ADVtrOFFy 2019... The ADVstory

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Ήμασταν η μαύρη ομάδα, βρεθήκαμε Παρασκευή, ξεκινήσαμε 13 μηχανές και στο μέτρημα στο τέλος πάλι 13 βγήκαμε. Αυτό από μόνο του ήταν μεγάλη επιτυχία. Η μεγαλύτερη επιτυχία όμως είναι ότι όλοι είσαστε καλά παιδιά και περάσαμε σούπερ. Ρίξτε κανένα βίντεο να θυμηθούμε τα παλιά.
Δημητρη την Δευτερα με επεισες να ερθω χωμα και την στιγμη που εβαζα λαδι φυγατε ,ετρεξα ξωπισω μπας κ σας προλαβω αλλα καπου στριψατε κ εχασα τα ιχνη σας.
Μου χρωστας βολτα στα μερη,στο επανιδειν.
 

nomad

Μέλος
Περιοχή
Καρπηνιςςς
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
BMW F650GS
KTM exc 300
Δημητρη την Δευτερα με επεισες να ερθω χωμα και την στιγμη που εβαζα λαδι φυγατε ,ετρεξα ξωπισω μπας κ σας προλαβω αλλα καπου στριψατε κ εχασα τα ιχνη σας.
Μου χρωστας βολτα στα μερη,στο επανιδειν.
Συγγνώμη φίλε. Δεν έγινε με πρόθεση. Καλά να είμαστε και θα βρεθούμε.
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Δημητρη την Δευτερα με επεισες να ερθω χωμα και την στιγμη που εβαζα λαδι φυγατε ,ετρεξα ξωπισω μπας κ σας προλαβω αλλα καπου στριψατε κ εχασα τα ιχνη σας.
Μου χρωστας βολτα στα μερη,στο επανιδειν.
Κόρακα να πάρεις ktm να μην χρειάζεται να συμπληρώνεις λάδι .....

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Κόρακα να πάρεις ktm να μην χρειάζεται να συμπληρώνεις λάδι .....

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΕΧΩ ΚΤΜ και καιει πιο πολυ λαδι:p
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Να πάρεις το άλλο τι καλό ... Εξ Γερμανίας

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Λυπάμαι που θα διαφωνήσω αλλά επιτυχία είναι να ξεκινάς 8 και να τελειώνεις 12.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εμείς οι πορτοκαλί γιατί ξεκινάμε 8 και τελειώνουμε 2! o_O
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εμείς οι πορτοκαλί γιατί ξεκινάμε 8 και τελειώνουμε 2! o_O
Το ίδιο και οι πράσινοι...
Τα ζωντανά χρώματα σκορπάνε πριν το τέρμα... :fun
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Ένα τεράστιο RESPECT στον Θοδωρή με το αγριμάκι του...


من أجل KTM ، سأصبح انتحاريًا


KTM أكبر !!!!

πως ένα μηχανάκι σε κάνει τρελό μάγκα..... ;)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Dennis 187

Μέλος
Περιοχή
ΒΕΡΟΙΑ
Όνομα
Dimosthenis
Μοτό
KTM Adventure 990 2007
Συγχαρητήρια και από έμενα για την διοργάνωση παιδιά, πέρασα πολύ όμορφα αυτές της 4 μέρες
Γνώρισα πολύ καινούριο κόσμο και συναντήθηκα και παλιούς φίλους
Η Πίνδος γνώριμη με τα απίστευτα τοπία της και τα απαιτητικά τερέν της.
Μια εικόνα έχει μείνει βαθιά χαραγμένη μέσα μου που συνοδεύετε με ένα δυνατό συναίσθημα
και δημιουργιθηκε όταν ήμουν με 7-8 άτομα (ξένους-τρελούς) ;) μέσα στην Βαλια Καλντα μούσκεμα
μέχρι το κόκαλο να ρίχνει χαλάζι μαζί με βροχή ασταμάτητα και το κερασάκι της υποθέσεις.. να εκεί που λες
μέσα σου που θα πάει?! θα σταματήσει.. να ρίχνει κεραυνούς... και να γυρνάς το κράνος για να δεις εάν όλοι είναι
καλά.. εάν ο πίσω σε ακολουθάει ακόμη... με κομμένη την ανάσα......και ναι ήταν εκεί πίσω όλο το crew παθιασμένοι
για περιπέτεια, ουρλιάζοντας μέσα από τα κράνη σαν λύκοι που βρήκαν κρέας.. Η χαρά να ξεχειλίζει πίσω από της μάσκες
για την στιγμή, που πάντα θα μείνει μέσα μου χαραγμένη ως η απολυτή διασκέδαση++!
Παραθέτω πιο κάτω και της δικές μου φώτο!































