνες του και πίσω στην πραγματικότητα...


Εντυπώσεις:
Τα τελευταία χρόνια αποφεύγω τις εκδρομές με τόσους πολλούς νοματαίους, αλλά με αφορμή αφ' ενός το ότι ήρθαν κάποιοι καλοί φίλοι κι αφ' ετέρου ότι η ιδέα αυτού του στυλ εκδρομής με κάθε είδους "μαστόδοντα" μου φαινόταν αρκετά δελεαστική, μ' έκαναν να έρθω. Κι όχι απλά δεν το μετάνοιωσα, αλλά εντυπωσιάστηκα από το πόσο ομαλά κύλισαν ΤΑ ΠΑΝΤΑ παρ' όλο την πολύ μεγάλη συμμετοχή. Πολλά RESPECT σ' αυτούς που τη διοργάνωσαν, σ' αυτούς που ασχολήθηκαν για να περάσουν όλοι οι υπόλοιποι καλά, αλλά και σ' όλους για την καλή διάθεση, το ομαδικό πνεύμα και την όρεξη ώστε όλα να πάνε τόσο καλά. Θα ήθελα να γνωρίσω περισσότερο κόσμο στη βόλτα, αλλά ήταν ΔΕΔΟΜΕΝΟ πως το φιλαράκι μας δεν υπήρχε περίπτωση να περάσει μόνος του το απρόοπτο. Οπότε... φυλάμε όρεξη για τα επόμενα.

Last, but not least, υπομονή, κουράγιο, δύναμη, περαστικά και ΓΡΗΓΟΡΑ πάλι στις επάλξεις για το Γιώργο!
Εις τα επόμενα σύντροχοι.

:friendship:
 

gaslion

Μέλος
Όνομα
Κωνταντίνος
Μοτό
Ducati Multistada 1200 Enduro
TTR 250 Raid
Απίστευτα πράγματα! Τι έχασα.....
:friendship::friendship:
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Όλες οι φωτογραφίες είναι πολύ όμορφες και μας δίνουν μια εικόνα για το τι είδατε και ζήσατε εκεί πάνω! :friendship:

Αλλά είναι και κάτι άλλες φωτογραφίες που πραγματικά είναι σε ΕΝΤΕΛΩΣ άλλο επίπεδο!!!:hailbig:
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
Η μέρα από κει και μετά για εμάς ήταν... TrONy. Κέντρο υγείας Πύλης Τρικάλων αρχικά και Νοσοκομείο Τρικάλων στη συνέχεια για ακτινογραφίες, ξανά Πύλη για καφεδάκι και πίσω στη βάση πιο αργά, με το ΚΤΜ να έχει γονατίσει δικάβαλο, αλλά μην καταλαβαίνει τίποτα και να παραμένει FUN BIKE!!! :D

Οι TrOFFεροί στη βάση επίσης, λασπωμένοι και τρισευτυχισμένοι!!



Ταχυδρόμος σε εργασίες συντήρησης, με ύφος καθαρά υποχθόνιο. :p



Wtower μετά την ταλαιπώρια της ημέρας, παραμένει χαμογελαστός! :ok:



Οσωνούπω, μέσα από παραπέτασμα καπνών!



Ομορφάντρα μου..!! :)



KTM με φτερούγες :p



Postman και KTM, στο σωστό το χρώμα. :rolleyes:



IronButt Γιάννης & McFrago Στέλιος



SotosVFR, μάλλον χαζεύει κάποιο KTM :p:p:p



Το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ τσαρδί μας



Και λίγη ακόμα νυχτερινή μαγεία...









Κουβεντολόι, κρασάκι, ύπνο και την επόμενη μέρα καθένας μαζεύει τις εικόνες του και πίσω στην πραγματικότητα...


Εντυπώσεις:
Τα τελευταία χρόνια αποφεύγω τις εκδρομές με τόσους πολλούς νοματαίους, αλλά με αφορμή αφ' ενός το ότι ήρθαν κάποιοι καλοί φίλοι κι αφ' ετέρου ότι η ιδέα αυτού του στυλ εκδρομής με κάθε είδους "μαστόδοντα" μου φαινόταν αρκετά δελεαστική, μ' έκαναν να έρθω. Κι όχι απλά δεν το μετάνοιωσα, αλλά εντυπωσιάστηκα από το πόσο ομαλά κύλισαν ΤΑ ΠΑΝΤΑ παρ' όλο την πολύ μεγάλη συμμετοχή. Πολλά RESPECT σ' αυτούς που τη διοργάνωσαν, σ' αυτούς που ασχολήθηκαν για να περάσουν όλοι οι υπόλοιποι καλά, αλλά και σ' όλους για την καλή διάθεση, το ομαδικό πνεύμα και την όρεξη ώστε όλα να πάνε τόσο καλά. Θα ήθελα να γνωρίσω περισσότερο κόσμο στη βόλτα, αλλά ήταν ΔΕΔΟΜΕΝΟ πως το φιλαράκι μας δεν υπήρχε περίπτωση να περάσει μόνος του το απρόοπτο. Οπότε... φυλάμε όρεξη για τα επόμενα.

