ADVtrOFFy 2018 The ADV story!!

Spirtas

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW R1200GS LC
Δε χρειάζεται να δηλώσεις, οι Διοργανωτές δε δηλώνουν.....:ida:






Στην Κρήτη δεν είπαμε πως είναι το επόμενο????????????????????????????????:yew::he:crs:
Δεν κάνουν τέτοια αστεία παιδιά........
Σε παιδί και μοτοσυκλετιστή λένε μη ταξεις!!:rolleyes:

Μόνο τις μυρωδιές δε καταφέρατε να περάσετε σε όλους εμάς που δεν ήρθαμε και παρακολουθούμε από εδώ μέσα...!!!
:friendship::brv::crs:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τεταρτη στον καφε της Αθηνας, προβολη φωτο και βιντεο και μεταδοση πανελλαδικα με live streaming.
Οσοι θελετε να δουμε ζωντανα τις φωτο σας, αποστολή στον Αλεξ μεσω we transfer.
 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Νομίζω ότι εδώ ο Λευτέρης τον "σπάει" τον αυχένα.... :D
Τόσες μέρες στο βουνό
Τόσοι άντρες μαζεμένοι
Εεε δεν άντεξε το παιδί
Λύγισε
Έσπασε ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Κάτσε να δεις τι μου θύμισες τώρα.......

Βουνά---------check
Άντρες--------check
Άλογα---------check( εντάξει και οι μηχανές σαν άλογα είναι)
Σκηνές--------check
Ποτάμια------check

Ααααα ναι, τώρα μάλιστα τα κομμάτια του πάζλ μπαίνουν ένα ένα στη θέση τους....

 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Για μενα ηταν το 1ο και σιγουρα δε νομιζω να χασω αλλο.
Ειχα τους ενδοιασμους μου και ολοι καταρριφθηκαν.
Δε θα πω πολλα.
Χαρηκα που γνωρισα ατομα που τα λεγαμε μονο ψηφιακα,και αλλα που δεν τα λεγαμε καν.

Μιας και ειχα προσφατα τα μερη στο μυαλο μου απ το φθινοπωρο που ειχα παει,προτιμησα να αφησω την καμερα στην θεση της και να απολαυσω οδηγηση.
Κατι λιγες κι απο μενα λοιπον.
Καμια σχεση με κατι αριστουργηματα που ειδα στα προηγουμενα ποστ.
Μπραβο σε ολους.

ΥΓ: Αποστολη @Carooly ,ευχαριστω κι απο δω φιλε για τα Κοκκαλια.
Εισαι ΨΥΧΑΡΑ.
Εχοντας βγαλει 3 φορες καπνο ο δισκος μου τις προηγουμενες μερες(απ την Παρασκευη κιολας),και βλεποντας σε να ανεβαζεις ενα 1200 σαν διχρονο,δε χρειαζομουν δευτερη σκεψη.
Το χω μετανιωσει απειρα,περιττο να σου πω,που δεν προσπαθησα καν,αλλα λυπηθηκα το μηχανακι μου.
Θα ξαναπαω να το ανεβασω μονος μου.

ΥΓ2: Το ΤρOFFY είναι πολλά,αλλα αν κατι το χαρακτηριζει ειναι,οι ιστοριες που ακουγονται απο παντου,το βραδυ σε καθε campsite.
Γι αυτες γινονται ολα.


Mεχρι την επομενη βολτα.
:friendship:







































 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Για μενα ηταν το 1ο και σιγουρα δε νομιζω να χασω αλλο.
Ειχα τους ενδοιασμους μου και ολοι καταρριφθηκαν.
Δε θα πω πολλα.
Χαρηκα που γνωρισα ατομα που τα λεγαμε μονο ψηφιακα,και αλλα που δεν τα λεγαμε καν.

Μιας και ειχα προσφατα τα μερη στο μυαλο μου απ το φθινοπωρο που ειχα παει,προτιμησα να αφησω την καμερα στην θεση της και να απολαυσω οδηγηση.
Κατι λιγες κι απο μενα λοιπον.
Καμια σχεση με κατι αριστουργηματα που ειδα στα προηγουμενα ποστ.
Μπραβο σε ολους.

ΥΓ: Αποστολη @Carooly ,ευχαριστω κι απο δω φιλε για τα Κοκκαλια.
Εισαι ΨΥΧΑΡΑ.
Εχοντας βγαλει 3 φορες καπνο ο δισκος μου τις προηγουμενες μερες(απ την Παρασκευη κιολας),και βλεποντας σε να ανεβαζεις ενα 1200 σαν διχρονο,δε χρειαζομουν δευτερη σκεψη.
Το χω μετανιωσει απειρα,περιττο να σου πω,που δεν προσπαθησα καν,αλλα λυπηθηκα το μηχανακι μου.
Θα ξαναπαω να το ανεβασω μονος μου.

ΥΓ2: Το ΤρOFFY είναι πολλά,αλλα αν κατι το χαρακτηριζει ειναι,οι ιστοριες που ακουγονται απο παντου,το βραδυ σε καθε campsite.
Γι αυτες γινονται ολα.


Mεχρι την επομενη βολτα.
:friendship:







































Μια χαρά αριστουργήματα είναι και οι δικές σου φωτό...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ε ναι.... Άσε που είδα και τον μανιακό καπου:D
αει μαρή , παραπονιάρα...
Λεζάντα σ' έχουν κάμει όλοι σχεδόν! (το αξίζεις:inlove: )
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Ε ναι.... Άσε που είδα και τον μανιακό καπου:D
Α...Ναι;;;.Δεν τον πρόσεξα πουθενά να σου πω την αλήθεια...Βασικά η 19η ασπρόμαυρη νομίζω δίνει αξία σε όλες τις υπόλοιπες και τους ανεβάζει το επίπεδο...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Α...Ναι;;;.Δεν τον πρόσεξα πουθενά να σου πω την αλήθεια...Βασικά η 19η ασπρόμαυρη νομίζω δίνει αξία σε όλες τις υπόλοιπες και τους ανεβάζει το επίπεδο...
Δεν τον πρόσεξες;;;;



Τιμωρία!!!



















......
και είμαι στην 4η σελίδα.... (και οι μισές είναι δικές σου:D )

να συνεχίσω....????:laugh::laugh::laugh::laugh:
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Το πρωτο trophy και για μένα και το μονο σίγουρο είναι οτι δεν θα χάσω κανένα άλλο εκτός απροόπτου.

Εδώ και αρκετά χρόνια ταξίδευα μόνος στα βουνά κανοντας τα όνειρα που ειχα απο μικρος πραγματικοτητα. Μόνος έμαθα να προσανατολίζομαι να χαραζω την πορεία μου στο χάρτη και να περναω τα εμπόδια που έβρισκα μπροστά μου που πολλές φορες με είχαν φέρει σε δυσκολες καταστάσεις.
Το τελευταιο είναι ίσως και το πιο δύσκολο για κάποιον που θέλει να ζησει την περιπετεια με μοτοσυκλέτα και είναι άπειρος και μόνος.
Κάποιοι είναι τολμηροί και αψηφοντας τον κινδυνο τα καταφερνουν και κάποιοι άλλοι δεν μπορουν να κανουν βήμα αν δεν νιώσουν την ασφάλεια. Το σωστο και ασφαλες είναι παντα κάπου στην μεση και οφειλουμε να σεβόμαστε αυτό που νιώθει και πρατει ο καθένας για τον εαυτό του.
Το trophy μου θύμισε τις δυσκολίες που αντιμετώπισα στα πρωτα μου βήματα και σκέφτηκα ποσο διαφορετικά θα ηταν αν είχα ξεκινήσει και εγώ με αυτον τον τροπο.

Είναι γεγονος οτι οι βόλτες του Advride είναι υψηλού επιπεδου και αυτό φάνηκε και στο Τrophy οπου οι ομάδες ηταν αυτόνομες και τίποτα δεν θύμιζε μια βόλτα με 50 νοματαιους που μέχρι να συνεννοηθούν να ξεκινήσουν έχει περάσει 1ωρα.
Οι περισσότεροι είχαν την διαδρομή έστω και στο κινητό τους και κανεις δεν έμοιαζε χαμένος.
Η συνεργασία ηταν πολύ καλη αφού ακόμα και οι πιο διστακτικοί ακολούθησαν στα δυσκολα.
Υπήρχε γενικά ενα κλιμα ασφαλείας λογω του ομαδικού χαρακτήρα της βολτας που είναι και η συνταγή για να ανεβαίνει ο πήχης κάθε φορά και οι νέοι να μπαίνουν στα βαθιά.


Κάποιοι δεν τα καταφεραν με την ανηφόρα στα κοκκαλια αλλά όχι μονο δεν το μετάνιωσαν αλλά πεισμωσαν και θα ξαναπάνε!!!