 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Συγχαρητήρια και από έμενα για την διοργάνωση παιδιά, πέρασα πολύ όμορφα αυτές της 4 μέρες
Γνώρισα πολύ καινούριο κόσμο και συναντήθηκα και παλιούς φίλους
Η Πίνδος γνώριμη με τα απίστευτα τοπία της και τα απαιτητικά τερέν της.
Μια εικόνα έχει μείνει βαθιά χαραγμένη μέσα μου που συνοδεύετε με ένα δυνατό συναίσθημα
και δημιουργιθηκε όταν ήμουν με 7-8 άτομα (ξένους-τρελούς) ;) μέσα στην Βαλια Καλντα μούσκεμα
μέχρι το κόκαλο να ρίχνει χαλάζι μαζί με βροχή ασταμάτητα και το κερασάκι της υποθέσεις.. να εκεί που λες
μέσα σου που θα πάει?! θα σταματήσει.. να ρίχνει κεραυνούς... και να γυρνάς το κράνος για να δεις εάν όλοι είναι
καλά.. εάν ο πίσω σε ακολουθάει ακόμη... με κομμένη την ανάσα......και ναι ήταν εκεί πίσω όλο το crew παθιασμένοι
για περιπέτεια, ουρλιάζοντας μέσα από τα κράνη σαν λύκοι που βρήκαν κρέας.. Η χαρά να ξεχειλίζει πίσω από της μάσκες
για την στιγμή, που πάντα θα μείνει μέσα μου χαραγμένη ως η απολυτή διασκέδαση++!
Παραθέτω πιο κάτω και της δικές μου φώτο!































Γεια σου ρε Denni Αλάνι!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Συγχαρητήρια και από έμενα για την διοργάνωση παιδιά, πέρασα πολύ όμορφα αυτές της 4 μέρες
Γνώρισα πολύ καινούριο κόσμο και συναντήθηκα και παλιούς φίλους
Η Πίνδος γνώριμη με τα απίστευτα τοπία της και τα απαιτητικά τερέν της.
Μια εικόνα έχει μείνει βαθιά χαραγμένη μέσα μου που συνοδεύετε με ένα δυνατό συναίσθημα
και δημιουργιθηκε όταν ήμουν με 7-8 άτομα (ξένους-τρελούς) ;) μέσα στην Βαλια Καλντα μούσκεμα
μέχρι το κόκαλο να ρίχνει χαλάζι μαζί με βροχή ασταμάτητα και το κερασάκι της υποθέσεις.. να εκεί που λες
μέσα σου που θα πάει?! θα σταματήσει.. να ρίχνει κεραυνούς... και να γυρνάς το κράνος για να δεις εάν όλοι είναι
καλά.. εάν ο πίσω σε ακολουθάει ακόμη... με κομμένη την ανάσα......και ναι ήταν εκεί πίσω όλο το crew παθιασμένοι
για περιπέτεια, ουρλιάζοντας μέσα από τα κράνη σαν λύκοι που βρήκαν κρέας.. Η χαρά να ξεχειλίζει πίσω από της μάσκες
για την στιγμή, που πάντα θα μείνει μέσα μου χαραγμένη ως η απολυτή διασκέδαση++!
Παραθέτω πιο κάτω και της δικές μου φώτο!































Χαρήκαμε ωρέ Δήμο...:friendship:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μέχρι τελευταια στιγμή παιζόταν αν θα μπορέσω να λάβω μέρος στο φετινό ADVtrOFFy, αλλά όταν θες κάτι πολύ καμιά φορά το πετυχαίνεις ακόμα και με δυσκολίες ή εμπόδια.

