ADVtrOFFy 2017..The ADV story

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Οταν η βολτα αφηνει ενα χωματινο ΓΕΜΑΤΟ χαμογελο,ειναιαπο 'κεινες εκει τις βολτες που αν ηρθες την εζησες και την κρατησες στο νου,μα αν δεν ηρθες περιμενεις σαν παλαβος την επομενη για να την ζησεις...
Παλαβος ε;...Το φετινο ADVtrOFFy ειχε και το αναλογο ορμητηριο...ο Πύργος του Παλαβου...
Leeet the ADVstory οf ADVtrOFFy 2017 begiiin!!!:)
 
Τελευταία επεξεργασία:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ολοι εχουν εναν θεο...το δικο τους θεο...για καποιους βρισκεται ψηλα,για καποιους αρκει να ψαξουν μεσα τους...


Ολοι οι θεοι του κοσμου,ειναι σιγουρο οτι κρυφοκοιτανε και εχουν μεριδιο οταν η ψυχη σου νοιώθεις να ειναι τοσο γεματη,που η σκεψη και το σωμα ταυτιζονται σε κεινη την λεξη...Ευτυχια!!!Ενα συναισθημα που για να επιτευχθει,συνετελεσαν τοσο η διαδικασια στησιματος και οργανωσης ενος ADVtrOFFy -που εχουμε αγαπησει και ολοενα γινεται πιο δυνατο στις καρδιες μας-οσο και αυτοι που του δινουν σαρκα και οστα...το λογο να υπαρχει...Ολα αυτα τα παιδια,μικρα και μεγαλα σε ηλικια μυαλο και συνεση,τοσο δυνατα σε παρεα και τοσο ιδια σε χνωτα που ζωγραφιζουμε το χρωμα στο ΑDVtrOFFy...Ολοι εμεις που βρισκουμε λογους και ευτυχια,σε αυτα που αλλοι δεν νοιωθουν καν τι τους λες...ενα απο αυτα και το ADVtrOFFy.Κι ενας λογος παραπανω για μενα το Φετινο ADVtrOFFy...Για το οποιο ειχα την τιμη και την ευτυχια να εχω το γενικο προσταγμα...
Ολα οσα συνεβησαν εκει πανω,ολοι εμεις που ζησαμε υπεροχες,οχι μονο ευκολες αλλά και δυσκολες στιγμες εκει πανω,σφιξαμε τα χερια δινοντας στο τελος την υποσχεση για να ξαναβρεθουμε...ολα αυτα και ολοι εσεις που με τα ευχαριστω σας και τη συμμετοχη σας...γινατε οι δικοι μου "θεοι" για αυτο το υπεροχο 3ημερο που εφυγε...

Το στορυ,ειμαι σιγουρος οτι θα δωσει την εικονα των οσων εγιναν εκει πανω...Τοσο για να εξιστορησουμε ολοι μεσα απο τη ματια μας το ADVtrOFFy που εκλεισε,οσο και για να παρουν μια γευση και οσοι δεν ηρθαν...και δινουμε μια υποσχεση...Να περναμε καλα και να κανουμε αυτο που αγαπαμε...

Ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ απο εμενα προσωπικα που ηρθατε απο μακρυα και κοντα,στο δευτερο σπιτι μου...και για την ευκαιρια να σας δωσω μια βολτα μου..βολτα σας.Εχοντας νωπο το ζωγραφισμενο και ειλικρινες χαμογελο στα προσωπα ολων σας,στα λογια ολων σας...το ADVtrOFFy 2017 μενει στην Ιστορια...μενει στο μυαλο μου μενει στην καρδια μου...:)


Ας αρχισουν οι χοροι...!:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

jotor

Μέλος
Περιοχή
κρανίδι
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
990 adventure 2008
διαβάζοντας τον πρόλογο ένα δάκρυ :cry:έσκασε στο αριστερό μου μάτι που δεν κατάφερα να έρθω και συγχρόνως ένα χαμόγελο που όλα πήγαν καλά και όλοι πλέον είναι στις βάσεις τους, κουρασμένοι αλλά χαρούμενοι! μπράβο σε όλους, δώστε τώρα στορυ στον πεινασμένο λαό που περιμένει. :ok:
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Αναμένουμε :ttw: και σε άλλα με υγεία !
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
:waiting::waiting::waiting::waiting::waiting::waiting::waiting::waiting::waiting::waiting::waiting::waiting::waiting::waiting:

και του χρόνου μαζί σας ;)
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Εκπληκτικά, μοναδική εμπειρία!
Γλύκα σκληρό, αναπάντεχα υγρό, δύο βραδιές με πολλούς πολλούς άντρες και μία γυναίκα (!).
Ακομα πονάει ο κωλος μου!
Δεν ξέρω πως ακούγονται στα πονηρά μυαλά τα παραπάνω ... αλλά τι να κάνουμε είναι η αλήθεια για την παρθενική μου συμμετοχή στο Advtroffy.
Το σίγουρο είναι ότι μου άρεσε πολύ και θα το ξανακάνω και του χρόνου στη Μύκονο ή σε όποιο άλλο μέρος της Ελλάδας γίνει.