Το φωτογραφικό υλικό σας το έχω κατακλεψει και καμαρωνω αφού δεν τράβηξα ουτε μια φωτογραφία γιατί αρχικα δεν το χω αλλά είχα και την σιγουριά του μανιακ και του χαλατση που τελικά δεν ηταν ο μονοι αφού στο τέλος εμφανιστηκαν πολλα ταλεντα!:photo:

Προσωπικά χαίρομαι πολύ που βρήκα τόσο μεγάλη και δυνατη παρέα εδώ στο Αdvride και εύχομαι να είμαστε όλοι καλά για να στησουμε ο καθενας με το λιθαράκι μας τα επομενα. :clp:
 
Τελευταία επεξεργασία:

black sheep

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
Vstrom 650 Xt
Ρε σεις, κάποιοι το εχετε σπουδάσει το αντικείμενο της φωτογραφίας, έτσι?
Είναι όλες εκπληκτικές και αποτυπώνουν πολύ ωραία τις εικόνες που είδαμε αλλά ακόμα και τις εμπειρίες που ζήσαμε εκεί απάνω στα βουνά!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τεταρτη στον καφε της Αθηνας, προβολη φωτο και βιντεο και μεταδοση πανελλαδικα με live streaming.
Οσοι θελετε να δουμε ζωντανα τις φωτο σας, αποστολή στον Αλεξ μεσω we transfer.

και στην ενότητα του αθηναϊκού καφέ, οι σχετικές οδηγίες ;)
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Άλλο ένα τροφυ τελείωσε αλλά μου φενεται πως κάπου εκεί ξέχασα και το μυαλό μου.....
Ήταν όλα τέλεια. Τοπία μαγικά ... πράσινο σαν του ΠΑΣΟΚ να φάνε και οι κότες ...οι διαδρομές απίθανες (ευχαριστούμε Θωδορη και Αποστολή )
Χάρηκα που γνώρισα καινούργιους ανθρώπους που ήξερα μόνο πίσω από την οθόνη αλλά ποιο πολύ χάρηκα που ξαναβρέθηκα με τους παλιούς πασοκους τους καλούς τους ορθόδοξους τους γαματους τους πράσινο φρουρούς ....
Ελπιζω να τα πούμε σύντομα .
Δηλώνω από τώρα συμμετοχή για το επόμενο πριν δήλωση ο άλλως ο γκρινιάρης @john_aigio
Να στε όλοι καλά
Φιλία στα μούτρα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Ρε σεις .... Είμαστε σε άλλο level ή μου φαίνεται ??
Νοσταλγοί του ΠΑΣΟΚ είστε όλοι μου φαίνεται ... Τόσο πράσινο μέσα σε ένα thread δεν έχω ξαναδεί ... Συγχαρητήρια σε όλους για την ομαλή έκβαση και καλοπέραση μέσα σε ένα τόσο μεγάλο εκδρομικο !!!
Η ασφαλής επιστροφή όλων στα σπίτια σας την Δευτέρα το βράδυ δείχνει το υψηλό επίπεδο που υπάρχει εδώ μέσα από τους αρχάριους μέχρι τους πιο έμπειρους !!
ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ και πάλι σε όλους !!!
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Ρε σεις .... Είμαστε σε άλλο level ή μου φαίνεται ??
Νοσταλγοί του ΠΑΣΟΚ είστε όλοι μου φαίνεται ... Τόσο πράσινο μέσα σε ένα thread δεν έχω ξαναδεί ... Συγχαρητήρια σε όλους για την ομαλή έκβαση και καλοπέραση μέσα σε ένα τόσο μεγάλο εκδρομικο !!!
Η ασφαλής επιστροφή όλων στα σπίτια σας την Δευτέρα το βράδυ δείχνει το υψηλό επίπεδο που υπάρχει εδώ μέσα από τους αρχάριους μέχρι τους πιο έμπειρους !!
ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ και πάλι σε όλους !!!
Η συνταγη του πρασινου ειναι μια: Eλλαδα την σωστη εποχη στους σωστους τοπους.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ήταν όλα τέλεια... σαν του ΠΑΣΟΚ
Ρε σεις .... Είμαστε
Νοσταλγοί του ΠΑΣΟΚ... Τόσο πράσινο μέσα σε ένα thread δεν έχω ξαναδεί ...!!
ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ και πάλι σε όλους !!!
Εγώ...ΠΑΣΟΚ....νοσταλγοί :wacky:

Συντροφοιιιιι ολοι στην επομενη ομιλια του Προεδρου.....:D:roflmao::roflmao::roflmao:
 
Top Bottom