'Εχοντας σφουγκαρίσει το σπίτι 4.328 φορές και έχοντας πλύνει 29 ντουζίνες πιάτα, παίρνω επιτέλους την πολυπόθητη άδεια από τον Μέγα Μάγιστρο του σπιτιού, το έταιρον ήμιση δηλαδή, για να μπορέσω να συμμετάσχω στο φετινό τρόφυ.
Έρχεται λοιπόν το τελευταίο βράδυ, και έτσι όπως έτρωγα το ρυζάκι μου σαν καλός Κινέζος, νιώθω ότι μασουλάω ένα μεταλλικό αντικείμενο και διαπιστώνω ότι μου έχει φύγει το μεταλλικό καπάκι από το καινούργιο μου εμφύτευμα (ραμόλι edition).

Η ώρα έχει πάει 12μιση το βράδυ και αφού έχω κατεβάσει 40 βαγόνια γεμάτα με αγίους (antichrist edition), παίρνω τηλ την οδοντίατρο να του πω την περίπτωση και μου λέει το θεικό, "βίδωσέ το".
Ηντα λες μαρή κουζουλή?
Θα κάθομαι να βιδώνω δόντια στις μία το βράδυ?? Έλα μου όμως που άν δεν το βίδωνα θα έκλεινε το ούλο και θα έκανα τη διαδικασία από την αρχή.
Στο μπάνιο λοιπόν, οινοπνευμα στας χείρας και ξεκινάω να βιδώνω δόντι με σπείρωμα Μ1.




Του παίρνω όσα μπόσικα μπορώ και πάω για νάνι.

Την επομένη, καρφί στην οδοντίατρο να μου το βιδώσει με ειδική καστάνια και δυναμόκλειδο. Αν δε μπορούσε εκείνη, θα πήγαινα στον el-Gatto :p
Με αυτά και μ'αυτά, χάνω το μεσημεριανό γκρουπάκι που έφυγε από Σκαραμαγκά και να'μαι, στις 5 το απόγευμα να πίνω καφεδάκι και να είμαι έτοιμος να ξεκινήσω για επερχόμενη βολτάρα...

 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Μέχρι τελευταια στιγμή παιζόταν αν θα μπορέσω να λάβω μέρος στο φετινό ADVtrOFFy, αλλά όταν θες κάτι πολύ καμιά φορά το πετυχαίνεις ακόμα και με δυσκολίες ή εμπόδια.

'Εχοντας σφουγκαρίσει το σπίτι 4.328 φορές και έχοντας πλύνει 29 ντουζίνες πιάτα, παίρνω επιτέλους την πολυπόθητη άδεια από τον Μέγα Μάγιστρο του σπιτιού, το έταιρον ήμιση δηλαδή, για να μπορέσω να συμμετάσχω στο φετινό τρόφυ.
Έρχεται λοιπόν το τελευταίο βράδυ, και έτσι όπως έτρωγα το ρυζάκι μου σαν καλός Κινέζος, νιώθω ότι μασουλάω ένα μεταλλικό αντικείμενο και διαπιστώνω ότι μου έχει φύγει το μεταλλικό καπάκι από το καινούργιο μου εμφύτευμα (ραμόλι edition).

Η ώρα έχει πάει 12μιση το βράδυ και αφού έχω κατεβάσει 40 βαγόνια γεμάτα με αγίους (antichrist edition), παίρνω τηλ την οδοντίατρο να του πω την περίπτωση και μου λέει το θεικό, "βίδωσέ το".
Ηντα λες μαρή κουζουλή?
Θα κάθομαι να βιδώνω δόντια στις μία το βράδυ?? Έλα μου όμως που άν δεν το βίδωνα θα έκλεινε το ούλο και θα έκανα τη διαδικασία από την αρχή.
Στο μπάνιο λοιπόν, οινοπνευμα στας χείρας και ξεκινάω να βιδώνω δόντι με σπείρωμα Μ1.




Του παίρνω όσα μπόσικα μπορώ και πάω για νάνι.

Την επομένη, καρφί στην οδοντίατρο να μου το βιδώσει με ειδική καστάνια και δυναμόκλειδο. Αν δε μπορούσε εκείνη, θα πήγαινα στον el-Gatto :p
Με αυτά και μ'αυτά, χάνω το μεσημεριανό γκρουπάκι που έφυγε από Σκαραμαγκά και να'μαι, στις 5 το απόγευμα να πίνω καφεδάκι και να είμαι έτοιμος να ξεκινήσω για επερχόμενη βολτάρα...

