ADVtrOFFy 2018 The ADV story!!

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Να ξεκινησω με αυτο, που κατεληξε να γινει το σλογκαν της πορτοκαλι ομαδας:

Εδω ειναι ο χαρτης του Σαββατου:

Δοκιμασαμε να ακολουθησουμε το 2ο κοκκινο κομματι, κατι που αποδειχτηκε το αλατοπιπερο της βολτας μας :D
Καταφεραμε να φτασουμε 2 στροφες μετα τη διασχιση του ποταμου (μετα ειχε πεσει ο δρομος απο τις βροχες), και μαζι με την επιστροφη ξανα στη διασταυρωση, καναμε περιπου.... 8 ωρες.

Φωτογραφιες δεν εχω απο αυτο το κομματι. Εχω καποια βιντεο, που θα τα ανεβασω μαζι με τα υπολοιπα αυριο, τα οποια ομως δεν μπορουν να αποτυπωσουν το ενδιαφερον της διαδρομης.

Παρα τα μπινελικια που ακουγοντουσαν το τελευταιο 8ωρο του Σαββατου :p πιστευω στο τελος ολοι χαρουμενοι ηταν που το περασανε, + την καλη προπονηση που εγινε :)
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Η ομαδα, η οποια μεχρι τον ανεφοδιασμο του Μπραλου ηταν αρτιμελης. Καποιοι ειχαν "διαβασει" την κατασταση και πηγανε με τη σκουπα γκουχ..Μητσο για σεν..γκουχ :p






 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Ηρθε η ανοιξη, χαρουμενοι πεταλουδιτσοι και μελισσουλοι βγηκαν βολτα :laugh:







Εδω ο Θεμης μου κατεβασε μερικα καντηλια γιατι του φωναζα να περιμενει να βγαλω φωτο, α λα Μανιακ :D
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Σημείωση: εδώ και τελειώνουν και οι φωτογραφίες με τη φωτογραφική. Έχω φάει μια σαβούρα και την έχει ακούσει η βαλίτσα, με αποτέλεσμα να την έχω δεμένη με ιμάντες και να μην είναι εύκολη η πρόσβαση στη φωτογραφική :(





Εδω ειναι το ανηφορικο κομματι με τα λουκια που περασατε ουλοι, και οι τελευταιες φωτο που εχω. Μετα επικεντρωθηκα στα δικα μας λουκια. Βιντεο συντομα..

[περνανε 4 ωρες - η καταβαση]

Εχουμε φτασει πρωτοι στο ποταμι, και καθε ενας που ερχεται του λεμε ακυρο, δεν παει, γυρναμε πισω. Κανενας δε μπορουσε να το δεχθει, ολοι καταλαβαιναμε οτι καναμε πλακα.
Μεχρι που ξεκιναμε για παραπανω, κανουμε 2 στροφες και φτανουμε εδω:

Ηταν 2-3 μετρα βαθυ, και δεν ειχε αρκετο πατημα στο πλαι για να περασει πολιτικο μηχανακι.

Πρωτη φορα εχω δει τετοια απογνωση σε βλεμματα, καθε ενας που το ακουγε αδειαζε το προσωπο. Εμενα με ειχε πιασει νευρικο γελιο σχεδον απο την ειρωνια της καταστασης :laugh:

Καταληγουμε να ξανανεβουμε πανω στην διασταυρωση μπλε-κοκκινο γυρω στις 10 το βραδυ, οπου βαζουμε πλωρη για Παυλιανη απο ασφαλτο, μπουκαρουμε στην 1η ταβερνα που βρηκαμε και για καλη μας τυχη ειχε και δωματια, και σβησαμε εκει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Κυριακη, αφου ηπιαμε τους καφεδες και τα τσαγια μας με το πασο μας, αναχωρουμε κατα τις 11 να συμπληρωσουμε την χθεσινη διαδρομη μεχρι Αρτοτινα και να ακολουθησουμε το αρχικο δρομολογιο.







 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Πλησιαζοντας στη διασταυρωση για κοκκαλια πετυχαινουμε ενα τρανσαλπ και ενα χτ(?) που μας λενε οτι δεν βγαινει και να μη παμε.
Οτι θα περασουμε εχει αποφασιστει προ πολλου ομως και βουρ.




 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Η αληθεια ειναι οτι στα κοκκαλια δεν δυσκολευτηκαμε σχεδον καθολου (βοηθησε η προπονηση του Σαββατου), παρολαυτα καλυψαμε αρκετα χλμ και σε συνδιασμο με την καθυστερημενη εκκινηση, φτασαμε απογευμα παντα βρεχει και δεν προλαβαιναμε να το περασουμε.

Οποτε βουρ κατευθειαν στο φαι... Υπηρχανε δυο μενου:

Του σαββατου:


Της κυριακης:

:inlove:


Ειμαστε και πολυ αντβε:
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Κυριακη πρωι γινεται μινι-συμβουλιο, και οι περισσοτεροι αποφασιζουμε να καψουμε το κομματι της οδηγησης για χαρη του παντα βρεχει, συνοδεια της φωτογραφικης εννοειται :cool:




 
Top Bottom