ADVtrOFFy 2017..The ADV story

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Λοιπόν, έτοιμο και το ποτ-πουρι βιντεάκι (πλην Καραφλών).
Είναι ουσιαστικά η 1η μου προσπάθεια με μια μάλλον μέτρια -όπως φαίνεται- κάμερα. Διακρίνω πολύ κραδασμό και δεν ξέρω αν φταίει η κάμερα, ή η θέση της στην κορυφή του κράνους. Ίσως στο πλάι να είναι πιο καλά, θέλει δοκιμές.
Δεν θα απολαύσετε εικόνες, όπως στα άλλα βίντεο το Λεωνίδα και του Κάρολου πιο πριν, αλλά θέλω κριτική κι απόψεις (για το καδράρισμα, το τρέμουλο κλπ...)


 

lep990

Μέλος
Περιοχή
ΚΙΑΤΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Όνομα
Νίκος
Μοτό
ΚΤΜ adventure 990
GAS GAS EC250
Honda bros 400
@Goukos η φώτο σου στο #196 :eek: :eek: :eek: έχει γίνει ήδη κάδρο για τον τοίχο μου
Το ίδιο και για εμένα #202 πανέμορφη φωτογραφία. Ευτυχώς που είχαμε και τέτοιους καλλιτέχνες μαζι!!!
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Λοιπόν, έτοιμο και το ποτ-πουρι βιντεάκι (πλην Καραφλών).
Είναι ουσιαστικά η 1η μου προσπάθεια με μια μάλλον μέτρια -όπως φαίνεται- κάμερα. Διακρίνω πολύ κραδασμό και δεν ξέρω αν φταίει η κάμερα, ή η θέση της στην κορυφή του κράνους. Ίσως στο πλάι να είναι πιο καλά, θέλει δοκιμές.
Δεν θα απολαύσετε εικόνες, όπως στα άλλα βίντεο το Λεωνίδα και του Κάρολου πιο πριν, αλλά θέλω κριτική κι απόψεις (για το καδράρισμα, το τρέμουλο κλπ...)


Κοιτά στο μενού τις κάμερας αν έχει μια λειτουργία stabilizer αν ναι το βάζεις στο on


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Κοιτά στο μενού τις κάμερας αν έχει μια λειτουργία stabilizer αν ναι το βάζεις στο on


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν 'εχω δει κάτι, αλλά θα το ψάξω καλύτερα Κάρολε.
Η θέση της δεν επηρεάζει λες?
Σκέφτομαι ότι στο πλαί αντί για την κορυφή, θα έχω καλύτερο αποτέλεσμα όταν στρίβω το κεφάλι. Τώρα κάνει απότομη κίνηση και "ζαλίζει".... Ίσως στο πλάι να είναι λιγότερο έντονο το φαινόμενο. Μιλάω για το δεξιά-αριστερά, όχι για το τρέμουλο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν 'εχω δει κάτι, αλλά θα το ψάξω καλύτερα Κάρολε.
Η θέση της δεν επηρεάζει λες?
Σκέφτομαι ότι στο πλαί αντί για την κορυφή, θα έχω καλύτερο αποτέλεσμα όταν στρίβω το κεφάλι. Τώρα κάνει απότομη κίνηση και "ζαλίζει".... Ίσως στο πλάι να είναι λιγότερο έντονο το φαινόμενο. Μιλάω για το δεξιά-αριστερά, όχι για το τρέμουλο.
Να σταματήσεις να είσαι νευρικός και να κουνάς το κεφάλι σαν μουρλο!!
Μια χαρά για την τιμή της.....γιατι ότι πληρώνεις παίρνεις σε αυτή τη Ζωή!!
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Γενικά το κεφάλι ειναι ο καλητερος σταθεροποίητης. Έχει την τάση να ερχετε στην θέση που θες χωρίς κραδασμούς Γιαυτο και η περισσότερη βάζουν τις κάμερες στην κεφάλα τους. Απο κει και πέρα οι ρυθμίσεις σε μια καλή κάμερα ειναι πολλες και για διάφορες χρήσεις . Θελει λιγο ψάξιμο .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Να σταματήσεις να είσαι νευρικός και να κουνάς το κεφάλι σαν μουρλο!!
Μια χαρά για την τιμή της.....γιατι ότι πληρώνεις παίρνεις σε αυτή τη Ζωή!!
:thnkg:


χμμμμμμμμμμμ
εγω φταίω πάλι, ε?
καλά, θα το κοιτάξω. Θα αναλυθεί εκτενώς με το Στέργιο. Αυτός θα μου πει την αλήθεια. Τον εμπιστεύομαι :) , έτσι @Phoenix ?
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Τελικά το πλύσιμο της μηχανης δεν ήταν τίποτα μπροστά στο πλύσιμο των άλλων πραγμάτων...Στολή,σκηνή,μουσαμάς,στρώματα,σάκοι κτλ όλα μέσα στην λάσπη...Απο χτες πλένω και καθαρίζω...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τελικά το πλύσιμο της μηχανης δεν ήταν τίποτα μπροστά στο πλύσιμο των άλλων πραγμάτων...Στολή,σκηνή,μουσαμάς,στρώματα,σάκοι κτλ όλα μέσα στην λάσπη...Απο χτες πλένω και καθαρίζω...
αυτό ξαναπές το...
σήμερα τελειώνω...:eek::eek::eek::eek:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τελικά το πλύσιμο της μηχανης δεν ήταν τίποτα μπροστά στο πλύσιμο των άλλων πραγμάτων...Στολή,σκηνή,μουσαμάς,στρώματα,σάκοι κτλ όλα μέσα στην λάσπη...Απο χτες πλένω και καθαρίζω...
αυτό ξαναπές το...
σήμερα τελειώνω...:eek::eek::eek::eek:
Θα το πω.....γυναικες δεν έχετε??:p
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Θα το πω.....γυναικες δεν έχετε??:p
Mα η γυναίκα τα έπλυνε φίλος .
Κάποιος όμως πρέπει να τα μαζε΄ψει (όχι όπως να 'ναι) και να μπουν πατάρι. Δε φτάνει....:D
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
:thnkg:


χμμμμμμμμμμμ
εγω φταίω πάλι, ε?
καλά, θα το κοιτάξω. Θα αναλυθεί εκτενώς με το Στέργιο. Αυτός θα μου πει την αλήθεια. Τον εμπιστεύομαι :) , έτσι @Phoenix ?
Θοδωρη στο youtube εχει μια επιλογη στην επεξεργασια για σταθεροποιηση του βιντεο. Δες το αν υπαρχει ακομα. Το ειχα κανει σε ενα παλιο βιντεακι και δουλεψε.
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
Το αποτομο κατηφορικο κ πολύ ομορφο περασμα μετα το μοναστηρι.
Στα 2 λεπτα ακριβως σιωπουν τα παντα σχεδόν κ ακούγεται μονο ένα πανεμορφο κελάηδημα.

Ευτυχώς ήτανε καθαρό το κομμάτι,αλλιώς για σκέψου να κατεβαίνεις την κατηφόρα με την κροκάλα που είχε στα αριστερά!
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
Λοιπόν, έτοιμο και το ποτ-πουρι βιντεάκι (πλην Καραφλών).
Είναι ουσιαστικά η 1η μου προσπάθεια με μια μάλλον μέτρια -όπως φαίνεται- κάμερα. Διακρίνω πολύ κραδασμό και δεν ξέρω αν φταίει η κάμερα, ή η θέση της στην κορυφή του κράνους. Ίσως στο πλάι να είναι πιο καλά, θέλει δοκιμές.
Δεν θα απολαύσετε εικόνες, όπως στα άλλα βίντεο το Λεωνίδα και του Κάρολου πιο πριν, αλλά θέλω κριτική κι απόψεις (για το καδράρισμα, το τρέμουλο κλπ...)


Είσαι άψογος και μου αρέσει που στο 7:27 ξάπλωσες κάτω βρε λολέ για να μας τραβήξεις καλύτερα πλάνα!!!!!!!!!!!!!!:l2:
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
@gsmaniac δεν το εχω φτασει ακομα σε τετοιο επιπεδο..Σιγα-σιγα..Η υπερβαση ηδη εγινε με την αδεια του διημερου.Δεν θελω να παιξω με την τυχη μου...
Καλά θα κάνεις γιατί έχουω φάει παντόφλα, τσόκαρο, ανταποδοτικά μέχρι να φτάσουν ορισμένοι σε αυτά τα επίπεδα;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλά θα κάνεις γιατί έχουω φάει παντόφλα, τσόκαρο, ανταποδοτικά μέχρι να φτάσουν ορισμένοι σε αυτά τα επίπεδα;)
Ε ναι....:D
 
Top Bottom