Μπράβο και συγχαρητήρια για την οργάνωση αλλά και γιατί κάνατε ανθρώπους σαν κι εμένα που ήρθα και σας γνώρισα απο κοντά, να αισθανθούν μέρος της παρέας σας.
Τον κινητό μου ηταν μια απο τις θυσίες στο φετινό Advtroffy, οπότε δώστε πράγμα :photo:να καμαρώσω την αρχοντομουτσουναρα μου!
Το νου σας ρεμάλια να τα ξαναπούμε σύντομα!

Υ.Γ. Βρέθηκε στο κατέβασμα προς Ρίο το πρωί πρωί μασκουλα Shot άσπρη μπλε.
:woho::stm::yes::yrk::brv::ltsg::ll:
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Αφου ο Μανος @manosxlv εστριψε για Τυρναβο, μετα απο 1,5 ωρα εφτασα κι εγω στη βαση μου.
Οτι και να πω ρε παιδες ειναι λιγο. Να ξεκινησω απο την τελεια διοργανωση .. ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ !!! σε ολους οσους κοπιασαν για να βγει αυτο το πετυχημενο
Advtroffy και ιδιαιτερα στον @mAthosalas που ειχε μια κρυμενη αγωνια στο προσωπο του αλλα και την σιγουρια που μετεδωσε σε ολους για να πανε ολα καλα.
Εχω βρεθει σε αρκετες μοτοσυκλετιστικες διοργανωσεις αλλα αυτην πραγματικα αξιζει πολλα πολλα συγχαρητηρια!!
Σιγουρα δεν ηταν εφικτο να μιλησω με ολους αλλα καταλαβα οτι ολοι οσοι βρεθηκαν εκει ειχαν ηθος ,αλληλεγγυη, αλληλοσεβασμο , συνειδηση για την εννοια του μοτοσυκλετισμου!
Χαρηκα που σας γνωρισα ρεμαλια! :crs:
Ευχαριστω για την φιλοξενεια στα πανεμορφα μερη σας και για αυτο το αξεχαστο τριημερο. Ευχαριστω ειδικα τον @ilai που με βοηθησε στο κολλημα που ειχα ( λαθος επιλογη πλευρας..) :oh:
Ανυπομονω να ξαναβρεθουμε..



https://postimage.io/app.php

https://postimage.io/
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εκπληκτικά, μοναδική εμπειρία!
Γλύκα σκληρό, αναπάντεχα υγρό, δύο βραδιές με πολλούς πολλούς άντρες και μία γυναίκα (!).
Ακομα πονάει ο κωλος μου!
Δεν ξέρω πως ακούγονται στα πονηρά μυαλά τα παραπάνω ... αλλά τι να κάνουμε είναι η αλήθεια για την παρθενική μου συμμετοχή στο Advtroffy.
Το σίγουρο είναι ότι μου άρεσε πολύ και θα το ξανακάνω και του χρόνου στη Μύκονο ή σε όποιο άλλο μέρος της Ελλάδας γίνει.

Μπράβο και συγχαρητήρια για την οργάνωση αλλά και γιατί κάνατε ανθρώπους σαν κι εμένα που ήρθα και σας γνώρισα απο κοντά, να αισθανθούν μέρος της παρέας σας.
Τον κινητό μου ηταν μια απο τις θυσίες στο φετινό Advtroffy, οπότε δώστε πράγμα :photo:να καμαρώσω την αρχοντομουτσουναρα μου!
Το νου σας ρεμάλια να τα ξαναπούμε σύντομα!

Υ.Γ. Βρέθηκε στο κατέβασμα προς Ρίο το πρωί πρωί μασκουλα Shot άσπρη μπλε.
:woho::stm::yes::yrk::brv::ltsg::ll:
Shogun....ονομα και πραμα :D
Μαχιμι....και η πρώτη τούμπα στην λασπουρια!!!





advphon
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black




ήταν να 'γραφα σεντόνι...
Αλλά προτιμώ αυτό που μου μόλις μου είπε η γυναίκα μου :"έχεις μία χαρά, κάνεις σαν τον Πέτρο (ο γιος μου) που του πήρανε ένα σπίτι παιχνίδια"



Τέλος τα λόγια, μόνο εικόνα από μένα!!!
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Εκπληκτικά, μοναδική εμπειρία!
Γλύκα σκληρό, αναπάντεχα υγρό, δύο βραδιές με πολλούς πολλούς άντρες και μία γυναίκα (!).
Ακομα πονάει ο κωλος μου!
Δεν ξέρω πως ακούγονται στα πονηρά μυαλά τα παραπάνω ... αλλά τι να κάνουμε είναι η αλήθεια για την παρθενική μου συμμετοχή στο Advtroffy.
Το σίγουρο είναι ότι μου άρεσε πολύ και θα το ξανακάνω και του χρόνου στη Μύκονο ή σε όποιο άλλο μέρος της Ελλάδας γίνει.

Μπράβο και συγχαρητήρια για την οργάνωση αλλά και γιατί κάνατε ανθρώπους σαν κι εμένα που ήρθα και σας γνώρισα απο κοντά, να αισθανθούν μέρος της παρέας σας.
Τον κινητό μου ηταν μια απο τις θυσίες στο φετινό Advtroffy, οπότε δώστε πράγμα :photo:να καμαρώσω την αρχοντομουτσουναρα μου!
Το νου σας ρεμάλια να τα ξαναπούμε σύντομα!

Υ.Γ. Βρέθηκε στο κατέβασμα προς Ρίο το πρωί πρωί μασκουλα Shot άσπρη μπλε.
:woho::stm::yes::yrk::brv::ltsg::ll:
Πρεπει να ειναι του @ztakisg16.. Mαζι κατεβαιναμε απο Σαββατο απογευμα και μου ειπε οτι την εχασε εκεινη την ωρα στο κατεβα. Λογω βροχης δεν την φορουσε...
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Καταρχήν ενα μεγάλο μπραβο στον Κωστα @mAthosalas και στην υπόλοιπη παρεα του απο την περιοχή γιατι κατάφεραν και οργάνωσαν άρτια το φετινό τροφυ στα βουνά της Αχαΐας!! Ο κόσμος ηταν παρα πολύς 55 μηχανακια και νομιζω πως το ευχαριστήθηκαν όλοι στο έπακρο ! Τελικα τα γκρουπάκια ηταν απαραίτητα ώστε να βγουν τα 170 χλμ του Σαββάτου χωρις πολλα απρόοπτα ! Οι διαδρομή ηταν εκπληκτική ειχε τα παντα δύσκολα ,εύκολα ,λασπη ,πέτρα ,σαθρά ,ανηφορια , κατηφορια ,πράσινο, ξερό , αλλα ρε φιλε Μαθο αυτά τα καράφλα ηταν απίστευτα και ενα μερος που κανεις δεν θα ξεχάσει πιςτευω !!! Το τελείωμα του Σαββάτου με την ομίχλη την βροχή και του χαλάζι ηταν το κερασάκι στην τούρτα πιςτευω και μας "χρειαζόταν" !!
Χάρηκα πραγματικά παρα πολυ που γνώρισα απο κοντα τα παιδια απο το φόρουμ που δεν γνώριζα προσωπικά και κάναμε παρεα αυτες τις 2-3 μερες ! Εις το επανιδείν σιγουρα θα τα ξαναπούμε στα βουνά!!
Ας παραθέσω και λίγες φωτό που κατάφερα να βγάλω και εγω και αναμένουμε τις καλλιτεχνικές απο τους φωτογράφους μας !


!!





Sent from my iPhone using Tapatalk
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
ειχα υποσχεθει ''διαφορα'' στην αλεξανδρα για σημερα το βραδυ....
αλλα δεν βλεπω να γινεται κατι....
μολις λερωσα το σωβρακο ...στερεψααααα!!!!

:hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry:
:like::like::like::like::like:
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
ειχα υποσχεθει ''διαφορα'' στην αλεξανδρα για σημερα το βραδυ....
αλλα δεν βλεπω να γινεται κατι....
μολις λερωσα το σωβρακο ...στερεψααααα!!!!

:hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry:
:like::like::like::like::like:
χαχααχαχχαχαχαχααχα, ρεεεεε συ!!!! χααχχαχαχα δε παλευεσαι.... γελαω κανενα 5λεπτο τωρα
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Eχοντας ζήσει ανάλογες καταστάσεις (ευτυχώς) ,μπορώ να νιώσω την χαρά σας ,και χαίρομαι μαζί σας. :woho:
Ελπίζω...στα επόμενα που έρχονται ...να ξανάμανάμαι κι εγώ παρέα. :stm:


Τώρα όμως...Δώστε φωτο-περιγραφικό "πόνο" !!! :yes:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ερχονται φωτο...και η ιστορια εκει πανω...τοσο για μας που το ζησαμε οσο και για σας που θελατε αλλά δεν το ζησατε και ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι γουσταρετε να το δειτε αλλά και να το ζησετε..την επομενη...Γιαυτο ειναι τα Φορουμ...για την παρεα...για το "μοιραζεσθε" ...για ολους εμας που ανασαινουμε τα ιδια χνωτα...:)
 
Top Bottom