ADVtrOFFy 2018!!!

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η εκδίκηση των BMW θα γινει στα βουνά :sneaky:
Εγώ λέω να ξεκινήσω να τους γλενταω από τώρα... :D
Θα βάλω βενζίνη στον Πειραιά και θα ξαναβάλω στην Καρδίτσα :pointu:
Και θα έχω πουλήσει την μισή στο Παντα βρεχει:eek:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εγώ λέω να ξεκινήσω να τους γλενταω από τώρα... :D
Θα βάλω βενζίνη στον Πειραιά και θα ξαναβάλω στην Καρδίτσα :pointu:
Και θα έχω πουλήσει την μισή στο Παντα βρεχει:eek:
:eek::eek::eek::eek::eek:
33 λίτρα έχεις μαρή. 500 χλμ max.
Κοψε κάτι....:laugh::laugh::laugh:


ΥΓ: Aν δώσεις στο Πανταβρέχει, Καρδίτσα δε φτάνεις:p:p:p:p
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
:eek::eek::eek::eek::eek:
33 λίτρα έχεις μαρή. 500 χλμ max.
Κοψε κάτι....:laugh::laugh::laugh:


ΥΓ: Aν δώσεις στο Πανταβρέχει, Καρδίτσα δε φτάνεις:p:p:p:p
Στο χώμα καίω τίποτα... Με ροπή πάει η μπετονιερα:D
Θα πουλήσω με 3 ευρώ το λίτρο... Λεμεεεεε
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Στο χώμα καίω τίποτα... Με ροπή πάει η μπετονιερα:D
Θα πουλήσω με 3 ευρώ το λίτρο... Λεμεεεεε
είσαι ψυχούλα!!!:roflmao:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ενημερώθηκε το 1ο ποστ με όλους τους χάρτες.
Έχουν οργανωθεί καλύτερα τα αρχεία gpx ανά ημέρα κι επισυνάπτονται εδώ. Αν τυχόν κατεβάσατε τα προηγούμενα (έχει σβηστεί το ποστ 212 και το 221 πλέον), μην τα περάσετε στις συσκευές, για να αποφύγουμε μπερδέματα.
Την παρασκευή το βράδυ θα γίνει ενημέρωση για τη διαδρομή του Σαββάτου (ποιες εναλλακτικές θα χρησιμοποιηθούν και πότε, περιγραφή της διαδρομής, σημεία ανεφοδιασμού κλπ).
Το ίδιο θα γίνεται κάθε βράδυ για την επόμενη ημέρα.
Καλό είναι να μελετήσετε τις διαδρομές (γι αυτό τις κοινοποιώ τόσο νωρίς, σε τελική μορφή) τόσο στα προγράμματα που έχετε (base camp, orux κλπ) αλλά και στο google earth!!! Είναι απαραίτητο όλοι να γνωρίζουν το γενικό πλάνο, την αρχή και το τέλος κάθε μέρας, όπως και τα βασικά σημεία/χωριά/βουνά που περνάμε!!! Τα σημεία με σήμανση Ρ είναι τα υποχρεωτικά, από τωρα επιλεγμένα σημεία ανασυγκρότησης! Θα υπάρξουν κι άλλα πιθανότατα, αλλά αυτό θα το δούμε εν καιρώ.
Τα σημεία με:photo: είναι εκεί που θα βγουν φώτο οπωσδήποτε, φυσικά θα υπάρξουν κι άλλα. Αυτά βέβαια φαίνονται στο base camp και πιθανόν και στα άλλα προγράμματα που βλέπουν gpx. Στους χάρτες google φαίνονται απλώς σαν σημεία, μια κουκίδα δηλαδή.
Θα επανέλθουμε με το θέμα ανεφοδιασμού γιατί διαπιστώθηκε ότι κάποιο βενζινάδικο έχει κλείσει, κι απαιτείται αυτονομία 240 χλμ περίπου το Σάββατο, ως έχουν τα πράγματα. Σε α' φάση 4 με 5 λίτρα βενζίνη σε μπιτονάκι κατάλληλο για καύσιμα για όσους δεν έχουν αυτονομία τέτοια, θα είναι μια υπέροχη λύση!!!

Κι άλλες τροποποιήσεις, μικρές αλλά ουσιώδεις.
Είχα πληροφόρηση για δρόμο πεσμένο από φίλο -μοναχόλυκο αναβάτη και περιηγητή- για την περιοχή μετά τα Κοκκαλια. Εκεί με συμβούλεψε να πάμε από άσφαλτο μέχρι Κρίκελο. Είδα βέβαια κι άλλη εναλλακτική χωμάτινη, παράλληλα με την άσφαλτο, αλλά μένω σε ότι μου είπε.
Eπίσης προστέθηκε μια 2η εναλλακτική από Γραμμένη Οξυά προς Άμπλιανη και Δομνίστα, πολύ πιο σύντομη σε μήκος και σε χρόνο, έτσι..., για παν ενδεχόμενο.
Επίσης μου έκανε μια διόρθωση στο γεφύρι της Βίνιανης κι επιπλέον βρήκα κάποια δικά μου λάθη στα gpx. Τώρα είναι όλα fixed ;) και θα μπουν ξανά εδώ, σ αυτό το ποστ.
 