Last, but not least, υπομονή, κουράγιο, δύναμη, περαστικά και ΓΡΗΓΟΡΑ πάλι στις επάλξεις για το Γιώργο!
Εις τα επόμενα σύντροχοι.

:friendship:
Ετοιμος να πατησω "αναφορα" ημουν....να σε πεταξουν οξω απο δω να ησυχασουμε...πως θα συνεχισουμε την δουλεια τωρα κ. Vvag με αυτες τις φωτο που ποσταρετε????
Αντε να ξεκολλησει παλι το μυαλο τωρα απο αυτες τις υπεροχες εικονες και καταστασεις που μας αναγκαζεις να ξαναθυμηθουμε...
:D:D:D:D:D:D:D
 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Ετοιμος να πατησω "αναφορα" ημουν....να σε πεταξουν οξω απο δω να ησυχασουμε...πως θα συνεχισουμε την δουλεια τωρα κ. Vvag με αυτες τις φωτο που ποσταρετε????
Αντε να ξεκολλησει παλι το μυαλο τωρα απο αυτες τις υπεροχες εικονες και καταστασεις που μας αναγκαζεις να ξαναθυμηθουμε...
:D:D:D:D:D:D:D
Κύριε Σιδερόκωλε, αφορμή για επανάληψη!!! :D:D:D:D
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Λιγο έλεος παιδια....... φτανει πια.......:banghead::banghead::(:(.......ετσι μου ρχεται να φορτώσω υπνοσακο και αντισκηνο στο παπι, και στις γυρες που ειμαι ολη μερα στην Αθηνα, να αισθανομαι οτι ειμαι στο troffy....:p:p:p:D:D:D:D
 

sotosvfr

Μέλος
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Sotos
Μοτό
vfr800 vtec
Μάλλον αυτοί οι δυο τύποι achalatsis & Vvag :cautious: με τα όπλα τους :photo: πυροβόλησαν και μας έδωσαν τις χαριστικές βολές ...............
:hailbig:
Noμίζω ότι θα δημιουργηθούν δυό διαφορετικές "σχολές" φωτογραφίας στο forum!!!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Μεχρι να βρω τι θελω να προσθεσω εκτος απο το μανιασμενο πατημα των like
Θα κανω μια παρενθεση με τους πραγματικα τυχερους του φετινου ADVtrOFFy..


Την εκανα απο μνημης για εξασκηση
( μπας και χρειαστει να ανοιξω καντινα μαζι με τον @lempoi )



1.HΛΙΑΣ
2.thenos o Katemis on
3.man gs
4.paschalis
5.ckalfas
6.Postman 990
7.Vvag
8.Alexmak125
9.alx_k
10.Φιδι
11.δημητρης
12.ΜΟΥΤΡΟ οn
13.intruder on
14.χurxes
15.dj xatzi
16.Morfeas οn
17.zouzouras on
18.MARKOS-V on
19.ΜcFrago
20.Giorgopro
21.Koivek9
22.KostasV
23.chria
24.thanosxrv
25.MICHALIS GS on
26.telis telis
27.Kωστας Λιγκας
28.lempoi
29.zirox
30.n4pSt3R
31.osonoupo
32.sotosvfr
33.Χαρης Vstrom650 on
34.-DHMHTRHS- on
35.achalatsis
36.makisaris on
37.TROY on
38.thanassisMK1
39.Γιωργος Δουκας
40.michael crf250l
41.REK
42.ΑERAPATERA
43.moby_gr οn
44.ORFEAS on
45.misthe
46.Xαρης Vstrom 650
47.Gregory gs on
48.zulu
49.Παναγιώτης
50.el-gatto
51.element
52.wtower
53.ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ
54.Adventsuras
55. Thanasis f800gs
56.iliadvas
57.axi on
58.ironbutt
59.miltos7724 on
60.tthodor
61.Vstrom φιλος misthe
62.aeroplanatos
63.Velgos
64.Takis(Skoda Octavia)
65.Δημητρης Ορεστιαδα
66.Benny(γαβ γαβ και κλεφτης παπουτσιων)

Αν ξεχασα κανεναν να το πει!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

McFrago

Μέλος
Όνομα
Στελιος
Μοτό
Honda Transalp τρελοφτιαγμενη - κωλοπειραγμενη 1500 αλογα....
Μεχρι να βρω τι θελω να προσθεσω εκτος απο το μανιασμενο πατημα των like
Θα κανω μια παρενθεση με τους πραγματικα τυχερους του φετινου ADVtrOFFy..


Την εκανα απο μνημης για εξασκηση
( μπας και χρειαστει να ανοιξω καντινα μαζι με τον @lempoi )





Αν ξεχασα κανεναν να το πει!!
τον Benny ..
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
τον Benny ..
Ναι!!
Και φαντασου οτι ηρθαν το Σαββατο να τον παρουν στο χωριο κι αυτος εμεινε στην καντινα.
Καπου τον εχω και σε φωτογραφια....






Τον βρηκα!!

 
Top Bottom