τυχερος εισαι...που τις βρισκεται τετοιες γυναικες...?
και του χρονου αδερφε!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Από παλιά Εθνική με συνοπτικές διαδικασίες, κάποια στιγμή συναντάω τον Μητσάρα kranomitros και το μπλε παρεάκι του να ανεβαίνουν και αυτοί για τη λίμνη.
Φεύγω όμως, γιατί ήθελα να κρατήσω ένα πιο γρήγορο ρυθμό, άσχετα εάν μετά χάθηκα κάπου, με πέρασαν και μετά τους ξαναπέρασα που είχαν σταματήσει κάπου στην εθνική για Τρίκαλα.

Φτάνω Λίμνη αργά το απόγευμα, βρίσκω γνωστούς και αγνώστους και μετά τις χαιρετούρες και τα γλωσσόφιλα, αρχίζω και στήνω.
Guest Star ο Θάνος tripper.gr που μας έκανε την τιμή να διανυκτερεύσει μαζί με το παλικαράκι του :inlove:




Αγού έστησα το τσαρδί, τα λέω λίγο με τον Μάνο manosxlv που γνώριζα μόνο διαδικτυακά, και μετά βουρ για την ταβέρνα όπου ήταν το υπόλοιπο παρεάκι, το οποίο είχε σε εξέλιξη την αφάνιση της τοπικής πανίδας....σα να πέρασε ακρίδα ένα πράγμα...δεν έμεινε κολυμπιθρόξυλο.







 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Κόρακα να πάρεις ktm να μην χρειάζεται να συμπληρώνεις λάδι .....

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

....και να μην πεφτεις στα χαντακια


:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Φάγαμε τον αγλέωρα και ήπιαμε τον άμπακο, και βουρ, πίσω για νάνι στο τσαρδί, κάτω από το φως του φεγγαριού και γλυκό νανούρισμα από τα βατραχάκια.............α, ξέχασα και τα ροχαλητα από τα μοσχάρια...

Επικρατούσε άπνοια, η λίμνη είχε γίνει γιαούρτι και το τοπίο απλά καταπληκτικό..





Ξύπνημα την επόμενη μέρα, νερό στα μούτρα, το απαραίτητο πρωινό μέλι με ξηρούς καρπούς, ΟΧΙ καφέ γιατί η άμεση επίσκεψη στα πουρνάρια θα ήταν σίγουρη, ένα σύντομο briefing από τον Κώστα gsmaniac και εκκίνηση από τη λίμνη με προορισμό την Καστανιά, μετά από μια διαδρομή σχεδόν 180 χλμ.....

Οι φωτογραφίες λίγες από εμένα, γιατί εάν σταματούσα για φωτό όποτε ήθελα τότε θα ήμασταν ακόμα στο πρώτο διάσελο.....
Αφήνω λοιπόν τις φωτό να μιλήσουν.....



Στην πρώτη στάση που κάναμε για ανασυγκρότηση και κάνα γάρο...





Η πλοηγάρα μας, ο Μάνος manosxlv





Ο πιο γλυκός άνθρωπος των Τρικάλων, ο Θανάσης thenos





και η ΚΤΜάρα του

 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Συνεχίζω με το πολύ καλό παιδί, τον Αλέξη Alex990 με τη μικρή αυτονομία και την αδιευκρίνιστη ομολογουμένως στάση...
Εδώ προσπαθεί να εναρμονίσει τα τσάκρας του με τη συμπαντική ενέργεια, για να μπορέσει να βγάλει 10 χιλιόμετρα παραπάνω με το ΚΤΜι του :p



Ο Κυριάκος. το παιδί από την Κυπρο που σπουδάζει Ιατρική. Μπρόβο φιλαράκι που κουμαντάριζες ην Αφρικάνα όπως μπορούσες...



Εδώ έχουμε τον Γρηγόρη ο οποίος με κοιτάει και είναι έτοιμος να ξεστομίσει....."σου γαμ'" :p
Χάρηκα που σε γνώρισα και από κοντά φιλαράκι :)

 
Top Bottom