Attachments

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Το Trophy φετος θα έχει και κινητό συνεργειο.
Μαζί μου θα εχω εναν τριφασικό ανορθωτη και διάφορα φισάκια για τοποθέτηση σε οποιαδηποτε μότο χρειαστεί.
Μια αντλία καυσίμου,σωληνακια,τάφ και συνδέσμους για εξωτερική χρηση της αντλίας σε περιπτωση καποιας χαλασμενης...
Πολύμετρο,καλώδιο, κτλ.
Αχρειαστα να είναι φυσικά αλλά καλό θα είναι να τα εχουμε μαζι μας.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το Trophy φετος θα έχει και κινητό συνεργειο.
Μαζί μου θα εχω εναν τριφασικό ανορθωτη και διάφορα φισάκια για τοποθέτηση σε οποιαδηποτε μότο χρειαστεί.
Μια αντλία καυσίμου,σωληνακια,τάφ και συνδέσμους για εξωτερική χρηση της αντλίας σε περιπτωση καποιας χαλασμενης...
Πολύμετρο,καλώδιο, κτλ.
Αχρειαστα να είναι φυσικά αλλά καλό θα είναι να τα εχουμε μαζι μας.
Κύρος Γρανάζης και Μαγκάϊβερ μαζι :laugh:
Αν μας τιμήσει κι ο γάτος @el-Gatto , μιλάμε για επίπεδα Dakar το κινητό συνεργείο (τα Ακροπολικά αντίστοιχα των 80'ς-90ς θα ωχρειούν απλά, μπροστά μας)!!!:yew::yew::yew::yew:
 
Περιοχή
Αιγιο
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Suzuki Drz 400s /Honda Xrv 750/ Honda CBR 1100xx
Το Trophy φετος θα έχει και κινητό συνεργειο.
Μαζί μου θα εχω εναν τριφασικό ανορθωτη και διάφορα φισάκια για τοποθέτηση σε οποιαδηποτε μότο χρειαστεί.
Μια αντλία καυσίμου,σωληνακια,τάφ και συνδέσμους για εξωτερική χρηση της αντλίας σε περιπτωση καποιας χαλασμενης...
Πολύμετρο,καλώδιο, κτλ.
Αχρειαστα να είναι φυσικά αλλά καλό θα είναι να τα εχουμε μαζι μας.
Ωχχχ... @#melatos_kariolis (MisThe) για εμας χτυπα η καμπανα....ολα αυτα που φερνει ο φιλος...honda xrv δηλωνουν!!!:muted:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το Trophy φετος θα έχει και κινητό συνεργειο.
Μαζί μου θα εχω εναν τριφασικό ανορθωτη και διάφορα φισάκια για τοποθέτηση σε οποιαδηποτε μότο χρειαστεί.
Μια αντλία καυσίμου,σωληνακια,τάφ και συνδέσμους για εξωτερική χρηση της αντλίας σε περιπτωση καποιας χαλασμενης...
Πολύμετρο,καλώδιο, κτλ.
Αχρειαστα να είναι φυσικά αλλά καλό θα είναι να τα εχουμε μαζι μας.
Θα σε συνοδεύω με τους πολύχρωμους ιμάντες μου... :D
 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Ωχχχ... @#melatos_kariolis (MisThe) για εμας χτυπα η καμπανα....ολα αυτα που φερνει ο φιλος...honda xrv δηλωνουν!!!:muted:
Τώρα που είπες για καμπάνα, πλάκα πλάκα, να φέρουμε και μια γιατί χτυπάει η δικιά μου. Τι ρδέλα πήγαμε και αγοράσαμε...:thinking:

Μετά το advtroffy θα βάλουμε πωλητήριο...:UH:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Κύρος Γρανάζης και Μαγκάϊβερ μαζι :laugh:
Αν μας τιμήσει κι ο γάτος @el-Gatto , μιλάμε για επίπεδα Dakar το κινητό συνεργείο (τα Ακροπολικά αντίστοιχα των 80'ς-90ς θα ωχρειούν απλά, μπροστά μας)!!!:yew::yew::yew::yew:
Προσπαθω να τον πείσω να ερθει!!!

:roflmao::roflmao:
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Προσπαθω να τον πείσω να ερθει!!!

:roflmao::roflmao:
Αν έρθει και ο Γαρδελης με την παρέα του θα νομίζω ότι έχω μπει σε χρονοτρύπα η οδηγώ την μηχανή του χρόνου και είμαι 20 χρόνια πίσω .


Πιο γραφικός και από τα Ζαγοροχώρια .
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Αν έρθει και ο Γαρδελης με την παρέα του θα νομίζω ότι έχω μπει σε χρονοτρύπα η οδηγώ την μηχανή του χρόνου και είμαι 20 χρόνια πίσω .


Πιο γραφικός και από τα Ζαγοροχώρια .
40 χρονια φιλε,40
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
40 χρονια φιλε,40
o ένας είπε λίγα, εσύ λες πολλα...:p:laugh:
το '85 παίζανε αυτά τα έργα..., οπότε λέμε για 33 χρόνια:D:D:D:D
 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
και μην ξανακούσω για μπότες, θώρακες, προστασίες και μ@@κίες... Μήτε ο μαγκάιβερ, μήτε ο γαρδέλης είχαν ....
Ινδάλματα !!!!!!!! :Watching:
Χαίτη-λασπωτήρας και άσπρη κάλτσα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
και μην ξανακούσω για μπότες, θώρακες, προστασίες και μ@@κίες... Μήτε ο μαγκάιβερ, μήτε ο γαρδέλης είχαν ....
Ινδάλματα !!!!!!!! :Watching:
ο Μαγκάβιερ αν γούσταρε τα έφτιαχνε όλα αυτά με τα υλικά που φαίνοντε στην φωτογραφία!!!!!! (χορτάρι, χώμα και τσίχλα)
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom